Widok

Listonosz- praca

Czy ktoś z listonoszy i listonoszek mógłby podzielić się wiedzą na temat zarobków oraz warunków pracy. Jest duzo ogłoszeń w charakterze listonosza, do tego praca w "budżetówce" a jakoś chętnych brak.
Pytam bo chcę/będę aplikować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Robota 8godz. dziennie pensja ok 3000,00 do 4000,00 plus cięzka torba, deszcz,śnieg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

3000-4000 brutto czy netto? Jeśli netto to nie ma lipy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

te fantasta...podaj realne zarobki, ani nie 3 ani 4 tysie na rękę
przeszło 20-letni staż a poniżej 3 tyś na rękę
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

prze-pier-dzie-lo-ne

robiłem jako listonosz. wytrwałem niecały miesiąc. 12h w deszczu śniegu, mrozie... odpadają giry, skostniały jesteś z zimna, jesz gorzej jak kundel - w biegu, bo nie ma gdzie ani czasu.

Idź pan
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nowy Listonosz, czyli 2.500,00 brutto. Na umowie 40 godz. pracy tygodniowo - faktycznie praca codziennie od ok.9.00 do 19.00 (rozliczenia na UP po pracy w terenie zajmuje sporo czasu). Nadgodziny za darmo ( praca zadaniowa), brak "mundurów" praca w ubiorze własnym, brak dodatków świątecznych. Ciężkie torby, przejazd komunikacją w terenie za własne pieniądze. Deszcz,śnieg, upał-różne warunki atmosferyczne. Rozbiory-jako standard (każdy listonosz wie o czym piszę). Wysługa lat liczona od 1% dopiero od trzeciego roku pracy. nie warto. na wszystkie inne pytania jakby co też odpowiem.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

No bez jaj na prawdę aż tak źle jest? Nadgodziny za darmo? Kto się na to godzi? Za taką stawkę to można robić jako cieć gdzieś na budowie czy innym obiekcie siedzieć w ciepłym i mieć wszystko w D.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Artem. Dlatego pomimo,że praca w budżetówce nie ma chętnych do pracy i są ciągłe nabory.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

chłopie gdzie żeś robił? na Uralu? bez butów chodziłeś, bez ubrania?
pracowałem tak kilka lat, jesteś w ruchu..na pewno jakiś szlifierz czy spawacz przy kanale portowym szybciej zmarźnie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potwierdzam,jako były listonosz.Praca po ok 10 godz. dziennie .Placą za nadgodziny tylko w grudniu (święta) bo są roczne limity nadgodzin na pracownika.Listonosz pieszy po iluś latach ma problemy z kręgosłupem (ciężkie torby).Korespondencji co miesiąc przybywa,pomimo internetu. Placa na początek max 2500 brutto.Jesli listonosz z samochodem,to jest kilometrówka, nie zmieniana od 10 lat,ktora pokryje benzyne,ale juz naprawy auta nie zawsze. Najgorsze,ze żadne pieniądze i socjale nie zrekompensują ci chorób zawodowych.Na poczatek nie daja odziezy sluzbowej,butow itp. Ludzie wytrzymuja przewaznie okres probny 3 mies.,chyba,ze trafią na lekki rejon,co graniczy z cudem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

spawacz bez doświadczenia (56 odpowiedzi)

wiem wiem było wałkowane.. ukończyłem kursy 135 i 141 na czarne pachwiny mieszkam +/- 60 km od...

Gdzie można znaleźć pracę w Trójmieście?? (41 odpowiedzi)

Gdzie można znaleźć pracę w Trójmieście: - na umowę o pracę - nie w telesprzedaży (już tak kiedyś...

Gdzie szukać pracy? (7 odpowiedzi)

Witam, mam 19 lat chodzę do szkoły chciałbym sobie trochę dorobić na pół etatu w jakich...

do góry