Widok

Krew nie woda, majtki nie pokrzywa. O spektaklu "Chłopem i babą stworzył nas Bóg"

Opinie do artykułu: Krew nie woda, majtki nie pokrzywa. O spektaklu "Chłopem i babą stworzył nas Bóg".

Nie potrzeba wielkiej inscenizacji i kilkudziesięciu osób na scenie, by stworzyć niepowtarzalne widowisko. Kameralny spektakl muzyczny "Chłopem i babą stworzył na Bóg" przekonuje, że najważniejszy jest pomysł i sposób wykonania, bez względu na to, czy ma się do zaoferowania wielki show czy skromny, ale brawurowy program słowno-muzyczny, jak w tym przypadku.

Pomysłodawcą spektaklu "Chłopem i babą stworzył nas Bóg", reżyserem i autorem tekstów piosenek jest Marek Sadowski, na co ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

)

Ciekawa recenzyja,nie omieszkam pojsc z malzonka.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 10

od kiedy Andrzej to malzonka?

chyba maczlonka
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ceny biletów

Za drogo, nie idę
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 23

Ja też popieram program wódka +
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Za 10 lat takie spektakle będą na cenzurowanym w UE

lbgtqwerty itp organizację uznają to za faszystowskie i homofobiczne treści propagujace tradycyjny model rodziny a brak burki i półksiężyca na zielonej fladze będzie potępiony przez organ Michnika i inne uPOlitycznione media
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 30

i tu się mylisz

każdy różny - wszyscy równi przez pryzmat prawa
prawo świeckie
na cenzurowanym jest tylko głupota
ale nie tytuł przedstawienia
jeśli Bóg (z dużej, rozumiem, że chodzi o biblijnego) stworzył (wow!) chłopa i babę
super. niech tak będzie.
niech sobie będą baby i chłopy bijący pokłony biblijnemu Bogu
ale nic poza tym
a kobiety i mężczyźni, dziewczyny i chłopcy
wszyscy zrodzeni z innych kobiet z zainteresowaniem choćby poczytają na temat tej sztuki
a chłopy i baby ulepieni przez starego zgorzkniałego dziada w chmurach
dalej będą wpit... swoje przygłupie teorie do wszystkiego co dla nich obce, czyli do wszystkiego
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 11

Aleś znalazł miejsce na wpis. No brawo Jasiu.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tatuś, akurat burka i półksiężyc preferują "tradycyjny model" rodziny, więc nie sam sobie przeczysz.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

każdy ma swoją tradycję

Posiadanie kilku żon i traktowanie ich jak przedmioty to nie moja tradycja, chyba, że twoja.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Brawo Marku! Kiedy jeszcze można się wybrać z małżonką, niestety ten weekend pracowity?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Zgadzam się w 100% rewelacyjne wydarzenie. Klasa!
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tylko dodam, że niestety miejsca siedzące pozostawiają wiele do życzenia. Dla osób ze zdrowym kręgosłupem :) 2 godziny bez oparcia na prawdę trudno wytrzymać.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

To nie jest teatr dla starych ludzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Na co?
Chyba w szkole też Cię bolał kręgosłup.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Rewelacyjny

Polecam w 100%, 90 minut wspaniałej zabawy, mnóstwo śmiechu i dobrego humoru. Piękne, życiowe i mądre piosenki. Chętnie wybrałabym się drugi raz. Ogromne brawa dla aktorów i pianisty, byliście świetni, a sztuka na długo zostanie w mojej pamięci :)
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeśli przyjąć że ktoś mnie stworzył to byli to moi rodzice, nie żaden mityczny bóg
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Jednak jesteśmy niewonikami baśni.

Wszyscy kiedyś wierzyliśmy w Mikołaja co podrzuca prezenty pod choinkę.
Wyrośliśmy z tego.
Gdyby społeczeństwo z taką samą siłą i konsekwencją utrwalało tę wiarę, to w życiu dorosłym, chodzilibyśmy do Świątyń Coca-Coli, śpiewali pieśni o Rudolfie Czerwonosym, spowiadalibyśmy się z kontaktów mentalnych z Mrozeldą, a kapłani ubieraliby się w czerwone stroje i białe brody.
Powstała by też schizma Coca-Coli i Pepsi-Coli.
Dlaczego to napisałem.
Dlatego, że sztuka opisująca naszą seksualność, relacje kobiety i mężczyzny, opiera się o jakieś wariacje Księgi Rodzaju i jakieś odwołania do chrześcijańskiego boga.
Już byłoby rozsądniej opowiadać o seksualności Słowian, o mężczyźnie, czyniącego męskość i żeńczyni, czyniącej żeńskość. Byłoby to o wiele bardziej naturalne dla naszej kultury.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

naszej kultury?

A co Polacy po ponad tysiącu lat przynależności do Cywilizacji Zachodu mają tak naprawdę wspólnego ze Słowianami? Bo ja nie za wiele chcę mieć. Może w ogóle do jaskiń wróćmy? Może to byłoby bardziej naturalne?

Zalatuje mi tu ruską onucą...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

polecam

Widowisko wspaniałe ,niepowtarzalne, świetne teksty satyryczne, refleksyjno -komediowe , wysoki poziom spektaklu . Aktorzy Burjan i Sadowski jesteście świetni ogromne brawa . Polecam warto ich zobaczyć !!!!!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry