Widok

MAseczki -prośba -apel

Mimo, że covid zbiera żniwo i utrudnia wszystkim życie, to w Bojanie jest mnóstwo osób, które nie chcą zdobyć się na minimalny wysiłek i założyć maseczki przynajmniej w sklepach czy pomieszczeniach zamkniętych - prym wiodą w tej "ostentacyjnej odwadze" młodzi mężczyźni (na wszelki wypadek maseczka na brodzie, bo jakby się pojawiła policja i groźba mandatu to bohaterstwo się kończy)
Pomijając względy prawne czy medyczne (ostatnio przybyło nam "wybitnych specjalistów" w zakresie prawa i medycyny typu : to nie jest zgodne z prawem, nie ma takiej choroby, ja nie zarażam, a testy są do d... itp, itd...) jest coś takiego jak postawa obywatelska - szanujmy się nawzajem i zachowajmy gram zdrowego rozsądku. Nosząc maseczkę chronimy przede wszystkim innych, nawet jak ktoś nie ma objawów, może zarażać innych albo zwyczajnie po prostu powodować obawy tych, którzy nie negują choroby i są w grupie ryzyka lub mają kogoś, będącego w tej grupie.
Przecież jeżeli ktoś idzie przez praktycznie pustą wieś bez maseczki to nikogo to nie gorszy, ale w pomieszczeniach zamkniętych to może jednak warto wykazać odrobinę empatii.
Z góry dziękuję za powstrzymanie się od komentarzy koronasceptyków,osób propagujących teorie spiskowe, wulgaryzmy i tym podobne.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 5

Słusznie piszesz Als. Brawo.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3
Niestety do większości to nie dotrze. Dociera wtedy, kiedy jest już za późno.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zgadzam się! ale dlaczego nie mamy odwagi zwrócić głośno uwagi?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Żeby oszczędzić sobie nerwów związanych z awanturą, która zwykle wynika w takich sytuacjach.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

W sklepach sprzedawcy nie chcą zrażać klientów, a co do awantury, nawet po b.kulturalnym zwróceniu uwagi, niestety jest ona praktycznie nieunikniona. W narodzie budzi się "zew wolności" . Może by policja mogła się od czasu do czasu pofatygować (w końcu w ramach walki z pandemią pilnowali cmentarza w Bojanie 1-go listopada czyli możliwości są) a to na ogół jest skuteczne i wizja mandatu szybko kończy Ułańską fantazję husarii antycovidovej.
Może na sklepach wywiesić kartkę "Prosimy o zakładanie maseczek" czy "Bez maseczek nie obsługujemy"
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ostatnio byłem świadkiem jak starszy Pan w lidlu zwrócił grzecznie kobiecie w średnim wieku uwagę, aby założyła maseczkę. Zwyzywała go i powiedziała, że jest wolnym człowiekiem a staruch ma przyjść w godzinach dla seniorów do sklepu... Także właśnie tyle o kulturze osób, które czują się ograniczane przez nakaz noszenia maseczek(chyba same są ograniczone). Naprawdę nie ma co dyskutować, bo to nie jest poziom intelektualny przeciętnego człowieka... Nośmy maseczki, aby obniżyć ryzyko zakażenia się covidem, a "wolni ludzie" niech się kiszą w swoim sosie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

dzis około godziny 12.00 byłam w naszej Bojańskiej Biedronce... niestety juz po kilku metrach od wejścia żałowałam że weszłam ale trudno, człowiek uczy się na błędach ogrom ludzi! po prostu pełno! o żadnych restrykcjach czy reżimie sanitarnym nie ma mowy, młodzi ludzie nonszalancko obnoszą się ze swoją "wolnością" a cala reszta... przepychanki i jeden na drugim....
Czy przypadkiem ktoś nie powinien w takich miejscach pilnować ile osób wchodzi do sklepy?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

bądź wolontariuszem
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Inne tematy z forum Bojano

Chodnik przy ul Hebla (9 odpowiedzi)

Witam W związku z brakiem świetlicy w szkole dzieci muszą same sobie radzić w powrocie ze...

Bazylia (60 odpowiedzi)

Czy tylko ja mam odczucie ze w pizzeri bazylia w Bojanie jest najgorsza pizza świata ? Prawdziwe...

Co to w ogóle za biegi szykują na Majora Bojana?? (3 odpowiedzi)

Była gdzieś o tym informacja? Rozstawiony start/meta, Balony i jakaś impreza "Kaszuby Biegają".

do góry