Stanowczo odradzam napraw w tym warsztacie. Na początku grudnia przyjechałem w celu diagnozy stanu świec zapłonowych. Na warsztat wejść nie mogłem. Dowiedziałem się, że do wymiany jest cewka, uszczelka pokrywy zaworów oraz świece. W tym przypadku naprawy chciałem dokonać u swojego mechanika, gdyż w tym warsztacie byłem pierwszy raz z racji tego, że był najbliżej więc powiedziałem, że auto chcę zabrać. Skasowano mnie 65 zł. W drodze powrotnej z warsztatu do mechanika w mojej miejscowości samochód zaczął wydawać dziwny dźwięk. Zgasiłem silnik, przy próbie ponownego odpalenia słychać było głośne stukanie wydobywające się z silnika. Dalszą drogę auto przebyło na lawecie. Jak się okazało jedna ze świec była całkowicie luźna, można ją było wykręcić palcami. Na świecy zerwany był gwint, wyglądała jakby była dokręcana pneumatem, gwint w głowicy zerwany, elektrody w świecy wygięte, porcelanka ze świecy znalazła się w cylindrze przez co powstały głębokie rysy, stąd też wiadomo skąd te stuki. Remont był nieopłacalny, musiałem wymieniać cały słupek

wypowiedź zmoderowana ( 2018-01-24 20:05:38)