Widok

Mieszkanie na poddaszu, ul. KALINOWA

Dzień dobry,
Jak się Państwu mieszka w Karczemkach? Czy dojazdy do Oliwy/nad morze/na starówkę - bywają uciążliwe ze względu na odległość? Jak z hałasami z autostrady, lotniska? Planujemy kupić tu mieszkanie, w zabudowie szeregowej (młoda para) będę wdzięczna za Państwa opinie, w ogole jeszcze nie znam tej części Gdańska (dotychczas wynajmowałam mieszkanie na Zaspie skąd wszędzie blisko ika zastanawiam się jakie zmiany mnie czekają) pozdrawiam K.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam , nie pomogę za bardzo ale byłoby napisać więcej szczegółów.. np
Czy oboje Państwo są zmotoryzowani ?
Wiem na pewno, że mieszkania na poddaszu są iście piekielnie ciepłe w okresie letnim
warto zwrócić uwagę również na rodzaj okien ponieważ tych dachowych nie otworzy PAN/I jak pada deszcz / śnieg
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja nie posiadam prawa jazdy, ale dużo jeżdzę rowerem. Mamy jeden samochód, chłopaka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Lepiej niech sie pani zapisze na kurs
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

bez samochodu w tej dzielnicy trudno wydostać się z Karczemek? osiedle tylko dla zmotorysowanych?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mieszkanie na poddaszu to najgorsza rzecz jaka moze tylko byc,
Co do halasu - to zalezy w jakiej czesci, ogolnie samoloty lataja ale nie bezposrednio nad dzielnica - jest to do wytrzymania
Dojazdy do innych miejsc nie sa uciazliwe ze wzgledu na odleglosc ,tylko ze wzgledu na durne rozwiazania komunikacyjne w dzielnicy - przede wszystkim ciezko tutaj sie dostac do przystanku PKM
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dlaczego poddasze nie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

to jeszcze zalezy ile masz skosow
jezeli niewiele np w 1 pokoju to jeszcze ok...
Skosy powoduja klaustrofobiczne wnetrza, ciezko ustawne, nieraz izolacja jest kiepsko zrobiona albo okna dachowe kiepskiej jakosci i wieje przez nie ,przecieka, w lato sauna w zime zimno. Lepiej nie ryzykowac - wiadomo - na tym zarabiaja najbardziej developerzy - wiemy jak to wyglada
Poddaszowe mieszkania poza tym, ciezko sprzedac, zwykle stoja dluzej w ogloszeniach na portalach, ludzie tego nie chca, pomimo ze sa czesto bardziej atrakcyjne cenowo
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odnośnie dzielnicy:
Przy ulicy Kartuskiej znajduje się autobus do centrum + autobus do Wrzeszcza (około 600 m.)
Sam jestem rowerzystą i powiem że piękniejszych terenów,lasów na szybkie wędrówki się nie znajdzie,jogging,bieganie itp :)
Rower: Od Karczemek do mola w Brzeźnie jest dokładnie 13km (skrótem obok Auchan). Do centrum miasta 9km :)
Nowa szkoła,basen,sala gimnastyczna.
Sklepy większe,mniejsze - Biedronka,Netto itd.
Polecam Karczemki - na pewno bardziej kameralne niż Zaspa.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście terenów mnóstwo na rower,biegi,jogging itp :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkam na kalinowej w żółtym szeregu na poddaszu.. mieszkam tu już kilka lat i mieszka mi się tu bardzo dobrze... Jak pierwszy raz wszedłem do mojego mieszkania odrazu powiedziałem że je biorę... Guzik prawda że mieszkanie jest zimne zima,wszystko zależy od izolacji jaka została wykonana... U mnie jest bardzo dobrze. Rachunki za gaz zima mam maksymalnie po 250 zł za 2 miesiące, temperatura w domu 18 stopni tak lubię i tak mam, lato że ciepło???plusem jest to że mam okna po dwóch stronach mieszkania, otwieram balkon i okna w sypialniach i mam miły przeciąg. Jak nie ma wiatru włączam sobie wiatrak...
Całe szczęście samoloty nie latają mi nad głową, bardziej uciążliwa jest obwodnica nocą w ciepłe dni, jak się uchyli okno to w nocy ja trochę słychać... Do wszystkiego idzie się przyzwyczaić... Karczemki to prężnie rozwijająca się dzielnica... A transport nie jest zły .. ale nie tak dobry jak na zaspie..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

jeszcze raz
1 hałas ? - specjalnie nikt nie narzeka
2 poddasze - bardzo ciepłe w lato
3 okna w skosie - (wszystkie) koszmar! deszcz - zamykasz śnieg - zamykasz ' zostawić uchylone na noc czy będzie padało? smażenie pichcenie tylko w ładną pogodę :}
4 mieszkania na poddaszu mogą być troszkę ciemne
5 autobus - jeden bezpośredni do Gdańska 167, drugi 168 do Wrzeszcza przez Siedlce na których można się przesiąść na linie tramwajowe
6 wszystko co potrzebne raczej na miejscu BRAK POCZTY (szkoła apteka sklepy przychodnia)
7 dzielnica raczej spokojna
8 brak porządnego placu dla dzieci - jest planowany
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

byloby o niebo lepiej gdyby karczemki mialy dostep do PKM. Mam wrazenie ze niewiele trzeba by to zmienic, ale nikt sie nie kwapi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Feel free - skoro nikt nic nie robi, a to takie proste, to się wykaż.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

do Ach....
nie zgodze sie z :
2 - absolutnie nie prawda....
3 - nie wiem jakie masz okna ale moje mozna uchylic podczas deszczu i nic ci nie pada do srodka, po to sa kolnierze zewnetrzne aby ci nic nie wlatywalo
4 - swoje mieszkanie kupilem wlasnie ze wzgledu na to iz jest bardzo jasne i przestronne
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

pisze na co bym teraz zwróciła uwagę czym więcej podpowiedzi tym lepiej dla pytającego. Może się komuś przyda
ja latem mam mega ciepło ale widać po Twoim wpisie, że można mieć lepiej :)
jeżeli chodzi o okna to u mnie : wiatr + deszcz =zacieki po bokach mówię o deszczach nie kapuśniaczku
marzy mi się jedno "proste" okno przede wszystkim w kuchni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,

czy ktoś słyszał coś o mieszkaniach poddaszowych na Jaśminowym stoku 65 i 67? Wyglądają interesująco ale długo nikt ich nie kupił. Co może być przyczyną? Czy to brak balkonu i okna jedynie połaciowe, czy może jakieś wady konstrukcyjne, zła izolacja?

Poważnie myślę o zakupie ale nie chciałbym wpakować się na minę ;)

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Karczemki

W co inwestować w XXI wieku? (24 odpowiedzi)

Witam, Dział dotyczy deweloperki i nieruchomości są oczywiście dobrym kapitałem, lecz nie każdy...

dobry stomatolog - kogo polecacie? (128 odpowiedzi)

jak wyżej, zależy mi na dobrym stomatologu (dobrym pod względem jakości usług i ceny), najlepiej...

Dzieci bawiące się pod oknami Storczykowa 7 (10 odpowiedzi)

Dzieci do późnych godzin hałasują pod klatkami, kopią piłką w garaże, niejednokrotnie piłka...

do góry