Widok

Na zlecenie roztargnionych przeczesuje trójmiejskie plaże

Opinie do artykułu: Na zlecenie roztargnionych przeczesuje trójmiejskie plaże.
Artykuł na temat: Lato 2017Wędrujący po trójmiejskich plażach z wykrywaczami metali nie zawsze robią to licząc na przypadkowe znaleziska. Czasami są wynajmowani do bardzo konkretnych zadań, jak np. odnalezienie zagubionej obrączki.

Każdego dnia trójmiejskie plaże przeczesują tzw. poszukiwacze skarbów. Dla jednych to ludzie z ciekawym hobby, dla innych żerujący na ludzkim nieszczęściu, a jeszcze dla innych ostatnia deska ratunku w poszukiwaniach cennej, ale zaginionej rzeczy.

Nieczęsto ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znalazlem tel samsung s5 w czeskich gorach , skontaktowalem sie z polska wlascicielka , odwiozlem tel plastikowej niuni kilkanascie km do PL. On i jej napakowany partner wydukali tylko 'to ile znaleznego sie nalezy?'. Oczywiscie odpowiedzialem ze nic. Po 15 min spotkalem ich znowu na ulicy karpacza. Odwrocili tylko glowy i udawali ze mnie nie znaja;)
popieram tę opinię 51 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ech...

Ech , to pipy..

Pozdrawiam . My właśnie w drodze z Karpacza do 3miasta.

Niestety burak burakiem zostanie . Ty dobre serce masz ..., lecz niedoceni twojego zaangażowania .

Na 2 raz od znaleźnego sie należy - piwko badz stówka !
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ciekawe czy wiedzą że prawie każdy smartphone jest w stanie służyć jako wykrywacz metalu. Jeszcze kilka takich przepisów i wrócimy do jaskiń ;)
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mentalnie nadal tkwimy w średniowieczu. Wystarczy poczytać jakie bzdury tu wypisują ludzie. Oświecenie tu jeszcze nie dotarło.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Wielu poszukiwaczy zatrzymuje sobie znalezisko, bo odnalezienie właściciela złotego łańcuszka bez znaków szczególnych - np. grawerunku, graniczy z cudem."

Tak dla wiadomości czytających, o czym portal trojmiasto w tym artykule ani słowem nie wspomniał: znaleziony przedmiot z grawerunkiem czy bez przekazuje sie na policje. W innym przypadku jest to przywłaszczenie (Art. 284 § 1. Kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 24

Raczej do biura rzeczy znalezionych.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dziękuję, bo bez kapsli za nudno by mi było! :)
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jak szukaliśmy obrączki która znaleźliśmy to uświadomiłem sobie jakimi brudasami są Polacy, kapsle, zatyczki od puszek, kiepy, serio to takie ciężkie żeby zanieść do śmietnika 5m dalej?
Bydło.
popieram tę opinię 52 nie zgadzam się z tą opinią 1

a ty kto

rusek?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czyli jeśli będę używał wykrywacza na prywatnej ziemi to będzie to

przestępstwo? Dobrze zrozumiałem? Byłoby to nienormallne. Obym się mylił bo inaczej PiS zaczyna mi przypominać jedynie słuszną partię.
A wracając do "poszukiwaczy". Mało Kto zdaje sobie sprawę ile to zabytków odnaleziono dzięki ich pasji i przekazano do muzeów. Ile to znaleziono stanowisk archeologicznych. Bilans zysków i strat w mojej ocenie jest zdecydowanie na korzyść poszukiwaczy.
I pomyśleć , że wystarczyło ucywilizować przepisami tę nieszkodliwą grupę pasjonatów, a teraz chce się ich posyłac do więzień.

To jest bardzo chore podejście. Widać, że ci co pisali te idiotyczne przepisy nie mają pojęcia o tym zagadnieniu.
popieram tę opinię 216 nie zgadzam się z tą opinią 15

poczytaj sobie idioto kto kiedy i jakie przepisy wprowadził w tej dziedzinie. A dopiero pozniej (jeżeli umiesz czytac ze zrozumieniem) pisz komentarze durniu.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 35

psycho pisior detected
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 6

to akurat nie są PiSowkie przepisy

Ale co to nas obchodzi...
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 14

Niedługo w tym kraju na pryknąć sobie nie będzie wolno...

Wszystkiego zabronią.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 3

A wiesz kto rzadził ostatnie 8 lat i jakie ustawy przegłosował które wchodzą w zycie po kilku latach?

Od kilkudziesięciu lat wszystko co znajdziesz w ziemi nawet na prywatnej ziemi należy do Państwa!
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 11

Nie wszystko meteoryty nie są wlasnoscią państwa i tu otwiera sie mala furteczka dla detektorystow:)
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

te "idiotyczne przepisy" zapewne pisali właśnie specjaliści

Tak zwani poszukiwacze skarbów niszczą masę stanowisk archeologicznych. Bawią się w wyciąganie niemieckich giwer z czasów drugiej wojny, ale przecież nie wiedzą, czy pod ziemią zalega giwera, czy na przykład miecz z epoki żelaza. Orientują się dopiero, kiedy wyrwą znalezisko z ziemi, a to BEZPOWROTNIE niszczy jego kontekst. Od XIX wieku wiele się w archeologii zmieniło, już nie szukamy skarbów - jak piszesz. Teraz najważniejsza jest dla nas cała otoczka: po badaniach jesteśmy w stanie często stwierdzić, kiedy przedmiot został zdeponowany, w jakich warunkach, w jaki sposób. Wyrywając go łopatą z ziemi, bo zapiszczało w detektorze metali, niszczysz wszystkie te bezcenne informacje. Co z tego, że taki detektorzysta przekaże później np. wyposażenie jakiegoś bogatego grobu do muzeum (aha), jeśli nie mamy razem z tym ani informacji o całym cmentarzysku, ani o szkielecie (zmarłym). to jest naprawdę niewiele warte.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 26

Te kontekst gubisz hahaha
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 4

To lepiej żeby zgniło w ziemi
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ornitolog

A pan może z lobby "psów ogrodnika"? archeobetonu?
Jeszcze kilka lat temu bali się używać detektorów .Gdybym nie wiedział na jakiej zasadzie to działa wzruszyłby mnie tekst o "kontekście".
Znam kilka przypadków przekazaniu informacji wraz z przedmiotami co pozwoliło uratować"mielone"przez orkę pochówki.
Będę chodził i szukał ptasich obrączek i zgubionych kluczy .Tego nikt mi nie zabroni.
A tak na koniec.Kto odnalazł miejsce bitwy w Lesie Teutoburskim?
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 2

Widzę, że masz problem z merytorycznością wypowiedzi (i z automatycznym założeniem, że każda osoba jest mężczyzną).
Nigdzie nie napisałam, że w wykopaliskach nie używa się detektorów. Napisałam tylko, że chodzenie z nimi "po polu" i wygrzebywanie każdego piszczącego przedmiotu może łatwo doprowadzić do nieodwracalnych zniszczeń zabytków. To fakt, nie interpretacja. Jeśli dla ciebie zabytki są nieważne, to nie bardzo mamy o czym rozmawiać.Idź i posprejuj sobie po Kościele Mariackim, albo wybij dziurę w Sądzie ostatecznym Memlinga. Efekt będzie taki sam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 25

Czytaj tekst ze zrozumieniem.Nie napisałem że nie używacie detektorów ale ,że jeszcze kilka lat temu nie . Nawet teraz wynajmujecie do tego pracowników z najsłabszym możliwym sprzętem by zrobić badania po łebkach bo deweloper już ponagla.
Zabytki są dla mnie bardzo ważne . Końcówka twojej wypowiedzi świadczy tylko o twoim poziomie.Ale wy nas wszystkich traktujecie jak barbarzyńców.

Jeżeli chodzi o tzw znaleziska luźne to bajki o kontekscie opowiadaj komu innemu bo takich jest 99% w przypadku detektorystów. Zamiast zaostrzać prawo można wprowadzić model z UK .
Brak konkretnej wiedzy nie pozwolił ci odpowiedzieć na kończące post pytanie więc dam następny przykład "złego" detektorysty. Wzgórze Harzhorn
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 0

i znowu "nie znam się, ale się wypowiem"

od ponad 10 lat wykrywacze są standardem na polskich wykopaliskach. Widzę, że o tym nie wiesz. Jeśli whitesy uważasz za słaby sprzęt, to świadczy o twoich kompetencjach, a nie o tym, co archeolodzy robią, a co nie.
Tak zwane znaleziska luźne obecnie interpretuje się w kategoriach celowych depozytów. Dlatego kontekst ich znalezienia jest także ważny. Rozumiem, że tego nie wiesz, nie jesteś specjalistą. Ale chciałabym, żebyś przyznał się do tego. Nie musisz mieć wiedzy akademickiej, nikt nie musi, ale proszę - uznaj, że nie jesteś najmądrzejszy na świecie i twoje niezgodne z prawem hobby jest zakazane z jakiegoś ważnego powodu, a nie tylko bo tak się komuś podobało.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 18

Jeszcze raz powtórzę czytaj ze zrozumieniem .
Mówisz 10 lat? Niesądzę. Ja mam inne informacje . Sprzęt na wykopaliskach jest różny są Whitesy ale są też popularne kanarki.To akurat wiem.
Co do sposobu użycia nawet najlepszego detektora niech zaświadczy fakt ,że od lat ludzie jeżdżą na hałdy z ziemią z wykopalisk i znajdują takie przedmioty ,że to aż niemożliwe by je ominąć cewką.
O czym ty mówisz? Boratynka lub szeląg w kategorii celowych depozytów?
Rozumiem że reprezentujesz zapyziałe muzeum archeologiczne z ekspozycją godną lat 60-tych.
Przewietrzcie trochę zatęchłe magazyny i głowy bo na razie kisicie się w swoim akademickim światku.
Zamiast czynić z ludzi przestępców edukujcie i współpracujcie.
Dlatego wspomniałem o modelu UK.
Nadal nie odpowiedziałaś co sadzisz o dwóch przykładach "współpracy" No ale lepiej nabrać wody w usta.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kurczę, kłócicie się, a oboje macie trochę racji. Szkoda, że powstałe prawo jest cholernie jednostronne, i że nie potraficie się dogadać. Bo prawda jest taka, że znaczna część odkryć amatorów to takie rzeczy, których w życiu archeolog by nie znalazł. Prawdą jest też, że kontekst jest ważny, ale to w przypadku znalezisk cennych, a większość taka nie jest. Jaka jest szansa, że trafisz na denara Chrobrego, czy Sieciecha (to na Pomorzu bardziej, ale nadal mało prawdopodobne), a jaka, że będzie to wspomniana boratynka Jana Kazimierza, których większość chodzi za grosze na Allegro, i które właściwie nikogo nie obchodzą? Penalizowanie poszukiwań prywatnych to nie jest dobra droga.

PS. Pamiętacie sprawę gdzieś sprzed dwóch lat, jak na południu jakiś gość znalazł duży gar z groszami praskimi? Najpierw łaził od urzędu do urzędu, aż ktoś raczył przyjąć. Później - widziałem film - pracownicy jakiegoś muzeum robili "prezentację" dla prasy, gdzie wysypali te grosze jak ziemniaki na stertę (przed identyfikacją!). Jako numizmatyka-amatora aż mnie ciarki przeszły :D A gdyby tam był np. grosz krakowski (zdarzało się)? Pełen profesjonalizm.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opowiem jak to jest z wykopaliskami w Gdańsku.
Jak to jest odwalane aby szybko.
Teren wykopalisk sprawdzany jest detektorem na głębokość ok 30 cm.(drobne przedmioty)
Następnie koparka wydobywa ziemię na 1,5 metra.
Za wywrotkami jeżdżą samochody które śledzą gdzie ta ziemia po "archeologach " będzie wywieziona.
Sam widziałem ludzi z wykrywaczami na takich hałdach.
Szlag mnie trafia gdy ktoś mi protekcjonalnym tonem morały prawi o chodzeniu na polu.
A sam by Bursztynową Komnatę wywiózł wywrotką bo jej nie zauważył.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawe są efekty znalezisk archeologicznych. Wszystkich zainteresowanych odsyłam do raportów z wykopalisk np na zabezpieczonych osadach, starowkach, a także wszędzie tam gdzie działają archeolodzy. To jest komedia kiedy zawsze są skorupki, ceramika, a nigdy nie znajdują się monety... Jakoś ciężko uwierzyć w proporcje odnalezionych przedmiotów. Otwarcie mówiąc najciekawsze i najcenniejsze przedmioty "nie są znajdywane". Na chaldach wyłożonych z ul. Stragiewnej w Gdańsku była masa szczątków ludzkich, ceramiki, a także monet i innych bardzo interesujących przedmiotów. Pozdrawiam archeologów i proszę o uczciwość.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po polu

Setki razy bronowany obszar to stanowisko na którym łopata niczego nie pogorszy
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Być może tak jest. Ale jest kilka małych niuansów.

Mój znajomy budował dom. Wezwano archeologów bo jego działka jest wpisana w archeo. Przyjechało 3 panów i grabiami czesali tylko wykop pod ławę, reszty działki nie przeszukali. Nie mieli sit, nie przesiewali ziemi, nie mieli detektorów metalu. Nic nie było. Skasowali kasę i koniec. Teraz jezeli np. będzie kopał dziurę pod drzewo i szpadlem rozwali fibułę z brązu? Zniszczy zabytek nie wiedząc o tym. To prawo jest do kitu......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Specjalisci powiadasz ?

Proszę, jednym z tych którzy uwzięli się na poszukiwaczy był archeolog, profesor Lech Czerniak. Sprawdź na Wikipedii jego dokonania oraz dlaczego dostał 2 lata więzienia. Więcej przykładów "specjalistów" ?

90% poszukiwaczy omija stanowiska archeologiczne. Pozostali to zwykli złodzieje i buraki którzy po zmianie ustawy na pewno nie porzucą tego procederu tylko się w nim wyspecjalizują.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Komentarze nie na temat

Ciekawy artykuł,a w komentarzach oczywiście polityka. Co za różnica kto głosował za taka ustawą?!
Artykuł dotyczy jak to nazywacie "poszukiwaczy skarbów". A wracając, to mam pytanie ile tych rzeczy o wartości historycznej nigdy by nie odnaleziono gdyby nie ci ludzie? Ktoś kupił by teren (nie mówię o plaży) wjechał koparka, postawił dom i nawet byśmy nie wiedzieli co kryje ziemia.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do gościa co masz wąty do nas co niszczą kontekst.

Powiedz mi, a co z rolnikiem który co roku orze na 50 cm i mieli bronami monety, guziki ? My kopiemy na 35- 40 cm. Często wyrywamy z gruntów ornych metale tak zżarte przez nawozy ze nawet niewiadomo co to było. Żal wam tego archeologom? Odbieramy wam pracę? Zrobcie model obowiązujący w UK. Ten na pewno jest najlepszy bo archeologia przyszła z królestwa, tam ją wymyslili ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

durniu bez mózgu, to prawo obowiązuję juz dawno. no ale debil POwski musi, tak boli odsunięcie od koryta...buahahhahahhahha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

I co, żal tej cnoty?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak się odnalazła to nie żal
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

wow

No to musiałaś mieć hardkorowy sex:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

kolczyk

A jaki i gdzie bo znalazłam kiedys
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kontrola :)

A co na to Urząd Skarbowy?
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 59

Poczekaj do środy

Już wysłaliśmy do Ciebie
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

*** mu w d*pę.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Moze znajdzie jakis puchar na plaży?

Dla mojego klubu
popieram tę opinię 52 nie zgadzam się z tą opinią 14

Dla klubu Tęcza ?

Jarząbek załatwi.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

popros kibicow Ruchu oni ci posprzataja na plazy
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

:)

Rozstrzepany narod :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 19

Po prostu jestem w szoku!

Niedziela, wakacje, a ten od rana komentuje.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

ja od rana jestem w pracy,

więc co mam robić ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

hm... pracować?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

:)

Odezwał sie ten co nie skomentowal...hipokryzja :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ja bywam Tu sporadycznie.

Ty zawsze bo to jedyne zajęcie w twoim bogatym w doświadczenia życiu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

:)

Wierzę bo muszę:) kysz mi..:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Daj mu spokój.

Przecież to chory człowiek.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Może komentarz z opóźnieniem, jednak aktualny.

To jest matoł do kwadratu i błazen.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie martw się.
Na ciebie nie skuszę się.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 3

teraz to cwana

ale jak coś zgubisz to potrójna cena
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 1

...

Glupia Baba :D
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

PiS wszystkiego zabroni

Na końcu trzeba będzie deponować paszport na milicji po powrocie z wyjazdu za granicę . Ale luz, na Węgry będzie można jeździć bez paszportu
popieram tę opinię 128 nie zgadzam się z tą opinią 41

skarbie - już teraz można
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ciesz sie wolnoscia poki nie ma kalifatu za Odrą

Bo w kalifacie takich sie usmierca niezwlocznie. Ateistow, homosexualistow, tych co porzuca islam.

Salman Rushdi sie klania.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Zakaz otwierania trumien

Zakaz przeszkadzania Amber Gold w oszustwie
Zakaz wstepu na stadion pilkarski juz dla dzieciakow od 5 lat w zwyz... gdy nie maja profilu ze zdjeciem w systemie
Zakaz prowokacji korupcyjnych - patrz uniewinnienie POsel Sawickiej
Zakaz gry w pokera na pieniadze
Zakaz przechowywania nagran POlitykow z Sowy i Przyjaciol przez dziennikarzy (Wprost)
Zakaz skazania aferzystow z PO. Ani z afery hazardowej, ani zegarkowej, ani Sawickiej, itd
Zakaz prowadzenia stron satyrycznych o Komorowskim (zatrzymanie prowadzącego strone AntyKomor i zarekwirowanie komputera)
Zakaz trzymania srodkow OFE w obligacjach - kradzież 152 mld zl z kont emerytalnych
Wystarcza te przyklady?
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 9

Dla ciebie wprowadziłbym jeszcze jeden zakaz.
Zakaz pie*rzenia bez sensu nie na temat.
Odbijasz piłeczkę na zasadzie "A u was biją murzynów"
G. mnie obchodzi PO czy PIS.Obchodzi mnie kto uchwalił zmiany w tej ustawie.
A to jest akurat PIS
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 12

Bylo pytanie o zakazy za PO? Bylo

Jest przypomnienie czesci z nich dla leminga ktory zapomnial? Jest.

Dla ciebie poeinien byc jeszcze jeden zakaz, taki sam dla wsztstkuch kondomitow: zakaz robienia ku@#y z logiki.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

A które z tych to zakazy dotyczące swobód obywatelskich?

