Odpowiadasz na:

Re: Młode mężatki łączmy się ! Na każdy temat :) vol. II

o 16.30 koncze pracę :)


Dlaczego pieluszki wielorazowe?
a) jednorazowy koszt 500 zł (ze wszystkimi dodatkami) jest niższy niż co tydzień 40 zł pieluchy jednorazowe -... rozwiń

o 16.30 koncze pracę :)


Dlaczego pieluszki wielorazowe?
a) jednorazowy koszt 500 zł (ze wszystkimi dodatkami) jest niższy niż co tydzień 40 zł pieluchy jednorazowe - wielorazowe OIS rosną razem z dzieckiem, można stosować do 3 roku życia :)
b) są ekologiczne - czyli nie naszprycowane chemią, - dlaczego niby pampers tak swietnie chłonie? Bo ma w sobie środki chemiczne.
c) ładnie wyglądają :)
d) oszczędzamy środowisko - jedna pielucha jednorazowa rozkłada się 500 lat!!
e) dziecko szybciej uczy się nocniczkowania - mimo że mocz nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą dzięki powłokom chłonnym - dzidzia czuje, że siusia.
f) dziecko nie ma dolegliwości takich jak odparzenia, zaczerwienienia, - nie stosuje się też przy takich pieluchach kremu na/przeciw odpażeniom.
g) pozwalają skórze dziecka oddychać, utrzymując stałą, naturalną temperaturę ciała. Jest to szczególnie ważne w przypadku chłopców, u których temperatura panująca w pieluszce może mieć wpływ na rozwój jąderek.
h) wspomagają prawidłowy rozwój stawów biodrowych

Pozwolę wkleić sobie takie porównanie :
Pieluchy jednorazowe:
Dziecko zużywa średnio około 7 sztuk pieluszek dziennie (na początku nawet 12, pod koniec tylko 4-5). Cena jednej pieluszki jednorazowej to około 0,70 zł.
7 szt x 0,70 zł = 4,9 zł dziennie
4,9 zł x 30 dni = 147 zł miesięcznie
Okres pieluszkowania to średnio 2 lata
147 zł x 24 mies. = 3528 zł
Do tego dochodzi jeszcze wywóz śmieci oraz koszty kremów przeciw odparzeniom, co dodatkowo generuje koszty.

Pieluszki wielorazowe:
Aby pieluszkować wielorazowo potrzeba mniej więcej 20 sztuk pieluszek.
Zakładając, że będzie to 20 sztuk pieluszek one size typu kieszonka:
62zł x 20 szt. = 1240 zł

Do tego dochodzą jeszcze koszty prania. Zakładając trzy prania w tygodniu wydajemy:

prąd: ok 180 zł (ok. 0,62 zł za pranie)
woda: ok 90 zł (ok 0,30 zł za pranie - 50 L, 1 m3 kosztuje ok 6 zł)
proszek do prania ok 150 zł (ok 0,50 zł za pranie, bo używamy połowy normalnie dodawanej ilości, cena proszku ok 30 zł za 3 kg)

Łączny koszt używania pieluszek wielorazowych to 1660 zł!!! Oszczędzasz prawie 2000 zł!!!

zobacz wątek
13 lat temu
Bombelkowa

Odpowiedź

Autor

Polityka prywatności
do góry