Widok
A ja wszystkim miłośnikom książek polecam blog https://mowisietrudno.blogspot.com - o dobrych i kiepskich książkach na wesoło.
Dziennik Geniusza jest super! Polecam sam naprawdę.
Fan morski, założyłem radar statków - https://radaryonline.pl/radar-statkow/. Zapraszam!
Fan morski, założyłem radar statków - https://radaryonline.pl/radar-statkow/. Zapraszam!
Zależy kto co lubi. Na mnie wrażenie zrobiła książka Noreena Hertz "Oczy szeroko otwarte"
W skrócie : Ta książka mówi o tym, jak sprostać we współczesnym świecie zalewowi informacji, dokonywać lepszych wyborów i podejmować mądre decyzje, kiedy stawka jest wysoka, a wynik naprawdę ważny bez względu na to, czy jest się rodzicem, przedsiębiorcą, przedstawicielem wolnego zawodu czy politykiem.
Ma ona pomóc wzmocnić naszą kontrolę nad sobą na tyle, żebyśmy podczas podejmowania codziennych decyzji stali się ludźmi bardziej pewnymi siebie i niezależnymi. Ludźmi, którzy nie akceptują ślepo dyktatu innych, ale też nie opierają się bezkrytycznie na swoich pierwotnych instynktach i niezbyt rzetelnych analizach ludźmi, którzy potrafią samodzielnie dokonywać inteligentnych wyborów oraz podejmować mądre decyzje.
Autorka jest jedną z najznamienitszych intelektualistek. Wpływa na politykę państw, bezpieczeństwo publiczne i wzrost ekonomiczny.
W skrócie : Ta książka mówi o tym, jak sprostać we współczesnym świecie zalewowi informacji, dokonywać lepszych wyborów i podejmować mądre decyzje, kiedy stawka jest wysoka, a wynik naprawdę ważny bez względu na to, czy jest się rodzicem, przedsiębiorcą, przedstawicielem wolnego zawodu czy politykiem.
Ma ona pomóc wzmocnić naszą kontrolę nad sobą na tyle, żebyśmy podczas podejmowania codziennych decyzji stali się ludźmi bardziej pewnymi siebie i niezależnymi. Ludźmi, którzy nie akceptują ślepo dyktatu innych, ale też nie opierają się bezkrytycznie na swoich pierwotnych instynktach i niezbyt rzetelnych analizach ludźmi, którzy potrafią samodzielnie dokonywać inteligentnych wyborów oraz podejmować mądre decyzje.
Autorka jest jedną z najznamienitszych intelektualistek. Wpływa na politykę państw, bezpieczeństwo publiczne i wzrost ekonomiczny.
"Senne Podróże"
Podróże w czasie i przestrzeni to żywioł, któremu oddają się bohaterowie dwóch opowieści zawartych w Sennych podróżach. Prowadząc szemrane interesy, otrzymują propozycję zdobycia skarbu ukrytego przez faraona w jednej z piramid. Nieoczekiwanie przenoszą się w czasie, pozostawiając we współczesności żony i dzieci obozujące na pustyni. Przez kilkadziesiąt lat żyją w starożytnym Egipcie, po czym wracają do rodzin. Wraz z nimi przybywa ktoś jeszcze
~ http://sennepodroze.bo.pl ~
Podróże w czasie i przestrzeni to żywioł, któremu oddają się bohaterowie dwóch opowieści zawartych w Sennych podróżach. Prowadząc szemrane interesy, otrzymują propozycję zdobycia skarbu ukrytego przez faraona w jednej z piramid. Nieoczekiwanie przenoszą się w czasie, pozostawiając we współczesności żony i dzieci obozujące na pustyni. Przez kilkadziesiąt lat żyją w starożytnym Egipcie, po czym wracają do rodzin. Wraz z nimi przybywa ktoś jeszcze
~ http://sennepodroze.bo.pl ~
a czy ktoś zna/wydawał książki z http://www.witanet.net
Dobra książka?
Na przykład:
- Kot Bob i ja. James'a Bowen'a. (na faktach)
Oto główni bohaterowie :)
https://www.google.pl/search?q=kot+bob+i+ja&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=LbhwU9-oHaX54QSi_IGIDg&sqi=2&ved=0CF0QsAQ&biw=1366&bih=643
Na przykład:
- Kot Bob i ja. James'a Bowen'a. (na faktach)
Oto główni bohaterowie :)
https://www.google.pl/search?q=kot+bob+i+ja&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=LbhwU9-oHaX54QSi_IGIDg&sqi=2&ved=0CF0QsAQ&biw=1366&bih=643
"Niektóre rzeczy są dokładnie tym, czym są, i niczym innym."
Charles Bukowski.
Charles Bukowski.
http://xiegarnia.pl/artykuly/w-xiegarni-kwiecien-2014-co-warto-przeczytac/ - może to coś podpowie, co warto przeczytac na majówkę
@viollette
Ptasiek" - bardzo dobra książka, ale "W księżycową jasną noc" jeszcze lepsza :)....spóźnieni kochankowie.... niezawinione śmierci .....moja ulubiona ,ale faceci raczej nie dadzą rady przetrawić ;-)
Ptasiek" - bardzo dobra książka, ale "W księżycową jasną noc" jeszcze lepsza :)....spóźnieni kochankowie.... niezawinione śmierci .....moja ulubiona ,ale faceci raczej nie dadzą rady przetrawić ;-)
BAJKOWO ,przebrania, zabawa i rozrywka dla dzieci i dorosłych.
Pilotów 3 ,Gdańsk-Zaspa , www.jolka-fasolka.pl
Pilotów 3 ,Gdańsk-Zaspa , www.jolka-fasolka.pl
To kilka moich
Wilt - Tom Sharpe - lepiej nie czytać w miejscach publicznych - grożą niekontrolowane wybuchy śmiechu
Heban - Ryszard Kapuściński - ciekawy opis życia Afryki
Terry Pratchett - świat dysku - świetna seria fantasy
Kajakiem do Indii - Wacław Korabiewicz - fajna książka z okresu międzywojennego
Pojedynek z Syberią - Romuald Koperski - świetna relacja trójmiejskiego podróżnika.
Wilt - Tom Sharpe - lepiej nie czytać w miejscach publicznych - grożą niekontrolowane wybuchy śmiechu
Heban - Ryszard Kapuściński - ciekawy opis życia Afryki
Terry Pratchett - świat dysku - świetna seria fantasy
Kajakiem do Indii - Wacław Korabiewicz - fajna książka z okresu międzywojennego
Pojedynek z Syberią - Romuald Koperski - świetna relacja trójmiejskiego podróżnika.