Widok

Na których stacjach tankujecie paliwo?

Motoryzacja Temat dostępny też na forum:
Zastanawiam się czym się kierujecie tankując paliwo. Ja zawszę ceną. Im niższa tym lepsza. Neste, Lukoil, Aucham i ostatnio Leclerc

Omijam szerokim łukiem stacje koncernów-molochów, bo tam marża jest duża, no ale mają punkty lojalnościowe za które można wygrać marną skrobaczkę do szyb.

Czy się kierujecie Wy?

wypowiedź zmoderowana ( 2011-01-17 00:32:25)

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
PKN Orlen.

Dlaczego?
Moje auto na paliwie z tej stacji przejeżdża najwięcej kilometrów.....sprawdziłem, prawie wszystkie stacje w trójmieście i nie tylko BP, Lotosy, Shele, Carfulle i inne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dopóki pb98 nie przekroczyła 5 zł to BP na rakoczego (przyzwyczajam sie do miejsc), od kiedy przeskoczyło 5zł to tankuję na stacji carrefour. Tankując pb98 za 200 zł po 4,93 za litr dostaje bon 10 zł (przeważnie robie zakupy w kerfurze:)) i po przeliczeniu 1 litr kosztował mnie 4,68 zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aktualnie PKN Orlen na Swietokrzyskiej bo mam po drodze.

Ale ogolnie na Orlenie bo, tak jak ktos wspomnial, - przejezdzam najwiecej kilometrow na ich gazie. Benzyne tankuje na Neste albo na Orlenie przy okazji gazu.

Wczesniej tankowalem na BP i myslalem ze jest spoko dopoki nie zatankowalem orlenowego gazu i sie nie okazalo ze zamiast lekko ponizej 300 km robie na jednej butli 310. Poza tym bojkotuje BP od czasu spowodowania katastrofy ekologicznej :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ostatnio tankowalem na Shellu na Łostowickiej- diesla, z ich karta smart ( można bez problemu ja załatwić na stacji) jest 20 gr taniej na litrze. Poprzednio na Neste, BP, a stacje przy hipermarketach omijam szerokim łukiem ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Najczęściej tankuję na BP (auto służbowe - ropę) - powód: Payback => doładowania POPa za 5000pkt (50zł)
Gaz do prywatnego auta - różnie, aczkolwiek kieruje się przy wyborze programami lojalnościowymi: SMART, VITAY, PAYBACK => tu ważne: nie zbieram na skrobaczkę tylko tankuję paliwo punktami jak się da (tylko to ma sens, moim zdaniem!!)
Wiem jednak, że przeważnie na BP zatankuję gazu do pełna ok 0,5litra więcej niż na Orlenie. Najmniej wchodzi na Shellu, ale tam cena za gaz troszkę przesadzona - nie odczuwam, żadnych różnic przejechanych km na jednym baku, są one minimalne.
W Auchan paliwa do 50litrowego baku wchodzi 1,5litra więcej - także cenowo się wszystko wyrównuje...
W Neste nawet 98-ka nie ma 91 oktanów - moje auto w instrukcji ma zakres oktanów (91-100) i przy tankowaniu na Neste po prostu się dusi... :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
punktow nie zbieram ,rope leje na neste , nie dusi nie puka ,bo na lotosie po 1 tankowaniu wyszlo o 200 km mniej...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
fajny temat więc nie wyolbrzymiajmy, że 200km mniej, aczkolwiek zgadzam się, że na lotosie nie jest najlepiej z tym paliwem...prawie po każdym tankowaniu tam gazu zapala się tzw "check" (kontrolka silnika)... dobrze, że sam mogę sobie ją usunąć... :)
...apropos - wszystkim mogę w tym usuwaniu "pomóc" co mają w aucie system ODB II :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z reguły na Neste lub Łukoilu (koło makro w gdyni). Nie ma sensu przepłacać za tę samą benzynę noPb95 na droższych stacjach.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
wszystkie paliwa sa i tak z tej samej naszej "ukochanej" rafinerii,poprostu jedni dosypuja uszlachetniacze a inni nie,co do jakosci to kazdy tankuje gdzie lubi,zbiera punkty lub nie,najsmieszniejsze jest to ze im dalej od gdanska tym lotos jest tanszy...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
W Gdańsku jest najdrożej, bo paliwo jest najświeższe ze względu na krótką drogę transportu. Im dalej od rafinerii tym paliwo dłużej jedzie i w efekcie się starzeje. Jak powszechnie wiadomo komponenty motoryzacyjne wraz z wiekiem tracą na wartości, także paliwo traci na wartości jak znajduje się dalej od Gdańska.

Wniosek: Im dalej od rafinerii tym paliwo powinno być tańsze.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8
Kolego. Przekonałbym się do twojej teorii gdybym zatankował pusty bak na full na lotosie i wyjechał na południe. Jak skończyłoby się paliwo to znowu tankuje na full na lotosie. Jak nie dojadę z powrotem to Twoja teoria jest słuszna. Jeżeli dojadę to nie obchodzi mnie ze tamto było stare skoro przejechałbym tyle samo. Czy masz jakieś doświadczenia w tym zakresie?
P.S. Jeżeli na "starszym" paliwie bym nie wrócił to dlaczego lotos jeszcze istnieje na południu? Przecież tam ludzie powinni tankować paliwo z Płocka.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
ale Twoj test bedzie sluszny jedynie, jezeli wiatr bedzie wial z zachodu na wschod lub odwrotnie :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
A wiesz, że moja teoria jest bzdurna? Po prostu tak rozumują sprzedawcy paliwa - dowód? Ceny.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiedyś korzytsałem z BP na Kołobrzeskiej, ale odkąd BP podniosło ceny paliw z wiadomocyh powodów to: Leclerc (przelotem z Sopotu na Zakoniczyn), a jak jestem w okolicy to Auchan.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszyscy w okolicy zaopatrują się w Lotosie nie ważne shell, BP czy inne badziewie. Więc dalej cudujcie wymyślajcie że tu jest super a obok jest fuj. Osobiście wiele razy zatankowałem na Oszołomie i nigdy nie udało mi się wlać więcej niż pojemność baku, więc skąd wy bierzecie te historie... aha już wiem pewnie od tych samych ludzi co mówią że nie kupuje się aut na "F" i tym podobnych bajkopisarzy.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
...czyli jak ktoś pisze, że zatankował więcej w Auchan niż pojemność baku to kłamie ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To raczej znaczy, że przyjechał na oparach i nie uwzględnił pojemności pozostałej części układu paliwowego (przewody, filtr). A tego się uzbiera ze 2-3 litry w zależności od modelu auta. Do tego może mieć wgnieciony bak (to nic dziwnego na polskich drogach), co zmniejsza jego nominalną pojemność.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Do tej pory tankowale rope na stacjach Auchan wiadomo najtaniej. Jednak od nie dawna przerzucilem sie na BP i jest roznica straszna. Moje auto ma malo konikow i od razu wyczulem roznice. Przeliczylem sobie ze tankujac na Auchan zaoszczedze rocznie ok 200zl stwierdzilem ze mam to gdzies te 200zl jak auto gorzej pracuje a jeszcze nie daj Boze siadloby cos w common railu to jestem w ciemnej dupie. Osobiscie nie polecam diesla ani gazu ze stacji Auchan, placi sie niby 10-15gr mniej ale silnik gorzej pracuje, mniej km sie robi na baku wiec to tylko taka pseudo oszczednosc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja tankuje na stacji poczty polskiej przy ul. partyzantów. Miedzy 6-8 rano jest taniej o 10gr niz pokazuje wyswietlacz, takze wychodzi taniej jak wszystkie carrefoury itp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ciekawa filozofia...
Auto: Mercedes-Benz....w instrukcji: bak 54 litry (nie wgnieciony), po wypalonych 48 litrach zapala się rezerwa... auto mam od 3 lat i jestem uczulony na tym punkcie...tankuje zawsze gdy kontrolka zaświeci się na stałe (tzn nie gaśnie przy włączeniu) +2-5km dojazd na stację... na każdej innej stacji zalewam w takim momencie max 49-50 litrów....w Auchan 51,5 litry.... okey dobra jechałem na oparach... tankowałem dla sprawdzenia tam 3x i poszedłem na reklamacje do biura i zgłosiłem sprawę... Nie wiem czy to naprawili, bo już tam nie tankuję :) P.S. Piszę o Auchan Rumia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Najlepsza jakość paliwa jest na Stacji ZKM GDAŃSK sprawdziłem LOTOS BP a gdy zacząłem tankować na ZKM robiłem o 60 km wiecej do zapalenia rezerwy pozdrawiam i polecam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja zawsze patrze po czyjej bezynie autko lepiej jezdzi. i orlen jest chyba naj leprzy. no shell V-power ale troche drogo.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Carrefour

Na stacji Carrefour zlikwidowali program promocyjny który polegał na tym że przy tankowaniu za 100 zł dawali kupon na zakupy za 5 zł.
Dawało to ok. 20 gr na litrze taniej. Teraz tankowanie na Carrefour nie ma za bardzo sensu, tym bardziej że Neste na przeciwko ma prawie zawsze identyczną cenę.
Dziwną politykę ma ten Carrefour
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ja tankuję już od 5-6 lat przy makro - przejazdowo, nie dość że tanio to i paliwo jest dobre. Nie narzekam, aha i auto nowe od 2 lat również tam zalewam po koreczek zawsze.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja ostatnio w Pierwoszynie - przedstawiciel Lotosu, tankuję gaz i benzynę - lepiej autko przyspiesza, niż jak tankowałam Pod Żaglem w Gdyni przy Tesco Karwiny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak tylko na tych dwóch to niestety na razie jeszcze porządnego paliwa nie nalałeś...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Każdy tankuje, gdzie mu najlepiej to pasuje, ale na jakość paliwa ma wpływ kilka czynników. Najpierw należy wspomnieć, że wszystkie cysterny mogą brać paliwo z różnych miejsc w woj.pomorskim. Może to być rafineria, może to być baza orlenu przy wielopolu, może to być baza na dębogórzu, a nawet stare rezerwy paliw w bazach wojskowych, gdzie paliwo leży w zbiornikach po pare lat i traci swoje właściwości przez co może być tańsze w zakupie, a co za tym idzie w sprzedaży. Celowość nazw małymi literami.
Te niezależne od użytkowników aut to:
- jak długo było przechowywane,
- jaką cysterną było wiezione, czy komora była po ON, a potem wlano od razu pb98 wtedy parametry się pogarszają,
- czy zbiorniki na stacji paliw są czyszczone z osadu, który powstaje z magazynowania paliw,
- jak kierowca dba o węże, którymi zlewane jest paliwo z cysterny do zbiornika (możliwe, że dostaną się drobne elementy piasku czy zwykłego kurzu),
- czy tankujemy akurat wtedy, gdy paliwo jest zlewane z cysterny do zbiornika, wtedy osad z dna unosi się i może być zassany przez dystrybutor nam do zbiornika.
A czynniki zależne od nas to:
- czy wymieniamy filtr paliwa w naszym samochodzie,
- jak wygląda zbiornik paliwa w aucie, może należało by go wyczyścić?
W każdym razie można by wiele wymieniać.
Wszystkim życzę świeżego i czystego paliwka :-).
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Kiedyś zatankowałem gaz na LUKOIL'u w Gdyni na ul. Morskiej, i dopóki tego nie wyjeździłem to silnik niezbyt pracował-obroty falowały!
Tankuję na ORLENIE i LOTOSIE, częściej jednak na ORLENIE i tam gdzie dostawcą jest ORLEN-np. przy auchan- nie zauważyłem żadnej różnicy. A i czasami zdarza się, że moc silnika gdzieś znika po tankowaniu- ale rzadko. Najciekawsze jest to, że większość silników TDI z grupy VW sprowadzonych z Niemiec zaczyna "klepać" po najmniej roku tankowania naszego ON... . I mam nadzieję, że już nie spotyka się obsługujących stacje benzynowe biegających nerwowo z wiadrami z wodą, dopełniających zbiornik z ON po tankowaniu cysterny-ale w końcu i to się sprzeda, kierowcy wyjeżdżą a stan będzie się zgadzał!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ja korzystam ze zbiornika paliwowego podziemnego i nie muszę jeździć na stację benzynową.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Na drogach Trójmiasta

Automatyczne skrzynie biegów seriws (4 odpowiedzi)

Dzień dobry mieszkańcy. Chciałbym zapytać czy w Trójmieście jest jakiś godny polecenia mechanik...

Skąd wziąć dobre auto używane? (11 odpowiedzi)

Jak w temacie. Szukam kilkuletniego auta w dobrym stanie. Takiego, którym będę mógł pojeździć...

PANEK (4 odpowiedzi)

Poszukuję osób poszkodowanych! przez firmę Panek, w ten czwartek w Gdańsku będzie nagrywany...

do góry