Widok

Młoda Morena

Młoda Morena Temat dostępny też na forum:
Inwestycja powstaje w dobrze skomunikowanej z całym Trójmiastem lokalizacji, a jednocześnie w zacisznym zakątku Moreny. Niedaleko od inwestycji znajdzie się przystanek PKM. W pobliżu znajdują się szkoły, przedszkola i żłobki oraz sieć sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych.

Architektura Młodej Moreny została tak zaplanowana, aby współgrać mogła z malowniczymi pagórkami porośniętymi ...
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Kompletny bezsens

A gdzie będzie spływać woda z pobliskich górek? Do podzienych garaży, oczywiście.
Jak będzie to wyglądać na dłuższą metę? - wystarczy popatrzeć na pobliskie getto InvestKomfortu na Wołkowyskiej - też na skraju lasu i wkopane w górkę. Na murach można podziwiać malownicze narośla zielonych glonów.

A tak z zupełnie innej mańki: dlaczego nie dogadają się z Moreną i nie postawią tych domów na pustych terenach na zapleczu budek handlowych przy ulicy Bulońskiej? Przecież już się tak ładnie dogadywali w sprawie przyłączy instalacji.

No i oczywiście skorumpowany lub niegospodarny urząd miejski nie pobrał opłat za usunięcie zieleni pod hasłem "to tylko samosiejki". Gdyby to zrobił rolnik na łące, to by go z torbami puścili.
Tak samo nie pobrano opłat za usunięcie zieleni z górki na zapleczu Lidla i McDonalda, wciskając kit, że tam były tylko drzewa i krzewy owocowe i że mają na to ekspertów. Radni proszeni o interwencję byli z PO, więc niczego nie zrobili.
popieram tę opinię 48 nie zgadzam się z tą opinią 26

Dewastują

Dewastują najładniejszy skrawek zieleni do rekreacji, spacerów, biegania itp z
pełnym przyzwoleniem władz lwsm Morena innych. Obudźmy się, nie pozwólmy
na pozbawienie nas tej dolinki - małej Rospudy.
popieram tę opinię 49 nie zgadzam się z tą opinią 22

Nie dla głupoty deweloperów!

Niestety mamy kolejny przykład zaraz po osiedlu Brama Sopocka kiedy deweloper jawnie chce nabić ludzi w butelkę. teren podmokły, wieczne mgły ciekawe po jakim czasie na scianach pojawi się grzyb i wszystko zacznie gnić. Osiedle w tym miejscu nie wytrzyma dłużej niż kilka lat. DRAMAT!
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 14

Nie dla Pekinu na Morenie

Budynki zaprojektowane są może i nie brzydkie, ale lokalizacja fatalna, Głęboki zacieniony wąwóz- miejsce spływania rwących potoków po dużych opadach, częste mgły - wilgoć w mieszkaniu zapewniona. Obszar już teraz nasycony nowymi inwestycjami mieszkaniowymi, co powoduje duże utrudnienia w ruchu drogowym. Kolejne samochody na wąskim wyjeździe z osiedla Młoda Morena
spowodują klincz komunikacyjny. Miejsce ładne do spacerów nie do mieszkania.
popieram tę opinię 49 nie zgadzam się z tą opinią 14

az trudno uwierzyć - prezentacja na zdjęciu nie pokazuje ze to jest w dolinie !

Chyba każdy zainteresowany powinien poświęcić trochę czasu na spacer w tej okolicy - i wtedy wszystko będzie jasne , bez wątpliwości

nie jest to dobry pomysł aby budować w dolinie sąsiadującej z jednej strony ze skarpą wymagającą zabezpieczenia aby nie groziło budynkom posadowionym na wzgórzu a z drugiej lasem również na wzgórzu (część Trojmiejskiego Parku Krajobrazowego).

Szkoda lasu i o co tak naprawdę chodzi z budową w tym właśnie miejscu trzech poziomów podziemnych i sześciu kondygnacji ??? o krótkotrwały i niepewny zysk ? - jak można uzasadnić taką ingerencję w środowisko ????

jakie są merytoryczne argumenty urzędników akceptujących takie działania - czy były przeprowadzone wszechstronne profesjonalne badania skutków takiej ingerencji w środowisko ???? nic na ten temat nie słyszałam niestety ale może jestem niedoinformowana ???
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 7

Kto na to pozwala?

Jak można budować bloki w tak wąskim wąwozie, narażając ludzi na niebezpieczeństwo osunięcia się skarpy ? Kto dał zezwolenie na budowę takiego osiedla w tym miejscu? Urzędnicy przepisy to nie wszystko, gdzie zdrowy rozsądek.! Trzeba być szalonym,żeby kupić tu mieszkanie!
popieram tę opinię 45 nie zgadzam się z tą opinią 12

to nie kupujcie

witam, grazyna - to nie kupuj!

ja kupuje i jestem zadowolony.

napewno deweloper zadba o nas, zadba o to aby mieszkalo nam sie komfortowo :]
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 69
ktoto:
> ja kupuje i jestem zadowolony.
>
> napewno deweloper zadba o nas, zadba o to aby mieszkalo nam sie
> komfortowo :]

Na pewno zadba o to, żebyś był zadowolony w chwili dokonywania zakupu. A potem...

Posłuchaj sobie audycji w Radiu Gdańsk:

Zobacz, zarzucano różne rzeczy, a przedstawiciele inwestora nie odpowiedzieli na ANI JEDEN zarzut.

Jeśli jednak dokonasz zakupu, to licz się z tym, że

* nie będziesz miał ani trochę słońca, bo to jest wąski wąwóz leśny, dodatkowo osłonięty od płd.zach. wzgórzem, które piętrzy się na 30 metrów nad dnem dolinki, czyli na 10 metrów nad dachami planowanego blokowiska (plus jakieś 15 metrów lasu); wizualizacje z opalającymi się ludźmi to czyste żywe kłamstwo;

* od wschodu będziesz miał za oknami wysoki mur oporowy, zaplanowany dla zapobiegnięcia osuwaniu się gliniasto-piaszczystej skarpy na blokowisko; ten mur będzie w odległości 4-8 metrów od okien, zależnie od mieszkania;

* w dolince zwykły zalegać mgły, bo ukształtowanie terenu utrudnia jej wietrzenie; po wprowadzeniu tam 400 samochodów (taki jest projekt) te mgły będą zmieszane ze spalinami, i nadal będą zalegać;

* dolinką płyną potoki po każdym deszczu; licz się z zalewaniem piwnic-garaży i wszechobecnym grzybem.

To, co piszę, łatwo sam sprawdzisz, jeśli tylko wybierzesz się na miejsce, zaopatrzony w plan techniczny tych bloków, przedstawiony w Urzędzie Miejskim przez firmę Dekpol S.A. Radzę Ci, zrób to, zanim wydasz pieniądze.

To jest świetne miejsce do mieszkania, jeśli jesteś sarną lub lisem. Jednak po zalaniu betonem to już nie będzie miejsce do mieszkania ani dla saren, ani dla lisów, a w szczególności nie dla ludzi.

A rada ,,to nie kupujcie'' jest nie na miejscu w obliczu wandalizmu, dokonywanego przez dewelopera wobec jednego z najwspanialszych skarbów Gdańska -- lasu na wzgórzach przecinanych głębokimi wąwozami.
popieram tę opinię 37 nie zgadzam się z tą opinią 8
wzgorze 10 metrow ponad dachami nowych domow...to juz wystarczy,zeby zdyskwalifikowac twoja wypowiedz.Nie wiesz o czym piszesz.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

dlaczego właśnie w dolince ?

ktos pisze ze deweloper zadba aby mieszkało się komfortowo - z pewnością musi być zachęta dla kupujących ale czy rzeczywiście tak może być ???

obawiam się że jedynie wtedy jeśli zostanie wycięte więcej drzew a skarpy i wyrównane (tylko co lasem i bezpieczeństwem budynków na skarpie ??? -)

nikt nie pisze ze były w tym zakresie sporządzane jakies profesjonalne badania i opinie

Szkoda że deweloper na taką właśnie inwestycję nie znalazł bardziej odpowiedniego terenu a ten nie został przeznaczony na inwestycję nie zagrażającą środowisku - a może jeszcze coś się zmieni ???
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mają by trzy poziomy parkingowe pod ziemią ???

obawiam się o skutki takiej ingerencji w środowisko - nie rozumiem dlaczego deweloper nie wybrał na taką inwestycję innej lokalizacji ???
Znam dolinkę i jakoś nie widzę tam takiej przestrzeni jak na wizualizacji osiedfla - chyba że las naprawdę będzie w odwrocie !!!!
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

deweloper zadba

No na pewno zadba ha ha,tak jak zadbał na osiedlu słonecznym, budynki przeszły odbiór budowlany bez wentylacji w mieszkaniach.
Do dziś ciągły problem tych mieszkań-masakra.....
pozdrawiam właścicieli Dekpolu
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

jak garaże po wczorajszym deszczu?

Proponuję przyszłym mieszkańcom spacer zapoznawczy jakie niespodzianki będzie im sprawiał w przyszłości deszcz....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Katastrofa

Bloki w dolinie to bys może ładny widok lecz tragedia jeśli chodzi o mieszkanie. To nie toskania gdzie jest słonecznie i sucho. Grzyb i wody opadowe połaczone z brakiem słońca bardzo szybko zrobią swoje. Podobna inwestycja miała miejsce na jaskowej dolinie. Tam mieszkańcy mają ogromny problem z wilgocią i pleśnią.
gratuluje pomysłu!!!
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 9

propaganda

ludzie - po co odstraszacie kupujacych. marwicie sie grzybem u kogos, martwcie sie lepiej o swoje domostwo.

bloki beda - to juz postanowione.

ja juz mieszkanko kupilem. bede mial blisko do lasku :-)
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 45

Lesny ludek=dekpol

Panie Ludku
Ludzie nie przestaną pisać prawdy czy się to komuś podoba czy nie . To jest właśnie potęga internetu. Wiem że ma Pan jeszcze profil na facebooku. Tam też proszę czekać na wpisy
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 5
to nieprawdziwe wpisy - MARKETINGOWE !!!
mieszkanie kupił ??? chyba nie oglądał terenu

nie wyobrażam sobie bloków w tej właśnie dolince ! i nie jest to troska o przyszłych mieszkańców tylko głębokie zdziwienie że tak można wykorzystywać teren do tego nie przeznaczony.

Inwestor mógłby ten prywatny grunt wykorzystać inaczej , może również miałby zysk tylko może w dłuższej perspektywie a wyższą satysfakcję - możliwości bez takiej ingerencji w środowisko jest przecież wiele,

ale obawiam się że w tym przypadku chodzi o najszybszy zysk z 1 m2 gruntu ...................
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 5

Inwestor mógłby ten prywatny grunt wykorzystać inaczej , może również miałby zysk tylko może w dłuższej perspektywie a wyższą satysfakcję - proszę podaj jakiś pomysł, bo jestem ciekaw czy to pisanie dla sztuki, czy faktycznie masz racjonalne argumenty.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wiem co to grzyb na ścianie I W MIESZKANIU od strony pólnocnego-zachodu, więc to co piszą o grzybach w zacienionych miejscach JEST PRAWDĄ. Mgła, cieki wodne i para z drzew nie pójdą sobie gdzie indziej, tylko z tego powodu, że kupiłeś mieszkanko... Blisko do lasku? Jak dobrze pójdzie to lasek będziesz miał w mieszkanku, jak się skarpy usuną w ulewne deszcze... a niekiedy się osuwają ... A co na to PPOŻ? Podobno są przepisy mówiące o tym, że elewacja budynku POWINNA być w takiej odległości jak wysokie rośnie drzewo, które znajduje się przy budynku...
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

blok jest, a jak wygląda dziś...

III -kondygnacyjna hala garażowa??? Jak urzędnicy mogli wydać pozwolenie na tą budowę? Na czyj koszt będą usuwać skutki deszczu? Ta dolina jest naturalnym spływem wód opadowych....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie rozumiem dlaczego mieszkańcy bloków przy których ma powstać to nowe osiedle tak bardzo skupiają się na tym, że w nowych blokach będzie ciemno i wilgotno. Przecież to będzie problem przyszłych mieszkańców. Dziwi mnie też, że mają pretensje do dewelopera, skoro grunt został wystawiony na sprzedaż, jest w atrakcyjnie położonym miejscu i dopuszcza się tam wybudowanie osiedla, na którym na pewno będą chcieli mieszkać ludzie, oczywiestą konsekwencją jest to, że znajdzie się inwestor. Zastanawia mnie od kogo Dekpol kupił te grunty, jeśli od spółdzielni Morena, może mieszkańcy powinni pomyśleć o większym zaangażowaniu, chociażby w czasie wyborów rady osiedla? Może będą mieli większy wpłym na podejmowane decyzje.
Rozumiem frustrację osób które tam mieszkają i cenią sobie bliskość lasu, że mają poczucie że zabiera im się miejsce spacerów i ładne widoki. Uważam jednak, że skupianie się na tym jak strasznie będzie się mieszkało w tej wilgoci i grzybie ludziom, którzy tam zamieszkają nie zmieni faktu, że osiedle powstanie.
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 30

Podobno od przewodniczącego Zarządu Rady Dzielnicy Piecki-Migowo, byłego Członka Rady Nadzorczej LWSM"Morena" od Pana Floriana Wojciechowskiego, który podobno od lat starał się ten grunt (ojcowiznę) zyskownie sprzedać...
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak w mieszkaniach ma być jasno i nie wilgotno, jak w tym miejscu jest niemal zawsze ciemno i wilgotno? Natura zostanie odpowiednio podkupiona i sobie schowa się do lasu? Czy ludzie czasem czytają to co piszą? Władze Osiedla Morena milczały w sprawie inwestycji, a w zasadzie Członek Zarządu Pan Henryk Talaśka mieszkańców LWSM"Morena" okłamał mówiąc, że to inwestycja jednego budynku...
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2

Być może dlatego, że znają teren i wiedzą, że dolince
często zalegają mgły i dymy z pobliskich domów
opalanych węglem. Być może dlatego, że zapoznali
się z planami budynków złożonymi przez inwestora
w UM. Jasno z nich wynika, że dolne piętra będą
zacienione. A ów las, z którego tak cieszy się
leśny ludek, przy obecnej polityce środowiskowej
miasta nie jest bezpieczny. Być może zamiast
lasu za kilka lat będzie widział następne kargulowo-pawlakowe
grodzone osiedle. Przez lata byliśmy przekonani, że takich
miejsc po prostu się nie betonuje, nawet jeśli
to teren prywatny. Wydział Środowiska ma
obowiązek strzec takich krajobrazowych perełek.
Jeśli tego nie robi, to po co jest?
Dlatego, Mario, mieszkańcy ni
nie tylko pobliskich domów uprawiają tę - jak to
nazwaliście z leśnym ludkiem - propagandę. Ja
bym to raczej nazwała głosem wołającego
na pustyni. Według mnie ta inwestycja niszczy
piękno gdańskiej przyrody, szkodzi mieszkańcom
Moreny, niszczy ekosystem leśny.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 3

Asiu, nie użyłam określenia propaganda. Rozumiem Twoje argumenty dotyczące wyjątkowych walorów przyrodniczych tego miejsca, są one bardzo silne i myślę, że nikt nie wątpi w to, że budowa osiedla w tym miejscu doprowadzi do ogromnych strat. Budowa większości osiedli na niezurbanizowanych wcześniej terenach powoduje takie straty. Nie wiem tylko po co kilkanaście już chyba komentarzy o ciemnościach i wilgoci?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 15

Maria:
> Nie wiem tylko po co kilkanaście już chyba komentarzy o ciemnościach i wilgoci?

Może tak: widzisz, jak jakiś drab prowadzi młodą dziewczynę do zakazanego parku, którego nie odwiedza nawet policja, i wmawia jej, że tam jest zamek i bal, którego ona będzie królową. Wiesz, że kłamie i że dziewczynę czeka tylko krzywda i upokorzenie. Co wtedy zrobisz?

Ja uważam, że minimum przyzwoitości wymaga, żeby ostrzec ją o dziejącym się oszustwie, którego za chwilę stanie się ofiarą. A Ty tak nie uważasz?
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 3

Przepraszam, ale pogubiłam się w postach i pomyślałam, że dopisałaś się do leśnego ludka.

Komentarze o ciemnościach i wilgoci są w dużej mierze reakcją na bajkowość wizualizacji. Nie ma tam aż tyle miejsca. Znam to miejsce z codziennych spacerów -- o różnych porach dnia, roku. Dolinka ma charakter inwersyjny (co właśnie w dużej mierze tę wilgoć powoduje). Myślę, ze ludzie chcą, żeby takich rzeczy nie ukrywać przed potencjalnymi nabywcami.

Niezubarnizowane wcześniej miejsca to nie zawsze mini-Bieszczady morenowe. Wydaje mi się, że inwestycja tego samego dewelopera pt. Osiedle Słoneczne jest w zupełnie nadającym się na nowe osiedla miejscu.

Czy to takie dziwne, że ludzie chcą ocalić coś, co jest piękne?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

Proponuję wybrać się na spacer w to miejsce i samemu sprawdzić ile jest tam słońca. Mi dolinkę zasłaniają drzewa, więc zdjęcie z balkonu nie odda rzeczywistości. Postaram się w listopadowy poranek jak opadną liście zrobić zdjęcie jak dolina jest skąpana we mgle. Może ktoś kto kocha góry i doliny lubi taki klimat, ale ja generalnie nie chciałabym mieszkać w takim miejscu. Blisko tej budowy kiedyś stał już budynek - nikt nie protestował- był stok narciarski i wiele osób korzystało z uroku tego miejsca. Szkoda, że inwestor nie kupił tego terenu pod bardzo modną rekreację, można było w tym miejscu zrobić parking, jakiś sklep z pamiątkami lub/i sprzętem i akcesoriami sportowymi, organizować biegi, fitness i jogę na świeżym powietrzu, szkolenie psów z torem agility, nordic walking, zimą sporty zimowe.... Ale nie, lepiej wykopać doły, wlać tony betonu i na siłę wstawić ... OSIEDLE...
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 7

Pani Mario

Dobrze że jest informacja co to za teren; budowy to nie powstrzyma, ale przynajmniej młodzi ludzie będą mogli świadomie wybrać czy chcą mieszkać w wilgoci, i mieć regularnie zalewane garaże i piwnice... bo deweloper nie powie o wadach. A po zakupie nikt nie uzna reklamacji.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przejmuję się bo....

jeśli ci ludzie za kilka lat będą mieli problemy z grzybem, to będą kolejnymi niezadowolonymi mieszkańcami Gdańska, a ja tu mieszkam, póki co. Nie chce więcej niezadowolonych ludzi w Gdańsku.
Od wilgoci i grzybów można dostać, np alergii. (Sama wyprowadzam się wkrótce z mieszkania zaatakowanego przez grzyby, z powodu błędów konstrukcyjnych i złej wentylacji, nie chcę spać w pokoju, gdzie widzę, że ściana przesiąka wilgocią, to strasznie uciążliwe)

A jak ludzie są nieświadomi, że to od miejsca gdzie mieszkają, to będą jeszcze bardziej sfrustrowani. A ja wolę widzieć na ulicy ludzi zadowolonych, a przynajmniej mniej zestresowanych ;p
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

padał deszcz

I gdzie spłynął? Czy nie tak jak w 2001, w dolinę w której dziś stoi budynek mieszkalny? Polecam przyszłym mieszkańcom spacer w te okolice....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

gratuluje

Krótko: Osiedle bez dojazdu no chyba ze ulica dolne migowo której przepustowość zna każdy kto choc raz nią jechał. O lokalizacji nie wspomnę bo zrobili to moi poprzednicy. Ceny zbyt wygórowane jesli weźmiemy pod uwagę powyższe czynniki stad cztery jedynki. Odradzam.
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 11

Zastanawiam się, w czyim interesie jest...

Zastanawiam się, w czyim interesie jest taka negatywna reklama, jak w tych wszystkich komentarzach powyżej... Bo jasnym jest, że to nie są wpisy jakże życzliwych i zatroskanych sąsiadów, chcących za wszelką cenę ustrzec biedne duszyczki przed złą inwestycją.

Wiadomo, że ktoś ma w tym interes. Konkurencja? Spółdzielnie? Zazdrośni sąsiedzi zagrzybionych spółdzielczaków? Bo wiadomo, że:
- jak komuś się nie podoba, to nie kupuje,
- jak już kupuje, to znaczy, że chce i mu odpowiada
- w każdym innym przypadku to zwykli pieniacze.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 19

nie po prostu jak sie widzi takie nietrafione inwestycje jak (inny przyklad) budynki polservice na myśliwskeij to aż chce się plakać, dewastacja przestrzeni miejskiej i brak wyobraźni
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7

W interesie klientów - moi znajomi kupili mieszkanie które też na obrazku było piękne i bajkowe, a okazało się że drogę (która była na wizualizacji) to jak chcą mogą sobie sami zbudować. I samo mieszkanie też miało wady które wystąpiły po czasie - musieli wystąpić do sądu bo developer nie uznał reklamacji. Młodzi ludzie nie zawsze mają doświadczenie na co zwracać uwagę kupując mieszkanie, a na obrazku z komputera wszystko jest ładne.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

yyy

Młodzi nie są tacy głupi, a czasami są prawnikami i wyegzekwują swoje prawa ;]
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

wilgoć i brak słońca

na obrazku developera tam gdzie znajduje się zielona laką jest piękny las... ciekawe jakie jeszcze niespodzianki czekają na przyszłych mieszkańcow?
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 5

Dlaczego takie brzydkie!!!!!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 7

Masakra

Mieszkam od niedawna w tej okolicy, przed zakupem mieszkania sprawdzałem co ma powstać w okolicy, ale nie przyszło mi do głowy, że ktoś może zechcieć postawić bloki w wąwozie na leśnej ścieżce!
Pomijając już fakt, że inwestycja jest mi bardzo nie na rękę - stracę trasę spacerową, to kto w ogóle kupi tam mieszkanie?
To jest głęboki wąwóz, do którego światło słoneczne prawie nie dociera, jest tam wilgotno, zwykle kilka stopni chłodniej niż na zewnątrz, często utrzymują się tam mgły, dojazd beznadziejny, wszędzie pod górkę...
Chyba jedyny plus, to że inwestycja nie zepsuje krajobrazu, te bloki po prostu nie będą wystawać z dziury, w której są budowane ;-).
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 9
Avi:
> te bloki po prostu nie będą wystawać z dziury, w której są budowane ;-).

Blokowi nr 3 będą wystawały z dziury 1 lub 2 piętra, zależy jak liczyć dziurę. Od wiosny do jesieni zieleń przesłoni szczelnie paskudę, ale w zimie będzie chyba trochę przeświecać przez gałęzie drzew, jeszcze niewyciętych przez Dekpol S.A. Dokładniej możesz to sobie sprawdzić na przekroju
https://inf.ug.edu.pl/~stefan/Blokowisko_w_dolince/Artykuly/Przekroj_i_rzut/

Ja się obawiam, że las na zachód od budowanego slamsu jest zagrożony, bo jego mieszkańcy rychło zaczną domagać się jego wycięcia, jako że całkowicie odbiera im słońce. Jak mi wtedy pokażą swoje blade dzieci, cierpiące na krzywicę, to nawet ja nogę stracić pewność siebie, że las należy chronić...
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 3

Boom deweloperski

Wszystkie mieszkania sprzedane,powstana 3 bloki z czego 80%juz sprzedano zanim je wybudowano nie martw sie za wczasu:-)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Skończy się s****ie gdzie popadnie, trzeba będzie zacząć sprzątać po swoich psach!:)
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 12

młoda morena

dojazd

1. zrobią kawałek drogi w kierunku wołkowyskiej, by można było na myśliwskiej wyjechać. (obstawiam raczej że nie, bo na pewno dołączą drogę do powstania listopadowego.
2. zostawią offroad w kierunku wrzeszcza przez dolne młyny, bo deweloper nie będzie budował tam specjalnie drogi.

lokalizacja

mało słońca, mgły. ogólnie powodzenia z grzybem i pleśnią. problem spływającej wody jakoś wyeliminuą, ale mgły? nie bardzo. dodatkowo kolej metropolitarna 100/150m obok.

standard

jedyna pozytywna rzecz jaką mogę powiedzieć o deweloperze. źle te bloki nie wyglądają, mając w pamięci bloki na potęgowskiej. nie odbiegają standardem do robygów itp.

ładny tam jest widok, ale patrząc od strony myśliwskiej. na krajobrazie okolica dużo nie straci.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 13
jedyny dojazd będzie przez ul. Dolne Migowo, zgodnie z pozwoleniem na budowę.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Robyg wygląda jak hotele w Egipcie i to takie 4*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

gdzie podziała sie ocena inwestycji???

Mała zmiana robi różnice. Jeszcze parę dni temu inwestycja posiadała ocenę poniżej 2. Teraz zniknęła ciekawe czemu?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1
Odpowiedź redakcji:

4 listopada 2014 roku wdrożona została nowa wersja serwisu Dom i Nieruchomości. Ze względu na długość (etapy) i skomplikowanie procesów inwestycyjnych nie ma możliwości miarodajnej oceny inwestycji w czasie, dlatego możliwość oceniania została zablokowana. Użytkownicy nadal mają jednak możliwość opiniowania inwestycji w komentarzach pod prezentacjami.
Redakcja Serwisu Dom i Nieruchomości

masakra

Jest to ostatnie miejsce na stawianie osiedla .Kto na to zezwolił !!!
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 5

I na czym stanęło?

Będą to budować czy nie? Na czym stanęło?????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dać spokój z tą inwestycją!

Nie w tym miejscu!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Kupiłem

Sprzedaż w najlepsze idzie ;] Właśnie kupiłem, mam nadzieje że na co dzień sąsiedzi z górki będą życzliwsi.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 13
Jak już wybudują i się wprowadzicie to pewnie się z czasem naród uspokoi, póki co strasznie szumi bo mieszkańcy mają poczucie straty swojej własności w związku z budową Młodej Moreny :-///
Ja odpuściłem to miejsce z uwagi na słaby dojazd ale z czasem pewnie i to się tam poprawi.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Zainteresowany

Dekpol zobowiązany jest to wybudowania nowej drogi, chodników i latarni. Warunek postawiony przez UM Gdańsk. A że na uboczu to fakt. Rozumiałbym gdyby budowali pod oknami, a tu prawie kilometr.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
A ja na szczęście poczytałam komentarze i kilka razy wybrałam się na miejsce przyszłego osiedla.
Niestety, wszystko co pisali ostrzegający przed kupnem tam mieszkania jest prawdą. Mam świadomość, że wiele komentarzy jest od mieszkańców bloków na górze, chcących uratować swoją oazę zieleni, nie zmienia to jednak faktu, że jest to wilgotna dziura :(
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 4

Poczytajcie o "społeczniku" ;, wcześniejszym właścicielu
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czyżby budowa megapieczarkarni upadła?

Od kilku miesięcy budowa stoi, zniknęły też reklamy inwestycji. Ktoś wie co się dzieje? Dekpol nie znalazł chętnych na nory czy nie uzyskał jakichś pozwoleń? Czy odgrodzą teren, zasypią dziurę, zasadzą coś w miejsce wyciętych drzew?
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nora

Znaleźli chętnych. Zmiana projektu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ubezpieczcie mieszkania

Nie raz zostawało zalane to miejsce gdy mocniej padało dziwie się ze projektanci nie wzięli tego pod uwagę ja bym się bała na miejscu innych sama pamiętam ze były takie momenty gdy było więcej śniegu lub mocno padał deszcz ze zalewalo to miejsce radzę wam dobrze ubezpieczyć mieszkania
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Budowa

Czy budowa ruszyła?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
owszem, ruszyła. Już nawet chyba ze 2 piętra w górę stoją
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy to dobre miejsce na zakup mieszkania?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nigdy bym w takiej norze mieszkania nie kupiła. Dodam, że 5 lat temu kupiłam mieszkanie na ul. Czecha. Jestem bardzo zadowolona. Mieszkanie jest słoneczne, suche i bardzo ciepłe. Rozważałam tam, zakup mieszkania dla syna. Jednak, po przeczytaniu komentarzy zrezygnowaliśmy. Syn niedawno kupił pięknie mieszkanie w innym miejscu na Morenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

Nigdy nie kupiłabym w takim obniżeniu. Wilgoć pewna.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
A ja kupilem i jestem bardzo zadowolony, przynajmniej nie bede widzial balkonu sasiada codzienie ranno jak bede jadl sniadanie.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

jak po ulewie?

czy wiadomo coś jaka jest sytuacja tej inwestycji po ostatnich gdańskich ulewach?
czy zalało, czy się ostało?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

hałas

Uciążliwy hałas z budowy.... mieszkańcy pobliskich bloków muszą znosić hałas od bladego świtu do późnych godzin (wczoraj do ok. 23). Upały, więc balkon otwarty, a na budowie koparki i inne maszyny, nawoływania i krzyki budowlańców.... nie do zniesienia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9
mieszkam przy kusocińskiego 6 czyli visa vie budowy i cisza i spokój ;) jedynie od czasu do czasu jakiś hałas z budowy
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
I artysta wchodzi na forum, żeby pisać, jak myy dobrze pod oknem nowe osiedle powstaje. Kuriozum
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

już sie nie mogę doczekać

końca budowy , zakupiłem tam dwa apartamenty na wynajem , świetna lokalizacja,cisza i spokój ,a resztę mam tam gdzie pisiory konstytucję
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 6

Jak się mieszka na osiedlu Młoda Morena?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zainteresowany

JA tak samo się interesuje. Wylało sie morze hejtu, ale czy któryś z obecnych mieszkańców mógłby się wypowiedzieć jak tam się mieszka?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jestem mieszkanką młodej moreny.Mieszkanie suche,słoneczne,cisza,śpiew ptaków i czyste powietrze.Super.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dokładnie! Zgadzam się z Anią :-)
Widok przez okno - zieleń, nawet wiewiórkę parę razy widziałam :)
PS Pozdrawiam sąsiadkę!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mam pytanko, jeśli to nie tajemnica, ile wynosi czynsz za takie mieszkanie w granicach od 50 d0 60 m2?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zima 600 PLN Lato 500 PLN
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pdbijam temat: jak się mieszka, czy są problemy z zalanymi garażami/ komórkami, albo w mieszkaniu jakieś usterki z winy dewelopera.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Znam osobę,która mieszka na II p. pierwszego budynku od czerwca tego roku - nie zgłaszała żadnych wad - Przyszły mieszkaniec :) pozdrawiam
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Kto jest w temacie i wie o grzybie w mieszkaniach. Tylko proszę nie pisać, że ja nie mam.
Kto już zgłaszał inwestorowi i jak sprawa się posuwa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

A u kogos jest w ogole grzyb?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

niestety tak , zaczęło sie od hali garażowej tynki odpadały ze ścian, developer malował, skuwał tynk i jeszcze raz malował ale purchawy wyłaziły i wyłażą
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Z tego co się orientuję ten spad - potężny dół był kiedyś stokiem narciarskim. Spad jest znaczny i więcej niż pewne, że zaleje po betonie, którego nie ma a będzie większość garaży tak jak jest na osiedlu nad wodą na końcu myśliwskiej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

piękne miejsce!

piękne miejsce. jedno z najbardziej malowniczych w Gdańsku. teraz trudno o takie małe, intymne osiedla. deweloperzy stawiają raczej na wysokie, gęsto poustawiane budynki. dziwna moda. często chodzę na spacery na Dolne Migowo. las, śpiew ptaków i świeże powietrze. bajka! :) miejsce idealne na odprężenie się w otoczeniu natury, a jednocześnie w centrum, bo do „miasta” dwa kroki.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 4
Witam odebrałem mieszkanie właśnie na Dolnym Migowie. Profesjonalizm przy odbiorze fajnie wykończone. A jak się będzie mieszkać powiem za jakiś czas
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Widzę, że chwalicie tę okolicę, a planuję się przenieść do Gdańska. Czy gdzieś tam jeszcze warto uderzyć? Interesują mnie mieszkania od dewelopera
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1


Z Migowa rzut beretem jest do Moreny. Sprawdź sobie Morena Studio. Budują tam duży blok, ale niedaleko do lasu, mają szeroki wybór rozkładów mieszkań (o ile jeszcze są w ofercie). Ogólnie sporo się tam buduje w okolicy, ale tę jedną inwestycję mogę polecić
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

wspaniałe miejsce

trochę już mieszkam na osiedlu Młoda Morena (zaliczyłam wszystkie pory roku) i absolutnie nie zgodzę się z opiniami wystawianymi najprawdopodobniej przez mieszkańców wielkich płyt. mam wrażenie, że hejtują wszystkie nowe inwestycje w Gdańsku od Słonecznej Moreny począwszy skończywszy na Młodej Morenie... okolica jest przepiękna, grzyba nie zauważyłam, a podczas ulew woda nie stoi w przeciwieństwie do dzielnic dolnego tarasu. mimo drzew słońca mam mnóstwo. światlo bardziej odcinają bloki z naprzeciwka na zabetonowanych osiedlach. ;) nie znam piekniejszej okolicy w Gdansku, blisko lasu i jednoczesnie do tramwaju kilka minut. goscie zawsze sie dziwia, ze mozna mieszkac w tak zacisznym osiedlu, z ktorego jednak w moment dostaniesz sie do centrum. no i mam pewnosc, ze na tych trzech blokach sie skonczy. :) komentarze to chyba kwestia zazdrosci.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 5

Czy wiadomo kiedy powstanie jakas sensowna droga do tej inwestycji od strony poludniowej?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Morena

Domy na Morenie (10 odpowiedzi)

Inwestycja powstanie na granicy Moreny i Wrzeszcza. Niewielkie osiedle składa się zaledwie z...

Gdzie kupić mieszkanie?? (31 odpowiedzi)

Chciałabym kupić mieszkanie w Gdańsku.. Które dzielnice polecacie, a które odradzacie i...

Gdansk -Gdzie warto kupic ? (71 odpowiedzi)

Witam ! Jestesmy w trakcie szukania mieszkania 2-3 pok. Chciałem się poradzić gdzie wg. Was warto...

do góry