Widok

Naklejki na śmieci segregowane

Witam. Dzisiaj dostałem rolkę naklejek samoprzylepnych na odpady segregowane tj.szkło, makulatury, plastik i odpady bio. Na naklejkę samoprzylepne jest nazwa firmy Sanipor i mój adres zamieszkania. Pytanie... Czy każdy mieszkaniec Bojana to dostał? Czemu to ma służyć? Kontroling _monitoring? Czy po prostu ludzie nie segreguja poprawnie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tez dostałem. Jest też naklejka na pojemnik, 1 sztuka. sam nie wiem, może kto płaci ten dostał, może kontrola czy właściwe śmieci są wrzucane do odpowiednich worków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

http://szemud.pl/artykuly/zmiany-w-systemie-gospodarowania-odpadami-komunalnymi/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z jednej strony rozumiem to posunięcie ze strony gminy, z drugiej zaś uważam za niebezpieczne tak radykalne podejście do identyfikacji odpadów. Owa identyfikacja może zostać wykorzystana przeciwko każdemu. Na podstawie wyrzucanych przez nas śmieci można bez problemu ocenić stan zamożności właściciela nieruchomości, jak również można stworzyć profil takiego właściciela. Na przykład to jakie produkty kupuję, spożywa czy zużywa, w jakiej ilości oraz w jakich cyklach regularności.

Pół żartem, pół serio to nie długo jeszcze każą montować urządzenia dokonujące pomiarów wagi, temperatury czy składu chemicznego stolca.

Stanowczo sprzeciwiam się profilowaniu społeczeństwa.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 1

A to co za bzdury? Może jeszcze wójt osobiście będzie rozrywał worek i sprawdzał czy kupujesz wszystko co najtańsze czy może kupujesz wszystko markowe. Widocznie jest taki problem że niektórzy którzy segregują odpady robią to w zły sposób i jakoś chcą z tym walczyć. Sam nie jestem za tyli naklejkami, ale widocznie nie jest to jakieś widzi mi się tylko próba złapania tych którzy źle segregują. A tu od razu teorie spiskowe. Może nawet sam Kaczyński sprawdzi ci śmieci i policzy ile puszek od piwa tam jest. Nie róbmy sobie jaj z takimi głupimi tezami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 14

Jak można źle segregowac jak wszystko idzie do jednej smieciary i jest zgniatane to kto wie kture śmieci są moje te worki same się rozpadaja a co dopiero pod wpływem prasy w smieciarce żenada i tyle
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jak zle posegregujesz to beda wiedziec komu kare wlepic
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pomijając zasadność wprowadzenia naklejek, profilowanie i inne RODO, ale z jaką częstotliwością oczy w ogóle ktoś będzie dostarczał dodatkowe naklejki? Co w przypadku zniszczenia naklejki na pojemniku (zamoczenie, wyblaknięcie, celowe zniszczenie przez osoby trzecie)? Chyba nie każą nam jeździć w te i nazad po naklejki? Ja pracuję od świtu do nocy, nie mam dni wolnych, a urzędnicy w sobotę nie pracują. Poczta? Sołtys? Może jakiś email do zgłaszania zapotrzebowania na naklejki?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Popatrz dobrze, czy w rolce, nie ma "mieszane" czy jakoś tak. Tą naklejasz na pojemnik.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

naklejka na "mieszane" ma być podobno później. Może ktoś nam by wyjaśnił, czy identyfikacja śmiecącego była konsultowana, jakie są opinie i czy nie godzi to w naszą prywatność. Tego nie wiem. Niska kultura wyzwala różne metody dyscypliny.. Osobiście nie mam nic przeciwko temu aby pozyskana wiedza kto i, co wyrzuca została wykorzystana. ważne jest też chyba ile, bo w wielu domach są wczasowicze, śmiecą, a ilości mogą wpływać na podwyższenie opłat pozostałym mieszkańców.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Na razie wielka prowizorka. Dostałam tylko jedną rolkę na makulaturę, na końcu mojej ulicy znajoma dostała naklejki na plastik i na pojemnik. Na stronie gminy jest taka informacja: http://szemud.pl/artykuly/kody-kreskowe/ Pewnie powoli wszystko się unormuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Śmieci bio zabrali ale worków nie dali i w co teraz mam wrzucać odpadki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

czy naklejki naklejamy tylko na śmietniki czy na worki też?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jest początek powszechnej inwigilacji. To nie są śmiechy. Poza tym jeśli mi zarzucą niewłaściwe od pady to skąd wiadomo czy jakiś bałwan mi nie podrzuci czegoś żeby państwo dorobiło na każe na 500 plus i 13 oraz 14 na emerytury. Wchodzi deszczówka ponoć już są głosy żeby opodatkować chodzenie po drogach gminnych. Jak pisałem na forum parę lat temu o deszczówce to trolle mnie wyśmiali. To teraz macie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pamiętaj że jeszcze chipy ci w szczepionkach dają xd
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 9

Coś widziano, coś słyszano, ktoś pomysłowy postanowił zapunktowac u wójta. Gmina posunęła się za daleko z tą akcją! Należy zgłosić
stanowczy sprzeciw! To jest za daleka ingerencja w wolność osobistą i prawa obywatelskie! Przypomina Gwiazdę Żydowską za czasów II
Wojny Światowej! Stanowczy sprzeciw!
Proszę podać podstawę prawną na której te naklejki i w takiej postaci zostają wprowadzane.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niech Gmina uporządkuje i posegreguje ten burdel w PSZOKach! Nas chce kontrolować i zastraszać a sama jest nie w porządku! Brak kontenerów, zadaszeń, chaos totalny i paru nudzących się pracowników grzebiących dla zabicia czasu w starym zutylizowanym sprzęcie
elektrycznym! Regulamin odbioru tak stworzony by sobie raczek nie pobrudzić.
Te uchwały to...możecie sobie wsadzić .....
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

To prawda, może to trzeba zgłosić gdzieś do NIK-u albo innej instytucji. Niech sprawdzą czy działania gminy są zgodne z prawem
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podstawy prawnej nie ma. Gmina wyszła przed szereg. Jest dopiero projekt ustawy w opracowaniu i po nowym roku będzie być może poddany pod głosowanie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Segreguje i wszystko robię jak trzeba a naklejki niech sobie sami kleją.Ja nie będę po nie latał ani się o nie prosił.Serio mam więcej innych zajęć niż klejeni naklejek.Człowiek cały dzień w pracy ,wraca wieczorem umordowany a tu jeszcze naklejki.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

I tak trzymać nasza gmina z jej szefem na czele naśladuje często partię która obecnie jest przy władzy. Czyli minimum dla ludzi maximum inwigilacji i ingerencji.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale worków nie dają A płacić trzeba co miesiąc.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

głąby to na każdego śmiecia trzeba nakleić naklejkę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jeszcze ani razu naklejek nie dostalem nigdy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też nie i gitara.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://bezprawnik.pl/segregacja-smieci-kody-kreskowe/
Wygląda na to, że póki co działania gminy są bezprawne ...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Słychać wycie? Znakomicie. (6 odpowiedzi)

Kalkowskiemu już tak się pali koło tyłka, że trolle odpalone na 150%.

Siłownia (6 odpowiedzi)

Czy są siłowni w Bojanie albo w pobliżu dla dorosłych i młodzieży?

do góry