Widok

Kpina, a nie ogłoszenia...

Przeglądając ogłoszenia, przyszła mi myśl, żebyśmy dzielili się spostrzeżeniami na temat ogłoszeń/firm, które ze względu na treść wyglądają niewiarygodnie cudownie, a jak przyjrzeć się bliżej, to o kant duszy można rozbić...

https://ogloszenia.trojmiasto.pl/praca-zatrudnie/pasuje-ci-awans-ogl62214336.html#r...@wp.pl
Świeże. "Firma" międzynarodowa, 170 lat istnienia... Bogata historia? Raczej ściema grubymi nićmi szyta. Na własną domenę nie stać, mail typu NoName (co w sumie nawet zawarte jest w nazwie maila rekrutacjann), brak odwagi, żeby podać nazwę firmy, wysokie zarobki, brak wymagań... Ciekawe, ilu się nabierze.
Tego typu ogłoszenia to albo zbieranie danych albo szukanie naiwniaków, którzy będą chcieli wciskać ludziom produkty/usługi, których tak naprawdę nie potrzebują.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

W ogłoszeniu podany jest NIP 6841741057
gazda dariusz
woj. pomorskie, pow. Gdańsk, gm. Gdańsk, miejsc. Gdańsk, ul. Franciszka Zabłockiego, nr 1B, lok. 9, 80-287, poczta Gdańsk
66.22.ZDziałalność agentów i brokerów ubezpieczeniowych
Data rozpoczęcia wykonywania działalności gospodarczej
2004-04-01
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A, to nie zwróciłam uwagi na NIP :) Co nie zmienia faktu, że pan prowadzący działalność agenta ubezpieczeniowego pod własnym nazwiskiem nie jest Firmą działającą od 170 lat, a co najwyżej może oferować produkty jakiejś znanej marki.

Czemu ludzie działający w tej branży wstydzą się napisać w ogłoszeniu wprost, że chodzi o sprzedaż ubezpieczeń?
Kilka lat temu zostałam zaproszona na rozmowę dotyczącą pracy biurowej, na rozmowie spytałam, czy poza wymienionymi w grę wchodzą inne obowiązki, pan "prezes" zaprzeczył. A na drugiej rozmowie była prezentacja, oprócz mnie było parę innych młodych dziewczyn i... oczywiście chodziło o sprzedaż ubezpieczeń. Czemu niektórzy nie potrafią szanować czasu innych osób? Na sprzedaż ubezpieczeń bym nie aplikowała, gdyby to zostało podane w ogłoszeniu.

Małe sprostowanie. Autor ogłoszenia (tego z linku z pierwszego posta) wrzucił cztery ogłoszenia z tą samą treścią i raz jest w tytule sprzedaż usług ubezpieczeniowych. W innym przypadku doradca klienta. Szkoda, że trzeba się przez to przedzierać, żeby dotrzeć do normalnych ogłoszeń.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mail firmowy wp.pl i wszystko jasne, gość szuka frajerów co będą na niego robić. Prosty mechanizm działania, on sprzedaje umowę ubezpieczeniową dostaje 30% ty sprzedajesz taką samą umowę dostajesz 10%, on zabiera Twoje 20%. On Cię nie zatrudnia ani nie ponosi za Ciebie żadnych kosztów. Czysty zysk i czysty oszust.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

czasem jest i tak, że wpisują NIP istniejącej firmy, by uwiarygodnić ofertę. Oczywiście ta firma nie ma nic wspólnego z ogłoszeniem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://ogloszenia.trojmiasto.pl/praca-zatrudnie/szwaczkakrawcowa-ogl62307792.html#d...@wp.pl
Wymagania : •osoba z minimum 5 letnim doświadczeniem zawodowym
•osoba po 35 roku życia
•umiejętność starannego szycia (jakość, szczegóły)
•posiadanie dzieci nie wymagających stałej opieki (będące samodzielne)
•sumienność

Szkoda, że nie wymagają konkretnego rozmiaru buta, wymiarów czy upodobań kulinarnych albo politycznych... Żenujące.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

kpina to jest proponowane wynagrodzenie do tego ogłoszenia
2200 dukatów i umowa zlecenie

prawdziwych szwaczek już nie ma, dawno z głodu poumierały
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na wynagrodzenie ani rodzaj umowy nawet uwagi nie zwróciłam, zażenował mnie wymóg dotyczący wieku i posiadania dzieci...
Takie kwestie praco... a, wróć, zleceniodawców nie powinny w ogóle interesować.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Te posiadanie dzieci nie wymagających opieki.
Czy taki wymóg jest zgodny z prawem?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie jest zgodne z prawem, narusza Art 18-3a czyli zasadę równego traktowania pracowników (zwłaszcza tych potencjalnych)
ale całe te ogłoszenie jest grubymi nićmi szyte, jest to firma której ewidentnie nie stać na zatrudnienie kogokolwiek
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogłoszenie z pozoru normalnie, ale... Firma widmo.
https://ogloszenia.trojmiasto.pl/praca-zatrudnie/pracownik-biura-ogl62318875.html
Po wpisaniu rzekomej nazwy firmy i miasta (podane jest, że Gdynia) nic nie wyskakuje.
NIP jest podany, ale po sprawdzeniu okazuje się, że numer został nadany w Nidzicy, ale żaden podmiot w bazie krs-online pod tym numerem nie występuje.
Podejrzanie wysokie zarobki, a do tego e-mail z Interii.
Ktoś może jednak słyszał, czy taka firma w rzeczywistości istnieje? Czy to próba wyłudzenia danych?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nikt ci nie odpowie bo taka firma nie istnieje.
Brak numeru telefonu
Do tego adres email na ogólnodostępnym portalu = fejk
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ktoś miał to w d*** do tego stopnia że nawet nie chciało mu się sprawdzić poprawnej pisowni. W niektórych wyrazach Polskie znaki są a w niektórych nie ma.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jednak przeczucie mnie nie zawiodło, że to jedna wielka ściema...
Mam nadzieję, że nikt nie wysłał tam CV. Zgłosiłam do moderacji, może to fejkowe ogłoszenie zniknie...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kolejne cud-miód ogłoszenie...
https://ogloszenia.trojmiasto.pl/praca-zatrudnie/asystentka-ogl62334411.html#j...@o2.pl
Ciekawe, czy ktoś dał się nabrać. Oczywiście żadnych danych, zarobki wysokie i koniecznie kilka zdjęć wymaganych. Czy naprawdę ktoś nie może wrzucić takiego ogłoszenia na jakiś portal matrymonialny tylko musi zaśmiecać dział z ofertami pracy?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przy niektórych ogłoszeniach można się uśmiać... Lub załamać. (trochę okroiłam treść)

Mała agencja reklamowa powiązana z grupą Onet zatrudni osobę z doświadczeniem na stanowisko asystenta/handlowca.

Wymagam:
- Znajomość branży reklamowej.
(Wiesz co oznaczają skróty UU, CPC?)
- Studia kierunkowe ukończone lub w trakcie.
- Sumienności, punktualności, umiejętności planowania dnia.
- Zdolności sprzedażowych i nienagannej aparycji.
- Lubienia rozmowy i pracy z klientem.

Atuty:
- Prawo jazdy kategoria B
- Własny samochód
- Status studenta
- Umiejętność obsługi kampanii reklamowych na facebooku, instagramie, google adwords.
- Ukończone kursy i certyfikaty w branży marketingu/sprzedaży.

Wymienione atuty w połączeniu z pierwszym zdaniem i wymogiem doświadczenia są co najmniej śmieszne. Doświadczenie, student, własny samochód...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A orzeczenia o niepełnosprawności nie chcą?
jednym słowem firma piniondzem nie śmierdzi a wymagania duże
nic tylko życzyć powodzenia i słuchać żali pracodawców jak to za tysiacpińcet nikt normalny nie chce w dużym mieście pracować

niech sobie Ukrainca sprowadzą :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ukrainiec na dzien dobry mowi ze podejmie prace ale powyzej 3000zl na reke
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

JSH Hamilton
Poza wiedzą damy Ci:
umowę o pracę z wypłatą na czas :O
prywatną opiekę medyczną i ubezpieczenie na życie
laptop i telefon służbowy z możliwością korzystania do celów prywatnych
dofinansowanie za udział w zawodach sportowych oraz firmową koszulkę :O
weekendy wolne od pracy :O
pracę także w trybie zdalnym
możliwość korzystania z benefitów w ramach ZFŚS (dofinansowanie do wczasów, wypoczynku dla dzieci)
dofinansowanie do karty Multisport
:D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

Wieczni poszukiwacze pracownika (312 odpowiedzi)

Ogłoszenia, które od kilku tygodni pojawiają się a mimo to odpowiedniego pracownika zatrudnić się...

SELGROS Gdańsk Osowa-czy warto? (11 odpowiedzi)

witam, na dniach mam rozmowe w SELGROS w Gdansku (stanowisko asystentka dr, nie kasa/hala etc)...

Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy (4 odpowiedzi)

Czy nadal chcesz siedzieć godzinami w pracy i martwić się czy wystarczy Ci pieniędzy do kolejnej...

do góry