Widok

Miło, sympatycznie, ale...

zachęcony pochlebnymi opiniami zamieszczonymi na Trójmiasto.pl postanowiłem odświeżyć lakier na aucie żony. Rozmowa z właścicielem przebiegała w miłej atmosferze, wstępnie ustaliliśmy zakres usługi. Auto odstawiłem w umówionym terminie, ale informacje odnośnie zakresu prac w ramach wybranego pakietu, jakie przekazał mi pracownik, różniły się od tych zamieszczonych na stronie internetowej oraz od tego co usłyszałem wcześniej. Co więcej rozbieżność pojawiła się także w zakresie cen, które inaczej przedstawiają się w ofercie na stronach WWW, a całkiem inaczej na cennikach okazywanych w warsztacie.

Ogólnie jestem zadowolony z jakości prac, ale..
- nie wyczyszczono wnętrza, co jest wyraźnie wymienione jako część składowa pakietu "odświeżanie lakieru"
- nie odświeżono lakieru na progach, bo podobno usługa dotyczy tylko tych części, które są widoczne z zewnątrz (nie ma o tym nigdzie wzmianki)

Szkoda że o takich szczegółach nie informuje się klienta przed przyjęciem auta
Moja ocena
obsługa: 5
 
oferta: 6
 
jakość usług: 5
 
przystępność cen: 5
 
ocena ogólna: 5
 
5.2

* maksymalna ocena 6

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jakiś czas temu też korzystałem z ich usług - odświeżenia lakieru + wosk. Wszystko było zgodnie z opisem na stronie. Progów (a właściwie wnęk) też nie wypolerowali, ale nie było tego w opisie usługi, więc trudno wymagać.
Z ciekawości wszedłem na stronę i doczytałem się, że wnętrze jest sprzątane ale przy pełnej regeneracji lakieru - ale ta usługa jest droższa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Klient przyjechał do nas w celu wyprania tapicerki w swoim samochodzie, podczas rozmowy postanowił odświeżyć lakier w innym samochodzie (żony), podczas pierwszej wizyty nie było możliwości zrobić oględzin samochodu ponieważ klient był innym autem. Przedstawiono Panu ofertę z usługą oraz zakres cenowy za odświeżenie lakieru w Seat Ibiza 400-500 zł, ale nadmieniono iż cena jest orientacyjna, dokładną wycenę robimy zawsze po oględzinach samochodu. Klient umówił się na usługę nie pokazując nam stanu samochodu. Auto zostało odstawione w umówionym terminie, usługa została wykonana z godnie z ustaleniem oraz wykonana w ciągu 8 godz. jak życzył sobie klient ponieważ potrzebował szybko samochód (standardowy czas wykonania usługi około 1 dnia). Na czas odświeżenia lakieru klient otrzymał wyjątkowo samochód zastępczy ponieważ potrzebował pilnie inne auto (klient nawet nie zatankował samochodu zastępczego mimo dużego użyłkowania). Zakres usługi odświeżenia lakieru nie obejmuje wypolerowania wnęk samochodu, bez wyraźnego zlecenia wcześniej przez klienta. Ostateczna cena za usługę wyceniono na 450 zł.
Przykro nam, iż mimo dużego nakładu pracy oraz udogodnień dla Klienta nie spełniliśmy w 100 % oczekiwań. Dla nas też jest kolejna nauka na przyszłość.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry