Widok

Mieszkania na pasie startowym na Zaspie

Duże osiedle mieszkaniowe powstanie wewnątrz dobrze funkcjonującej dzielnicy. Są tu szkoły, przedszkola, basen, sklepy, punkty usługowe, dom kultury, przychodnia, kościół. Zaletą lokalizacji jest także bardzo dobry dostęp do komunikacji miejskiej: przystanku SKM, tramwajowego oraz autobusów.

Osiedle planowane jest jako wieloetapowa inwestycja, która wypełni od lat oczekującą na ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kolejne tysiące mieszkańców na Zaspie ...

... zmuszonych do korzystania z istniejącej infrastruktury Zaspy.
Rozumiem, że obecnie tylko budownictwo mieszkaniowe przynosi zysk dla developerów, ale są chyba ludzie w urzędzie, odpowiedzialni za zrównoważony rozwój miasta. Co jest do jasnej cho...y !!! Czy nie widzimy, że ta ogromna rzesza ludzi, żeby skorzystać z dobrodziejstwa wielkomiejskiego tj. szkolnictwa, kultury, handu, czy gastronomi będzie musiała przemieszczać się w inne rejony Gdańska, korkując już obecnie zapchane ulice. Oprócz kolejnych mieszkań nic więcej nie buduje się na Zaspie. Nawet II etap rewitalizacji parku JP II nie doszedł do skutku, bo miasto przewidziało tylko 1 mln zł, a najtańsza oferta wynosiła 1,5 mln zł. Budżet obywatelski, to kropla w morzu potrzeb. Budowa kompleksu handlowo - usługowego przy al. JPII utknęła w martwym punkcie, a kolejne molochy betonowe mieszkaniówki powstają wszerz, wzdłuż i w górę bez żadnych ograniczeń, wciskając ludziom kit, że istniejące szkoły, przedszkola, basen, sklepy, punkty usługowe, dom kultury, przychodnia, kościół, bardzo dobry dostęp do komunikacji miejskiej: przystanku SKM, tramwajowego oraz autobusów zaspokoi potrzeby wszystkich przyszłych mieszkańców.
Gołym okiem widać, że coś nie gra
popieram tę opinię 76 nie zgadzam się z tą opinią 28
Człowieku weź się ogarnij.
Zaspa to dzielnica starszych już ludzi.
Co mają ci tu pobudować ? Centrum handlowe z multipleksem czy drugi kościół ? Może szkoły ci brakuje ?
Budowa tych mieszkań odmłodzi tą dzielnicę.

Co do parku JPII to nie wiem o jakie inwestycje ci w nim chodzi ?
Mimo tego że pobudowano City Park i Aviatora park ten świeci pustkami.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 34

Czyżby wyżej to przedsatwiciel Budimexu ?

Nie irytuj się, tylko czytaj ze zrozumieniem
Najgęściej zaludnioną dzielnicą Gdańska jest Zaspa Młyniec.
Czy ktoś napisał, że mieszkań nie należy budować ? nie !!!
Napisano wyżej, że miastu należy się równomierny rozwój, a nie to, co teraz ma miejsce.
Kiedyś plany były ambitne, tylko co z tych planów zostało ?
Są firmy i ludzie, którzy widzą kasę, kasę, i tylko kasę. Rozwiązanie stworzonych przez siebie problemów najlepiej zostawić innym, niech się później tym martwią inni
Warto sobie przypomnieć co było planowane kiedyś, a co jest realizowane teraz. Kiedyś decydentami nie byli tylko komunistyczni głupcy. Ktoś wybudował ten kraj, to osiedle, szkoły i przedszkola. Dzisiaj developerzy i włodarze miasta chętnie powołują się na ten dorobek zachęcając do zamieszkania na dobrze funkcjonującym osiedlu. Jeszcze trochę takiej gospodarki i to osiedle nie będzie dobrze funkcjonujące.
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 5
Najgęściej zaludnione są też Przymorze , Żabianka czy Wrzeszcz Dolny.
Z czego to wynika ?
Ludzie chcą mieszkać w miejscach dobrych do życia. Jakoś mieszkając na Młyńcu nie odczuwam tego zaludnienia.
Oczekujecie że na dawnym pasie startowym powstanie park - sr*lnik dla okolicznych psów ?
Mało wam terenów zielonych ? Na Młyńcu jest ich chyba najwięcej na gdańskich osiedlach, masz blisko do morza, Parku Reagana, Parku JPII.

Zgadzam się że nie powinno być tu zabudowy wyżej niż istniejąca , a takie budynki jak pobudował Euro Styl tylko poprawiają wizerunek całej okolicy.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 14

Jak słusznie zauważyłeś "Ludzie chcą mieszkać w miejscach dobrych do życia". Dzielnicę Zaspa zamieszkują w dużej części osoby starsze (40% powyżej 60 roku życia). To też ludzie. Gdy Ci ludzie byli młodsi, budowali i zasiedlali Zaspę, oferowano im przestrzeń, zieleń, światło, a na pasie startowym obiecywano potężne centrum handlowo-usługowe i park z wkomponowanymi obiektami kultury, oczywiście z myślą o mieszkańcach całego miasta, a nie tylko Zaspy. Teraz, zamiast przestrzeni, światła, zieleni i obiektów kultury mieszkańcy będą mieli w niedalekiej przyszłości za oknem kolejne bloki i tysiące samochodów.
Zasiedli się dzielnicę ludźmi młodymi, którzy też kiedyś będą starzy, ale za nim to nastąpi, dostaną kredyty na 30 lat i wyłożą kasę na nowe mieszkania. O starych zabiegać nie warto. Na Zaspie to nie jest grupa, która ma kasę dla developerów. Starzy najlepiej niech nie wychodzą z wielkiej płyty, a jeżeli już, to tylko do klubu seniora i z powrotem. Ich widok zupełnie nie pasuje do nowych osiedli. Nawet w parkach lepiej, żeby nie było ich widać.
Na żadnej wizualizacji, czy folderze reklamowym nowego osiedla osoby starszej nie ujrzysz. Geriatria słabo się sprzedaje. Prawda?
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 6
Nie za bardzo rozumiem o co ci chodzi ?
Czy zamiast zabudowy mieszkaniowej wolałbyś centrum handlowe na pasie startowym ?
Jak się mieszka w mieście to co masz mieć za oknem jak nie inne budynki mieszkalne ? Puszczę Białowieską czy widok na zatokę ?
Przypomnę jeszcze raz że na Zaspie Młyńcu jest bardzo dużo terenów zielonych i w samej okolicy nadmorskiej jest cała masa terenów rekreacyjnych.
A co do starszych ludzi to już zupełnie nie rozumiem o co masz pretensje ? O to że są starzy ?
Żyją sobie swoim życiem i większość z nich nawet gdy ma pieniądze to nie widzi potrzeby przenoszenia się do nowych budynków.
I co wspólnego geriatria z deweloperką ?
Masz jakieś pretensje do świata ale sam do końca nie wiesz o co ci chodzi.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 19

Zapoznaj się z protestami i obawami mieszkańców (nie tylko moimi) Zaspy, bo takie są w dzielnicy, Chodzi o zrównoważony rozwój dzielnicy, w której będzie możliwość zaspokojenia wszystkich potrzeb mieszkańców (nie tylko potrzeb mieszkaniowych). Na razie myśli się tylko o potrzebach mieszkaniowych i to w taki sposób, że polepszając warunki jednym, pogarsza się warunki drugim.
Zdaję sobie sprawę, że krytyczne głosy mieszkańców pewnie nie wstrzymają rozpoczętych procesów inwestycyjnych (chociaż jak na razie protesty na Zaspie Rozstaje są skuteczne). Mam jednak nadzieję, że zmuszą niektórych do zastanowienia przy planowaniu i realizacji kolejnych etapów rozwoju dzielnicy.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 4
Protesty mieszkańców Rozstajów są na tyle skuteczne że mają w swoich zasobach największą łąkę-sr*lnik dla psów za który podatki płacą wszyscy mieszkańcy tej spółdzielni.
Mieszkam na tej dzielnicy (Młyniec) i widzę co się dzieje. Jest grupa mieszkańców która by wszystko oprotestowała.
Kolejne etapy rozwoju są już zaplanowane i wyglądają przyzwoicie. Zabudowa mieszkaniowa z funkcją handlową na dole budynków.
Dawno temu gdy ziemia była niczyja budowano dla ludzi a teraz buduje się dla zysku.
Takie czasy i nic tego nie zmieni.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 13

No właśnie jesteś w błędzie.

Jeśli wychodzisz z założenia, że nic się nie zmieni, to nic się nie zmieni.
Bardziej przekonuąco argumentuje kolo.
Obu rozmówcom dziękuję za rzeczową rozmowę.
Oby więcej takich na tym portalu!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to nie na Młyńcu a Rozstajach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

We wczorajszym wywiadzie z dr Michałem Wiśniewskim z Krakowa na temat budownictwa mieszkaniowego w PRL (Przegląd "Duch osiedli" na pytanie redaktora: "Jaka była największa wartość budownictwa PRL?"
dr Michał Wiśniewski odpowiedział:
"Powstawały zespoły urbanistyczne łączące architekturę mieszkaniową z usługami w dość spójny i przemyślany sposób. To na pewno największa wartość. Miasto było stosunkowo dobrze skomunikowane. Dbano o rozwój komunikacji zbiorowej. Przynajmniej w teorii. Realizowano podstawowe założenia Karty ateńskiej, opracowanej jeszcze w latach 30. XX w. W urbanistyce odsunięto funkcję mieszkaniową od produkcyjnej. Zapewniono dostęp do światła i powietrza oraz fundamentalny element to, że każdy ma prawo do wypoczynku, dbano bowiem o parki, tereny zielone. Dziś tego nie realizujemy."

Podkreślam zwrot "największa wartość"

... i o to chodzi w komentarzach powyżej
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 0

planowana budowa na Zaspie

komunikacja do bani,mieszkam przy ulicy Żwirki i Wigury-tramwaje do Gdańska dwa nr.8 i nr.2,komunikacji równoległej w postaci autobusów brak,aby się dostać na dworzec PKP we Wrzeszczu trzeba iść z buta bo w poprzek osiedla nic do dworca nie jedzie, 227 odjechał z przystankiem na Hynka- tak więc pustynia komunikacyjna,już lepiej mieszkać na Chełmie bo tam tramwaji i autobusów bez liku.pozdrawiam przyszłych mieszkańców Zaspy-kupujcie bryki i korkujcie,korkujcie.....
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 10
Ale te mieszkania powstają przy Hynka i przy Jana Pawła II.
A tam jest zaraz obok SKM. Porównanie z twoim miejscem zamieszkania nie trafione.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 4
Kobieto, Ty chyba nie wiesz co piszesz..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

niestety, ale Zaspianka ma racje

ja mieszkalem na Zwirki i Wigury i to co ta Pani napisala jest prawda, trzeba z buta tak do dworca we Wrzeszczu, jak i na przystanek SKM Zaspa
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

zaspianin

to nie są odległości, to jest rekreacja! a autobus pod dom podjeżdżać nie musi!!
Lecz jak Budimex zapcha pas startowy to nawet pieszo nie da rady spokojnie dojść. Młyniec ma tereny rekreacyjne za które płacimy. Z budynków Euro Stylu już za friko korzystają - a co będzie jak zaczną z Budimexu?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tak ta komuna budowala z głową mieszkam na ul.Pilotów od 1975r i znam od podstaw Zaspę bloki są tak ustawione że nikt nikomu nie zagląda w okna a teraz dewloperzy budują wszędzie i tego nikt nie zmieni liczy się kasa
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

To są odległości. Nie tylko w sensie drogi ale i czasu na pokonanie.

Nie ma prostych dróg i skrzyżowań, ale "pokręcone" chodniki.
Na światłach czekasz. Do przejścia musisz nadrabiać.
Na skuśkę często nie obejdziesz.
Jest pole do poprawy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzień dobry,
Czy wiadomo coś więcej kiedy ma rozpocząć się budowa? Z tego co wiem, Budimex posiada już teren od dłuższego czasu ale póki co nie widac tam żadnych podjętych kroków.
I drugie pytanie, czy plan zagospodarowania powierzchni jest już zatwierdzony? Martwią mnie te ogromne wieżowce przy ulicy, które słabo wpasowują się w klimat okolicy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7
Budimex podobno znalazł sposób aby uniknąć konieczności uzyskania decyzji środowiskowej. Chyba będą budować mieszkania i hotel robotniczy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Najlepiej to przychodzić na zebrania rady dzielnicy, a nie pytać trojmiasto.pl.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Gdyby wszyscy zainteresowani przyszli na zebranie, byłby niezły galimatias.
Pozostaje jednak szukać odpowiedzi na portalu trojmiasto.pl :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak czy inaczej, wygląda na to, że Budimex zaczął kompletować dokumentację w sprawie przebudowy ulicy Dywizjonu 303, więc coś tam ciągle się dzieje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

klimat okolicy? czyli co? niszczejacy pas od 40 lat w centrum miasta, stare PRLowskie spoldzielcze mieszkania za 3 tys zl/m z wyblaklymi kolorami, budki z majtkami uzywanymi za 10zl na straganie? wracaj na swoja wies jak sie niepodoba
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7

Ale mi się właśnie podoba :) i cieszę się, że powstaje też coś nowego w tym miejscu mimo, że nie jestem przekonana do aż tak wysokich budynków.
3 tys zl/m w tej okolicy za PRLowskie mieszkanie? Chętnie bym takie kupiła, zawsze można jakoś sensownie odnowić :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Są plusy i minusy takich mieszkań, ale to jak ze wszystkim.
Ja sobie chwalę zieleń przed oknem i to że następny blok widzę za około 200 metrów w linii prostej.
W nowym "apartamencie" możesz zajrzeć do gara sąsiadowi z naprzeciwka i przybić piątkę a co sprytniejsi nawet numerek strzelić z sąsiadką:)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Eh znów mieszkanie :O
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

halo, wstawaj ... obudź się

3 tys zł /m2 ? ... zapomnij o takich cenach mieszkań na Zaspie :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Noo pewnie jeszcze więcej napchajcie tam tych bloczków :P Jak ciesze się, że nie mieszkam na Zaspie..
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 12

Nie stać cię wieśniaro.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

My,też się cieszymy,że tutaj nie mieszkasz
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Budowa osiedla stoi, a deweloper stosuje metodę kija i marchewki

Żeby zmiękczyć protestujących mieszkańców Młyńca co i rusz nowa wiadomość:: a to fundowane defibrylatory albo hotel robotniczy , inwestycje dla Młyńca warte 16 mln zł, a zaraz potem perspektywa budowy magazynów na pasie startowym.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Zaspa

Trójmiasto do bani (238 odpowiedzi)

Mieszkałem w Warszawie, Mieszkałem w Krakowie, teraz przyszedł czas na trójmiasto i tylko...

Jaką wybrać kablówkę w Młyńcu (3 odpowiedzi)

Hej Kończy mi się umowa w Orange. (Orange Love). Teraz na Zaspie jest więcej dostawców kablówki...

Trzy Żagle - opinie i oceny (108 odpowiedzi)

Trzy Żagle to zespół trzech osiemnastokondygnacyjnych budynków mieszkalnych, które powstają na...

do góry