Widok

Łukasz M. - opinia

Ja niestety nie jestem zadowolony ze współpracy z firmą Timber. Już podczas pierwszego dnia montażu ujawniły się błędy w pomiarach i projekcie a w rezultacie konstrukcja schodów kolidowała z otworem okiennym co nie powinno mieć miejsca. Okazało się również, że firma Timber nie może dostać balustrad które nam zaoferowała przez co nie była w stanie zakończyć montażu schodów przez kolejne miesiące mimo i tak już przekroczonego terminu realizacji a jednocześnie starała się nam wmówić, że ze schodów które nie mają balustrad można bezpiecznie korzystać (budynek ma 4 kondygnacje a ze schodów korzystałoby 7 letnie dziecko o raz moja żona w 8 miesiącu ciąży). Finalnie schody zostały mi przedstawione do odbioru z kilkumiesięcznym opóźnieniem, posiadały liczne wady i niedoróbki a na sam odbiór firma Timber stawiła się z bardzo nie przyjemnym radcą prawnym licząc najwyraźniej, że się przestraszę i nie będę dochodził swoich praw. Ostatecznie sprawa stanęła przed sądem gdzie po grubo ponad roku udało się na szczęście zawrzeć ugodę dzięki której schody zostały poprawione a ja zrealizowałem ostatnią transzę płatności. Jeśli zatem nie chcecie trafić na podobne "przygody" polecam omijać firmę Timber
Moja ocena
asortyment: 3
 
jakość usług: 1
 
terminowość: 1
 
przystępność cen: 3
 
ocena ogólna: 1
 
1.8

* maksymalna ocena 6

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odpowiedź obiektu

Musimy się ustosunkować do Pana komentarza, ponieważ Firma Timber Sp. z o.o. inaczej postrzega sprawę. Świadczy o tym podpisana ugoda, do której doszło na skutek pozwu z naszej strony. Ugoda ta doprowadziła do obowiązku zapłaty przez Pana pozostałej kwoty wynikającej z podpisanej umowy (z uwagi na wywiązanie się z niej przez naszą firmę tj. oddanie wykonanych przez nas schodów). Z naszej strony zgodnie z postanowieniem ugody mieliśmy wykonać zaledwie kilka czynności - wyczyszczenie balustrad stalowych, uzupełnienie jednej zaślepek, dokręcenie śrubunków, balustrady i lakierowanie dwóch stopni (uwagi te w dużej mierze wynikły z użytkowania schodów przez Państwa już ponad rok, a nie błędów w produkcie w dniu oddania dzieła). Na ugodę miał Pan realny wpływ.
Firma Timber rzetelnie podchodzi do wykona dzieła już na etapie pomiarów. Co mamy dokładnie udokumentowane np. na zdjęciach, projektach i specyfikacjach. Podczas montażu schodów wyszły na jaw zmiany, których projekt nie mógł uwzględniać.
W trakcie montażu kazał Pan kilka razy demontować niektóre stopnie, bo przeszkadzały Panu w pracach. Odnotowano również samodzielną ingerencję w konstrukcje schodów. W ramach terminu to sam Pan sugerował jak Panu wygodniej kontynuować prace i my musieliśmy się za każdym razem dostosować.
W czasie instalacji schodów domawiano także dodatkowe elementy co przekłada się wprost na czas realizacji wykonania całego zlecenie.
Sprawa okna. Został Pan poinformowany o tym, że konflikt okno - schody istnieje i że modyfikacja schodów jest możliwa już na etapie projektu. Podczas montażu zaakceptował Pan formę zmian elementu, który został od Pana zabrany i przerobiony według ustaleń. Nie zgłaszał Pan uwag na etapie odbioru.
W momencie, gdy wykonywaliśmy prace u Pana dom nie nadawał się do zamieszkania, nie licząc podłóg kładzionych w trakcie montażu schodów oraz gospodarczej toalety nie było w nim nic.
Mam nadzieję, że wyjaśnienia z naszej strony rzucają nowe światło na sprawę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja niestety to samo muszę zamówić inne schody bo te są katastrofa, a właściciel zmienia nastawienie do klienta jak tylko coś jest nie tak.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry