Widok

Mieszkanie w bliźniaku

Jak się państwu mieszka w bliźniakach? Pytam osób którzy wybrali taki dom i w nim mieszkają, za rady od ludzi którzy w takowych nie mieszkają powiedzą, że są brzydkie wygladają Jak kurniki itd. Serdecznie dziękuję już widzialam wiele negatywnych wpisów na tym forum jednak nie były to komentarze mieszkańców bliźniaków ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mieszkam z rodziną od ponad roku i szczerze mówiąc przymierzany się do sprzedaży. Jednak co wolnostojący dom to wolnostojący dom. Przez cieniutką ścianę działową słychać sąsiadów. Z ogrodu ciężko korzystać bo jak wyjdziesz to od razu po boku możesz spotkać sąsiada. Jak sąsiad robi w ogrodzie spotkanie to zapomnij o spokoju. Nawet jak jest cicho to wszystko słychać. Dodatkowo sporo urzędniczej zabawy z podziałem nieruchomości.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4
Dodatkowo sąsiad coś przebąkuje, że chce zmieniać kolor elewacji a ja nie mogę mu zabronić bo przepisy co najgorsze ma racje. Także kolejny "kolorowy" aspekt mieszkania w bliźniaku. Za 10 lat jak tak każdy zrobi po swojemu elewacje to to będzie jak fawele wyglądać.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

osobiście nie mam nic do bliźniaków, gdyby ich lokalizacja była planowana z rozmysłem. Wieś zamienia się w miasto gdzie całe osiedla zabudowane są takimi budynkami.
Patrząc na zastój przy budowie bliźniaków, szeregowców zwał, jak zwał na Na Dambnik chyba kończy się klientela chętna na mieszkanie w wielorodzinnej zabudowie. No chyba że nie ma chętnych na ten koszmar, który tam niby jest budowany.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

W trakcie obrabiania jest jeszcze kilkanaście pozwoleń na budowę osiedli bliźniaków. Więc nie martw się jeszcze tego ponastawiają. Jak ludzie kupują te szeregowce albo mieszkania w centrum Bojana to bliźniaka tym bardziej kupią.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi się mieszka bardzo dobrze, sąsiedzi bardzo mili, wiadomo, że nie jest to dom wolnostojacy ale e moim przypadku to był wybór między bliźniakiem a mieszkaniem i napewno nie żałuję tej decyzji, Nie każdego stać aby wynajmować mieszkanie i budować dom...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Fajnie tylko sasiad jak grochówkę zje to już nie jest tak super
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
Zmien diete, bez grochówki trujesz.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jak nie stać na budowę domu to kup mieszkanie. Napędzacie popyt na te architektoniczne buble.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5
Tu nie chodzi o to czy stać czy nie. Ceny tych potworków osiągają kosmiczne ceny. I w tej kwocie da radę wybudować dom gdzieś dalej od Trójmiasta. Tylko lebiegi wolą przyjść na gotowe z podstawionym wszystkim pod nos i jak najtaniej. Potem 80% wyprowadzi się z tych familoków a my zostaniemy z miejscowością zastawioną tym syfem.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 9
Dyskusję jak zwykle przejęli przeciwnicy bliźniaków którzy byli nieproszeni o wypowiadanie się bo i tak kazdy wie jakie mają wysokie miemanie o sobie k vo napiszą ,powinni zamieszkać w moim mniemaniu na Syberii bo mają pretensje,że podmiejska miejscowość się rozrasta... ogólnie to forum spadło na psy nie ma sensu tu zaglądać i psuć sobie nerwów
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 5
Jak miałby się czuć mieszkaniec osiedla bliźniaków, szeregowców, gdyby wciskano między te budynki bloki, czy wieżowce.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5
Skoro nie chce się mieć sąsiadów to trzeba wykupić wszystkie dzialki wkolo a nie mieć pretensję o to co ludzie kupują albo co budują.Ludzie mają pretensje o to co się buduje na działkach nie będących ich własnością, mają pretensję, że ludzie kupują domy mieszkania czy bliźniaki w których to nie wy będziecie mieszkać potraficie tylko ubliżać anonimowo na forum ma szczęście większość ludzi nie ma pojęcia , że to forum żyje
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 7

mają pretensje uzasadnioną, kupowane były grunty pod budowę domów jednorodzinnych takie były plany zagospodarowania przestrzennego. Teraz wstawiane są plomby z kaszalotów. Idąc Twoim tokiem "myślenia" nie powinno nikomu przeszkadzać budowanie w sąsiedztwie zakładów, składów odpadów, bo przecież mają prawo.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 9

Nie wiem gdzie jest zle formułowane pytanie mimo to wniosek nasuwa się jednen, że bardziej niż sąsiada za ścianą trzeba się obawiać tego który mieszka trzy ulice dalej, bo twierdzi, że jeżeli zamieszkałeś w ,,jego"miejscowości w mniejszym domu lub na osiedlu domków czy to szeregowych czy bliźniaków to jesteś lebiegą i niewiadomo czym jeszcze, bo przyszedłeś na gotowe. Bardziej niz zagospodarowanie przestrzenne przeraża wysokie miemanie ludzi o sobie i ten jad który się tu wylewa, również opuszczam to forum i życzę każdemu wiele życzliwości w swoim miejscu na świecie:)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

Otóż to. Bliźniaki są stawiane bo przepisy MPZP są dziurawe i pseudodeweloperzy to wykorzystują. Więc nikt się nie dziwi, że ktoś jest oburzony jak w okolicy najbliższych kilku ulic zamiast mieszkać 50 rodzin nagle mieszka 100(albo więcej jak postawią szereg).

Ja się cieszę, że ktoś znalazł okazje na tanią nieruchomość. Szkoda tylko, że kosztem(materialnym i nie materialnym) innych.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 8

Niestety ja odradzam kupno blizniaka w Bojanie, mieszkam dopiero 3 rok a spotkalem sie z wieloma niemilymi komentarzami ze mieszkam w czyms takim i to od mieszkancow z tych domow wolnostojacych. Widac ogromna niechec do nowonaplywajacych ludzi. Bardzo to przykre.....z tego powodu nawet zakupy robię w Gdyni i wracam prosto do domu bo nie chce sie za swoj kawalek ogrodka wychodzic :(
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Popieram Pana, takie same komentarze slyszalam od mieszkancow z ul. Srebrnej i Polarnej...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

A na Srebrnej to też same bliźniaki, Nie ma co patrzeć na innych nie powinien nikt się czuć gorszy raczej to Ci którzy czują się ,,lepsi" powinni powyciągać słomę z butów. Najśmieszniejsze jest to, że to ludzie napływowi mają najwięcej do powiedzenia bo są chwilę dłużej. Rdzenni mieszkańcy sprzedali te dzialki i nie są negatywnie nastawieni, Tutaj zaraz powstaną nowe osiedla i Bojano nie jest jakimś szczególnym wyjątkiem tylko tak się dzieje w wsiach granicznych w całej Polsce więc po co toczyć obustronną walkę z wiatrakami. A co do ludzi którzy skierowali w Pana złe komentarze to proszę pamiętać, że nie trzeba się wstydzić mniejszego domu i portfela ale już paskudnego charakteru tak.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Masz całkowitą rację , nikt nie powinien się wstydzić mniejszego domu czy portfela , za to paskudnego domu tak , jak i rzędów tych "domów" .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9

Przeciwnikom budowy bliźniaków i szeregów chodzi głównie o krajobraz a raczej jego niszczenie poprzez chaotyczną zabudowę oraz o infrastrukturę, które jest niewydolna(woda) lub jej nie ma(drogi). Za to zaraz ktoś wpada i mówi, że ktoś szkaluje innych bo niby mają mniej pieniędzy...

Ja np dom postawiłem w cenie bliźniaka więc tu chyba nie chodzi o to kasę...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Pan panie Piotrze za to musi mieć wyjątkowo paskudny charakter...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

To byla kwestia czasu kiedy uzytkownik "piotr" ktory juz lada moment sie wyprowadza na swoje nowe bezludne ranczo sie odezwie :) Wstyd to mozna poczuc gdy sie komentuje tylko i wylacznie negatywnie bo nie ma sie swojego zycia pewnie. Ludzie, troche dystansu. Niektore blizniaki i szeregi w Bojanie wyglada faktycznie slabo, ale jesli sa ludzie ktorzy to kupuja to coz mozna zrobic. Jesli blizniak ma podwojna sciane dzialowa z welna w srodku oraz trafi sie na normalnego sasiada (o imieniu innym niz piotr) to mozna byc z pewnoscia zadowolonym.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zdajesz sobie sprawę, że jeżeli bliźniak ma podwójną ścianę działową z dylatacją jest postawiony niezgodnie z prawem? W Bojanie można budować tylko i wyłącznie budynki jednorodzinne i ewentualnie kilku lokalowe, a takie muszą stanowić jedną konstrukcję bez dylatacji.

Daj znać jaki jest adres rozwiązań, które podałeś. Chętnie zgłoszę do Nadzoru Budowlanego. Niech się ktoś w końcu za te samowole budowlane w Bojanie weźmie. Człowiek jak budował dom to robił wszystko zgodnie z przepisami jeździł po urzędach 10 razy i prostował niezgodności a przyjdzie deweloper postawi bubla prawnego i ma to gdzieś...... Szlag człowieka trafia.

A jeszcze na Polarnej zaczeli stawiać bliźniaki, a na tej działce nie było wydanych pozwoleń na budowę.... To warte sprawdzenia.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6

cała prawda
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

A ja czekam na adres tych inwestycji. Pojdzie pismo do Nadzoru i zobaczymy jak wszyscy obrońcy tych przekrętów architektonicznych będą się cieszyć jak każą to rozbierać albo przebudowywać.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Możesz wysyłać pisma i dzwonić skoro nie masz nic ciekawszego do roboty:) dowiesz się, że na układy nie ma rady ale dla rozrywki można trochę pokonfindenić :'D :'D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

XD konfidencic? A Ty co urwałeś się z lat 80? Pluja Ci w twarz a ty z uśmiechem mowisz że to deszcz? Mentalność chłopa pańszczyźnianego...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Dlatego jestem za tym aby bliźniaki budować w osiedlach a nie wciskać je między zabudowę jednorodzinną. Wtedy mogą się kisic we własnym sosie. A deweloper, który opchnął te buble pewnie siedzi w willi sączy drinki i się śmieje, że udało mu się na te potwory znaleść chętnych.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 7

To prawda, to byłoby dobre rozwiązanie, niech budują bliźniaki w pewnego rodzaju osiedlach czy na obrzeżach miejscowości wtedy wyglądało by to spójnie A działki bliżej głównych ulic zostawić. Jednak mam znajomą która rozmawiała już wiele miesięcy temu z wójtem na temat zagospodarowania przestrzennego jeśli chodzi o Bojano to podobno powiedział, że tyle pozwoleń na zabudowę wielorodzinna i zbliżanie się Gdyni zabudowaniami na ulicy Małkowskiego która już czeka tez na klepnięcie nowego zagospodarowania terenu aż do granicy z Bojanem spotka się z tym że za 10 lat będzie tyle zabudowań wielorodzinnych budynków że nastąpi płynne przejście z miasta na wies jedynie waski pas lasu go oddzieli. Jeszcze dużo będzie i do wycięcia i do zmiany Bo hossa ma tereny jeszcze na kardynała wyszyńskiego i przy ulicy suchej część. Tylko czekają aż sprzedadzą tereny bliżej a te zostawiają na potem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

No ale co to ma do Bojana. Wójt lepiej by się określił jakie ma plany na naszą miejscowość.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jednak ma poniewaz okazuje sie ze pozwolen na budowe wydal duzo na zabudowe wielorodzinna czyli blizniaki lub szeregi przez co trzeba sie do tego przyzwyczaic ze miejscowosc sie rozrosnie i przybedzie duzo nowych mieszkancow. pisze to do tych osob ktorym ciagle to przeszkadza ale poki co nie jest tej zabudowy az tak duzo. Duzo to dopiero bedzie w najblizszych latach o czym wojt doskonale wie i wydaja pozwolenia. Moim zdaniem trzeba walczyc o lepsza infrastrukture poki jeszcze nie wszystkie dzialki sa zabudowane.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dokladnie :D ludzie powinni z Bojana wspolnie skupic sie na walce o lepsze drogi.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tu nic nie gra, planowanie przestrzenne, rozbudowa dróg. Gdyby chociaż jedno grało to by ludzie mniej marudzili. Co mi po tym, że sie miejscowość rozbuduje jak trzeba jeździć po polnych drogach, albo składać się na płyty jomb.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ludzie płaczą o drogi a tu plac budowy. Drogi już istniejące zniszczone, te które będą modernizowane zostaną przekopane bo instalacje niewydolne. Płacz o drogi, wodę, kanalizę, typowe zad*pie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja wiedziałam gdzie się przeprowadzam i mieszka mi się dobrze
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

A to że Twój Wójt sobie wylał asfalt pod dom podczas gdy inni dokładają się z prywatnych środków na ułożenie prowizorki w postaci płyt jomb to jest według Ciebie w porządku?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Bzdura, po Wybickiego jeździ ciężki sprzęt i jest ok, na Warszawskiej też nie jest źle ale to chyba tyle w temacie dobrych dróg w Bojanie, reszta to popelina z trzeciego świata. Do prowadzenia instalacji teraz się nie rozkopuje drogi, wszystko idzie przewiertami. Rozbudowa wod-kan idzie poza pasem drogowym także wyimaginowany problem. Brak dróg to kwestia priorytetów (albo ich braku) w gminie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sam mieszkam w bliźniaku z niewielkim ogrodem, ale nie mam czasu na to żeby spędzać całe dnie na jego pielęgnacji. Zamówiłem w firmie Magic Gardens prosty, ale elegancki projekt aranżacji ogrodu i moim jedynym obowiązkiem jest tylko koszenie trawnika i podlewanie roślin, co zajmuje mniej niż godzinę w tygodniu, a ogród prezentuje się rewelacyjnie. Polecam ich usługi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Fajna reklama. Szkoda, że z tematem nie ma nic wspólnego.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja mam kwiatek w doniczce na parapecie, bo więcej się na mojej działce nie mieści, też nie mam problemu
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie kupujcie ludzie bliźniaków/szeregowców. Ja kupiłem po roku mieszkania zapadła decyzja że sprzedajemy. Już sprzedaliśmy. Wspólne fundamenty i płyta stropowa, cienkie ściany. Masakra jakaś. Sasiedzi bez kultury, grill 4x w tygodniu pod oknem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
A w blokach grilla nie ma. Ale sąsiad u góry na dole z lewą i prawą xD
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
40 lat mieszkałem w blokach, teraz też czasowo stare budownictwo. Nie ma porównania chociaż bardzo dużo zależy od kultury sąsiadów. Trafisz na ludzi którzy kupują bliźniaka a zachowują się jakby mieszkali sami i jest problem. My po roku mieliśmy dość i sprzedaliśmy. Niech inni wychowują sąsiadów.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Takiego blizniak kupiles. Jest wiele projektów gdzie garażami się stykają budynki. Dwa nie widziałeś jak były budowane ? W ciemno kupiłeś ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak takiego kupiłem i takiego sprzedałem. Wybacz skoro w bloku z wielkiej płyty nie było problemu z 40 sąsiadami to nie przypuszczałem że w bliźniaku będzie z problem z jednym jedynym:) Podsumowując nie polecam. Sprzedajesz takie budynki że tak dążysz temat ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Żeby była jasność nie pisze o Waszej lokalizacji tylko ogólnie o tego typu budynkach. Niech każdy sobie to przemyśli we własnym zakresie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety , od jakiegoś czasu , obserwując nowych wprowadzających się , mam o nich coraz gorsze zdanie . Nie wiem czym to jest spowodowane, przeświadczeniem, że jak go stać na kredyt na segment w szeregu , czy leasing na samochód , to już jest kimś ? I wolnoć Tomku w swoim domku? Często też chamstwo wynosi się z domu i trudno oczekiwać po kimś takim innego zachowania . Widać to na drogach za kierownicy, na parkingu pod Biedronką , przy szkole , na stadionie , spacerując z psem, przy parkowaniu na ulicach . Wszędzie . Odsetek buraków jest duży . Żyjemy wśród nich .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Coś w tym jest bo fora pełne są takich spraw z których wynika że jedna strona jest głośna i chamska a druga prosi o spokój. Niestety temat dotyczy nie tylko bliźniaków :(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepsze są te inwestycje typu wenecka na Gryfa Pomorskiego gdzie trzeba pontonem pod dom podpływac.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widze uzytkownik piotr dalej aktywny :) Pragne zauwazyc ze tzw starsi mieszkancy rowniez zachowuja sie jak buracy, nie potrafia parkowac w przeroznych miejscach itd. Nie mozna generalizowac. Oczywiscie czesc naplywowych rowniez ma sporo za uszami. Uzytkownik Marek raczej trafil na slabego sasiada i kiepsko wybral jesli chodzi o sam blizniak.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Powiem tak wybraliśmy dobrze natomiast sąsiedzi okazali się delikatnie mówiąc mało kulturalni. Niestety na to człowiek wpływu nie ma a ludzi bez kultury i bez szacunku dla innych jest coraz więcej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pewnie, zrozumiale. Uwazam, ze Pana sytuacja nie ma zadnego wplywu z blizniakiem. W bloku sasiadow bedzie duuuzo wiecej i mozna trafic rownie zle. Z sasiadami trzeba zyc w miare dobrze, ale niektorzy zapewne sa niereformowalni. Wspolczuje, ale to nie jest problem domu dwulokalowego sam w sobie tylko ludzi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem pewien że na chama można trafić wszędzie ale obok w bliźniaku konflikt, niedaleko mnie w bliźniaku tez konflikt. Dziwna sytuacja .... pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ano, bywam od czasu do czasu w Bojanie , to i może zauważam więcej , nie mając tego na co dzień . ;-) Mieszkańcem się bywa ( dziś tu , jutro tam ) , człowiekiem się jest i zostaje . To dużo trudniej zmienić .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgoda, konkretnie mnie wkurza że ludzie parkują przy samym wejściu Biedronki lub szkoły. Co lepsze, przy szkole, przy drugim wejściu parkują na przejściu dla pieszych. Ludziom się nie chce podejść kilka metrów. Brak kultury i dbałości o bezpieczeństwo nawet przy szkole.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Plena zgoda. W biedronce na szczescie czesto nie bywam, ale przy szkole juz tak. Probuje sobie tlumaczyc niektore zachowania, ze komus sie spieszy do pracy, ale tak czy siak kompletnie nie kumam tego. Jakim trzeba byc leniwcem i i**ota oraz czego uczyc dzieci zeby nie mozna bylo zaparkowac normalnie pare metrow dalej, a nie na przejsciu czy blokowac ulice. Niektorzy kierowcy powinni wejsc do tej szkoly na zajecia swoje chyba :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Nowa kryta hala w Bojanie (3 odpowiedzi)

Witam, czy to prawda że jest pomysl na wybudowanie nowej,krytej hali w Bojanie? Z góry dziekuje...

Parafia w Bojanie (6 odpowiedzi)

Triduum Paschalne - 2024 wielki czwartek 18.00 Uroczystość Wieczerzy Pańskiej 20.00 Adorację...

Nowa Kadencja - Nowa Gmina? (120 odpowiedzi)

Naszła mnie pewna refleksja patrząc na rozkład głosów. Czy to nie jest trochę tak, że wybierają...

do góry