Widok

Nie płacz

kiedy odjadę
wrócę-
kupię ci Ładę
>>::->>>>

(a w japońskiej mitologi nadmiar organów wszelakich był oznaką boskości!)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do złośliwej...

Nie jestem zdania, że w każdym temacie mam coś ważnego do powiedzenia i może dlatego moje wpisy nie pojawiają się tu nazbyt często, pomimo, iż zaglądam tu regularnie. Mam nadzieję, że w takm razie moja poniższa wypowiedź w tym TEMACIE "usatysfakcjonuje" Cię w pełni...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zTworek

ale o jaki teledysk Ci chodzi?????????????
czy to ja jestem taka niekumata, czy to jest jakis szyfer?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sharon

Stone
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lenn

o nie płaczący teledysk.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prawda Was Wyzwoli !

W ostatnim okresie zaobserwować można w polskim życiu publicznym nową zupełnie jakość, zmianę w pożądanym kierunku i widomy znak "dojrzewania" polskiej świadomości narodowej, która, jak sądzę, osiągnie kiedyś stadium pełnej dorosłości. Mam na myśli demitologizację Polaków, ich postaw i działalności w okresie międzywojennym, w czasie II wojny światowej i bezpośrednio potem. Za "ancien regime'u" lansowano model Polaka - szlachetnego bohatera bez skazy, rzuconego na pastwę niemieckich i sowieckich zwyrodnialców, ranionego "zdradziecko" przez działalność "piątej kolumny" - polskiego żyda. Czytając współczesne publikacje na temat Armii Krajowej, polskiego czynu zbrojnego itp. można wyrobić sobie obraz najzupełniej błędny - obraz wrażliwego młodzieńca z rozwianym włosem, z karabinem w ręku i tomikiem poezji w kieszeni, ginącego na barykadzie. Kolejny wątek w bogatej polskiej mitologii narodowej. Jak dobrze, że ujawniona została zbrodnia w Jedwabnem, jak dobrze, że głośno mówi się o polskim antysemityźmie, o denuncjacjach, jakich Polacy dopuszczali się w stosunku do swych żydowskich współobywateli, o tym jak bojówki N.D. - ckie rozprawiały się z młodzieżą żydowską w międzywojennej Polsce, jak za cichym przyzwoleniem władz organizowano antysemickie zamieszki oraz ograniczano dostęp niearyjskiej młodzieży do kształcenia uniwersyteckiego. Niech w każdym polskim podręczniku historii pojawi się wzmianka w przedmiocie osławionej i jakże chwalebnej dewizie Armii Krajowej : " no... może i ta wojna jest zła, ale przynajmniej pozostawi nam Hitler kraj wolny od żydowskiej zarazy". Niech współczesny, kwilący o heroiźmie swych dziadów, naiwny polaczek dowie się, o tym, jak ci wspaniali, sławieni w literaturze, bohaterscy młodzieńcy, rzucani przez "boga" na szaniec, gdy okazywało się, że kolega z organizacji jest Żydem (a sprawdzali to, jak wiadomo, "na węch"), rzucali monetę, w jaki sposób powinien zginąć - przez rozstrzelanie, czy przez utopienie... Niech świat usłyszy o polskiej bierności wobec zła, o polskiej Schadenfreude, o kręcącej się tuż za murami getta karuzeli. Prawda Was Wyzwoli !!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

:)))

AMEN
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Drogi S.

Z ogromnym zainteresowaniem przeczytałem Twoją wypowiedź i muszę powiedzieć, że czuję się tak, jakby naruszono moje prawa autorskie. Są to bowiem przemyślenia identyczne z moimi.
Dodam tylko, że współcześnie wiele się robi , żeby utrzymać dobre samopoczucie Polaków - aplikuje się w dużych ilościach środki antydepresyjne i "znieczulacze" sumienia. Nie do końca masz więc rację co do tego, że obecnie jesteśmy świadkami jakieś rzeczywistej przemiany mentalności Lechitów.
Polska świadomośc narodowa jest spaczona - Wyobrażenie przeciętnego Polaka na temat II wojny światowej kształtowane jest na bazie takich "arcydzieł" sztuki filmowej jak "Stawka większa niż życie" czy "Czterech pancernych i pies". Wydaje mi się , że nieustająca emisja tych dwóch seriali przez TVP jest raczej sprzeczna z tendencją demitologizacyjną, o której piszesz. Dużym krokiem naprzód byłoby, gdyby jakiś znany reżyser odważył się zrobić film o prawdziwym obliczu Polaków - pokazał np z jednej strony mord katyński, z drugiej strony służalczość wobec władzy ludowej członków rodzin katyńskich w l. 40 i 50, walkę AK z hitlerowskim najeźdźcą oraz działalność ex-akowców w stalinowskim "wymiarze sprawiedliwości" tudzież wiele innych tego typu paradoksów polskiej historii, o których "Kowalski" nie ma zielonego pojęcia. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do S. i Piotra

Pomyślcie, jakim szokiem będzie dla większości Polaków zetknięcie z prawdą, kiedy Polska zostanie członkiem Unii i w większym niż dotąd zakresie będą docierać do obywateli polskich informacje o tym , co o nich myślą inni. Nie mówiąc o tym , że wiele nowych kwestii i problemów zostanie podniesionych i stanie sie przedmiotem publicznej debaty...
Niektórzy "dziadkowie" nasyceni ideologią "polska = chrystus narodów" dostaną zawału jak usłyszą np. o polskich obozach koncentracyjnych.. ., przeczytają kilka znanych publikacji, spośród których "Sąsiedzi" prof Grossa to pestka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

S.

Postregimenta i tak nie przekonasz. A takich jak on jest legion. Im mądrzejsze słowa, tym łatwiej chybiają celu... A to Polska właśnie!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

***

Pierwsza tabletka
aby zasnac
nie bac sie wlasnych snow...
Druga tabletka
aby zapomniec
zniszczyc wszystkie wspomnienia...
Trzecia tabletka
aby sie obudzic
i nie czuc bolu zycia...
Czwarta tabletka
aby ponownie zasnac
i nigdy sie juz nie obudzic...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A.

Kto Ci taką okropną receptę wypisał?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ano...

Mengele
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A.

Dlaczego dobrowolnie wybrałaś sobie ten obóz koncentracyjny?
Wiedziałaś kto pełni tam funkcję felczera, prawda?
Musiałaś wiedzieć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

heh

fajnie... albo mam rozdwojenie jazni albo ktos sie pode mnie podszywa... heh..
a wiec znikam raz na zawsze i wszelkie wpisy podpisane jako "A." to juz nie ja...
milego podszywania sie pod innych...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nietatalia

Pozostaje ci jeszcze wersja nietoperze..z doświadczeń własnych wiem że wiszenie głową z dół na prawdę pomaga na kręgosłup...
A Luis Armstrong chyba nie to miał na myśli jak śpiewał tą piosenkę...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aube

Tylko na czym się zawiesić???

Trzeba poczekać na odpowiedź Nietatalii, ale wydaje mi sie, że nie Louis Armstrong śpiewał tą piosenkę - to bardzo ładny utwór wykonywany przez kobietę o seksownym głosie, z akompaniamentem gitary... Nie pamiętam jak się nazywał ten zespół.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No, a poza tym,

nie było:

"Stars fading, but I linger on, dear
Still craving my death
I'm longing to linger till dawn, dear
Just saying this:
Sweet dreams till sun beams find you
Sweet dreams that leave your worries behind you
But in your dreams, whatever they be
Dream a little dream of me - me - full of pain"

tylko, jak mi się zdaje :

"Stars fading, but I linger on, dear
Still craving YOUR KISS
I'm longing to linger till dawn, dear
Just saying this:
Sweet dreams till sun beams find you
Sweet dreams that leave your worries behind you
But in your dreams, whatever they be
Dream a little dream of me"

Nietatalia dopuściła się plagiatu z drobną parafrazą...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A.

Przecież miałeś/miałaś się już nie obudzić - czemu kłamiesz w HP? Nic dziwnego, że ktoś przejął sobie Twój nick "w spadku".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aube

Louis? A nie czasem Mamas & Papas?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

AUBE - Ale w zasadzie to tak, Louis prygrywał na trąbce :)

jako pierwsza była:
Ella Fitzgerald, a potem:
Nat King Cole
Diana Krall
Bille Holiday
Dave Mc Kenna
Connie Francis
Beautiful South i wielu wieeeeelu innych.
A The Mamas & The Papas są chyba najbardziej znane -z reklamy telewizyjnej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Hydepark

muza na dziś (787 odpowiedzi)

Wrzuć link do YouTube z muzą, która dziś Ci wyjątkowo dobrze się słuchała. A może jakaś nowa...

Młody alkoholik - Dramat, z którego pragnę wyjść, a nie umiem. (156 odpowiedzi)

Witam wszystkich którzy odwiedzili mój temat. Wiem, że tekst jest dość obszerny, ale chciałbym w...

Grajdołki (241 odpowiedzi)

A gdyby kiedyś mieć taki strzał, ażeby wąska grupa znawców tematu nie mogła uwierzyć w...

do góry