Widok

Najlepsze narzedzia do naprawy rowerów

Witam. Posiadam kilka rowerów i wśród nich są nowe egzemplarze jak i pamiętające lata Gierka. chciałbym wszystkie je doprowadzić do pełnej sprawności w związku ze zbliżającą się wiosną. szukam jakiś dobrych narzędzi przeznaczonych do tego typu napraw. może ktoś da namiary na fajną firmę, dobry sprzęt lub podpowie co jest niezbędne do tego typu napraw. z góry dziękuję za pomoc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zadajesz krępujące pytanie :)

oczekujesz nazwy i marki, i pewnie ci ktoś jakąś da, jak poczekasz,
ale będzie to niestety wypowiedź "fryzjerska", nie może być inna

bo każda generacja rowerów potrzebuje innego zestawu:
np. Romety, Favority, Mify z czasów Gierka prawie nie używały allenów
a nie stroniły od młotka, a dzisiejsze rowery rzadko potrzebują kluczy hakowych,
porządny zestaw "do wszystkiego" zbiera każdy mechanior sam, przez długi czas,
i jeśli jest gdzieś w sklepie, i czeka na półce, to będzie w absurdalnej cenie

może jestem badziewiak, ale w praktyce zaczyna się z tym, co się przypadkowo ma,
a w miarę potrzeb dokupuje, zdobywa, wymienia, czasem też robi narzędzia - w miarę pojawiających się potrzeb
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Swięta racja. faktycznie do każdego roweru czasami jest potrzebny zupełnie inny klucz i nie przypominam sobie żeby stare rowery ze skórzanym siodełkiem i trzema dziurkami do pierdzenia potrzebowały kluczy imbusowych. ja akurat już dawno się antyków pozbyłem i mam teraz górala Haibike do którego idealnie pasują narzędzia firmy Unior, które są uniwersalne i być może do większości modeli też pasują. pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nowe skórzane siodełka brooks, niektóre droższe od twojego roweru, z trzema dziurkami do pierdzenia, potrzebują klucza imbusowego do mocowania w jarzmie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No kolego jak zabierasz się za marketing szeptany to się trochę bardziej musisz postarać. Do "twojego" Haibike'a czy innego bajka będą pasować równie dobrze i inne narzędzia, niekoniecznie firmy Unior. Jak nie jesteś profesjonalnym serwisem to tak samo sprawdzą się Topeak, Cyclus, VAR, SuperB czy inne BikeHand-y.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

gdzie dobry serwis rowerowy? (10 odpowiedzi)

cześć, tak się składa, że dużo jeżdze, ale mam dwie lewe ręce i mało cierpliwości do...

Rower + bieganie co o tym myślicie? (13 odpowiedzi)

Chciałbym się dowiedzieć czy warto biegać trenując kolarstwo. Nigdy nie lubiłem biegać,...

rowerek treningowy stacjonarny - gdzie kupię? (12 odpowiedzi)

Gdzie mogę kupić w Trójmieście rowerek treningowy stacjonarny w cenie ok. 200 zł? Decathlon,...

do góry