Widok

Na jaki samochód mnie stać?

Różne są opinie... dlatego najlepiej gdybyście napisali ile pensji są warte Wasze samochody... zacznę od siebie
Pierwsze auto - wartość 0,9 miesięcznych dochodów netto rodziny (dochody netto "na rękę" moje i żony bez uwzględnienia spłaty kredytów, kosztów życia). Użytek prywatno-firmowy, przebiegi rzędu 20 000km rocznie.
Drugie auto - wartość 0,25 miesięcznych dochodów netto. użytek prywatny, przebieg 5-10 tys km rocznie.

Szykuję się do wymiany auta i znalazłem nawet fajne ale koszt to 5x średniomiesięczne dochody netto rodziny i niestety mam wrażenie że to byłby nadmierny luksus i marnotrawstwo i że nie stać mnie na takie auto. Mam wrażenie że nie jestem w stanie mentalnie wydać na jedno auto więcej niż 3 miesięczne całkowite dochody.
A jak jest u Was? Ile Waszym zdaniem można wydać na auto (zakup lub na miesięczny abonament - w stosunku do zarobków netto?)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Jak kupowałem swoje auto było warte około 5 miesięcznych pensji netto (jednej osoby, rodziny nie mam), do tego jeszcze pakiet startowy tj. montaż LPG, opony, ubezpieczenie, jakieś pierdoły razem równowartość dodatkowych 2 pensji netto. Uważam, że kupiłem dokładnie takie na jakie mnie stać, minęło ponad 8 lat i autem jeżdżę do dzisiaj. Średni przebieg z całego okresu posiadania auta to około 12 500km rocznie. Obecnie myślę, że kupiłbym podobnie i wydał na auto w przedziale od 4 do 6 miesięcznych pensji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dzięki Artem. Twoja wypowiedź potwierdzałaby moje obserwacje, zobaczymy co napiszą inni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

wyliczenia z d*py .. ktos ma 2,5 k ,a drugi 12,5 k zlotych ,nowe auto z salonu fiat -40k ,dacia 38 k jednemu wystarczy ,drugi bierze w lising volvo za 180 k zeby miec koszty ,co do uzywek to sa tacy co kuouja za 1k i jezdza tak ze 2 lata az sie rozleci bez dodatkowych kosztow.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ile kosztują auta czy przedział pensji to znam. Bardziej jestem ciekaw ile ludzie wydają na zakup auta - bo mam wrażenie że dużo więcej niż 2-4 pensje/dochody miesięczne netto.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepsze samochody mają w USA. Polecam zamówić sobie takie auto za pośrednictwem SP Automotive. Transakcja jest prosta i szybka i już w niedługim czasie można cieszyć się nowym autem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Motoryzacja

Najtańsze oc dla... gdzie? (82 odpowiedzi)

Witam Posiadam prawko od roku i kilku mies., mój brat od 2 mies. ja jestem właścicielem...

Samochód z komisu - czy warto? (32 odpowiedzi)

Czy ktoś z Was posiada auto z komisu? Jak wam się one sprawują? Jakie są wasze doświadczenia?...

JAKIEJ MARKI AUTO POLECACIE KUPIĆ???? (146 odpowiedzi)

witam chcę kupić auto jakie jesteście w stanie polecić ? mam wymagania chcę aby auto miało...

do góry