Widok

Mieszkanie na Kiełpinku (Wiszące Ogrody?) ul. Przytulna - jak tu się mieszka?

Rodzina i dziecko Dom i mieszkanie Kiełpinek Temat dostępny też na forum:
Witam,
planują zakup mieszkania na ul. Przytulnej,
proszę o opinię czy dobrze się mieszka w tej dzielnicy?
Pytam zarówno o jakość mieszkań, sąsiedztwo, dojazdy, ale również jako miejsce dla rodzin z dziećmi - jestem mamą dwójki rozrabiaków :)
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zazwyczaj na Przytulnej powinno się mieszkać przytulnie;-)

a tak poważnie:

Nie jestem z Trójmiasta ale w ostatnim tygodniu listopada (2014) tankowałem samochód właśnie na stacji BP - blisko ul. Przytulnej. Smród jak dla mnie nie do zniesienia! - Szadółki.

Ludzie: Czy Wy naprawdę nie macie lepszych miejsc do zamieszkania?

Najgorsze jest to, że Jak się mieszka przy torze kolejowym całe życie to dzieci też budują przy torze - nie przeszkadza! Jak się mieszka przy wysypisku to z czasem też to nie przeszkadza ...

Naprawdę: Proszę zastanowić się nad życiem / zdrowiem "nie tylko swoim" ale i "swoich bliskich"!

Za chwilę odezwą się obrońcy tej lokalizacji i będą przedstawiać inaczej. Bo się przyzwyczaili!

Rozumiem, kogoś nie stać na Przymorzu w Brzeźnie - zrozumiałą sprawa ale Czy Szadółki?

Moim zdaniem największy wstyd Gdańska. Jak można było takie wysypisko umieścić w tak ścisłym Centrum! Tyle terenów Gdzieś np. w Polach przy autostradzie! a tu niemal w Środku miasta!!!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 14
R.N. - NAJPIERW było wysypisko, jeszcze przed wybudowaniem Obwodnicy Trójmiasta, przed powstaniem tych wszystkich osiedli typu Kiełpinek, Kowale, Banino czy nawet osiedli w Osowej. Szadółki były kiedyś daleko za miastem, to rozrastająca się aglomeracja "doszła" do wysypiska śmieci, a nie odwrotnie ;)

A tak na marginesie - czy można się przyzwyczaić do smrodu? Nie wyobrażam sobie tego ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Bo u nas w centrum buduje się galerie i stadiony a osiedla przy obwodnicy i wysypisku...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mikronezjo; cyt. "A tak na marginesie - czy można się przyzwyczaić do smrodu? Nie wyobrażam sobie tego ;)"

Też tego nie wyobrażam sobie. Jednak opowiem Ci historię:

Pewnego razu jestem w Gdańsku (04'2014) w jednej z firm i rozmawiam sobie z Właścicielem o zaletach i wadach mieszkania w Gdańsku i ze słowa na słowo przeszliśmy na "Szadółki", bo właśnie gdy dzień wcześniej przyjechałem do Gdańska (ok. 21:00), zanim dojechałem do Hotelu to siłą rzeczy musiałem przejechać przez Szadółki - smród jak cholera, i się pytam: Jak ludzie w kwietniowy ciepły wieczór mogą tam mieszkać? Przecież i okno trzeba nie raz otworzyć i dzieci się bawią na podwórku, etc. On mi na to: Też tego nie rozumie ale ma bardzo dobrego kolegę, który mieszka w bliskiej odległości Szadółek, niedawno kupił segment i gdy siedział na tarasie z nim zadał mu to samo pytanie: Jak możesz tu mieszkać? - a On mu na to odparł: tu tylko czasem śmierdzi, i mu to nie przeszkadza - a wtedy kiedy był ten mój znajomy śmierdziało jako cholera!

Bez komentarza. Ludzie adaptują się do otoczenia - tak mamy. Bo umówmy się: Jeśli kogoś stać na segment (nawet na kredyt) to i stać go na to by mógł mieszkać w mniejszym lokum "niekoniecznie w otoczeniu smrodu".

Taka anegdota do cytatu.

P.S.
Jeśli wolno spytać: Na jakim osiedlu Ty mieszkasz?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Spytać wolno, ale takich szczegółów na Forum nie podaję ;)
To jedna z najstarszych dzielnic :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No tak;

mi osobiście bardzo podoba się Brzeźno i Przymorze, Brzeźno - fajna dzielnica, budzi mnie tam zawsze Hejnał;-) a może to nie Hejnał?, blisko Park, plaża na wyciągnięcie stopy, nie długo zostanie oddany do użytku tunel no i blisko na Stare Miasto. Najfajniejsza dzielnica w mojej opinii.

Mam też swoje ulubione miejsce ale na drugim biegunie Gdańsk - wprawdzie nie przy morzu ale wydaje mi się, że tam właśnie bym chciał zamieszkać. Cisza, spokój a nadal Gdańsk.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skoro masz możliwość wyboru, to zamieszkasz tam, gdzie Ci się najbardziej podoba...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja wyobraźnia nie zna "granic". Ona chce posiadać wszystko czego zasmakowała! Decydującym ogniwem są jednak "finanse", które są ta jak by kompromisem pomiędzy wyobraźnią a możliwościami.

Ja decyzję o zakupie podejmę najwcześniej w 2016 r. (wiosna / lato). I na pewno to nie będzie Brzeźno ani Przymorze - tam dobry standard kosztuje za duże jak na moje możliwości pieniądze.

Może na Mikronezji było by taniej;-) - mam na myśli wyspę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
>Może na Mikronezji było by taniej;-) - mam na myśli wyspę.

Nie sądzę - chociaż może to byłby sposób, żeby zmienić klimat w dosłownym tego słowa znaczeniu ;)))

>Ja decyzję o zakupie podejmę najwcześniej w 2016 r. (wiosna / lato).

Dlaczego właśnie wtedy, jeśli mogę zapytać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cyt. " Dlaczego właśnie wtedy, jeśli mogę zapytać?"

Nie wiem Czy mogę odpowiadać o takich rzeczach na forum;-)

Spróbuję zaryzykować;-)

tzn. tak; mam już upatrzone miejsce ale zwyczajnie zbieram pieniądze. Jeśli już jakiś kredyt to w minimalnym stopniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To żadna tajemnica - większość ludzi planując tego typu inwestycję najpierw zbiera pieniądze :)
Ja pomyślałam, że to decyzja związana np. z przejściem na emeryturę ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cyt. "Ja pomyślałam, że to decyzja związana np. z przejściem na emeryturę ;)"

Nie wiem co powiedzieć, konstelacja;-) Nie no do emerytury zostało mi tak dużo lat, że raczej an 99% nie dożyję! Całkiem poważnie.

I wydaje mi się, że ta opcja jest lepsza niż dożyć i umrzeć z głodu;-)

Uśmiech ironiczny ale prawda jest taka jak napisałem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Chyba konsternacja? ;))))))

P.S. Ja tam planuję dożyć emerytury i jeszcze się na niej nacieszyć życiem ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, zgadza się;-) Konstelacja gwiazd mi nie sprzyja więc nie dożyję;-) Tak miało być;-) w pierwotnym zamyśle.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Wierzysz w astrologię??? ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
... skoro tyle zależy od "gwiazd";-)

Nie nie zajmuję się takimi rzeczami. Nigdy się w to nie bawiłem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No, bo wiesz, jakbyś wierzył, to jest tu gdzieś na Forum wątek dotyczący sprawdzonej wróżki - może by Ci wywróżyła, w jakiej dzielnicy zamieszkasz? Albo czy dożyjesz emerytury? ;)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie neguję przedsięwzięcia;-) Nie interesuje mnie moja przyszłość w tym aspekcie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Żartowałam przecież :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie przeglądam forum prawie ...

tzn. "Dział Dom i mieszkanie" i bardzo mało dział "Towarzyskie", ale w dziale "Towarzyskie" idzie się załamać;-) Jak po roku można się dopiero kapnąć ... ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj, przesadzasz. Jestem tu od roku i w Towarzyskich kiedyś więcej się działo i nie zawsze można się było załamać ;). Właśnie na Forum poznałam kilka fajnych osób, z którymi spotykamy się i nie żałuję, że kiedyś tu zajrzałam, bo dziś byłabym o tych kilka znajomości uboższa :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie neguję ... każdy na to "coś" do zaoferowania.

Wydaje mi się, że mocno odchodzimy od wątku Przutulania tzn. ul. Przytulnej;-)

Do następnego razu;-) Fajnie się pisało;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
No, tak - to się nazywa wątek poboczny ;)
Autorko wątku - przepraszamy :)
Do następnego :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapraszam na Przytulna na powąchanie powietrza.
Nie wiem skad wniosek, ze skoro tankowales na stacji w innej dzielnicy i tam śmierdzialo, to śmierdzi też na Przytulnej. Skoro nie jestes z Gdanska, to sie nie wypowiadaj, bo zapewne pomylily Ci sie ulice.
Mieszkam na Przytulnej od 13 lat, i uwazam, ze dzielnica jest coraz fajniejsza, rozwija się.
Dla rodzin z dziecmi to swietne miejsce - mnostwo dobrze utrzymanych placow zabaw, mnostwo dzieci. 2 żłobki na osiedlu, rejon przynależy do nowo wybudowanej szkoły (Pozytywne Inicjatywy) z basenem w Kokoszkach.
Jest gdzie isc na spacer (las z rezerwatem Doliny Strzyzy, teren dawnego poligonu).
Jest przystanek PKM - niedlugo bedzie to jedna z lepiej skomunikowanych dzielnic Trojmiasta.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1
Oo,
dzięki za wpis, bo już się trochę załamałam na poprzednie wypowiedzi.
pozdrawiam
H
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oo,
jeszcze pytanko
Oglądamy mieszkanie na Przytulnej 18, wiesz może coś o tym bloku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie neguję zalet dzielnicy. Moim celem też nie jest wskazywanie nieprawdy. Na ul. Przytulnej nigdy nie byłem.

Gdzie śmierdzi, można sobie samemu przeanalizować: http://www.szadolki.pl/mapa-smrodu/

Fakt jest faktem, że powstaje tam dużo mieszkać. Uważam, że w perspektywie kolejnej dekady "zapewne" wszystko będzie zabudowane aż do Lnisk, wzdłuż drogi nr 7.

Jeśli wprowadziłem Kogoś w błąd to "bardzo przepraszam".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ja mam na sprzedaż mieszkanie na ul.Przytulnej 30,3pokojowe.Może byłabyś zainteresowana?:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Monika, a jaka jest cena i metraż?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podaj mi proszę maila to napisze Ci wszystko 😊
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mamahelci@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ok,dziekuje.Przepraszam,ale mialam zalatany dzien,jutro Ci napisze maila😊
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wysłałam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję za maila.
Na razie dopiero przeglądam oferty, ale jak coś - będę się odzywać :)
Pozdrawiam
H.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkałem na Przytulnej 3 lata. Osiedle ok , ale mając dzieci w wieku przedszkolnym zdolnym to trochę problem z dojazdem do placówek oświatowych. Po tych trzech latach stwierdzam że już lepszy byłby Jasień lub Morena. O samolotach juz nie wspomnę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Również mieszkałem na Przytulnej 2 lata i również twierdzę że lepsza jest Morena lub Jasien
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
dziwne, w okolicy WO nie ma stacji BP, za to jest na samych Szadułkach ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
:-) A gdzie na WO jest stacja BP?
Na Wiszących Ogrodach mieszkam od 8 lat, mieszka się coraz lepiej. Szkoła jest, sklepy są, dobry dojazd w każdą stronę: i do Głównego i do Wrzeszcza i Gdyni. Ciekawa okolica, życzliwi mieszkańcy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może ja coś napiszę na temat mieszkania na przytulnej.
Fakt czasem podkreślam czasem czuć Szadółki ale jest to tak sporadyczne, że szkoda o tym wspominać ( kiedyś było gorzej teraz jest lepiej wiem bo mieszkam tam już 6 lat )
Osiedle jest bardzo fajne, blisko PKM, blisko las, staw.
Minusami dla mnie jest:
mało miejsc parkingowych ( w godzinach wieczornych kiedy wracam z pracy nie mam gdzie zaparkować auta )
oraz puszczane luzem psy na poligonie ( droga która prowadzi do biedronki na drugim osiedlu )
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

na przymorzu sa tanie klitki w falowcach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jakie macie oplaty na wiszacych ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

niskie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry