Widok
Tu masz spis gdzie można to zrobić:
http://www.tdt.pl/jednostka-inspekcyjna-tdt/zbiorniki-stanowiace-wyposazenie-pojazdow-samochodowych-lpgcnglng/badania-zbiornikow.html
Jak to wygląda kosztowo to nie wiem. Pare lat temu bardziej opłacało się wymienić na nową. Jak jest teraz to musisz sam sprawdzić.
http://www.tdt.pl/jednostka-inspekcyjna-tdt/zbiorniki-stanowiace-wyposazenie-pojazdow-samochodowych-lpgcnglng/badania-zbiornikow.html
Jak to wygląda kosztowo to nie wiem. Pare lat temu bardziej opłacało się wymienić na nową. Jak jest teraz to musisz sam sprawdzić.
nie opłaca się legalizować, bo po pierwsze nie wiadomo na ile dostaniesz legalizację, raczej na 10 lat nie dadzą tylko na 2-3lata i potem znowu koszta. Lepiej kupić nową butlę, cena podobna a na 10 lat spokój a więcej to i tak pewnie samochód już nie da rady. Poza tym bardzo ciężko znaleźć firmę która robi takie legalizacje, parę lat temu to przerabiałem
Dokładnie. Sprawdzałem dla koleżanki.
Koszt legalizacji - samej - to spora część nowego zbiornika. Do tego konieczność dostarczenia zbiornika do legalizacji oraz skrócony czas ważności badań to raczej gwóźdź do trumny tego pomysłu.
Koszt legalizacji to 300 zł+. Nową butlę dostaniesz za około 500 z badaniami na 10 lat. Cena oczywiście zależna od rodzaju zbiornika.
Koszt legalizacji - samej - to spora część nowego zbiornika. Do tego konieczność dostarczenia zbiornika do legalizacji oraz skrócony czas ważności badań to raczej gwóźdź do trumny tego pomysłu.
Koszt legalizacji to 300 zł+. Nową butlę dostaniesz za około 500 z badaniami na 10 lat. Cena oczywiście zależna od rodzaju zbiornika.
Na stronie firmy sandrem jest wszystko opisane. Można wymontować butlę samodzielnie i przywieźć ją do badania. Można też wybrać opcję demontażu i montażu zbiornika przez pracowników firmy (opcja dodatkowo płatna).
Generalnie jestem właśnie po badaniu butli i wszystko ok - homologacja na kolejne 10lat. Panowie z firmy w porządku, można pogadać, zapytać o jakieś techniczne szczegóły jak ktoś ma chęć. Cała akcja bardzo sprawnie przebiegła.
Generalnie jestem właśnie po badaniu butli i wszystko ok - homologacja na kolejne 10lat. Panowie z firmy w porządku, można pogadać, zapytać o jakieś techniczne szczegóły jak ktoś ma chęć. Cała akcja bardzo sprawnie przebiegła.
A czy ktoś tutaj jeździ VW? Mąż wspominał, że prowadzą teraz jakąś akcję wymiany butli. Poszperałam trochę w internecie i znalazłam coś takiego: http://cnginfo.volkswagen.com/de/de/home.html I tak się zastanawiam czy ktoś już z tego korzystał.
Podsumowanie:
Dyskusja dotyczy przedłużenia homologacji butli LPG w samochodach zamiast wymiany na nową. Użytkownicy dzielą się doświadczeniami, że legalizacja butli kosztuje około 250-300 złotych i może być przedłużona na kolejne 10 lat, choć niektórzy uważają, że zakup nowej butli za około 500 złotych jest bardziej opłacalny ze względu na skrócony czas ważności badań po legalizacji. Rekomendowaną firmą do przeprowadzenia badania jest Sandrem w Gdańsku, gdzie proces jest sprawny i można samodzielnie demontować butlę przed badaniem lub skorzystać z płatnej usługi demontażu przez pracowników. Oficjalne informacje na temat legalizacji zbiorników LPG znajdują się na stronie Inspekcji TDT, a maksymalny czas użytkowania butli wynosi 20-25 lat.