Widok

Na Oksywiu powstanie nowy skwer

Opinie do artykułu: Na Oksywiu powstanie nowy skwer.
Artykuł na temat: Budżet obywatelski

Jeszcze w tym roku może powstać nowy skwer na Oksywiu . Inwestycja będzie realizowana w ramach pierwszej edycji budżetu obywatelskiego z 2014 r. Urzędnicy tłumaczą kilkuletnie opóźnienie problemami z przygotowaniem dokumentacji projektowej.

Urządzenie skweru dzielnicowego przy ul. Zielonej 19 na Oksywiu było zwycięskim projektem pierwszej edycji budżetu obywatelskiego w Gdyni. Oddano na niego 620 głosów, ale dopiero teraz ogłoszono przetarg na jego realizację. Dlaczego tak ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

3 lata

3 lata opóźnienia z powodu kłopotów projektowych... I nikt za to nie "beknie"? Chciałbym aby Zus miał takie opóźnienia w pobieraniu składek. Miłego dnia;-)
popieram tę opinię 95 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ktoś w zusie przeinaczy wpis i będą 3 lata opóźnienia w wypłacie emerytury ;-)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

chyba byś nie chciał 36x850=30600 np. rok na taryfie za darmo
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czas na tych zdjęciach zatrzymał się w 1975.

Czysty PRL. Mentalny też.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zielona to najgorsza ulica

Sama patologia tam mieszka. Głomby po zawodówce lub bez szkoły.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Postawiliby jakiś market osiedlowy albo pawilon handlowy, a nie kolejny wybieg dla piesków, czyli tzw sr*j- trawnik.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 46

Ja bym postawiła maszt nadawczy rozgłośni Radio Ma Ryja. Słabo słychać u mnie na Dąbka Ojca Tedego więc trzeba coś z tym zrobić natychmiast.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Cuda nad Wisłą
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ty prymitywie codziennie kopiuj-wklej to samo.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

no tak

Tu dzieciaki w łonie matki knują próby samobójcze owijając swoje główki pępowiną, wiem to smutne... S.L.U.M.S
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

I tak nikt nie bedzie z tego korzystal...

O ile w ogole dojdzie do budowy.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 22

Oksywie-najpiekniejsza dzielnica w Gdyni...

Gdyby jeszcze wycofujaca sie trepownia (wojsko), nie zostawiala po sobie takiego syfu!!!
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 25

Na Oksywiu skwer a na Kamiennej Górze piesza ścieżka przyrodnicza im. Sienkiewicza
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

szczur najlepszy prezydent w kraju:)!!

Tempo inwestycji poraża :))!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

fajnie - będzie gdzie pić piwo
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 15

widać, że nigdy tam nie byłeś, obok jest posterunek policji i kościół.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

i co z tego ???

piwko w torebce papierowej ksiądz i policja może mnie w pompę pocałować ( niech ksiądz nie bierze tego dosadnie bo pewnie by chciał )
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Gość

A moze parking dodatkowo bo nie ma gdzie stawać autem
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 17

To było trzeba zgłosić taki projekt do budżetu obywatelskiego i przekonać mieszkańców zamiast pić kolejne piwo przed komputerem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Jest taki projekt w tym roku :-)

Sprawdz zanim bedziesz komentowal
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

który rok ten skwer już powstaje? może napiszmy od razu że powstaje wizualizacja...
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 2

szczur wykarczowal również drzewa w centrum

Teraz bierze się za park przy Piłsudskiego!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Na kogokolwiek
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Za biedronka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Za biedrą? Może od razu tam była puszcza bialowieska?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Za drugi wpis mu nie zapłacą więc nie odpowie,bo nawet nie zna odpowiedzi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Będzie co rozjeżdżać moim passatem tdi. Jestem panisko, mam 25 letniego paska w tdi z niemiec, dla mnie zawsze musi byc gdzies miejsce
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Mam jedno miejsce dla ciebie panisko.....

Miejsce to to złomowisko. Tam zawsze będzie dla ciebie miejsce....Pędź szybciutko swoim TDI
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ależ nam się Gdynia rozwija!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Mam nadzieję że będzie się nazywał im Kaczyńskiego obojętnie którego
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Po co?

po co siem pytam siem?Żeby patologia okoliczna mniała gdzie na browar przychodzić??Tosz tu gorszy sort mnieszka.U mnie na Wiczlinie nie do pomyślenia byłoby
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 11

A z czego wnioskujesz że gorszy sort. To że mieszkasz w nowych klatkach nie oznacza że niemieszkasz z patologią. Wręcz przeciwnie. Wiczlino to głównie młode z wiosek bezczelne, chamstwo, jeszcze samochód ci porysują po złości. A ty oceniasz Oksywie. Ludzie tego pokroju są wszędzie. Pytanie kiedy ty trafisz na jednego takiego.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Stoczniowców większość wali siku po klatkach albo browary na mórkach...to jest elita czy patole??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a weź się bzyknij w potylicę! Tam jest posterunek policji.

Patologia jest na Wiczlinie. Same zadłużone ludzie tam mieszkają :]
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A po czym wnioskujesz???Ze kredyty pobrali??Widocznie stać na spłacanie i mieszkanie w otulinie Parku Trójmiejskiego.Was na tym łoksywiu ino stać na jabola i dym...starych lumpiar treposkich
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

w tym roku MOŻE powstać. nie ma napisane, że powstanie.

szczur blokuje już 4 rok pieniądze!!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

3 lata po głosowaniu? A jak tam lodowisko? Jak mostki nad Kaczą?

Może to jest strategia prezydenta. Wszystkie inwestycje trzymać na rok wyborczy i wtedy można sobie wstęg poprzecinać. Nie podoba mi się takie podejście. Zniechęca do działań. Ci od skweru, którzy go zgłosili w 2014 r. to już pewnie nic nie zgłoszą więcej. I jeszcze w trakcie urzędnicy im to pozmieniali. To nie jest budowanie społeczeństwa zaangażowanego tylko świadome zniechęcanie do aktywności, żeby się wygodniej rządziło.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tak właśnie jest

Inwestycje raz na cztery lata. W BO jakies śmieszne pieniądze, realizacja z opóźnieniem. Polityka nie da sie, zniechęcania do podejmowania działalności społecznej. Ot chcą samo-rządności
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na oksywiu niszczy sie parki, lasy aby zbudować blok.

dziwne że nie wcisneli w te miejsce kolejnego
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

problemy z dokuemntacja....buhahahaha

sami sobie problemy robia. Mi to przypomina stary kawał o komunie, jak to system bohatersko rozwiazywal problemy, ktore sam sobie stworzyl. Tutaj podobnie. 3 lata opoznienia o takie male cos - jak dla mnie przynajmniej jakis kierownik/dyrektor powinien stolek stracic!!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gdynia. Ulica Pucka. Piękna ścieżka rowerowa. Dlaczego jadę po ulicy a nie ścieżką? 100 m ścieżki po lewej stronie 100m po prawej, przed przejazdem kolejowym nie ma ścieżki. I takie skakanie. Bezsens.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Poprzednie projekty

Dlaczego tylko w nowych edycjach BO tworzone są nowe propozycje, których wycena nas wszystkich kosztuje, a usuwane są projekty które nie zostały zrealizowane w poprzednich edycjach ????
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Współczuje wam tej Gdyni
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

Mika

na Oksywiu to chyba tylko trepostwo wojskowe mieszka.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 13

Sguare garden Oxivia

Między bajki włożyć, że jeszcze w tym roku coś powstanie na obszarze nawet nie większym niż 1/3 ha. Bez sensu jest budowanie czegokolwiek o tej porze roku. Idzie jesień (pażdziernik-listopad )-to kto tam będzie wypoczywał, a kto się będzie bawił ? jak zwykle pojawia się "lanie wody" przez urzędasków o opóżnieniu...Jaki to problem zaprojektować i wybudować "coś" na płaskowyżu międzyblokowym ? Problem jest tylko jeden-kto ma na tym zrobić interes i dobrze zarobić. Na zimę to lepiej jakiś stok saneczkowy zrobić taki jaki ma Kosakowo...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jaka tam cena gruntu za metr2 ?

A ile tam kosztuje metr kwadratowy gruntu ? My chętnie kupić ten teren i bardzo szybko go zagospodarujemy. My deweloperzy działamy bez opieszałości i w zasadzie nie potrzebujemy planów.
Plany to nam pózniej nawet sam UM zrobi...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

a co z ul. Zieloną, dziura na dzirze
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

To po co ten BO w Gdyni jak Szczurek 5yle lat nie może sobie poradzić z prostym projektem? Przecież to nie jest jakaś zaawansowana technicznie inwestycja. Ciężko o coś prostszego.

Co się działo z tymi pieniędzmi przez te lata ? Ile jeszcze jest takich nie zrealizowanych projektów w Gdyni?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale czad,

Takie niebieskie drabinki to pamiętam identyczne z przedszkola, będzie tak z 35 lat temu. To już pomniki historii.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na kogoś nie wypalonego. A kogo to wybierz sobie zgodnie ze swoimi przekonaniami
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od ostatnich

Wyborów w rejonie obłuże oksywie kompletnie nic się nie zmieniło, żadna nowa droga , chodnik, boisko itd remontów też nie widać. Tylko projekty z budżetu obywatelskiego i do tego jeden w roku żeby tylko coś zrobić bo trzeba, tragedia po prostu... A w centeum kolejki , szkoły filmowe. Nowe trawniki, chodniki skwery itd....
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tak, 100m nowego chodnika

reszta w centrum to Gierka pamięta. Cała Gdynia jest w opłakanym stanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

pytanie

Dlaczego janusze parkuja na trawie?????
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Bo nie ma miejsc pod blokiem ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bo są ćwokami,które parkują na trawie, jak jakieś janusze ze wsi pod Ćwokowem wiejskim. Parkują na prywatnym ,nieswoim terenie, pod oknami ludzi. Ćwoki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Oksywie

Na razie ludzie Szczurka rozebrali ogólnodostępny parking.
To dla nich typowe.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dokladnie!!!

Zenujacy blad
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

O jaki blad chodzi?

Dziwna pisownia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Szok

Dziwne pytanie albo brak rozumu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Obluze

Oczywiscie ze to Obluze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Oksywie

Do Benisławskiego to jest Oksywie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście, że jest to Oksywie. Granica z Obłużem jest kilka ulic dalej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Granica jest ja pagecie fakt faktem ponoć zielona to kiedyś było obluze ale czy to prawda nienwiem nie moje pokolenie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oksywie

Plan miasta geodezyjny się kłania!!!! Kiedyś było Obłuże. Nie kłam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oksywie i Obłuże potrzebuje

prezydenta z tych dzielnic, który zadba o Oksywie i Obłuże. Czy znacie kogoś kto sie nada.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

OK, ale co z samochodami?

Pomysł dobry, ale uszczknęłabym trochę tego ogromnego terenu, żeby stworzyć parking. Wokół wieżowce, kościół, mnóstwo samochodów, a miejsc parkingowych jak na lekarstwo. Co widać na jednym ze zdjęć...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bo te bloki były budowane jak na jedna klatek przypadał jeden samochod
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

POTRZEBA DODATKOWYCH (!!!) KONSULTACJI Z MIESZKAŃCAMI ????

Ciekawe, jakie to były DODATKOWE konsultacje???? Biuro Ogrodnika Miasta miało nas gdzieś przez kilka lat. Żadnej współpracy. Gdyby nie nasz upór, a właściwie kilku zaangażowanych osób z naszej nieruchomości, nikt by się nie przejął tym projektem. Obiecali do końca roku skwer. CZEKAMY! Swoją drogą, wyszło na to, że największym problemem są wnioskodawcy B. O. ... I nieprzyjemnie, bo to nieprawda i, o ile wiem, nikt z Trójmiasto.pl wnioskodawców nie zapytał jak było!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W latach naszego dzieciństwa nawet Obłuże Górne...ul.Zielona to byla granica..teraz nawet komisariat, ktory nie załapał sie na zdjeciu, parę metrów w prawo..jest nazywany Oksywie..a parafia św.Ducha ( przecież brama w bramę z kościołem niemalże) to Obłuże..
Parę lat temu przesuneli granicę na Benisławskiego a tam kończy się właśnie Paged
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

miało być do grudnia zrobione a tu ani widu ani słychu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam propozycję nazwy skweru na Oksywiu . Skwer Im. Anny Przybylskiej w dzielnicy gdzie sie wychowywała Ania Przybylska, gdynianka, wybitna aktorka. Myślę, ze każdy poprze tą propozycje. Czekam na reakcje władz Gdyni. Tylko niech nie zabierają głosu politycy.prosze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Amba Fatima

A ja proponuję Amba Fatima - jak nie było skweru, tak dalej go "nima" :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

pierwsze słupki !

Robota wre! Pali się w rękach! Z przyjemnością informuję, że na dzień 20 lutego 2018 roku teren częściowo osłupowano (czyt. wbito słupy) być może do jakiegoś ogrodzenia. Tempo wykonywanych prac powala. Na kolejne 3 lata starczy :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry