Widok

Mandat od ZDiZ

Motoryzacja Temat dostępny też na forum:
Witam, nie jestem z trójmiasta ale podczas pobytu w Sopocie dostałem 2 mandaty za parkowanie w strefach płatnego parkowania, co najzabawniejsze w obydwu miejscach nie było na znakach adnotacji "płatne od 10-20" a dzwoniąc na infolinie dostalem informacje "cala ulica Haffnera jest objeta strefa platnego parkowania" A skąd niby mam to wiedzieć jeżeli według przepisów znaki obowiązują do najbliższego skrzyżowania a znak za którym zaparkowałem pokazywał tylko zakaz parkowania na jezdni z wyłączeniem chodnika. (stałem na chodniku wszystkimi 4 kołami) Co najlepsze, dwa dni po moim telefonie zniknął znak zakazu(!!) a postawiono znak Płatny parking 10-20 !!! Komedia, czyli jednak stałem na darmowym miejscu.

I teraz pytanie do forumowiczów, czy muszę koniecznie zapłącić te mandaty? Czy będę ścigany drogą sądową lub windykacyjną?
Pozdrawiam wszystkich i współczuję mieszkańcom dolnego Sopotu..
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
A może mandat był za postawienie samochodu na chodniku wszystkimi czterema kołami i niepozostawienie 1,5 m przejścia dla pieszych? ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
Nie musisz płacić.
Trzeba złożyć do sądu karnego wniosek o uchylenie mandatu.
Wygooglaj sobie:
jak anulować mandat, uchylić mandat karny,
Mandat jest nieważny bo został wystawiony za wykroczenie którego nie było.
Plus parę innych trików:
http://anuluj-mandat.pl/blog/post/zle-wezwanie-za-zle-parkowanie

Jest ogrom takich stron jak nie dać się oszukać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Dzięki za odpowiedź, a co jeżeli nie złożę tego wniosku? Jakieś konsekwencje poważne mi grożą?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie grożą ci żadne poważne konsekwencje.
Dostaniesz powiadomienie lub wezwanie do zapłaty.
Cywilne, nie administracyjne.

Jeśli chcą od ciebie kasę będą musieli iść do sądu cywilnego, udowodnić twoją winę i dostać nakaz zapłaty.

Ja radzę odpisać (jak już dostaniesz pismo - poleconym) że opłatę powinni anulować bo nie było podstaw do jej nałożenia - i tu piszesz jak mówisz.
To się nazywa bodajże odwołanie.

To nie jest ani mandat (karny)
Ani decyzja administracyjna.
Tu zastosowanie mają przepisy kodeksu cywilnego.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Mandat od 2014r może nałożyć tylko policja.
W twoim przypadku pewnie jest to kara/dodatkowa opłata za postój bez biletu?
To jest już inna procedura - kodeks cywilny i administracyjny a nie karny.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dziękuje wszystkim za odpowiedź.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam ten tekst , fajnie napisany i co ważniejsze aktualny prawnie:
http://www.namyslowski.info/cicha-furtka-sluzb-parkingowych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
znak za którym zaparkowałem pokazywał tylko zakaz parkowania na jezdni z wyłączeniem chodnika. (stałem na chodniku wszystkimi 4 kołami) Co najlepsze, dwa dni po moim telefonie zniknął znak zakazu(!!) a postawiono znak Płatny parking 10-20 !!! Komedia, czyli jednak stałem na darmowym miejscu - no niezupełnie.
Parkowanie na chodniku też jest płatne.
Po pierwsze, w momencie jak parkowałeś to takiego znaku pionowego nie było.
Po drugie pewnie nie ma lini poziomych wyznaczających miejsce parkowania.
Cwaniaki zorientowali się że zakaz nie dotyczy chodnika i szybko znak o płatnym postawili.
Tak czy siak, skasowali cię bezpodstawnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
a czy wiecie ze jest tez znak - strefa, podkreslam STREFA platnego parkowania. w zwiazku z tym skrzyzowanie nie odwoluje tego znaku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zawsze jak jadę do obcego miasta to studiuję mapki i uchwały rady.
Przydaje się czasem moja szklana kula bo pokazuje mi znaki których jeszcze nie ma.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nieznajomość prawa nie jest czynnikiem ulgowym, więc nie musisz studiować, ale też nie może to być podstawą do uniknięcia z tego powodu konsekwencji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zgadzam się z poprzednikiem- nieznajomość prawa szkodzi i uczyli o tym w szkole;) Warto sobie poczytać https://zaplacmandat.pl/warto-wiedziec/kiedy-moze-dojsc-do-uchylenia-mandatu zeby wiedzieć co mozesz zrobić zeby uchylić się od mandatu jeśli juz go dostaniesz, czego oczywiście ci nie zyczę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Na drogach Trójmiasta

PANEK (4 odpowiedzi)

Poszukuję osób poszkodowanych! przez firmę Panek, w ten czwartek w Gdańsku będzie nagrywany...

Skąd wziąć dobre auto używane? (11 odpowiedzi)

Jak w temacie. Szukam kilkuletniego auta w dobrym stanie. Takiego, którym będę mógł pojeździć...

Мандат (3 odpowiedzi)

Witam, chcę wiedzieć, jaki procent jest doliczany do mandatu za parkowanie. Niedawno przypomniało...

do góry