Widok

Nielegalne wysypisko niebezpiecznych odpadów a dzielnicowy SM bai się za konsolą

Hydepark Temat dostępny też na forum:
Od jakiegoś czasu zmagam sie z nielegalnym wysypiskiem śmieci na Gdańskiej Olszynce , założyłam stronę na fb , wkleiłam zdjęcia śmieci , napisałam maila z prośbą o uprzątniecie do ZDiZ , do SM do Czyste Miasto (na Facebooku ) ZDiZ pewnie odpisze za 2 miesiące ,SM też milczy mimo że nielegalne wysypisko jest w bliskiej okolicy a dzielnicowego Straży Miejskiej nigdy nie widziałam na oczy poza jego profilem na fejsie gdzie z utęsknieniem czeka na weekendy ...

https://www.facebook.com/dariusz.langowski.9

Dzielnicowy Gdańsk Olszynka SM
Mam w nosie co ten człowiek robi w wolnym czasie , tylko jak dostaje z ludzkich podatków wypłatę to powinien chociaż raz na miesiąc przejść się piechotką po dzielnicy .
Mieszkamy na Olszynce , zapomnianej , zaniedbanej dzielnicy Miasta :/ Dziurawe drogi , zamiast chodników błoto a za oknem wysypisko śmieci . Odpowiedz z Czyste Miasto Gdańsk brzmi ...na załączonym zdjęciu jest prawdopodobnie dzikie wysypisko a dział Gospodarki Odpadami zajmuje się tylko odbiorem odpadów od mieszkańców. Warto dodać, że chodzi o odpady komunalne. Na powyższym zdjęciu widać, że niewiele tam odpadów komunalnych za to same niebezpieczne. Zachęcamy do zgłoszenia sprawy Straży Miejskiej.
https://www.facebook.com/pages/Gda%C5%84sk-Olszynka/1430814253803279
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
TEŻ MIESZKAM NA OLSZYNCE I NIE WIDZIAŁEM TU STRAŻY MIEJSKIEJ MIMO ŻE MAJĄ SWOJĄ SIEDZIBĘ BLISKO
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
NIE WYTRZYMAŁAM I NAPISAŁAM NA FACEBOOK DO PANA P. ADAMOWICZA I KU MOJEMU ZDZIWIENIU ODPISAŁ :
pominął temat dziur i chodników ale będę dalej drążyć bo przecież trzeba się starać żeby było jak należy.

Zapraszam Pana Prezydenta do obejrzenia zdjęć nielegalnego wysypiska śmieci na Olszynce . Składowisko śmieci i brak drogi to główny problem ulicy Zawodzie , Słonecznikowej i Osiedle , w czasie opadów po kostki brodzi się w błocie a w miejscach gdzie jest asfalt są też dziury tak wielkie że nie sposób przejść chodnikiem i nie zostać ochlapanym przez samochody .

ODPOWIEDŹ:

Paweł Adamowicz:
To ponad wszelką wątpliwość są odpady szkodliwe. Takie dzikie wysypisko należy zgłosić Straży Miejskiej. Jeśli to teren prywatny to musi go uprzątnąć właściciel a jeśli miasta, to musi się tym zająć nasz Wydział Środowiska. Jak widać, wyrzucił to jakiś mieszkaniec, który za darmo mógł to oddać na składowisko w Szadółkach.

DOSTAŁAM TEŻ ODPOWIEDZ OD ZDiZ W GDAŃSKU :
Zgłoszona przez Panią sprawę przekazałam do Działu Utrzymania Czystości ZDiZ , który interwencyjne porządkuje takie tereny i likwiduje dzikie wysypiska śmieci korzystając m.in. z pomocy osadzonych. W razie czego podaję telefon do działu UC 58- 55 89 561 (do końcówki -566)
Ewa Ogińska-Woźniak
Kierownik Działu Utrzymania Zieleni

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku
80-254 Gdańsk ul.Partyzantów 36
Tel. 58-341 20 41; Fax 58 341 67 58 info@zdiz.gda.pl
http://www.zdiz.gda.pl
Dział Utrzymania Zieleni
Tel. 58- 52 44 561
uz@zdiz.gda.pl

ODPOWIEDŹ PRZYSZŁA CHWILĘ PO ODPOWIEDZI P.PREZYDENTA , CZYŻBY INGEROWAŁ ?
CZEKAM JESZCZE NA ODPOWIEDŹ ZE STRAŻY MIEJSKIEJ I WYDZIAŁU ŚRODOWISKA .
Mam nadzieję że do wiosny wysypisko zniknie , skoszą trawę i zrobią śliczne zielone tereny .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry