Widok

Lilla Weneda

Lilla Weneda Temat dostępny też na forum:
Opinie do spektaklu: Lilla Weneda.
Juliusz Słowacki
"LILLA WENEDA"
TRAGEDIA W PIĘCIU AKTACH

Historia upadku starożytnego ludu Wenedów zaatakowanego przez wojownicze plemię Lechitów. Tytułowa bohaterka pragnie za wszelką cenę ocalić swoich poddanych. Treść dramatu odnosi się do powstania listopadowego z 1830 roku. Słowacki rozważa przyczyny klęski zrywu i próbuje znaleźć receptę na wybawienie dla narodu polskiego. W Teatrze ...
Przejdź do spektaklu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niesmak, nie sztuka

Nie wiem czemu ma służyć sztuce wszechobecna nagość, czy też - zestawienie wyłącznie elementów kiczowatych i tandetnych (stroje aktorów, czy rekwizyty, takie jak harfa-figura Maryi wyglądająca jak wytwór wandali-graficiarzy), a naprawdę bardzo staram się dostrzegać artyzm i głębię. O ile rozumiem, że kicz może być środkiem wyrazu, tak tutaj wyrazu nie było żadnego. Zostaje jedynie kicz i zażenowanie. Wydaje mi się, że samo "szokowanie" nie może być celem sztuki samym w sobie. Niestety, ale po spektaklu towarzyszyły jedynie obrzydzenie, zażenowanie i szok, że dziś takie spektakle nazywane są "sztuką".
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 5

Jak zwykle gołe imponderabilia

W Radio Gdańsk wypowiadali się aktorzy a reporterka w podsumowaniu ostrzegła, że spektakl nasycony jest nagością, wulgarnością i symbolami religijnymi. I dzięki jej za to, bo przynajmniej wiem, że nie nadzieję sie na minę gdybym wybrała się obejrzeć. Gołe cycki mnie nie interesują, bo nie jestem lesbą a gołe siusiaki wolę ewentualnie prywatnie w domu :).
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 11

plakat cudo!

Starowieyski najlepszy!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kultura

Głowa w piasek (3 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Głowa w piasek . Niezwykle zabawna, a równocześnie poruszająca historia...

Następnego dnia rano (11 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Następnego dnia rano . Następnego dnia rano Peter Quilter Spektakl dla...

Kopenhaga (5 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Kopenhaga . Michael Frayn KOPENHAGA Reżyseria Krzysztof Babicki...

do góry