Widok

Lipowa 50

Inwestycja powstaje w lokalizacji, która rozwinęła się w kompletną dzielnicę kilkanaście lat temu. W pieszej odległości od inwestycji praktycznie wszystko, czego potrzeba do sprawnego funkcjonowania: sklepy (od delikatesów i dyskontów, po małe piekarnie), przychodnia i gabinety lekarskie, apteka, biblioteka, różnego rodzaju punkty usługowe, szkoły, przedszkola.

Ze względu na sąsiedztwo ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Za blisko obwodnicy

Hałas non stop. Nie polecam.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawe co będzie z ludźmi, którzy mieszkają przy Lipowej 48.... ci to tak palą w piecu i smrodzą!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Blok przy ulicy Górniczej 49 będzie patrzył na blok ?. Czy będzie podobna sytuacja co do bloków wojskowych w dole górniczej, które teraz patrzą na budowany blok ?.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkam w 49. I zapewne tak będzie jak piszesz...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam nadzieję że blok lipowa 50 nie będzie zabierał dużo słońca ...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wojskowy będzie patrzył wojskowemu w okno więc luzik ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bloki, bloki i tylko bloki, wciskają je wszędzie tam gdzie zostało jeszcze choć trochę wolnego miejsca... a może przydało by się więcej wolnej przestrzeni, może jakiś park z ławkami i fontanną, aby nam mieszkańcom fikakowa żyło się przyjemniej...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam mieszkania z widokiem na barak ("dom") graniczący z działką. Od marca do października siedzi pan w gaciach i się opala :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Często tam palą śmieci. Dym koloru żółtego zaglądać będzie do mieszkań.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Według policji, straży miejskiej oraz ekopatrolu u tych Państwa nic złego się nie pali...

Nic złego się nie pali:) już nie raz widziałem jak kanapę albo inne śmieci palą na podwórku, tak po prostu;) urząd miasta nie chce się zajmować takimi rzeczami bo uważa ich za biednych i w dodatku to działka miejska więc miasto musiało by pokryć koszty wymiany pieca albo przesiedlenia mieszkańców itd

Palą śmieci ??

Locals a ty te śmieci im dostarczasz , że wiesz czym palą ??
Czy pomagasz im dorzucać do pieca ??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

A od października do marca palą w piecu i kopcą jak Batory. ;)

Siąsiedztwo

Co do okolicy to super jest że pod samym blokiem jest przystanek autobusowy. Zaraz obok bloku są "baraki" takie prowizoryczne domy i jak wszyscy pisali i to jest całkowitą prawdą jeśli chodzi o palenie śmieci czy innych świństw. W zimę żółty dym będzie wlatywał do mieszkań. Co do obwodnicy to jakoś strasznie mocno uciążliwa nie jest, da się wytrzymać. Mieszkania od strony obwodnicy będą mieli w nocy bardzo jasno gdyż naprzeciwko bloku znajduję się warsztat samochodowy który w nocy bardzo mocnym światłem (z latarni) oświetla "parking" gdzie parkują samochody klientów warsztatu. Jeszcze co do zdrowia to za warsztatem znajduję się wysoki nadajnik telefonii komórkowej co do odległości od inwestycji Lipowa 50 to jest to ok. 50 metrów. Przyszli mieszkańcy powinni wziąć to pod uwagę.
art. 212 kodeksu karnego
Zniesławienie jest przestępstwem, którego przedmiotem jest naruszenie czci i godności człowieka. Ustawodawca mając na uwadze znaczenie tych wartości uregulował kwestię pomówienia nie tylko w kodeksie cywilnym jako naruszenie dobra osobistego, ale również w kodeksie karnym.

Podobno owe baraki mają być niebawem rozebrane, więc kwestia kopcenia może rozwiązać się sama.

Oczywiście że zostaną rozebrane, lecz po wyroku sądu o eksmisję zamieszkujących tam ludzi. Ponieważ urząd nie zapewnił lokalu zastępczego dla lokatorów, prawda jest taka że najstarszy mieszkaniec mieszka tam od 1954 roku. Urząd Miasta przez cały czas nie interesował się "owymi barakami" przysyłał tym ludziom aneksy do umowy i opłaty związane z gruntem. Państwo kupując mieszkania doskonale widzieli co znajduje się obok Państwa okien czy balkonów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

a Ci Państwo są właścicielami gruntu/nieruchomości?

W sądzie odbędzie sprawa o zasiedzenie na rzecz tych ludzi a jak wiadomo na to potrzeba czasu.

Zasiedzenie??? Zasiedziec to sie mozna na lawce w parku albo u znajomych przy kawie. Zeby nabyc nieruchomosc trzeba ja kupic albo otrzymac w spadku.

Nie ważne, czy po sąsiedzku ktoś mieszka. Nikt nie ma usprawiedliwienia na trucie okolicy

Panie Dariuszu skąd takie wnioski a wręcz zarzuty że akurat Ci Państwo trują okolice.Z tego co mi wiadomo nie jest to jedyny domek w okolicy korzystajacy z ogrzewania jakim jest piec.Z tego co mi wiadomo to Urząd nie wyraził zgody na zmianę ogrzewania.Nie wiem czy zdaje Pan sobie sprawę z konsekwencji pisania takich rzeczy.Jest to nieuzasadnione pomówienie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czy ja wskazałem konkretnie na tych państwa? Napisałem ogólnie o kopceniu. Jest tu wiele wpisów stwierdzających, że tam jest duże zadymienie, a "obrońcy dymu" nie próbują tego zdementować, tylko stwierdzają coś na zasadzie "my tu byliśmy wcześniej, więc wy macie się dostosować". Nie wiem czym tamci ludzie ogrzewają swoje domy, ale dym jest trujący niezależnie czy jest z drewna/węgla, czy śmieci. Różnica jest tylko w skali. Każdy ma prawo oddychać czystym powietrzem. Nie ma znaczenia, czy w dane miejsce dopiero się wprowadził, czy tylko przechodzi obok na spacer.

Mieszkam w bloku 49.
Prosze nie pisać jakichś bzdur nt pomówienia tylko patrzeć obiektywnie.
Palą czyms "dziwnym" i to jest fakt. I kominy pewnie tez nie sa systematycznie czyszczone.
Panów widać tylko jak co jakis czas lataja dach...
Po wywieszeniu jasnej pościeli na balkonie po kilku godzinach jest cała w czarnych kawałkach sadzy czy innego g*wna.
Dym jest tak żółty i gryzacy, że dodatkowe uszczelnienie okien nic nie daje. A dziecko zaczyna kaszlec... O smrodze nie wspomnę.
Najgorsze jest to, ze nie sa oni jedyni. Aczkolwiek chyba najbardziej uciazliwi - przynajmniej dla bloku 49.
do góry