Widok

Kupno mieszkania w falowcu czy warto ?

Cześć! Przymierzam się do kupna mieszkania, interesuje mnie dzielnica przymorze. Ceny w falowcach są dużo niższe niż np ma Zaspie Młyniec. Warto kupić mieszkanie w falowcu? Jakie są mniej wiecej realne czynsze w 2 pok. Mieszkaniach przy 2 osobach? Czy jest planowany wkrótce remont klatek czy elewacji? Szczerze mówiąc klatki nie wyglądają najlepiej... dzięki za odpowiedzi. Pozdro!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam 2-pokojowe mieszkanie 47 m2 w falowcu. Szczerze mówiąc jestem zadowolony, głównie dzięki lokalizacji. Klatka i winda niestety są trochę zaniedbane. Czynsz szczerze mówiąc jest za wysoki, ja płacę 550 zł
Jeżeli chodzi o remonty to nie wiem, czy administracja jakieś planuje, ostatnio wymienili grzejniki na klatkach schodowych i drzwi wejściowe na "galerię", pomalowali elewację jakieś dwa lata temu.
Na sąsiadów nie narzekam, ale to jest kwestia raczej trafienia.
Pierwsze co trzeba byłoby zrobić to zobaczyć, czy odpływ wody to dalej ta otwarta kratka, jeżeli tak to jak najszybciej przerobić hydraulikę, bo zalanie sąsiada to z kratką kwestia czasu...
No i tupanie słychać, ale do tego idzie się przyzwyczaić ;)
Generalnie nie narzekam, jestem raczej zadowolony, jedyne co mnie "kłuje" to dość wysoki czynsz, który płacisz i praktycznie nic w zamian nie ma...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za wypowiedź :) Czyli wszyscy co piszą w ogłoszeniu ze czynsz w granicach 350-450 to wielka ściema ? ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Te 350 zł to chyba w tych najmniejszych mieszkaniach, jak się wody nie używa :P
Jeszcze tam spółdzielnia ma jakieś zniżki dla członków spółdzielni, więc może z 50 - 60 zł w takim wypadku można odjąć, ale jak ja kupowałem mieszkanie to wpisowe było duże i w sumie nic poza tą symbolicznie niższą opłatą to nie wnosi...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też mieszkam w falowcu, 2 pokoje, 46 m2, 2 os. Czynsz z wodą i ogrzewaniem ok 530 zł. Minus to zbyt małe i nie funkcjonalne mieszkania a plus duży bo blisko sklepy, przychodnie, komunikacja,czyli wszystko czego potrzeba na codzień. Teraz i tak wszystko na Przymorzu lepiej wygląda. Pamiętam jak wszystkie bloki były szare i bure. Teraz wszędzie robią alejki, ścieżki rowerowe, bloki pomalowane i zadbane lepiej niż kiedyś, także idzie to w dobrym kierunku.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jakiej wielkości są tam piwnice ? Zmieszcza się chociaz dwa rowery ? ;) Czy wszystkie falowce podlegają pod jedna spółdzielnię? Najbardziej interesuje mnie falowiec na obrońców i rzeczypospolitej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja piwnica to ok. 3m2, dwa rowery spokojnie wejdą ;) Obrońców należy do spółdzielni "Przymorze", chyba RP też.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

RP też, tylko administracje inne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rowerymize i wejdą ,ale długo nie postoją
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Trutututu :P Mój stoi od 5 lat, z czego ostatni rok w ogóle go nie dotykałem.
Zresztą dużo zależy też od tego, jak się samemu zabezpieczy piwnicę. Najtańsze kłódki można szpilką otworzyć.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też mieszkam na Obrońców Wybrzeża i mam miezzkanie 46m2 i czynsz za 4 osoby mamy 480 zl plus oczywiscie gaz i energia. Takze nie placimy duzo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A wejście do piwnicy jest zamykane na klucz ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, główne drzwi są zamykane, później swoje drzwi samemu musisz zabezpieczyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mieszkam w falowcu na Przymorzu , za czynsz płacę 320 zł w 30m. Oczywiście z normalnym zużyciem wody jak coś...:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam serdecznie, dolaczam sie do pytania. Przeraza mnie wizja wchodzenia do mieszkania przez galerie. Boje sie o brak prywatnosci, bo okna z kuchni i pokoju wychodza na galerie. Ponadto nie wiem czy zima nie bedzie wchodzilo zimno do mieszkania. Chociaz najbardziej obawiam sie tego braku prywatnosci, ze dzwiek bedzie wychodzil z domu na galerie, ludzie przez okna moga zagladac.. prosze o pomoc w doradztwie bo planuje kupic jedno mieszkanie w okazyjnej cenie. pzdr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli chodzi o prywatność to trzeba się "zabezpieczać" :) Zasłony, ew. rolety. Ja w kuchni mam zasłony, w pokoju obok rolety takie, które można zaciągnąć do połowy od dołu i światło wpada, a przechodnie nic nie widzą :)
Zimno raczej nie wpada, ale to kwestia drzwi. Ja mam wejściowe dobre i później drugie w tym małym przedsionku, więc robi się taka "śluza" :) Kwestia indywidualnego podejścia :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Przymorze

Nowa Lęborska - opinie i oceny (27 odpowiedzi)

Inwestycja powstaje w lokalizacji zapewniającej dostęp do infrastruktury centralnej, rozbudowanej...

Szukam Xero na Przymorzu (4 odpowiedzi)

Witam gdzie znajdę Xero na Gdańsk Przymorze?

gdzie szukać pracy? (135 odpowiedzi)

Hej, przeprowadzam się w lutym do Gdańska, podpowiedzcie gdzie szukać pracy, w sensie ogłoszeń o...

do góry