Na każdy jeden Twój taki "przykład" można podać dziesięć z serii "zakaz niezatrudniania misiewiczów w spółkach skarbu państwa".
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

zapisdzienie kraju wolactwem

kacze stolca nawet na trojmieskich plazach
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

"Afera" hazardowa była właśnie dlatego, że chcieli zliberalizować rynek. Ale kiedy to "wybuchło", to aby uspokoić takich lemingów jak Ty, to zakazali pokera, dla twojego dobra.

Rozumiem, że ty byś chciał być prowokowany do korupcji? Ciekawe ile byś wytrzymał...?

OFE? To które zostało dopite przez PiS?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

PO malutku

np. w Niemczech tez jest nielegalne lub legalne zalezy czy masz zgode wlasciciela terenu,poza tem rzeczy znalezione trzeba zglaszac i po wycenie 50% kASUJE PANSTWO 50% znaleznego,sa tez tereny gdzie zgody nie uzyskasz bo moze byc duzo niewypalow czy niewybuchow.Ponizej 2 metrow nalezy do panstwa,a detektory wykrywaja do 25 cm.Zmiana przepisu podyktowana UE zaraz musi byc PIS-owska. Nie jestem za PIS ale tez nie za PO-PSL-N:
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Projekt ustawy już w sejmie

Nie na końcu, projekt odbierający nam paszporty jest już w sejmie, czeka na uchwalenie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dwie pieczenie na jedny ogniu pieniądze za szukanie

i na przykład znalezienie czegoś co nie było w ofercie szukania niezłą praca :)
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 6

o co chodzi????

ten koles to jakis przestepca czy bandzior, ze mu glos zniesztalcacie i odwroconego pokazujecie w wideo?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kiedyś słyszałem, że Ci poszukiwacze to ostre wojny miedzy sobą prowadzą. Wejdzie w nie swój teren i awantura
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 8

trudno nie odnieść wrażenia że dla kolejnych klik rządzących każda prywatna działalność jest wroga - a już taka której nie sposób opodatkować to wręcz zbrodnia (choć przy zakupie wykrywacza na pewno płacą podatek) - zdarzały się przypadki że policja potrafiła zatrzymywać wykrywacze! zdaniem "państwa" lepiej jak zabytki (w większości powojenny złom) zardzewieją niż wzbogacą czyjeś kolekcje
i nie można tego zrzucić na karb takiej czy innej partii jak z lubością robicie, w takich sprawach to oni idą wspólnym frontem
tymczasem za granicą co kto znajdzie to jego, jedynie znalezisko udostępnia do skatalogowania i może nim swobodnie dysponować - normalność tu niemożliwa
co do obecnej władzy to "dziękuję" jej za masło po 6 zł - gratulacje "dobrej zmianie"
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 3

Leming z tym masłem to nie pierwsz raz ci udowodnili głupotę i oszustwo ,ale ty leming nieprzyjmujesz zadnej wiedzy

Wiec ci sie wydaje ze ktos równie głupi jak ty bedzie łykał każdą bzdurę i manipulacje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

ty człowieku jesteś pijany o 10 rano?
a może mama ci robi zakupy skoro nie znasz cen?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

wiesz dzieki komu maslo jest drogie? dzieki niewidzialnej rece KE i uinjnym absurdom

kwoty mleczne. mowi ci to cos? to byly kary za nadrpodukcje mleka. Jak to zadzialalo na popyt i podaz to dziecko po szkole sredniej majace 4 z ekonomii Ci wytlumaczy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jak były limity, to popyt był zaspokojony, a i ceny w normie. Po zniesieniu, "handlarze" wyczuli pieniądz, myśląc, że jak teraz więcej wyprodukują to zarobią krocie. Ale okazało się, że na rynku było za dużo towaru, więc ceny spadły. A jak spadły, to handlarze nie zarobili i zbankrutowali. A ci co pozostali muszą teraz za nich produkować, więc cena w górę.

Jedynym winnym są zachłanni handlarze. Gdyby po zniesieniu limitów produkowali tyle ile dotychczas, to nie byłoby problemów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

nie byl zaspokojony bo byl recznie sterowany

rynek nie mogl sam sie wyrownac. podaz nie miala kontaktu z popytem bo lepiej wiedzial urzednik zawsze.

I w tym rzecz ze po zniesieniu limitow produkowano wpierw wiecej bo bylo nagle wahniecie rynku. stad te upadki firm.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ależ ja wiem że odpowiadają za to kwoty mleczne i dotacje ale to przecież także PiS stręczył nam UE z okrzykami że jeśli nie UE to "Białoruś". Co więcej to niejaki Lech Kaczyński wraz z większością PiSu podpisał traktat lizboński w którym zrzekli w naszym imieniu suwerenności. A teraz jęczą że im się komisja miesza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Obecnie tez jest to zabronione ,lemingi nierozumieja prostego tekstu to niema sie co dziwic.

Ustawa o ochronie zabytków jest od lat ,teraz zmienia się tylko kwalifikacja czynu!!Wiec bzdury wypisuje dzieciak .Obecnie szukanie zabytków "bez zezwolenia" jest karane mandatem, od 2018 będzie karane karnie.To ze on szuka czegoś na plaży to zupełnie co innego.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 14

sądownie jak ci to cos pomoze

z kodeksu karnego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Od 01.2018 r. poszukiwanie "skarbów" będzie przestępstwem zagrożonym karą grzywny lub ograniczenia wolności

Pomijam sam absurd takich zakazów. Nie pierwszy i nie ostatni który serwuje nam nasza władza. Ale to nie spowoduje, że nagle wszyscy wyniosą na strych swoje wykrywacze, tylko będą szukać w większej konspiracji i co najbardziej społecznie szkodliwe, po znalezieniu jakiegoś wartościowego przedmiotu, to zamiast sprzedać czy oddać Państwu, w konspiracji będą szmuglować za granicę i tam sprzedawać kolekcjonerom.
popieram tę opinię 41 nie zgadzam się z tą opinią 4

wypowiedź w stylu "nie znam się, ale się wypowiem". dziś chodzenie z detektorem nie jest zabronione. zabronione jest wyciąganie czegokolwiek z ziemi. w tej materii nic się nie zmieni. serio, detektorzyści nie oddają chętnie swoich łupów do muzeów. już dziś operują poza granicami prawa.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8

No i? Co jest nieprawdziwego w tym co napisałem?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie wyciąganie jest zabronione - tylko nieoddawanie państwu.
Pisz precyzyjnie albo wcale..
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ale za chwilę wyciąganie będzie karane. Napisałem zgodnie z prawdą. Wracaj do wykrywacza, kapsle czekają.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

macie kameraden racje powinniście zamknąć każdego kto coś podniesie z ziemi - na 20 lat najlepiej
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pani archeobeton
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kolejny który bzdury wypiisuje ! wiekszosc to po prostu zwykli złodzieje!!

Po pierwsze wystarczy postarać się o pozwolenie,po drugie wszystko co znajduje sie w ziemi należy do państwa jak coś wykopujesz i sobie zatrzymujesz albo chcesz sprzedac to normalnie kradniesz.!
Kolejny cwaniaczek który niezadowolony ze teraz bardziej karani bedą złodzieje!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

Załatwiałes kiedyś takie pozwolenie? Słowo wystarczy nie pasuje do gehenny jaka trzeba przejść żeby w końcu nie dostać pozwolenia
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

qrde, wszystko co w ziemi to nie moje ?

bo ja żem nasiał marchewki wiosną i ona teraz w ziemi, czyli że państwowa ? Już mnie władza przywiązała do roli, bo tylko xsiędzu można sprzedać morgi tatowe, to teraz jeszcze mi znacjonalizowali uprawy. To chyba poproszę w komitecie gminy o pozwolenie bo mnie do pierdla wsadzą
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ile podatku do skarbu państwa odprowadza Pan Michał. Przecież znalezione czyjeś złoto na pewno potem jest spieniężone
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 30

Nie bądź taki ciekawy

bo kociej mordy dostaniesz
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6

jeżeli znajduje "złoto" to niewątpliwie musiało ono zostać kiedyś kupione i tym samym odprowadzono od niego podatek, co więcej przy jego sprzedaży również zarobi państwo i ponownie przy jego kolejnym zakupie...
co za ekonomiczny tuman
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak ma durniu oddać pierścionek ?? Komu ?? Pierwszej lepszej dziewczynie ?? A ona kolejnej bo to nie jej ??
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Do biura rzeczy znalezionych tłuku
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Opodatkować grzybiarzy

A jeśli nie jest ?Jeśli znajdę kilka przedmiotów że złota i przetopie na swój wyrób?
Jeśli znajdę kilka złotych to wydając te pieniądze wprowadzam je ponownie do obiegu z czego też odprowadzi ktoś podatek
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

a dlaczego podatkowac kolejny raz cos

od czego ktos juz podatek zaplacil, kupujac obraczke lub naszyjnik? To jest dla mnie chore ze sprzedajac ta sama rzecz sto razy placi sie zawsze podatek, ktory raz juz zostal oplacony, w efekcie koncowym panstwo zarabia tysiace na rzeczach kosztujacych kilka set zlotych. Kupiony w salonie samochod, nabuywca placi podatek, ale dlaczego drugi wlasciciel ma placic ponownie? Podatek od tego pojazdu jest juz oplacony... raz i starczy... zlodzieje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawa jest prosta

Idę, szukam, znajduję. Robię zdjęcie, zakopuję. Zdjęcie pokazuję wszystkim na forach publicznych i nadaję maksymalny rozgłos. Załóżmy, że jest to absolutnie bezcenny zabytek, unikat. Nie zostaję skazany, bo zabytku nie mam. Podnosi się rwetes, wrzawa, wszyscy chcą mieć zabytek który wykopałem. Nagle okazuje się, że najbardziej ze wszystkich chce miec go Polska, bo jest absolutnie bezcenny. No ale ja go nie mam, bo mi prawo zabrania wykopywania, poza tym zapomniałem na śmierć gdzie go zakopałem. Pod wpływem nacisku opinii publicznej, Państwo zwalnia mnie z odpowiedzialności karnej, a ja cudownie przypomianm sobie gdzie zakopałem skarb. Nadmieniam jednak, że należy się znaleźne. Wypłacają mi miliony cebulionów znaleźnego, a ja zyskuję sławę. Skromnie gnę się w pachwinach przed kamerami największych stacji TV świata, mówię, że to wszystko w trosce o naszą kulturę i opisuję jakie to słabe prawo mamy. Prawo zostaje zmienione. Znikam i ide dalej kopać.
Profit - sława, pieniądze i bonus dla kultury i dziedzictwa narodowego.
popieram tę opinię 45 nie zgadzam się z tą opinią 2

i budzisz sie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

nie taka prosta

bo już masz problem po pierwszym zdaniu; "Idę i szukam" czyli już naruszyłeś ustawę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dla mnie to pestka. Idę i jestem. Kieruję się zazwyczaj w stronę morza.

(...) Zdaniem pana Michała, i zgodnie z naszymi obserwacjami, stałych poszukiwaczy trójmiejskich plaż jest na pewno kilkunastu, jednak jeśli policzyć jeszcze przyjezdnych i "weekendowych", to można mówić o kilkudziesięciu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

A można upiec kilka pieczeni na jednym ogniu

Nie karać poszukiwaczy plażowych, ale jednocześnie zobligować ich do zbierania wszystkiego co znajdą. Kapsle i inne odpadki powinni wysypywać do koszy na śmieci.
Mielibyśmy najczystsze plaże na świecie i szczęśliwych poszukiwaczy.
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dobre

Niech każdy sprząta po sobie A Ty nie piecz już niczego bo smród zostanie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie tak

Ostatnie zdanie to bzdura, zainteresowani muszą zapoznać się z przepisami czego nie uczynił Arnold tylko uogólnił i fajrant.Takich mamy" dziennikarzy"
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Prawo dotyczy poszukiwania zabytków !

Jakie zabytki można znaleźć na plaży? Czy pan dziennikarz jest w stanie to określić?
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na przykład Matkę Ślązaczkę z 9 dzieciakami

Otoczoną dziesięcioma parawanami na działce jak na domek letniskowy
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od stycznia 2018 r. poszukiwanie "skarbów" (wg. ustawy - zabytków) będzie przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia

Ciekawe co jeszcze wymyślą???
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nie mozna chodzic z wlasnym wykrywaczem po lesie?

Prawo nam sie robi bardziej restrykcyjne niz w PRL. Nigdy o tym nie myslalem, ale teraz mnie zachecili do kupna takiego urzadzenia. Ciekawe jak mi udowodnia, ze nie szukam swojej zagubionej obraczki?
Imbecyle nie rozumieja, ze amatorzy moga odnalezc i przywrocic swiatu rozne drobiazgi, ktore inaczej na zawsze pozostana w ziemi.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

To trochę bardziej skomplikowane

Chodzić z wykrywaczem po lesie możesz. Nie możesz kopać (niszczenie sciolki leśnej - mandat). Od stycznia jak Cie złapią z jakimś wykopanym fantem to sąd. Na plażach można kopać legalnie i będzie można kopać legalnie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

ZŁA zmiana

Można sobie wyobrazić rzeszę ludzi, którzy popadną w konflikt z prawem tylko dlatego, że nie będą chcieli porzucić swojej największej pasji. Tak oto ze zwykłych obywateli robi się przestępców. Wszystkiego się zabrania i wszytko kontroluje. Białorusi ciąg dalszy....
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 4

To - nie te

bo jak mówi pan Michał - nie ma lepszego uczucia niż te, które towarzyszy nam przy oddaniu komuś czegoś, co zgubił.

Czytaj więcej na:
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Na-zlecenie-przeczesuje-trojmiejskie-plaze-n115483.html#tri
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kto chodzi na plażę z biżuterią?

Tylko idioci chodzą na plażę z biżuterią !
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5

ja

chodze na plaze z bizuteria ,kolczyki pierscionki lancuszek ,jakie prawdopodobienstwo ze zgubie ,moge zgubic w kazdym innym miejscu ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

co do legalności poszukiwań

moim skromnym zdaniem powinno to być tak jak w wędkarstwie wykupujesz pozwolenie i śmigasz z detektorem jak wędkarz z wędką też nie może wszędzie łowić:)tak samo z tym hobby pozdrawiam
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tak jest,nie ma szukania,nie ma dorabiania na boku ! Zabronić wszystkiego,wszystko opodatkować nawet powietrze.2 kanały w TV nadające do godz.22.00,prąd wyłączany o 23.00 i włączany o 5.00 rano. KURTYNA !
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

hobby bedzie przestepstwem??

Co za absurd jak można hobbystom zakazać jeździć na tzw wykopki? Ludzi to fascynuje robią to z pasji do historii jak można im grozić za to kara???
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

i jeszcze to gadanie o hobby bo nie da sie z tego utrzymwac.

to moze ochroniarz dorabiajacy na byciu strozem tez ma takie hobby?

Prosze redakcje by przeprowadzila rowniez z nim wywiad. Bedzie ciekawie. Zapewniam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

dobra jesli na tej dzialnosci zarabia pan Michal bo na to wyglada

szuka ogloszen specjalnie i otrzymuje wynagrodzenia od roztrzepanych.

NIECH PLACI JAK KAZDY

Jesli nawet nie moze sie z tego utrzymac to nadal moze to byc kwota wieksza niz kwota zwolniona z podatku.

Wystarczy sprawdzic. Ludzie, ktorzy nie moga sie utrzymac samodzielnie sa w pl zobowiazani placic podatki. Sa to takie sumy jak widnieja w tabelach zmian wkoty wolnej od podatku na przelomie 10 lat. Mozna sprawdzic.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9

Poczytaj ustawę o znaleznym i przedmiotach znalezionych. Znaleźne w przypadku rzeczy cennych jest obowiązkiem ustawowymi i jest wolne od podatku! Wszelkie przedmioty znalezione o wartości rynkowej poniżej 100zl należą do znalazcy i tylko jego dobra wola może go doprowadzić do szukania ich właściciela. Przodmioty sprzed 1945r należą do Skarbu Panstwa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

nie zrozumiales tekstu pisanego - to naprawde dramat ze takiego glupie spoleczenstwo wyrasta

zarabia wyszukujac ogloszenia i to osoby mu placa. nie chodzi tu o znalezienie ale o zlecenie zeby znajdywal.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja w dziecinstwie znajdywalem na plazy piwo, np gdanskie lub kaper

pozostawione przez zapominalskich plazowiczow.
Tak mi sie spodobal ten smak, ze nadal go szukam w obecnej ofercie piwnej gdańska.
Poki co nie znajduje ale otwieram odwaznie i wytrwale. Jednak browar heweliusz robil charakterystyczne piwo.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zła ustawa

Sejm nie wziął pod uwagę że większość rzeczy zgnije w ziemi. Idiotyzm.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

ten koles to jakis przestepca czy bandzior, ze mu glos zniesztalcacie i odwroconego pokazujecie w wideo?

o co chodzi????
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

pewnie sobie zażyczył

i tylko pod tymi warunkami dał się nagrać. a czemu ma się narażać na hejt oszołomów?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Doprawdy na zlecenie?

Umowa jest? Podatek zaplacony?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zakaz nie obejmuje plaży po 2018

Konserwator zabytków nie widzi przeciwwskazań na poszukiwanie na plaży ponieważ tam nie występują
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Profesjonalista

Kto szuka na zlecenie w godzinach gdzie na plaży leżą turysci nie znając dokładnie miejsca?
Piękna mistyfikacja na potrzeby redakcji.
Nie wiedziałem że szukam białego złota Hahaha.
Ktoś kto chodzi po plaży z wykrywaczem doborze wie ile trzeba się napracować by przeszukać 450 metrów kwadratowych I nikt przy zdrowych zmysłach nie szuka między turystami.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Cóż, to że ty nie potrafisz

to nie znaczy że innym nie wychodzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzisiaj rano na plaży w Sopocie widziałam Pana z wykrywaczem metalu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To nie byłem ja :) Pozdrawiam Michał
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wędki zagubione

Również liczę na uczciwego znalazcę, zgubiłam wędki 4szt na Wiśle Śmiałej, odpłynęły w kierunku Sobieszewa. Zależy mi szczególnie na 4 m teleskopówce gdyż była ona prezentem urodzinowym.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przeczesuje na zlecenie

bez zlecenia zreszta też ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja zgubiłam portfelik

parę lat temu zgubiłam na plaży bordowy portfelik - sakiewkę, z metalowym zapięciem, w środku drobne pieniądze. Portfelik miał dla mnie dużą wartość sentymentalną. Może się znalazł...?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry