Widok

Królewskie Wzgórze

Morena Temat dostępny też na forum:
Królewskie Wzgórze to zespół 21 budynków, które sukcesywnie budowane były na powierzchni sześciu hektarów. Inwestycja realizowana była etapami. Docelowo powstało tutaj aż 680 lokali mieszkalnych w budynkach maksymalnie czterokondygnacyjnych z antresolami i poddaszami na ostatnich piętrach. Dla zapewnienia bezpieczeństwa, teren osiedla został ogrodzony. Zabudowa skoncentrowana jest wokół sześciu wewnętrznych dziedzińców, na których urządzona jest mała architektura oraz zieleń. Na terenie ...
więcej o inwestycji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fajne miejsce na mieszkanie, a jak zbudują Kolej metropolitalną będzie jeszcze lepiej.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 15

Ciekawie, ale zbyt drogo!!!

Ciekawe, sensownie zaplanowane osiedle. Szkoda, że nie ma wind - gdyby były, już zapewne bym tam mieszkała!
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 6

sdf

NO fajne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

sa windy!

jak to nie ma wind? sa windy!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

dzwigi dla niepełnosprawnych z parteru do piwnicy, w pierwszych blokach brak wózkarni, cały parter zastawiony wózkami ze przejść nie można
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w nowych budynkach będą windy ,
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Królewskie Wzgórze

Na początku nie rozważałem Królewskiego Wzgórza, bo nie podoba mi się nazwa osiedl.
Pojechałem jednak ze znajomymi na dni otwarte, obejrzałem jakość i mieszkania dwupoziomowe jakie są w budynkach osiedla. Efekt jest taki, że mieszkam na osiedlu od pół roku. Uważam to miejsce jako bardzo dobre do mieszkania. Też nie mam windy, ale to mi nie przeszkadza.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 5
A jak odczuwacie latajace samoloty nad nami ( ja mieszkam w VII) oraz glośne kratki wentylacyjne od komina? da się je jakoś wyciszyc?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

:)

samoloty od kilkudziesięciu lat tędy latają - ale ich 'hałas' na pewno nie jest dokuczliwy i nie zwracam zupełnie na niego uwagi. Głośniejszych atrakcji dostarczają mieszkańcom ul. Rakoczego, Słowackiego lub Grunwaldzka, nie wspominając o Obwodnicy. Jeśli wybierając mieszkanie szukamy ciszy i spokoju - trzeba udać się w kierunku Gdańsk Południe lub zdecydować się na budowę domu na peryferiach miasta. Tylko nie narzekajmy wtedy, że komunikacja z miastem jest kiepska a bilety drogie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Rozumiem, że wejście na 3 piętro to zbyt duże wyzwanie co dla niektórych....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jakość to poznasz po zamieszkaniu, dowiesz się ile kosztuje sezon grzewczy . Izolacja cieplna wykonana z odpadów, przeciągi w ściankach działowych. Popękane ściany nośne to prawie standard. Gwarancja na dwa lata, a z rękojmi i tak nie skorzystasz.
Panie Marian jak się mieszka po 5 latach, dalej tak pięknie jak 5 lat temu?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

zadowoleni

my jesteśmy bardzo zadowoleni z mieszkania na Królewskim, udało nam się spełnić marzenie o własnym ogródku, na osiedlu jest dużo zieleni, mamy nawet ogród różany z prawdziwego zdarzenia, polecamyyyy!!!!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 9

Jedno "Ale"

Mieszkam na osiedlu prawie 3 lata. Jedyny mankament to ilość dostępnych miejsc parkingowych oraz ciut mały plac zabaw.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

SUPER OSIEDLE , INNE OD OKOLICZNYCH

Długo szukaliśmy mieszkania na Morenie ; na Królewskim ceny zawsze były wysokie. Jednak jak pojechaliśmy latem zobaczyć mieszkania już wybudowane ; to nie zastanawiliśmy się długo; piękne ogrody pomiędzy domami , naprawdę fajnie. Dodatkowo do zakupu przekonał nas człowiek , który pomaga ludziom przy odbiorach z Allconem ; jego opinia o jakości firmy - zadecydowała. Jesteśmy szczęśliwymi mieszkańcami osiedla i zachęcamy wszystkich do zakupu w Allconie.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 9

Pierwsi zasiedleni

Kupiłam mieszkanie w pierwszym z oddawanych bloków w 2007r , jestem bardzo zadowolona , mieszkanie na 3 piętrze z poddaszem, piękny widok na panoramę z okien na poddaszu, w klatce mamy windę którą można zjechać do hali garażowej , to duży plus i udogodnienie, klatki przestronne, Jedyny mankament to brak jakichkolwiek sklepików na osiedlu , po podstawowe zakupy trzeba wybierać się na sąsiednie osiedle, mam nadzieję że Allcon przewidział jakieś lokale handlowe w przyszłych budynkach jakie mają powstać na osiedlu. Dobrze skomunikowane osiedle, czekamy na budowę Lini tramwajowej i nowej bulońskiej ze ścieżkami rowerowymi !!!!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Królewskie Wzgórze

Mieszkamy tu od 2 lat. Doceniamy spokój i lokalizację. Trudno mówić o mankamentach.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6

jest dobrze

lokalizacja/infrastruktora: jest dobrze a bedzie jeszcze lepiej- powstaja nowe sklepy, do starych tez nie jest daleko, w przyszlosci tramwaj i kolej metropolitalna - a to juz cos! rano torche ciezko opuscic dzielnice ale to do przyjecia, korki sa teraz wszedzie.
archuitektura: wersal to to nie jest ale budynki dosc przyjemne, nie draznia, kolorystyka stonowana mile odpreza. Szkoda ze nie ma wind, 3 pietro to co prawda nie problem jak ma sie zdrowe nogi i dobra pamiec. Na tle calej reszty b. pozytywnie
cena/jakosc: dostalem to za co zaplacilem, czego wiecej wymagac.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 6

NIE POLECAM

z całą stanowczoscią nie polecam. Zainteresowanie developera tym co sprzedaje kończy się z chwilą przekazania kluczy. Mieszkańcy bardzo ciężko musieli pracować na taki wygląd zieleni, terenu osiedlowego. Same mieszkania porażka. Akustyka tak świetna że doskonale słychać sąsiadów z 2-3 piętra. Chcesz usłyszeć o czym rozmawia sąsiad? zamieszkaj na Królewskim, chcesz słyszeć każdy krok,głos z klatki.. zamieszkaj na Królewskim zwłaszcza przy drzwiach wejściowych. Chcesz robić remont raz w roku ze względu na pękające ściany? zamieszkaj na Królewskim, chcesz nie mieć gdzie parkować? zrób co wyżej.. Chcesz mieć tylko jednego dostawcę telewizji kablowej.. jak wieje mało łba nie urwie, mieszkałam w różnych miejscach w różnym budownictwie ale to doświadczenie jest najgorszym z najgorszych. Niestety wygląd bloku to nie wszystko..
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 18

Po części się z tym zgadzam - pękające ściany po miesiącu od zamieszkania; do tego samoloty latające chwilami co 15-20 minut; cena zdecydowanie za wysoka co do lokalizacji
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 6

ceny które są w tej chwili to pikuś w porównaniu z tym co płacili Ci którzy wprowadzali się jako pierwsi. Na początku trzeba było zapłacić za mieszkanie 50m2 tyle co teraz za około 80 m2. Do tego od 4 lat developer obiecuje ogrodzenie osiedla. Szlaban zepsuty nim zdążył zacząć spełniać swoją rolę. Pierwsze 3 lata osiedla to ciągła walka o zieleń, wprowadzenie innego operatora tel kablowej i wiele innych..
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Az tak zle?Możecie napisać coś bliżej bo właśnie rozważam to osiedle do zamieszania. Co wg. was jest na plus, a co na minus.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Krzysztof P. z rodziną ;-)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nietsety ale to prawda... wyglad to nie wszystko...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

ewa

wyglad to nie wszystko. niestety.. :(
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Miejsca parkingowe

Osiedle ok ale jeśli chodzi o miejsca parkingowe to prawdziwa masakra! Przy zakupie mieszkań proszę patrzeć na opcję kupna z miejscem postojowym bo zaparkowanie pod domem po godz. 20-tej graniczy z cudem
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jeżeli ktoś pragnie zaparkować pod klatką, to faktycznie graniczy to z cudem. Ale nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, żeby nie można było znaleźć miejsca parkingowego na osiedlu.

Ale dla niektórych przejście 100m jest wyzwaniem.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

CIESZĘ SIĘ ŻE WYBRAŁEM KRÓLEWSKIE WZGÓRZE

Decyzję o zakupie mieszkania podjęliśmy ogladając całe osiedle ; przepiękne tereny rekreacyjne przed budynkami. Za pracę ogrodnika płacimy grosze jak za taką jakośc pracy ; przy okazji pozdrowienia dla naszego pana ogrodnika !!! Allcon rzetelnie realizuje swoje zobowiązania i zachęcam do kupienia mieszkania na naszym osiedlu .
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 17

Aż tak źle? Właśnie rozważam to osiedle do zamieszkania. Możecie coś więcej napisać, co Wam się tam podoba, a co nie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jest super. Mieszkam od 2 lat i nie narzekam.

Cieszę się, że nie mieszkam w tym bloku co ten "spec" od akustyki. Jeśli czuje się zawiedziony/oszukany to niech dochodzi swoich praw w Sądzie.
W takiej dużej populacji - 12 budynków oddanych, zawsze znajdzie się ktoś komu nic się nie podoba..... i słyszy "głosy". ;-)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 11

- Dojazd - dogodny pomijając korki w godzinach szczytu. Z tym to trzeba się liczyć ogółem w Trójmieście;
- Osiedle - fajne, mili sąsiedzi;
- wadą jest brak miejsc postojowych, chociaż teraz dokańczają parking przy oddawanym jednym bloku więc istnieje szansa, że ta sytuacja się znacznie poprawi;
- zielony teren;
- dobra jakość;
- w planach jest wybudowanie nowej Bulońskiej i PKM ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

KRÓLEWSKIE JEST SUPER UDANE

Co tam bedę opowiadać o oseidlu - jest SUPER. Ładne budynki , rewelacyjniy ogrodnik , który dba o zieleń , chociaż trzeba przyznać Allcon posadził dużo ładnej zieleni . Czasami tylko jak czytam forum to się irytuję na wiecznych malkontentów z naszego osiedla , ale to chyba nariodowa przypadłoość. Nie oglądaj się "wt" i kup mieszkanie na naszym osiedlu.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 12
Królewskie Wzgórze 15 - puk puk, jest tu ktoś stąd? Jacy sąsiedzi w bloku? Zastanawiam się nad mieszkankiem tam?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przereklamowana bańka mydlana

Przerost formy nad treścią. Mega drogo ( 500 metrów dalej można kupić mieszkanie za około 5 tys. na nieco bardziej kameralnym osiedlu, a w cenie proponowanej przez Allcon można kupić mieszkania na dolnym tarasie), samoloty nad głową co kilkanaście minut, projekty mieszkań zupełnie niefunkcjonalne ( mam na myśli dwupoziomowe, fatalnie zaprojektowane przestrzenie nie do wykorzystania i zabetonowane balkony na 1 piętrach zabierające światło), zero sklepów osiedlowych, brama wjazdowa na "zamkniętym" osiedlu, która nie działa. Że ktoś chce tam jeszcze kupować mieszkanie - dziwię się. Pracownice Allconu bezczelne do bólu. Generalnie nie polecam
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 20

Jak się mieszka w mieszkaniu z antresolą? Może się ktoś wypowiedzieć?

Zastanawiam się nad zakupem mieszkania z antresolą. Mógłby się ktoś wypowiedzieć ktoś kto ma takie mieszkanie? Moje główne pytanie jest takie, jak wygląda sprawa z ciepłem? Czy zimą mocno ucieka ciepło a latem jest tam gorąco na poddaszu czy izolacja na dachu jest dobra i nie ma problemów??
Jak bardzo jest uciążliwy ruch samolotowy nad tym osiedlem? Mocno słychać?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mocno. Po kilku latach ogłuchniesz i będzie Ci wszystko jedno
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dołaczam się do pytania a propo mieszkań dwupoziomowych - jak wygląda kwestia izolacji/ocieplania dachu ważna szczególnie w okresie zimowym? Czy ktoś spotkał się z wadami konstrukcyjnymi dachu?
Mamy zamiar zakupić mieszkanie dwupoziomowe jednak zastanawia mnie kwestia dachu i ewentualnych problemów, których chciałabym w nowym mieszkaniu uniknąć (a które przeżyłam przy obecnym)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry