Widok

Na jaki ch.. sygnalizacja w nocy?

Motoryzacja Temat dostępny też na forum:
Ptasia x Małomiejska.
Po pólnocy.
Czas obserwacji: ok. 10 min.
Aut wyjeżdzających z Ptasiej: 0
Pieszych: 1 (czyli ja :) + suka :)
Auto wzdłuż Małomiejskiej.. 10-15

To nie jest wyjątkowe skrzyżowanie
Dosyć często jeżdże po nocy.. i zawsze mnie frapuje pytanie jak w topicu. Bo takich skrzyżowań jest w trojmieście w pip.

Czy ZDiZ ma jakąś SENSOWNĄ odpowiedź?
Kupili "hurtem" prąd i muszą go "spalić"?
Bo innego racjonalnego uzasadnienia nie widzę, dla nocnej sygnalizacji :/
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Czy ZDiZ ma jakąś SENSOWNĄ odpowiedź?" Chyba najprościej do nich napisać lub zadzwonić, zamiast roztrząsać problem na forum? Chyba że zakładasz, że pracownicy zaglądają tu i odpowiedzą na twoje pytanie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
ZDiZ słynie ostatnio z "bardzo przemyślanych" rozwiązań w ostatnich latach na naszych drogach,oprócz bezsensownie włączonych świateł na niektórych drogach, np. światła w Leźnie i niedaleko przy przedszkolu przed Kokoszkami w niedzielne popołudnie i wieczór kiedy to masakrycznie korkuje się ruch od Żukowa do Kokoszek,ale nie słyszałem,żeby dzieciaki uczęszczały w niedzielę to MISTRZOSTWEM ŚWIATA są wymalowane zygzaki na pasach Kołobrzeskiej przed dojazdem do Grunwaldzkiej przy Millenium,od tego czasu strasznie tam się korkuje po południu!Ci w tym ZDiZ chyba powiariowali! A biorą kasę z naszych podatków i jeszcze potrafią tak napier.....lić!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdyby by ktoś miał ochotę pisać do ZDiZ, to dorzućcie pytanie czy rowerzyści w nocy mają przyzwolenie jechać na czerwonym na skrzyżowaniach, gdzie bezsensownie światła działają PLUS zmiana triggerowana jest indukcyjnie a w okolicy nie ma żadnego auta :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Uważam, że generalnie sygnalizacja jest zbędna. I tak wszyscy walą na czerwonym. Sorry, późnym zielonym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie walę na czerwonym, cokolwiek to znaczy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przejeżdżają
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
" I tak wszyscy walą na czerwonym." Mów za siebie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja na ten przykład walę sobie na zielonym...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sygnalizacja musi być włączona w nocy ze względu na konieczność spowolnienia ruchu. Bez sygnalizacji samochody jeżdżą szybciej zakłócając spoczynek nocny i zwiększając zagrożenie bezpieczeństwa.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
" Bez sygnalizacji samochody jeżdżą szybciej " - dawno nie słyszałem podobnej bzdury...

nie będę nawet podawał przykładów...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
W nocy, gdy ruch pojazdów jest znikomy wystarczą światła żółte,pulsacyjne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem kto za to odpowiada, ale z pewnością nie powinien zostać premii.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nigdy w życiu! W terenie zabudowanym sygnalizacja świetlna przyczynia się do zmniejszenia prędkości przejazdu samochodów. Mniejsza prędkość = mniejsze prawdopodobieństwo wypadku, mniejsze skażenie środowiska hałasem. Do takich wniosków doszła Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Za to Holendrzy doszli do innego - wyłączenie sygnalizacji (poza godzinami szczytu) powoduje zwiększenie uwagi, ostrożności. Kierowcy zwracają uwagę na otoczenie jezdni. Powoduje też zmniejszenie niepotrzebnych zatrzymań i postojów na pustych skrzyżowaniach.

Pytanie, kto ma lepsze efekty w postaci większego bezpieczeństwa, pozostawiam bez odpowiedzi.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co? Jedziesz wolniej, dłużej stoisz, więcej kopcisz. Chyba, że nagle wszyscy mają start / stop system.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Na drogach Trójmiasta

Fotoradar (3 odpowiedzi)

Czy w Sopocie w tunelu ul Powstańców Warszawy przy Sheratonie jest fotoradar ? Jadąc w kierunku...

Skąd wziąć dobre auto używane? (11 odpowiedzi)

Jak w temacie. Szukam kilkuletniego auta w dobrym stanie. Takiego, którym będę mógł pojeździć...

Automatyczne skrzynie biegów seriws (4 odpowiedzi)

Dzień dobry mieszkańcy. Chciałbym zapytać czy w Trójmieście jest jakiś godny polecenia mechanik...

do góry