Widok

L4 na wypalenie zawodowe

Zdrowie Temat dostępny też na forum:
Witam, nie chce zeby ktos mnie ocenial.
Wystapilo u mnie przemeczenie praca, nadmiar obowiazkow, stres.
A poprostu musze odpoczac. Nie dostane urlopu- nikomu nie bylby on na reke- mam na mysli pracownikow i kierownictwo.
Czy ktos wie, do ktorego lekarza mozna sie po takie zwolnienie udac?
Ile dni przysluguje i ile wtedy wynosi wynagrodzenie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli chodzi o lekarza zacznij: od rodzinnego, czyli lekarza pierwszego kontaktu, na koniec zostaw sobie psychiatrę - bo przecież nie ginekologa lub okulistę... ;-) chyba, że będziesz "ściemniać" no to wszystko jedno :-)
Wynagrodzenie: w mundurówce było do tej pory 100% więc mieli fajnie, bo niezależnie czy pracowali czy "chorowali" nie wpływało to na wysokość wynagrodzenia.
Pozostałe firmy 80% pensji z tym, że uwaga: o ile na Twoją pensję składała się podstawa plus zmienna premia to jak będzie naliczane te 80% i jak zostanie wypłacone, trudno wyczuć, ale nie wykluczone, że dostaniesz 80% od tej podstawowej, bo z premiami jest to różnie kwestia warunków w umowie o pracę i dobrej woli pracodawcy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
SID - jeśli chodzi o mundurówkę to ma się to teraz zmienić. Obecnie od końca kwietnia, najpóźniej od maja pracownicy niezależnie od rangi w hierarchii idący na L4 mają dostawać 80 % wartości swojej podstawy nie uwzględniając dodatkowych premii. Wiem to z pewnego źródła, ponieważ moja mama pracuje własnie w jednej ze służb wchodzących w skład mundurówki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie ma szans, musiałabyś być naprawdę chora, wyniszczona, wypalenie zawodowe to za mało. Nie dostaniesz premii, tylko 80% podstawy, chorować warto, tylko wtedy kiedy wiesz, że masz do czynienia z oszustem i nie zamierzasz tam dalej pracować.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
psychiatra da L4 spokojnie. Odpoczniesz, poradzi Ci. Wypłata 80% pensji
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiedys slyszalam ze mozna dostac takie zwolnienie od lekarza zakladowego medycyny pracy i platne 100%
Pracuje w szpitalu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy każdy pracownik może miec zwolnienie z powodu jw ?
Czy daje tylko psychiatra?
Lekarz medycyny pracy ,niektóre zawody?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko psychiatra, jednak na pewno nie na wypalenie zawodowe, a na coś znacznie poważniejszego wymagającego przebywania w szpitalu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Niech osoba pode mnie się podszywająca (proszę spojrzeć na nr IP) czym prędzej uda się do lekarza, którego specjalność podał - oby nie za późno, bo do leczenia pozostaną wtedy tylko nogi (reumatyzm) !!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
P.S. Znajdź sobie inny nick...ten jest mój.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Janeczek czuwa....jak zawsze ^^
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też tak miałam, poszłam do pierwszego kontaktu, powiedziałam szczerze o co chodzi i dostałam zwolnienie na tydzień plus skierowanie na badania krwi, 5 dni odpoczywałam, spałam, jadłam, czytałam książki, po 5 dniach wróciłam do pracy, minęło już 5 tygodni i wszystko jest ok, warto czasami zrobić sobie przerwę, moment oddechu w wyścigu szczurów;) ale przede wszystkim nie przejmować się swoja pracą, bo zdrowie ma się tylko jedno.Jeżeli już nie wyrabiasz warto iść do psychiatry lub psychologa, to nie są jedynie lekarze od 'szaleńców'. Mam wielu znajomych, którzy znaleźli u nich pomoc, bo praca ich za bardzo wykańczała.pozdrawiam i życzę zdrowia oraz zdrowego egoizmu:) P.s lepiej wziąć zwolnienie od pierwszego kontaktu niż psychiatry, łatwo złapać łatkę pracownika niestabilnego emocjonalnie, czyli słabego i niepewnego.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
@Alberta
od psychiatry dostaniesz na pewno, moja koleżanka dostała na stres i zmęczenie pracą ponad miesiąc, wypoczęła i teraz wszystko jest ok. Ja zresztą też miałam i to nawet trzy miesiące ale byłam wtedy na wypowiedzeniu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
zgadzam sie z M30+ ..kolega tez dostał ...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, mowicie, ze tylko od psychiatry. To niezbyt fajne, bo na zwolnieniu jest pieczatka specjalisty.
Nie chce zeby ktos widzial u ktorego lekarza bylam.
Jestem tylko zmeczona praca. Boli mnie kregoslupod dzwigania, obowiazkow jest multum, musze odpoczac bo inaczej naprawde bedzie mi potrzebny psychiatra.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
wczoraj już Tobie napisałem:
"zacznij: od rodzinnego, czyli lekarza pierwszego kontaktu"
ale Tobie chyba oprócz tego, że nie chce się pracować to i nawet do lekarza tez jakoś specjalnie nie masz ochoty się wybrać i najlepiej żeby sam przyjechał i wręczył zwolnienie? :-)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7
To sa tylko twoje zlosliwe domysly.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie sądziłem, że to może być przyczyną zwolnienia lekarskiego, ale z drugiej strony, jeśli to może pomóc, to czemu nie? Polecam jeszcze poczytanie tego - https://digitalx.pl/5-sposobow-jak-menedzerowie-moga-zapobiegac-wypaleniu-zawodowemu-pracownikow/ Tak naprawdę z takich problemów da się wyjść, ale też zależy, co jest przyczyną, jakie jest podejście danej osoby. Najczęściej da się naprawdę sporo zrobić, żeby poprawić sytuację.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście, ze możesz mieć l4 na coś takiego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Idź na urlop albo zwolnienie lekarskie na wypalenie zawodowe i trochę odpocznij . Zastanów się też nad zmianą pracy , bo na dłuższą metę tak się nie da . Szkoda zdrowia.

Też tak się kiedyś czułam, ostatecznie zmieniłam pracę ale teraz wiem, ze powinnam to zrobić dużo wcześniej.... Nie ma sensu się męczyć w czymś co nie daje Ci satysfakcji....
https://www.ecddp.pl/wypalenie-zawodowe-objawy-i-leczenie-co-warto-wiedziec/

Na stronie jest o tym artykuł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

dotacje z PUP - nie jest tak kolorowo jak mówią (44 odpowiedzi)

Otóż chodzi o Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni, a dokładniej o jednorazowe bezzwrotne dotacje na...

jak znaleźć pracę bez znajomośći???? (51 odpowiedzi)

nie mam pojęcia juz co robić.....skonczyłam studia...nie mam doswiadczenia...ale też nie mam go...

Ile zajelo Wam znalezienie pracy albo ile juz szukacie:P (53 odpowiedzi)

szukam pracy juz przeszlo miesiac i tak sie zastanawiam, czy ze mnie jest jakas wyjatkowa noga,...

do góry