Widok

MAseczki -prośba -apel

Mimo, że covid zbiera żniwo i utrudnia wszystkim życie, to w Bojanie jest mnóstwo osób, które nie chcą zdobyć się na minimalny wysiłek i założyć maseczki przynajmniej w sklepach czy pomieszczeniach zamkniętych - prym wiodą w tej "ostentacyjnej odwadze" młodzi mężczyźni (na wszelki wypadek maseczka na brodzie, bo jakby się pojawiła policja i groźba mandatu to bohaterstwo się kończy)
Pomijając względy prawne czy medyczne (ostatnio przybyło nam "wybitnych specjalistów" w zakresie prawa i medycyny typu : to nie jest zgodne z prawem, nie ma takiej choroby, ja nie zarażam, a testy są do d... itp, itd...) jest coś takiego jak postawa obywatelska - szanujmy się nawzajem i zachowajmy gram zdrowego rozsądku. Nosząc maseczkę chronimy przede wszystkim innych, nawet jak ktoś nie ma objawów, może zarażać innych albo zwyczajnie po prostu powodować obawy tych, którzy nie negują choroby i są w grupie ryzyka lub mają kogoś, będącego w tej grupie.
Przecież jeżeli ktoś idzie przez praktycznie pustą wieś bez maseczki to nikogo to nie gorszy, ale w pomieszczeniach zamkniętych to może jednak warto wykazać odrobinę empatii.
Z góry dziękuję za powstrzymanie się od komentarzy koronasceptyków,osób propagujących teorie spiskowe, wulgaryzmy i tym podobne.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 13

Słusznie piszesz Als. Brawo.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 8
Niestety do większości to nie dotrze. Dociera wtedy, kiedy jest już za późno.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 7

Zgadzam się! ale dlaczego nie mamy odwagi zwrócić głośno uwagi?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8

Żeby oszczędzić sobie nerwów związanych z awanturą, która zwykle wynika w takich sytuacjach.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

W sklepach sprzedawcy nie chcą zrażać klientów, a co do awantury, nawet po b.kulturalnym zwróceniu uwagi, niestety jest ona praktycznie nieunikniona. W narodzie budzi się "zew wolności" . Może by policja mogła się od czasu do czasu pofatygować (w końcu w ramach walki z pandemią pilnowali cmentarza w Bojanie 1-go listopada czyli możliwości są) a to na ogół jest skuteczne i wizja mandatu szybko kończy Ułańską fantazję husarii antycovidovej.
Może na sklepach wywiesić kartkę "Prosimy o zakładanie maseczek" czy "Bez maseczek nie obsługujemy"
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ostatnio byłem świadkiem jak starszy Pan w lidlu zwrócił grzecznie kobiecie w średnim wieku uwagę, aby założyła maseczkę. Zwyzywała go i powiedziała, że jest wolnym człowiekiem a staruch ma przyjść w godzinach dla seniorów do sklepu... Także właśnie tyle o kulturze osób, które czują się ograniczane przez nakaz noszenia maseczek(chyba same są ograniczone). Naprawdę nie ma co dyskutować, bo to nie jest poziom intelektualny przeciętnego człowieka... Nośmy maseczki, aby obniżyć ryzyko zakażenia się covidem, a "wolni ludzie" niech się kiszą w swoim sosie.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 8

dzis około godziny 12.00 byłam w naszej Bojańskiej Biedronce... niestety juz po kilku metrach od wejścia żałowałam że weszłam ale trudno, człowiek uczy się na błędach ogrom ludzi! po prostu pełno! o żadnych restrykcjach czy reżimie sanitarnym nie ma mowy, młodzi ludzie nonszalancko obnoszą się ze swoją "wolnością" a cala reszta... przepychanki i jeden na drugim....
Czy przypadkiem ktoś nie powinien w takich miejscach pilnować ile osób wchodzi do sklepy?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 5

bądź wolontariuszem
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

Niestety nasza Biedronka to wyjątkowy syf. Towary porozrzucane, na podłodze rozlany jogurt lub rozsypane chrupki i oczywiście palety z towarem albo kosze z pustymi kartonami stojące w przejściu. Jak się robi zakupy w takich warunkach to faktycznie o kulturze łatwo zapomnieć.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3


czyli jak każda biedronka tak naprawdę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jestem lekarzem i moi pacjenci jak i rodzina jest przeze mnie poinformowana, że dla zdrowego człowieka maseczka niestety wyrządzi więcej złego niż dobrego. Proponuję wyłączyć TV i zacząć myśleć. Albo pooglądać niezależne telewizje na YouTube. Tam też wypowiadają się lekarze.... Większość przypadków z Covid 19 przechodzimy jak grypę o łagodnym przebiegu. Leczę takich pacjentów, więc naprawdę zamiast siać zamęt na forum, niech nosi ten kto się czuje bezpieczniej z tym. Ale ludziom mądrym, samodzielnie myślącym dajcie żyć.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 12


"Proponuję wyłączyć TV i zacząć myśleć. Albo pooglądać niezależne telewizje na YouTube" - nie kłam szurze, taki jesteś doktor jak ten cały zięba
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Panie pulmonolog, proszę się przedstawić. Anonimowo, to ja jestem św Mikołajem
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

Do "Pulmonologa"
Dokładnie, ostatnio każdy jest prawnikiem , lekarzem. Jeżeli ktoś powołuje się na badania lekarskie, prawo , niech łaskawie poda źródło swoich rewelacji medycznych i prawnych albo łaskawie się przedstawi.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak znasz doktorku "całą prawdę" o zarazie to nie bądź anonimowy. Będziesz miał kolejkę przed gabinetem ale od miejsc publicznych niezaszczepionym i bez maski - WARA!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6

W Bojanie więcej lekarzy niż mieszkańców jak widać
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Śmiech na sali..maseczku przed niczym nas nie chronią A już na pewno nie przed wirusem
.ludzie zacznijcie myśleć bo się obudzicie jak będzie za późno jak was będą szczepic przymusowo I zaczniecie padać ja kafki jeden po drugim
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4


ej kurde a jak podładować tego czipa jak już mi go wszczykną? Gdzie mam se wetknąć ładowarkę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Niezależne czy jest Pan naprawdę lekarzem czy nie, faktem jest, że badania naukowe nie stwierdzają pozytywnych wpływów noszenia masek (czytaj: nic nie dają), są natomiast podejrzenia (nie potwierdzone na 100%), że maski są szkodliwe dla zdrowia, szczególnie jeśli nie są zmieniane co maksymalnie dwie godziny. A co do wirusa: większość zarażonych nie ma żadnych objawów, a u tych co mają, są niewielkie. Śmiertelność wynosi ok. 0,1%, a poniżej 60 roku życia 0,01%. Sam miałem i w moim przypadku przeziębienie jest dużo gorsze.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2


to może jakiś link do tych badań naukowych, tylko błagam oszczędź nam stron o spiskach świata, foliowych czapeczkach, uzdrawiającej matce boskiej i innych chipach.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Większość artykułów widziałem już dawno, ale są na przykład te
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7426537/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7497125/

Wystarczy porozmawiać z lekarzami i naukowcami, którzy się tym zajmują. Ale i tak większość ludzi nie ufa nauce, tylko słuchają co pan w TVPiS powie albo co pani w Gazecie Wybiórczej napisze.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Bojano

Co tam deweloper knuje (13 odpowiedzi)

Czy ktoś zna zakres zmian w Warunkach Zabudowy o jakie wnioskuje deweloper stawiający bliźniaki...

Glosujcie (12 odpowiedzi)

Dalej na kalkowskiego i jego pryncypałów to w Bojanie napewno zobaczycie zmiany na lepsze jak...

Kolekne lanie aswaltu w Kielnie (34 odpowiedzi)

3,2 mln zł też z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przeznaczymy na zdanie Kielno - Kowalewo.

do góry