Widok

Mama przedszkolaków - ocena

Cudowne przedszkole, dzieci spędzają dużo czasu na dworze, różnorodne, domowe jedzenie, dużo różnych aktywności. Jako rodzicowi przykro czyta się opinie, że z dziećmi siedzi Pani, która jest pomocą, ponieważ cała kadra jest zaangażowana, uśmiechnięta, dzieci czują się tam po prostu bardzodobrze i codziennie chętnie chodzą do przedszkola
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

To prawda - dzieci kochają tam chodzić dlatego posłałam tam obu moich synków (młodszy marzył o przedszkolu brata). Prawdą jest, że Panie uśmiechnięte - ale co z tego, skoro pracodawca ich nie docenia, i faworyzuje córkę dyrektorki i jej koleżankę z pary kosztem innych Pań. To wpływa na morale a nie oszukujmy się tam pracują tylko ludzie a nie roboty. Nie może być tak, że całą grupą Rysiów ( Leśna grupa) zajmuje się Pani Julia, która jest nauczycielem wspomagającym zatrudnionym do opieki nad dzieckiem ze spektrum. W ten sposób zaniedbuje swojego podopiecznego . W tym czasie Panie Ola i Eliza sobie kawkują albo są nieobecne. Nie ma nas tam już 3 mc ale ponieważ jako Trudny |Rodzic Trudnego dziecka mam zadziwiająco duży spływ informacji jak to w tym "raju gnije jabłko". Uważam, że za czesne od tego roku 1400 PLN (dla nowo zapisanych) oraz 900-1200 dla tych, którzy już tam chodzą to takie postawy uzupełniania kadry są niedopuszczalne. Przy takim czesnym to już przedszkole Elitarne i od Elity wymaga się kompetentnego zarządzania placówką jak i personelem bez faworyzacji rodzinnych, które rzutują na jakość pracy z całą grupą. Rysie przegrały edukację...wygrały trochę więcej zabawy w lesie ale za takie czesne i wymagania powinno dostać się wsparcie w edukacji i rozwoju dziecka a nie szukanie anomalii i odstępstw - bo do tego aktualnie sprowadza się to co robią Panie - im więcej wykażą zaangażowania w szukanie i sugerowanie terapii wszelkiej maści tym lepiej ocenia je dyrektorka - a prawda jest taka, że jak się chce to znajdzie się każdemu a w tym wszystkim chodzi o dzieci i ich umiejętność życia w grupie. Personel pedagogiczny powinien umieć sobie poradzić z odstępstwami - tego uczą ich na studiach. Bo przeczytać książkę i wysłać do psychologa to każdy głupi potrafi.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przedszkole jak najbardziej spełnia wszystkie oczekiwania! Nie rozumiem dlaczego Pani opowiadająca o swoim dziecku po prostu nie przeniosła go wcześniej do innej grupy lub placówki skoro było aż tak źle. Proponuję wylewać swoje frustrację gdzieś indziej
Swoją opinią oczernia Pani całe przedszkole, a warto pamiętać, że pracują tam wspaniałe Panie, pełne empatii, uśmiechu i wyrozumienia ;)
Będę polecała wszystkim to przedszkole!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wierzyłam w dobre intencje przedszklanek zajmujących się moim synem - od samego początku. Dlatego wspierałam ich działania, dlatego mówiłam miliony razy jak my sobie w domu radzimy i jakie działania doradzamy ( jak grochem o ścianę - okazało się po fakcie). Placówkę uważam za super POZA 3 paniami, które sprawiają, że opinia jest taka a nie inna. Nie krzywdzę innych Pań, wypowiadam się o nich godnie i z szacunkiem ponieważ NIGDY żadna z nich nie wykazała się niekompetencją w stosunku do moich dzieci i brakiem uprzejmości w stosunku do nas rodziców. Rodzice idący do tej placówki muszą jednak wiedzieć, że jeśli trafią na złoty duet i mają też dyrekcje w pakiecie i żadne ich roszczenie czy prośba odbiegające od wizji złotego duetu nie zostanie przepuszczone dalej.

Miejsce lokalizacja super.
Dyrekcja totalnie nie szanuje rodziców, piękne słowa i obietnice gdy pojawia się problem pozostają bez pokrycia, typowy biznesowy makaron na uszy itp. - to jest słabe. Jak i to, że przed wydaleniem nie stać było dyrekcji na uczciwy gest przeprowadzenia spotkania i rozmowy na temat swoich zamiarów. Zamiast tego w dniu wypowiedzenia umowy pocztą podnieśli czesne aneksem danym do ręki by się na pewno jeszcze "nachapać" na koniec ??? Jeśli uważa Pani, że to postawa moralnie poprawna to gratuluję morali.
Złoty duet - musi się jeszcze wiele nauczyć w praktyce bo wiedzy książkowej absolutnie im nie odmawiam. Postawą i kompetentnym czynem zasługuje się na szacunek - postawa tych Pań w okresie od Grudnia 2023 do końca Marca 2024 nie pozostawia wątpliwości, że szacunek i uczciwość względem opiekunów swojego wychowanka muszą jeszcze dopracować. Pedagog walczy o swojego podopiecznego a nie gromadzi haki i unika konfrontacji. Rzeczy jakich dowiedziałam się po naszym wydaleniu potwierdzają tylko, że błędem było ufanie tym paniom. Cytując jedną z nich "żniwa tego wkładu będziemy zbierać za wiele lat" - i mam nadzieję, że to co robiły z moim synem przy pomocy całej grupy nie sprawi, że będzie mieć traumy i trudności.
Pozostałą kadra - rewelacyjna ( i dlatego nie rozumiem jak w tak słodkiej ekipie zaległy się 2 kwaśne jabłka).
ale przedszkole super - tylko unikajcie złotego duetu i dyrekcji. O Happy Kids tez się mówi, że "spoko spoko tylko uwaga na dyrekcje" - rodzic sam wybiera ale lepiej się wybiera mając wiedzę od tych zadowolonych i znieważonych.

P.S. Gdybym chciała skrzywdzić przedszkole z całym personelem raczej nie dałabym tak wysokiej oceny powyżej 4 tylko coś koło 1-2 .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pani sugeruje ,że dzieci siedzące z pomocą to nic dziwnego bo Panie są uśmiechnięte. No okej to niech siedzą z Panem konserwatorem albo kucharzem też są mili i uśmiechnięci :)))

Widocznie ja mam nieco większe wymagania ;D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry