Widok

Najtańsze OC dla świeżaka gdzie?

Hey

Gdzie najtańsze OC dla osoby, która ma prawko ok roku i OC na siebie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Gdyni przy Warszawskiej obok stacji jest Migdal. Wczoraj ubezpieczyłam tam auto w Proama (mają dużo firm), mi wyszło 200 zł taniej niż w innym CUK-u. Podejdź i zapytaj, myslę, że coś Ci znajdą. Powodzenia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zobacz multiagencję stawkioc.pl - mają 20 firm w ofercie, jak oni nie wybiorą to nikt nie wybierze :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam w Link4, większość firm ma duże zniżki przy zamówieniach online.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki proszę o więcej opinii
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
you can drive ubezpieczalnia dla mlodych
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odpowiedź najprostsza: w dobrej multiagencji :)
Nie ma niestety tak dobrze, że firma X jest najtańsza. Trzeba niestety przeliczyć OC dla konkretnego auta i konkretnego kierowcy w różnych firmach. I jednemu najtaniej wyjdzie w firmie X a drugiemu w Y.
Poza tym, niektóre firmy, przy kalkulacji składki, biora pod uwagę masę różnych czynników (np. miejsce parkowania auta nocą czy wiek najmłodszego dziecka). I żeby zrobić kalkulację trzeba niestety mieć te wszystkie informacje od Ciebie.

Mogę Ci przeliczyć OC w różnych firmach - napisz do mnie na priv albo przez formularz kontaktowy na stronie http://dobra-polisa.pomorskie.pl/kontakt
image
Są gorsze rzeczy od śmierci. Czy zdarzyło Ci się spędzić wieczór z agentem ubezpieczeniowym?
(Woody Allen)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Multiagencja rzeczywiście jest okej, pod warunkiem, że ma się pewność, iż rzeczywiście jest to multiagencja. Czyli działa uczciwie i doradza to, co najlepsze, a nie to, gdzie ma podpisane umowy (lub takowe, ale nieoficjalne).
Oczywiście nie piję tu do Ciebie, bo Cię nie znam. Ale są takie placówki i trzeba mieć tego świadomość.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sadyl nie mam tu konta odezwij się na maila mojej żony monalisa1410@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
autocash a gdzie poleciłbyś mi oc? bo kwota ok 1000 zł przeraża mnie (już tyle miałem rok temu)...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zainteresowany: Nie da się polecić jakiegoś... przykład: mam kumpla w tym samym wieku co ja, mieszkamy obok siebie. Mamy samochody różnych marek (ta sama pojemność) - ja płacę 200zł więcej. Z kolei drugi kumpel ma idenytyczne auto jak moje, mieszka na drugim końcu miasta i płaci o 300zł więcej niż ja!

Także odpowiedź brzmi - sprawdź absolutnie wszystkie TU!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
@Ed:

Cały Twój wpis jest ok - poza końcowym zdaniem.
W KNF zerejestrowanych jest kilkadziesiąt Towarzystw oferujących ubezpieczenia z działu II a o niektórychi z nich, nawet ja sam (ładnych parę lat siedząc "w branży") w życiu nie słyszałem :)

Zatem... trochę umiaru. Wystarczy przemielić z 10-15 Towarzystw (jak ktoś już jest baaaardzo drobiazgowy)
Poza tym - zawsze warto przekalkulować sobie proporcję poświęconego na to czasu - w stosunku do ew. korzyści.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
> kwota ok 1000 zł przeraża mnie

A co powiesz na samo OC dla dosyć starego Forda, za ok. 3.500 zł - czyli ok. połowę wartości auta?
Dziewczyna miała łzy w oczach, ale MUSIAŁA je kupić. Przegapiła termin i OC zostało wznowione automatycznie - zero możliwości manewru.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A czy nie jest tak że po lutym 2012- nowelizacji ustawy- może zerwać ubezpieczenie w dowolnie wybranym przez siebie terminie i ubezpieczyciel ma obowiązek jej oddać pozostałą kwotę co do dnia niewykorzystanego ubezpieczenia...? W końcu jest taki zapis w ustawie tytułem podwójnego ubezpieczenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opisana przez mnie sytuacja miała miejsce przed nowelizacją ustawy.

Ale jestem Ci bardzo wdzięczny za wpis - przypomniałeś mi o rzeczy, którą muszę załatwić a o której kompletnie zapomniałem :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
> rzeczywiście jest to multiagencja. Czyli działa uczciwie i doradza to, co najlepsze

Dla każdej multiagencji Klient, który przychodzi kupić "najtańsze OC", jesli obecnie płaci np. 400 zł jest wrzodem na d..
W zależności z iloma Towarzystwami agencja ma umowy - przekalkulowanie składki takiego OC _wszędzie_ zajmuje od pół godziny do godziny. Jeśli klient jest "friendly" to pół biedy. Gorzej jeśli zaczyna dywagować, po co komu jego pesel skoro on tylko chce się dowiedzieć... A czas leci. Dorzuć do tego obsługe posprzedażową: polisę trzeba wprowadzić do systemu i wysłać lub zawieźć do oddziału/centrali Towarzystwa. Kolejny czas i koszty.
A prowizja od OC to srednio 8-10%
Jeśli jeszcze Klient na koniec stwierdzi, że się jeszcze zastanowi - i sobie pójdzie - to nie dziw się, że większość multiagencji sprawdza kalkulację dla 2-3 max 4 Towarzystw. Robią to "na wyczucie" bazując na doświadczeniu. Wiedzą z grubsza, gdzie nawet nie ma sensu sprawdzać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
kup przez internet przez axa direct odrazu wiliczys sobie tam skladke oc tez tak szukalem i maja najtaniej i przez internet kupujesz, oc przychodzi kurierem za pobraniem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
mi najkorzystniej wyszło w HDI, ale takiej uniwersalnej recepty nie znajdziesz. multiagencje może są i spoko ale ja się powstrzymałem kumpel miał nieprzyjemną przygodę, bo koniecznie chcieli mu wcisnąć określoną firmę. połaziłem po firmach i znalazłem. najtaniej dla świeżaka nie jest ale warto poszperać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Otóż to :) Mam za sobą już jedno towarzystwo z ubezpieczeniami. Z dnia na dzień podnieśli cenę składki i przestało być milutko :( Z końcem umowy, przeszłam właśnie do Hdi, gdzie nawet załapałam się na zniżkę :) I takie wyjścia mi odpowiadają!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spróbuj może w Liberty. Ja tam mam ubezpieczony samochód.. dokładniej Seat Ibiza. Jestem zadowolony z usług no i też wyszło mi niedrogo. Zobacz sobie zresztą sam :) https://www.libertydirect.pl/libertyapp/kalkulator-OC-AC.html#Obliczenie_skladki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najtańsze OC tylko na tej stronie https://r.cuk.pl/kk/7gd418 ;) Polecam! sprawdzone
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Motoryzacja

Samochód z komisu - czy warto? (32 odpowiedzi)

Czy ktoś z Was posiada auto z komisu? Jak wam się one sprawują? Jakie są wasze doświadczenia?...

Мандат (3 odpowiedzi)

Witam, chcę wiedzieć, jaki procent jest doliczany do mandatu za parkowanie. Niedawno przypomniało...

Właściciele samochodów elektrycznych, ile $ oszczędzasz na zamianie? (7 odpowiedzi)

Otrzymuję tak dużo odzewu od ludzi na temat samochodów elektrycznych. To jest absolutnie szalone....

do góry