Widok

Kwaśne wędzonki

Witam
Mam taki problem mianowicie wedzilem w niedziele mięso serki oraz polędwiczki i trochę tego było i musiałem to wziąć na dwa razy pierwsze wędzenie wszystko Ok ale drogie już wsad 9 polędwiczek i 7 serków po trzech godzinach wyjmuje i wszystko wyszło kwaśne nie mam pojęcia czemu serki były robione w zalewie ze zwykłej soli a polędwiczki w peklosoli na początku pomyślałem ze to drzewo Wedze olcha sucha okorowana ale napisałem do gościa od którego biorę i przywiózł mi rano dziś świeży worek suche drzewko piękne pachnące i wedzilem dziś znów żeby poprawić błąd ten sam wsad i wyszło to samo. Wędzarnie mam kupiona z Allegro robię na niej już trzeci sezon bardzo często i pierwszy raz takie coś się stało. Daszek po rozgrzaniu w środku jest suchy wiec nic się nie skrapla jedynie po trzech latach użytkowania zgnił mi piecyk ale szwagier stworzył nowy piecyk z metalowej rury jeżeli ktoś miał podobny przypadek proszę nakierujcie gdzie szukać błędu bo już 250 zł straciłem na mięso które wyrzuciłem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

kilka przyczyn, czas i temperatura peklowania, czy solanka była mleczna. dostawca mięsa
źle wygrzana wędzarnia, niedostatecznie osuszone mięso do wędzenia.
czy wędzonki były parzone?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Solanka raczej nie była przyczyna ze względu na to ze powiesilem kiełbasę która nie była wcale peklowana była ze sklepu kupiona ale lubię sobie dowedzac kiełbasę I tez skwaśniała wydaje się ze w ogóle wędzonki nie miały na to wpływu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pogoda była zła, wędzarnia zła i mięso też złe. Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieki Krystian :) to jedna z najprzydatniejszych odpowiedzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jednym z powodów może być za bardzo przymknięty szyber kominka. Poznasz to po ciemnym tłustym i brudzący nalocie na wedzonkach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wędzonki nie miały żadnego nalotu były z wyglądu takie jak zawsze. Nie mam szybra w kinie to prosta wędzarnia bez takich rzeczy jedynie ma deflektor na stałe bez regulacji zastanawiam się czy może stare trzyletnie rury doprowadzające dym do wędzarni mogły być przyczyna zalegająca w nich sadza lub rdza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
https://blog.fimple.tv/kwasne-wedzonki/ Może tu coś znajdziesz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam powodem, może być za słabe ich wysuszenie - miałem podobny problem. Ja suszę około 16 godzin i wentylator dodaje na 2 godziny po solance
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Jakieś wieści z bazarku? (184 odpowiedzi)

Można otwierać szampana z świeżą bryzą?

Wybory (131 odpowiedzi)

Startuje ktoś z Boajna?

Policja z Szemuda (7 odpowiedzi)

Wójt zbudował nowy posterunek w Szemudzie koło jego centrum samorządowego. Wszyscy się...

do góry