Widok

Muzyka Gershwin

Muzyka Gershwin Temat dostępny też na forum:
Opinie do spektaklu: Muzyka Gershwin.
„Wszystko co robiłem, robiłem z sercem, spontanicznie i szczerze.”George Gershwin Zapraszamy na premierę przedstawienia dla publiczności o jazzujących duszach - „Muzyka Gershwin”. „Muzyka Gershwin” to wieczór z piosenkami, które maja własny niepowtarzalny klimat, znakomicie utrzymany nastrój, temperament i pasję. Któż z nas nie nuci piosenki ...
Przejdź do spektaklu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

rewelka

jestem pierwsza!!!!
spektakl super. aktorzy świetnie spiewają tańczą i stepują i to wszyscy bez wyjątku. dziewczyny piękne, panowie czarujący. jest muzykalnie i dowcipnie. sama bym tam do nich na tę scenę poleciała bo mnie coś nosi. no fajny ten gershwin, że hej!!! chyba polubiłam tę scenę na malarni bo wcześniejszy "Roxy Bar" też jest świetny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

cool:)

to jest naprawdę dobre. piękne panie, zabawni panowie (świetny pomysł włączenia do spektaklu zespołu muzycznego:) bardzo mi się podobało i polecam wszystkim:) ta scena jest rzeczywiście bardziej kameralna i lepiej nadaje się do tego typu przedstawień niż główna - minusem jest jednak wzajemne zasłanianie sobie sceny przez widzów, jak i chwilami zagłuszanie słów piosenek przez zbyt głośną muzykę. świetny pomysł na wieczór... Czytałem właśnie biogramy aktorów - Panie Jacku, w mordę jeża, dwudziestolecie pracy?! to kiedy Pan zaczynał - w wieku trzech lat?:) Studium, dziennikarstwo, politologia, step itd., a do tego świetne występy... Wpadłem w kompleksy, idę się pouczyć (bynajmniej nie stepowania)...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gratulacje !!!!

Gratuluję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego spektaklu. Byłem na premierze i z wypiekami na twarzy oglądałem to co czwórka gdyńskich aktorów pokazywała na deskach "Malarni".Oczarowały mnie przede wszystkim przepiękne głosy (rewelacyjnie rozpisane przez Panią Agnieszkę {niestety zapomniałem nazwiska}) i aranże zrobine przez Tomasza Kryzymona. Nie chciałbym nikogo z wykonawców wyróznić, bo cała czwórka zasłużyła na ogromne oklaski, ale nie mogę oprzeć się stwierdzeniu, że Karolina Trębacz była wprost do zjedzenia ( ten głos, energia i oczywiście wygląd).Szkoda tylko,że natura nie obdarzyła mnie choćby mizernym głosem abym mógł czynnie włączyć się do wykonania ostatniego numeru (rewelacja!!)- Alleluja.Jeszcze raz wszystkim gratuluję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hmmm....

czytająć Wasze recenzje chyba się nie oprę i sam wybiorę się jutro, tymbardziej, że jak widzę gra tam Jacek, z którym studiuję,szkoda tytlko że już o 19 początek..czy ktoś się orientuje w jakiej cenie bilety?niestety jak dzwoniłem to kasy były już nieczynne...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no, no, no!

Bede kolejna osoba, ktora dolaczy sie do gratulacji. Rewelacyjna Karolina Trebacz. Gratulacje dla Pana Tomasza Krezymona. Aranzacje - rewelka. Czegos tak fikusnego, przewrotnego i inteligentnego (muzycznie) dawno nie slyszalem. Dlaczego tak mało autorskich rzeczy Pana Komasza K. w Teatrze Muzycznym? To jakies nowe odkrycie dyrektora Korwina? Brawo!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wester the best

Panie Jacku byłam wczoraj i jestem pod ogromnym wrażeniem. Pana koledzy też są świetni ale Pan to już jest klasa sama dla siebie!!!! Jakie to szczęście, że przekazuje Pan swoje umiejętności młodym adeptom sztuki. Gratuluję Panu energi i zapału oraz tak różnorodnych zainteresowań. Oczywiście czekam już niecierpliwie na kolejne spektakle z Pana udziałem. Jeszcze raz BRAWO i Alleluja!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Brawo, brawo, brawo...

Serdeczne gratulacje i podziękowania za ucztę dla ducha jaką z pewnością jest "Muzyka Gershwin". Niezapomniane utwory niezapomnianego George'a, rewelacyjnie zaaranżowane przez T. Krezymona i porywająco wykonane przez TMG Band i czwórkę aktorów. Szczególne brawa dla Karoliny Trębacz i Jacka Westera.
Pozostajemy pod wrażeniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czasami odnoszę wrażenie, że niektórzy piszą sobie sami te "opinie". Przynajmniej róbcie to w "białych rękawiczkach".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

do poprzedniego forumowicza

słuchaj ocean. a czy ty wogóle byłeś na spektaklu? jakbyś był to pewnie nie byłoby twojego wpisu albo posiadałby on zupełnie inna treść. a spektakl polecam wszystkim (zwłaszcza takim zgryźliwcom) bo warto zaczerpnąć troche pozytywnej energii. ja wciąż jestem pod wrażeniem a byłam w niedzielę. alleluja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do "przemiłej" poprzedniczki

Alleluja siostro. Byłem. Alleluja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

obejrzalem.. :)

spektakl jkest bardzo żywiołowy poprzeplatany ciekawymi scenkami eksperymentującymi nieco z całą kompozycją - ale Gershwin i doktor Jacek Wester - naprawdę bardzo ciekawa kreacja - ach i te piękne żywiołowe kobiety...człowiek żyje na tym spektaklu i nie ma chyba osoby, która nie zareaguje lekki,m choćby podrygiem kopytka na tak bogaty wachlarz muzyczny. Spektakl jest wydarzeniem napewno bardzo udanym. Być może moje wrażenie wynika również z owodu wielkiego godu na teatr, na "jakiekolwiek" sztuke. Ale jestem szczęśliwy żew posłuchałem muzyki dla "lekko jazzujących dusz" :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ODROBINA KONSTRUKTYWNEJ KRYTYKI

Muzyka Gershwina to świetny pomysł na spektakl. Szkoda tylko, że stracony i to w dużej mierze przez reżysera. Dlaczego? Już na początku każdego działania artystycznego należy sobie zadać pytanie o efekt jaki chce sie osiągnąć. W tym przypadku może to być koncert lub musical, a "Muzyka Gersgwin" to ani jedno ani drugie. Jest to zbiór piosenek o słabych, często banalnych i mało ambitnych tekstach, które przyćmiewają piękno wykorzystanej muzyki.
Skoro twórcom zabrakło talentu i kreatywności by stworzyć piosenki, na tyle piękne by broniły swego artyzmu same, trzeba było skierować się raczej w stronę musicalu. Ale musical oprócz tego, że wykorzystuje muzykę, wokal, taniec i kostiumy musi też mieć scenografię i jakąś, choćby nawet bardzo prostą fabułę, która łączy piosenki w całość, nadaje sens ich treści i sprawia, że spektakl jest interesujący. Najbardziej pokrzywdzeni w tym wszystkim są wymagający widzowie (do których z pewnością nie zalicza się większość "recenzentów" z tego forum) oraz aktorzy, którzy ze wszystkich sił ratują to przedstawienie swoim talentem i energią. "Muzyka Gershwin" to kolejny dowód na to, że sztuka w Polsce jest niedofinansowana. Właśnie dlatego zachęcam wszystkich by kupili bilety, a niekoniecznie poszli na to przedstawienie i w ten sposób docenili wysiłki aktorów i umożliwili im dalszą pracę. Może kiedyś w Teatrze Muzycznym w Gdyni uda nam się zobaczyć coś naprawdę dobrego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Głód"

Drogi Dariuszu,
Twój głód na "jakikolwiek" teatr jest przerażająco wielki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czytając wcześniejsze posty nastawiałem się na coś wyjątkowego. Uwielbiam Gershwina i może dlatego... nie podzielam wcześniejszych opinii. Nie znam się na teatrze ale za to na muzyce, szczególnie na jazzie. Moim zdaniem poza jednym numerem dość zgrabnie rozpisanym na głosy(wokale) pomijając sprawy intonacyjne...reszta to delikatnie rzecz ujmując - nieporozumienie. Bełkot muzyczny. Chociaż z drugiej strony: tak mało się dzieje w polskiej kulturze, że może nawet taka próba zasługuje na zauważenie a reszta to rzecz gustu. Jedni wolą szampana a inni tanie wino.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no nie!

Zgadzam sie z poprzednikiem, co do "belkotu muzycznego". Panie Tomaszu - troche wiecej pokory, wlasnej inwencji, fantazji, a nie tylko zabawy cytatami muzycznymi. Byc epigonem... no coz, mozna i tak... Efekciarstwo aranzacyjne i tyle. Szkoda, ze Teatr Muzyczny idzie na tego typu łatwizny. Panie Dyrektorze, dlaczego promuje Pan takie chałtury i jeszcze plącze w to zdolnych aktorow.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

sympatyczny ale nie porywający

to, że mnie nie zachwycił może to wina tłumaczenia tekstów piosenek na język polski, teksty nie są zbyt wyszukane, więc może lepiej byłoby śpiewać je w angielskiej wersji jezykowej. wtedy bardziej skupić by się można na muzyce. potwierdzam, ze na scenie mogłoby sie więcej dziać, żeby bardziej przykuć uwagę widza, bo to jednak nie jest koncert.
nie żałuje, że poszłam, bo podobał mi się, ale nie zachwycił
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

rewelacja!!!! polecam wszystkim gorąco!!!! zabawa jakich mało!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

byłam dzisiaj

bardzo fajne i przyjemne, wesoła muzyka, pięknie zaśpiewana, super zabawa, gratulacje dla Pani Trębacz, która jest naprawdę dobra oraz dla debiutującej Pani, która bardzo dobrze zagrała i zaśpiewała
Naprawdę warte zobaczenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kultura

Piraci. Musical niesuchy (3 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Piraci. Musical niesuchy . "Piraci. Musical niesuchy" - czyli kolejne...

Czy wiesz, kto mieszka pod 8? (3 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Czy wiesz, kto mieszka pod 8? . Czy wiesz, kto mieszka pod 8? Podobno na...

Romeo i Julia is not dead (10 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Romeo i Julia is not dead . ROMEO I JULIA IS NOT DEAD na motywach dramatu...

do góry