Widok

No to zobaczmy, kim się Smarzowski inspirował

Jak już wcześniej mówiłem "Kler" jest świetnym materiałem szkoleniowym, który pokazuje, jak biedne lewactwo zapędza się samo w kozi róg. Chyba wszyscy wiedzą, że narodowi socjaliści reprezentowali lewactwo. Wystarczy zapoznać się z wypowiedzią Josepha Goebbelsa wygłoszoną podczas wiecu w r. 1937:

"Każdego dnia wychodzą na światło dzienne przypadki nadużyć seksualych, których dopuszczają się członkowie kleru katolickiego. Niestety, nie można już mówić o pojedyńczych przypadkach, lecz raczej o zbiorowej zapaśći moralnej. Wielu kapłanów i zakonników przyznało się do winy. Bez wątpienia owe tysiące przypadków odkrytych przez wymiar sr*wiedliwości stanowią zaledwie wycinek prawdziwych liczb, wziąwszy pod uwagę, że hierarchia kościelna zdołała ukryć i zatuszować wielu zwyrodnialców."

Czyżby reżyser Smarzowski korzystał z tego źródła ? Goebbels czyli Urban.

https://www.salon24.pl/u/zetjot/899637,jaka-ta-elyta-cwana-od-goebbelsa-do-urbana
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
Stary tchórzu, obrazasz i nienawidzisz ludzi. Spotkaj sie ze mna i powiedz mi w oczy ze jestem lewactwem. Wyzyj sie.
Zostaniesz raz w zyciu jak mezczyzna potraktowany.

Tchórz smierdzacy!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jestes prawdziwym bohaterem.
Cenie ludzi, obrazajacych innych zza monitorka.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Prosze, odwaga opuszcza jak trzeba wyjsc zza monitorka.
Bycie c*otą cale zycie, c*otą ktora sie wszystkich i wszystkiego boi musi byc okropne.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

przeciez wyraznie powiedział,ze zrodłem jego inspiracji sa autentyczne wydarzenia nadesłane jemu
nawet przez ksiezy...on nie ujawnia jakie to sa osoby, bo nie moze
i nie ujawni ,ani nazwisk ,ani parafii, ani hierarchii i daty

a ty dalej wciskasz,razem z innymi kolesiami fanatykami
ze wiesz lepiej
na jakiej podstawie powstał film
co miał w głowie rezyser
o czym myslał
na czym sie opierał

wiesz co maja w głowie wszyscy
taki "bozia po bozi ' jestes
chore ..chore ..chore!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wiedziałem, ze wcześniej czy później pojawi się argument ad hitlerum.
Zwykle świadczy on o totalnej bezradności intelektualnej argumentującego.
Pojawianie się argumentu ad hitlerum (tu : ad goebbelsum) zwykle zamyka jakakolwiek możliwość wymiany argumentow.

Ratler powołując się na Goebbelsa nieudolnie probuje przypisać Smarzowskiemu inspiracje.
Spokojnie, obok Goebbelsa możnaby znaleźć pęczek zupełnie odmiennych ideologicznie postaci, które w tej sprawie wyraziłoby się tak samo.
Wniosek, który można wyciągnąć jest tylko taki :
„W czasie gdy Goebbels wypowiadał swoje słowa Kościół miał ten sam problem, który ma dzisiaj.”

Ratlerek, do ławki marsz, z logiki siadaj dwa
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jest jeszcze drugi, tym razem prawidłowy wniosek:

Powtarzajacy perspektywę Goebbelsa Urban, a za Urbanem Smarzowski to naziści. Do danej grupy społecznej zaliczamy ludzi kierujących się tą samą perspektywą ideową, w tym wypadku nazistowską. c.b.d.o

W końcu naziści to lewactwo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Stary tchorz, wlez pod swoj kamien.
Ale wstyd byc takim tchorzem.
Wirtualny 80letni bohater. Frustrat. Nieudacznik. Czyli prawdziwy Polak.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Odważniak się znalazł.
Przed Crossem podkuliłeś ogon, bo zdałeś sobie sprawę, że rozmowę w cztery oczy zakończyłbyś na OIOM-ie.
Trza to odreagować, to do dziadka startujesz...
Damski bokser...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

Stary pijaczyno, tobie juz wóda rozum odebrala. Kto sie nie chcial spotkac to kazdy wie doskonale.
A ten staruszek to taki mily stary czlowiek no nie?
Sadyl jestes d**ilem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

nazistowska propaganda o ksiezach
o ja cie....

zaczyna byc zabawnie

a jak nazwac nurt ,ktory inspirował inkwizytorów
do bestialskiego mordowania ludzi-kobiet i dziewczynek w szczegolnosci

i jak nazwac nurt ,ktory pod pozorem nawracania na własciwa wiare pozwalał mordowac miliony rdzennych mieszkancow
np Ameryki..

w ogole jak nazwac nurt ,kiedy ksieza ,biskupi błogosławia wojska zadajace rzerz w roznych zakatkach
z krzyem na plaszczach czy nie??

ilu wowczas zgineło ludzi
?
przyblizone ilosci co do czasow 2 wojny i hitleryzmu i gebelsizmu
a moze i wiecej

wiec logicznym stwierdzeniem jest
ze Kosciol jest rownie dobry w mordowaniu milionow co Hitler
jedna banda zwyrodnialców
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

rzeczywiscie biedny dziadek
jeden z tych co parasolka zadzga na ulicy w protescie przed kinem
bo przeciez jego swietych ksiezy nie wolno obrazac
tego biednego dziadziusia nie obchodzi to,ze dopuszczaja sie krzywdzenia dzieci
ze dzieciak ma spieprzo..e całe zycie
oj biedny dziadzius

takim dziadziusiom ,byłym hitlerowcom d*py obmywamy
i takim,co ich popierali i klaskali jak oni szli na front mordowac dzieci
i potem oni sie tak zachwycja kwiatuszkami i szczeniaczkami...zu schone blumenschien..oj oj

ale ze ich granaty rozrywały dzieciaki
ze umierały w meczarniach tego ku...y nie chca pamietac,o tym nie mysla

podobnego rodzaju ten dziadzius
tylko nie raczycie tego widziec

on ich bedzie bronił-dewiantow ,złodziei ,oszustów za wszelka cene--bo oni sa swieci
jak jego wiara

tak samo swieta była wyzszosc rasy niemieckiej--

stad zamnkiete oczy i sumienia

w człowieku moze byc i anioł i bestia zarazem
zalezy co mu pasuje
a juz szczegolnie w fanatykach
biednych dziadziusiach popierajaych zbrodniczy system
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam film Misja z Robertem de Niro. Nieporozumień i kłamstw odnotowuję więcej niż ciemnych kart, choć ciemne karty oczywiście są i były. Przykładowo stosy to domena państw protestanckich, głównie Nimiec. Bez porównania zupełnie, co nie znaczy że u papistów się nie zdarzały.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Raven
umyj okulary prosze
ty juz do tego zaklamania nie pasujesz
pozytywny i nieglupi chlop z ciebie...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

raven

Ludziom prostym z wcześniejszych pokoleń propaganda komunistyczna wyprała mózgi, ale także uniemożliwiła dostęp do informacji. Świat zachodni także nie jest wolny, z rozmaitych, partykularnych i politycznych względów, od propagandy.
Po r. 1989 naiwni ludzie dali się podejść propagandzie demoliberalnej i bazującej na niej fałszywej "transformacji ustrojowej".

Amerykański socjolog Rodney Stark postanowił przewietrzyć stereotypy dotyczące historii Zachodu i roli KK pisząc książkę " Nie mów fałszywego świadectwa". Potężna dawka informacji, która pokazuje, że propaganda stworzyła świat postawiony na głowie.
Temat rzeka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tego już się leczyć nie da. Stary odpłynął całkowicie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie noszę okularów jak na razie. Bez nich widzę tyle, że statystycznie i w skali globalnej to chrześcijanie to są ci "good guys". Nie ma bardziej prześladowanej religii. Przybija się ich do krzyża, pali żywcem, rozstrzeliwuje, chrześcijanki sa zbiorowo gwałcone i przerabiane na niewolnice seksualne. To jest Kościół, taka misterna konstrukcja utkana z miłości i pewnych zasad moralnych. Nie są to zawsze rzeczy namacalne i dające się zmierzyć.
Oprócz tego jest kościół instytucjonalny. Tu jest różnie. Zbudowano go na furiacie, choleryku i tchórzu, św. Piotrze oraz na brutalnym mordercy, św. Pawle. Ale to by było bardzo niesprawiedliwe na tym zakończyć opis tych dwóch. Wykonali sporą pracę, czyli takie oczyszczenie wewnątrz Kościoła. Jest zreszta piękna legenda o drugim zaparciu się Piotra. Sienkiewicz ją rozpowszechił i nawet Nobla za to zgarnął. Piotr ponoć uciekał z Rzymu, bo tam już trwały prześladowania chrześcijan. Jezusa na drodze spotkał i zapytał: dokąd idziesz, Panie (Quo vadis, Domine). Ano do Rzymu, Piotrek, do Rzymu. Bo jeśli Ty, moja opoka, dajesz nogę, to Ja muszę się dać ponownie ukrzyżować.
Piotr oczywiście wrócił i dalej już wiadomo. Pawłowi z kolei głowę obcięto. To sa takie pewne sygnały, zapowiedzi, czego mamy oczekiwać. Długo by pisać, więc pójde na skróty. Myślę, że Watykan zostanie splądrowany i zniszczony i krew męczenników po raz kolejny pociągnie dalej ten statek. Jaśniej niż w Fatimie tego się nie dało przedstawić. Watykaniści boją się bardzo i mechanizm wyparcia jest tu potężny skoro uznali że 3 tajemnica jest zakończona i dotyczy zamachu na Jana Pawła II. A takiego wała dotyczy! Jeśli im mało, to jest jeszcze wizja Piusa X, chyba największego z nowożytnych papieży. Zapadł w coś w rodzaju śpiączki na jednym ze spotkań. Wszyscy myśleli, ze mu się zeszło. Jak się obudził, to był przerażony i powiedział: "Widziałem Rzym skąpany we krwi księży i biskupów, widziałem któregoś z papieży jak w ucieczce rzuca się do wypełnionego zwłokami Tybru i tonie. Ujrzałem nasze świątynie w gruzach i wiernych, którzy je podpalają. Nie wiem, kim był ów papież, ale z całą pewnością nie był Włochem. Dzień Sądu nadejdzie, gdy w świętym Rzymie rozpadnie się Koloseum..."

Kto chce ten niechaj wierzy
Kto nie chce niech nie wierzy
Nam na tym nie zależy
Więc wypijmy jeszcze.

Ale to gdzieś tak po 20ej dopiero proponuję.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

raven

W kwestii formalnej - Kościół ma trzy aspekty, które muszą być traktowane łącznie;
1. mistyczne ciało Chrstusa, założyciela
2. lud Boży
3. instytucja kierowana przez duchownych, następców Chrystusa i Apostołów
Punkt pierwszy, kluczowy, stanowi Kotwicę.

Warto zauważyć, że jednym z najważniejszych symboli polskich, emblematycznym, jest także kotwica.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tamto to było raczej dla Isztar. Widzisz, każdy trochę manipuluje i dostosowuje przekaz. Kobiety bardzo lubią takie sensacje, wizje, przepowiednie. I bardzo dobrze, bo to wszystko raczej na 100 % prawda. Każdy politolog czy demograf przyzna, że masakra w Watykanie jest bardziej niż prawdopodobna. No bo jeśli oni masowo napływają i mnożą sie na potęgę a z drugiej strony walka wpisana jest w ich doktrynę filozoficzną zwaną religią islamu, no to jak to się ma niby inaczej potoczyć? A argument, ze Kościłół to mistyczne ciało Chrystusa tylko to potwierdza na gruncie duchowym. Skoro Głowa została zamordowana i zmartwychwstała, to jak Ciało może żyć bez głowy? Też musi w brutalny sposób obumrzeć, zeby powstać. Ja to tylko mogę ubolewać, że tylu ludzi chce być w tej drużynie mordujących i domagających się Barabasza. Bo ostateczny wynik rozgrywki jest już ustalony.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

pozostanmy wiec przy swoich stanowiskach

broncie obłudnikow -meczennikow
a j bede bronic
ofiary -dzieci

pewnie ze to nie jest kwestia slepoty tylko takiej opcji
ze jeden lubi to a drugi tamto

jeden lubi bajaderke
a drugi daktyle..
itd

sprawiedliwosc jest przeciez sprawa swiatopogladowa
szczegolnie kiedy ten swiat stoi na głowie

------------
nie wiem czym sie rozni mezczyzna czy kobieta ktorzy
uwazaja ze dzieciom sie nalezy najwieksza obronaz e strony spoleczenstwa najpierwej

od mezczyzny i kobiety ktorzy uwazaja ze ksiezom nalezy sie obrona najpierwej

pewnie jakas struktura mozgu?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

albo czipem?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tego to się za bardzo nie da bronić. Ale Apostołów było 12. Judasz stanowi więc 1/12, czyli 8%. To się mniej więcej pokrywa z moimi obserwacjami. 6% nadużyć wykazali kolesie ze Spotlight. Ten film to tak, dobra robota. Czułem pewien wstyd i zażenowanie po obejrzeniu. Ale to dotyczyło Kościoła w usa. w każdym kraju są inne subtelności. "W latach trzydziestych wprowadziliśmy tysiąc stu mężczyzn do kapłaństwa, aby zniszczyć Kościół od wewnątrz. Chodziło o to, aby ci ludzie zostali wyświęceni, a następnie wspięli się po drabinie wpływów i władzy jako prałaci i biskupi." - komunistka Bella Dodd zeznała tak pod przysięgą przez komisją amerykańskiego Kongresu, więc to żadna spiskowa teoria. My też mieliśmy swojego abpa Życińskiego. O nim piszę, bo tu jest sprawa jasna. Mam pewne podejrzenia co do paru innych, ale jest 8 przykazanie a co się napisze, to odpisać da się tylko przez 5 mimut.
Aaa.. jest jeszcze Trzynasta, czyli Maryja, więc proporcje są jeszcze korzystniejsze. Szatan o tym zapomniał i do trzynastki sobie prawa rościł. Dlatego jest uważana za liczbę pechową. Nikodema Dyzmę lucyferyczna loża kobiet wybrała na Wielkiego Trzynastego - taki fajny popkulturowy odprysk biblijnej symboliki. A to naprawdę jest piękna, maryjna liczba.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Raven potrzebujesz jakiegos trzesienia ziemi pod soba chlopie
i baby ..chociaz na chwile:)
zeby zrozumiec czym jest prawdziwe zycie
faceta zycie!

pa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Raveninio, liga broni, liga radzi, liga nigdy cię nie zdradzi. ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale przynajmniej na razie forum nie jest jeszcze sferą prywatną ani leżanką? Były tu już opery mydlane, pamiętam. Nie wracajmy do tego, bo nic fajnego z tego nie wynikło :))) Paaaa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oj, tam, nie bądź taki...zimny...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

wam sie wszystko kojarzy z opera mydlana
kobieta pokazuje inna sfere zycia facetowi
uzupelnia
a wam tylko romanse w głowie

ja nie siebie Tobie oferuje
tylko mowie ,ze ci brak towarzysza zycia
a zrobiłes sobie z wiary ......moze to sam kiedys odkryjesz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cicho fubu... Masz Petera Hammilla. Coś mi się zdaje, że znowu trafię.

https://www.youtube.com/watch?v=03xHbGe4OBQ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

@the raven
warto zerknac... https://www.youtube.com/watch?v=oBizRt8IU6I (-:
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oglądałem wczoraj prawie że na żywo, z małym poślizgiem. Karoń to jest diament, którego nie wiadomo skąd wydobyto i nie wiadomo czemu tak późno. Żal mi tylko trochę patrzeć na tego pana Rolę. On się wykazuje czasem taką ignorancją i niewiedzą, że ręcę opadają. Karoń pyta go na przykład: wiem pan na czym opiera się gospodarka Szwajcarii, skąd u nich ten dobrobyt? A Rola: eee eee nieeee, coś tam chyba wydobywają? No to Karoń szybko się zlitował i powiedział, ze o banki przeciez chodzi. Ale uczy się facet. Coraz lepiej jest u niego w tej telewizji, którą uważam zresztą za podejrzaną. A to dlatego, ze regularnie występuje tam wojskowy bezpieczniak Roman Sklepowicz oraz niejaki Tomasz Parol. I właśnie nie wiem, czy Tomacz Parol to nie jest przypadkiem bloger Łażący Łazarz, co jakiś czas temu chciał rozwalić platformę Salon24 proponując w zamian Nowy Ekran. Internauci szybko się skapnęli, że Nowy Ekran to projekt oficerów WSI i nic z tego nie wyszło. Może łowca coś kojarzy, bo pisze na Salonie. W każdym razie każda agentura potrzebuje wielu uczciwych ludzi, zebny się uwiarygodnić. I tak sobie można lawirować i ich wyławiać. Karonia za takiego uważam oraz Stanisława Krajskiego. I tylko tę dwójkę oglądam na tej platformie wrealu24.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wolałabym coś z przytupem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

raven

Zbyt daleko się posuwasz w obrazowaniu na temat głowy. Głowa jest, w zastępstwie co prawda, ale jak najbardziej legalna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Papież nie jest głową Kościoła. Ani jeden ani drugi :)))
Jest nią Jezus z Nazaretu.
Coś Ty narobił? Parę wątków o tym filmie a im tylko o to chodzi. Będzie z przytupem, bo to piątek. Pierwszy miesiąca zresztą. Ale jakbym napisał, co w związku z tym, to by isztar zrobiła na pomagam.pl zrzutkę na panią z agencji dla mnie. Więc have fun i pamiętajcie, co jest najczęstszą przyczyną utonięć.

- Alkohol!

- A nie bo woda!

https://www.youtube.com/watch?v=wU2Y1k26YmU
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

raven

Heretyk jesteś ! Albo schizmatyk...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie spodziewałem się hiszpańskiej...aaaaaargh!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nigdy nie spodziewasz się hiszpańskiej inkwizycji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tomek Parol = Łażący Łazarz = Fundacja Trucker.
Że przypomnę z kultowego filmu - co to jest sto prawników skrępowanych drutem na dnie oceanu? dobry początek ....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czyli jednak. Ale mi teraz wspomnienia z 2010 wróciły. Łazarz napisał, a prawdopodobnie ktoś mu napisał, genialny tekst Gruppenführer KAT ( http://niepoprawni.pl/blog/229/gruppenfuhrer-kat ). Z dnia na dzień stał się guru wszystkich, co uważali, że Putin z Tuskiem nam prezydenta odstrzelili. Założył platformę Nowy Ekran przekonując wielu, ze Salon24 Igora Janke gra do jednej bramki z wyborczą czy TVNem. Złapał się na to najlepszy bloger w historii blogosfery niejaki Seawolf. Szybko okazało się, że Nowy Ekran ma siedzibę w tym samym budynku co stowarzyszenie byłych oficerów WSI Sowa i że to jest po prostu operacja służ mająca na celu skanalizowanie niezależnych blogerów. Seawolf wygarnął Parolowi, co o nim myśli w paru żołnierskich słowach, a niedługo potem zmarł na raka. Pozostawił po sobie określenie Seryjny Samobójca i Pancerna Brzoza. Czasem zastanawiałem się, czy go nie dopadli. Dobry był i ostry jak brzytwa, a służby mają swoje sposoby na implementację chorób, o jakich nam się nie śniło. Ale raczej nie. To był zwykły kapitan żeglugi wielkiej z Gdyni, co pływał na wycieczkowcach.
A teraz Łazarz wraca jako stały gość "propolskiej, patriotycznej telewizji tylko z polskim kapitałem" jak to mówi pan prowadzący. O drugim ekspercie, Romku Sklepowiczu można przeczytać np. tu: https://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/61909 . Bardzo ciekawa sprawa z tą telewizją. Wsi spokojna, wsi wesoła. Widać kota nie ma, myszy harcują. A ja się w kontrwywiad bawię jakby mi życie niespecjalnie miłe było...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

fubu

Hiszpańska inkwizycja to w świecie lemingów odpowiednik yeti albo potwora z Loch Ness. Ta sama logika.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co jest, łowca? Nie znasz Monty Pytona? Nie wiesz, że Jezus jest głową Kościoła?
Dawajcie defibrylator! Tracimy go!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ryszard Opara - tak się nazywał pułkownik, który prowadził inicjatywę Nowy Ekran. W cywilu lekarz, który - o raju raju - w 1980 wyemigrował oficjalnie do Australii. W jego domu Machulski kręcił Kilera.
Z tego co pamiętam jego legendę wykopał bloger Stanislas Balcerac.

Seawolf rzeczywiście był kapitanem żeglugi wielkiej i nazywał się Tomasz Mierzwiński. Wspaniały koleś. Jak ktoś lubi przewracać kartki to napisał "Alfabet Seawolfa" - warto. Do jego określeń należą też "Pan Prezydęt" oraz "Forrest Gump polskiej polityki",
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No oczywiście wiem, że jest Głową. Ale papież jest następcą Piotra, czyli zastępcy, jakby nie było Głowy. ViceGłowa. Ale nie należy przywiązywać nadmiernej wagi do stanowisk i tytułów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

gr8 b8 m8 i r8 8/8 no h8
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Już 1 700 000 Polaków obejrzało Kler.
W dużej mierze dzięki histerii prawactwa.

Z drugiej strony, gdy powstał bałwochwalczy film o Papieżu „Jan Pawel II”, nie przypominam sobie, aby lewica wyprawiała podobne sceny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prawactwo, które jak samo przyznaje zamieniło sobie mózg z kiszką stolcową, przechodzi samo siebie :
Cejrowski : „Nie muszę oglądać filmu, żeby zawierzyć opinii innych osób. Tak jak nie muszę oglądać własnej kiszki stolcowej, ale mogę zaufać lekarzowi, który wprowadził tam sondę”.

Polacy w swojej większości mają prawactwo właśnie w kiszce stolcowej i zamiast wysłuchiwać kleru z ambony wypełniają kina nawet w seansach o 10.30 w niedziele.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No, a na narodowych socjalistów w Niemczech głosowało jeszcze więcej. Smarzowskie więc to tylko mały nazista w porównaniu z Goebbelsem..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Smarzowskiego bardzo obchodzi co o.nim mysli stary tchorz, ktory jest podrobka mezczyzny.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Cóż za zabawna zmiana miejsc. To można było przewidzieć dawno temu, w końcu komuniści i naziści to krewni z tej samej totalitarnej mafii. Ewolucja demoliberalizmu oparta na forowaniu jednego kierunku działań i jednego rodzaji idei kosztem innych kierunków zaprowadziła demoliberałów do tego samego obozu totalsów. Mamy to jak na dłoni, a do tego potwierdził to, jak na zamówienie Smarzowski, nawiązując do Goebbelsa. I codziennie mamy potwierdzenia tej mentalności, choćby tu na forum - zaraz się oni odezwą, jak owe nożyce. Nic innego już im nie pozostało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

No i właśnie dziś, w programie Warto Rozmawiać w TVPInfo, omawiają metody walki z Kościołem wypracowane w Niemczech nazistowskich w latach 30tych.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Telewizja Reżimowa najwyraźniej wzoruje się na wypracowanym wtedy systemie propagandy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Łowca, podziel się z nami co ty kupujesz :)))))

https://deluxe.trojmiasto.pl/Klasyka-w-szafie-piec-dodatkow-ktore-dodadza-stylu-mezczyznie-n127914.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

oj biedni ksieza przechodza własnie swoj holocaust
im bardziej słysze te pokretne tłumaczenia i bzdury
tym bardziej wymiotowac mi sie chce slyszac tych ludzi
ogladajac ich
i tym bardziej mnie odrzuca od katolicyzmu
oczywiscie ,ze nie łacze ich z nauka Jezusa
choc wiem jak wiele wspolnego ma z mitrianizmem i nie tylko

za kazdym artykułem w ktorym bronicie tych parchow
otaczacie opieka te obłede i obrzydliwosc
i kiedy zapominacie o katuszach tych ,ktorych te biedne czarne k...y skrzywdziły

bije sie w czoło i mowie do siebie
"nigdy wiecej z tym towarzystwem
jak najdalje od nich
i od koscioła"

zbiera mnie na autentyczne wymioty

moja corka przstała pomagac w caritasie,o jakze diametralnie inna jest pani wobec niej
pani bardzo koscielna,tez złego słowa nie da powiedziec o swietym kosciele
i dziecko sie wyłąmało
juz nie chce byc frajerem od stania godzinami pod sklepami z puszka

ide pomedytowac pod drzewem
jako wolny człowiek
pod słowianskim dębem:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Spytaj raczej ktory lumpex poleca światły stary czlowieczek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jest dziwne. Wspomniałem niedawno, że Grażyna Szapołowska wygląda dużo lepiej niż żona prezydenta Francji i wszedłem sobie na jej profil, by się upewnić, że nic się pod tym względem nie zmieniło. A tam antyklerykalne zdjęcie. Mała dziewczynka trzyma kartkę z napisem: "Więcej księżniczek, mniej księży!" Emocjonalnie zareagowałem, gdyz zdarza mi się to czasami i zostawiłem komentarz: "księża oskarżani są o wykorzystywanie dzieci, a tu proszę: wykorzystują je też aktorzy, by na księży szczuć". Pani Grażyna odpowiedziała pytaniem, czemu twarzy nie pokazałem. Odpisałem, ze po zeznaniach Zuckenberga przed Komisją Kongresu nie tylko nie pokażę twarzy, ale też nigdy nei założę prawdziwego profilu. Po czym, by załagodzić sprawę (bo uwielbiam tę aktorkę jak pewnie 90 % facetów w Polsce) dodałem, że głupio by było pokazywać moją brzydką gębę na profilu tak pięknej pani. Nic nie odpisała, Wpisy po pewnym czasie zniknęły, a dzisiaj czytam to:

https://natemat.pl/251347,szapolowska-ocenila-film-kler-to-zwykla-nagonka-aktorka-broni-ksiezy

No nie powiem, że ja żem to uczynił, ale anegdotka wyszła przednia. Kto wie, kto wie? Może zmiana kursu z konfrontacyjnego na ugodowy faktycznie owoce przynosi. Kobiety generalnie lubią komplementy zwłaszcza takie z definicji bezinteresowne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kontekst wypowiedzi tej pani jest taki, że generalnie kładzie na bardzo popularny film przysłowiową łaskę. Niemniej gratuluję poczucia własnej wartości, masz bajer, Kruku...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie, nie. Przecież wiadomo. To jest show biznes. Każdy wywiad jest rozpisany najpierw w excelu. Ale taka była koincydencja, że się uchichrałem. Teraz już mi mniej do śmiechu, bo tam w komentarzach wybiło jak w kiblu na tamtym Weselu z Tymonem. To przecież karygodne mieć opinię w ogóle
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

niech mezczyzna o uczuciach chłopca wierzy w to,ze dama polskiego kina
broni chroni i ....pedofilie pochwala

Szapołowska nie byla nigdy piekna
kobieca tak
inteligentna w wypowiedzi tez,sam jej sposob wyslawiania sie jet taki,ze masz wrazenie iz to dama,prawdziwa kobieta
w swoim czasie grała duzo i odwaznie--stad ja wciaz widzielismy
tak jakby inne aktorki,ładniejsze,wszystkie były wowczas na wychowawczym

pieknych aktorek nie wymienie za wiele
choc było ich sporo
nie kazdej sie poszczesciło ze sława i rolami ,tak jak Szapołowskiej
jest specyficzna i wyjatkowa
moze i tez zadbana

tak samo jak Smarzowski
mnie sie wydaje przystojny i meski
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

raven

No to jest to dowód na przynajmniej parę rzeczy. Że warto reagować w dobrej sprawie i że to zostaje nagrodzone.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak szczerze, to nie znam nikogo w Polsce kto by jawnie pedofilię pochwalał. Wiem, że za granicą są takie prądy myślowe. W partii zielonych w Niemczech kilku ich było i zostali usunięci. Jest też jeden europoseł. U nas to prof. Hartman stwierdził, ze czas na dyskusję na temat piękna relacji kazirodczej. Wyleciał za to z Ruchu Palikota. To był wyczyn godny umieszczenia w księdze Guinessa. Wylecieć od Palikota za poglądy obyczajowe. Ostatnio w TVN wyraźnie poparł eutanazję dziecl. Fajek dzieciak kupić nie może, ale zadecydować czy być uśpionym już tak. Jakaś ponura postać z rodziny Adamsów z tego profesora. Zatem moja odpowiedź brzmi nie. Nie wyczytałem w tym wywiadzie, ze ona popiera pedofilię.
Co do inteligencji to był kiedyś konflikt z Englertem, w którym nie zaprezentowała się jako osoba specjalnie mądra, ale skąd mam wiedzieć? Może to wypadek przy pracy. A aktorką jest świetną. To nie jest tylko kwestia tego, co tam w Wielkim Szu pokazywała. Jak Pana Tadeusza obejrzałem, to mi wystarczyło żeby aktorstwo ocenić.
Wszystko powyższe moim zdaniem oczywiście.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

łowca
co ty, to pół żartem było. wiadomo że za wywiady odpowiada menager. tysiąc razy bardziej prawdowpodobne jest, ze zagra niedługo jakąś świętą albo przeorysze i czyszczą jej przedpole. ale to już pomówienie. skąd mam wiedzieć. dziwne po prostu. najpierw zdjęcie z hasłem mniej księży (zresztą ciągle wisi) a teraz taki nonkonformizm godny eastwooda albo mela gibsona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

raven

Rada na to taka: zerwać z kultem gwiazd i do tego z idiotycznym kultem gwiazd, i z nim walczyć. Co to za gwiazdy, które świecą światłem odbitym. Trzeba wrócić do kultu gwiazd prawdziwych, które świecą własnym światłem, a są przecież takie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ty jesteś taka swiecaca gwiazda swiata nauki, literatury no i - co najważniejsze - tego forum.
Malo kto ma takie osiągnięcia z zakresu literatury jak ty. Oczywiscie mam forum na mysli. To najbardziej prestiżowe miejsce.
Talent wiekszy niz Szymborska.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

gdyby Szapołowska wypowiedziała sie odwrotnie
zaraz jezdzilibyscie po niej jak po łysej kobyle
za jej rozbieranki na ekranie
a tak jest ok

tutaj na koniec zrobiliscie cos co mozna ujac

"zdjecia nie zdjeła wiec kit z nia"

oj nie jestescie obłudni i zaklamani ..oj nie
do tego w jednej godzinie
baba przestała byc piekna
zrobiął sie jakas niepewna

zanim zaczniecie podziwiac to sprawdzie orientacje religijna

a zdjecie dziewczynki tak hanbi ksiezy ..ze ho ho
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja miałbym jeździć po kimś za śmiełe sceny? Bez przesady. To nie pornografia tylko sztuka filmowa. A zdjęcie z dziewczynką nikogo nie hańbi, lecz wolałbym, żebyście dzieci nie wykorzystywali w bieżącej nawalance, bo one nie mają ani świadomości ani zdolności do czynności prawnych. Ty znowu nic nie zrozumiałaś... To jest podłe łajdactwo jak też to: https://pikio.pl/kontrowersyjny-transparent-na-marszu-kod-trzymany-przez-dzieci/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

w jednym masz racje

nie rozumiem sensu twoich wypowiedzi
bo sa coraz bardziej pokretne

skoro wolisz ,zeby dzieci nie wykorzystywano
to maszpole do popisu mowic to w odpowiednim miejscu
srodowisku ktoremu sprzyjasz i w ktore wierzysz

i nigdzie tu nie pisałam z,e jestem kodziarzem
jak rowniez nie dawałam w reke transparentu zadnemu dziecku

znowu odnies sie do własciwych osob

nie chce mi sie juz pogniatac tego watku z toba
nie ma najmenijeszego sensu
zaraz dobierzesz sie do
zdjec moich dzieci z albumu

idzmy swoja droga
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Brawo. Wreszcie do Ciebie doszło, ze tak nie wolno robic jak ja zrobiłem. Napisałem, że wy coś robicie jakbyś była z jakiegoś środowiska. I to Ci się, całkiem słusznie, nie spodobało. Problem w tym, ze Ty to robisz cały czas. Piszesz, ze my byśmy potępiali Szapołowską za nagie zdjęcia, ze my kogoś bronimy itp. Jacy my?
I co mam, przepraszam, robić i jak? Prać księży po mordach i wyzywać ich od pedofilów? Kiedy ja naprawdę spośród kilkudziesięciu, których poznałem u żadnego nie zauważyłem żadnych niepokojących skłonności. A na oazy dawno temu jeździłem. Rodzinne, potem dzieci Bożych, w końcu do drugiego stopnia doszedłem, dawno temu w podstawówce. I bardzo miło to wspominam. W piłkę graliśmy i takie tam. Sorry, zmęczoy jestem niemożebnie, nie mogę już pisać pa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak sie zastanawiam czy łowca jest bardziej jak Szymborska czy jak Natalia Siwiec.
Sa identyczni z Natalka - caly swiat uwaza ich za posmiewisko a oni uwazaja ze sa madrzy. Roznica jest taka ze Natalka ma kase a starzec przez cale zycie dorobił sie debetu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie, nie, Kruczku, przecież wiem. Karygodne jest mieć opinię niezgodną z przewodnią myślą władzy no ale to tak oczywiste, że aż nudne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Raven ta pierwsza fraza
"wreszcie do ciebie doszło.."

jakze ja czesto takie style przemowy słysze od facetów
a potem okazuje sie
ze poprawiac po nich trzeba
załatwiac za nich trzeba
ze ich koncepcje du..y nie urywaja
jak wczesniej zapewniali
..paani ja to 15 lat robie
--na wiosne bedziesz miała
--na 100%...ale co sie pani denerwuje ..przeciez jak ja mowie, to tak bedzie
mnostwo opowiesci o heroizmie i inteligencji
o tym jacy to sa cwani i przebiegli (tu powinna sie zapalic lampka!)
z jakim to skurczybykiem nie walczyli itd itd

jacy to oni nie sa szlachetni...
bla bla bla

ech
juz sie nawet nie wsciekam
tylko politowanie mnie ogarnia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale chyba nie wśród aktorów i piosenkarzy, fubu? Prorządowi to są tam ludzie o poziomie artystycznym... no nie będę się znęcał. Rosiewicz, Pietrzak... Znaczy się Pietrzak to ta sama liga co Piotr Skrzynecki, jako animator i kuźnia talentów był niezrównany. Ale to jakieś 40-50 lat temu. Jeszcze duch Faraona czasem pisowskie konwencje nawiedza. A zupełnie swoją drogą idą Kazik z Muńkiem. I za to ich lubię. Muńka trochję mniej niż tego co ma z tyłuy sceny tlen.
Cała reszta to albo cierpi jak Peszek w Bangkoku albo czuje się jak żydowskie dziecko w tramwaju za okupacji (autentyczny cytat Ostaszewskiej, Cieleckiej? Nie wiem, mylą mnie się te divy Patryka Vegi). Oczywiście, ze artystycznie lewica to zupełnie inna liga niż Rosiewicz. Tylko tak sobie myślę, ze jak ktoś jest cały czas na planie jak młody Stuhr albo cały czas w trasie koncertowej, to czemu mamy go uznawać za znawcę procesów politycznmych, moralności czy czegokolwiek poza aktorstwem lub śpiewaniem? No tendencja jest pewna bo jest. W Stanach jest dokładnie tak samo. Trumpa tylko Clint Eastwood poparł a konwencje Clinton to były zloty celebrytów z wszelkich gałęzi show biznesu. Ludzie i tak zagłosowali jak chcieli. Wcale nie twierdzę, że mi się ten wybór podoba. Nie mój cyrk, nie moje małpy. Jak już Ator z YT tak na 95% wykazał, ze Michelle Obama to transio, to już tylko zagłada nuklearna albo potop może nas wyswobodzić z zakłamania i matrixa, którym okazuje się świat polityki.

https://www.youtube.com/watch?v=QnNs-i4q4O4
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Isztar.
Skoro zazwyczaj wszyscy wokół Ciebie sa lipni to...
Lipa.
Medytuj pod lipa, skoro pod dębem słowiańskim nie wychodzi.
Dziś dzień drzewa.
Buahahahaha
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

buha..ha ha

a kto powiedział ,ze nie wychodzi?
wychodzi
odkad licze głownie na siebie!
a
lipa tez dobra
odpreza,uspokaja,pomaga odsunac leki
a odwar z kwiatów,czy olejki działaja wykrztusnie...dobry na goraczke ,przeziebienie
a nawet wyczerpanie

ty sie smiej

kocham drzewa:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też uwielbiam.
Droczę się z Tobą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

raven

Ty porzuć te durnowate popkulturowe klimaty pełne gwiazd i gwiazdeczek, które widać po emocjonalnym odurzeniu. Idiotyzmem jest zachwycanie się ludźmi, którzy wypowiadają lub wyśpiewują kwestie które ktoś inny napisał lub skomponował.

Zerknijmy też do polityki - PIS zorganizował, będąc w opozycji, kilkadziesiąt rozmaitych kongresów merytorycznych, poświęconych analizie problemów społecznych i gospodarczych, których żadna inna partia nie miałaby szans ani kompetencji zorganizować i przeprowadzić. I tam występowały prawdziwe gwiazdy - gwiazdy intelektu.

Lewica to inna liga niż Rosiewicz ?

Nie ma i nie będzie w popkulturze większej klasy niż Rosiewicz. Tu był kapitalny tekst, dowcip, dobrana do tego muzyka, taniec i perfekcyjne wykonawstwo. To jest poziom dla innych nieosiągalny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

>Nie ma i nie będzie w popkulturze większej klasy niż Rosiewicz.
To jest poziom dla innych nieosiągalny

To prawda. Ten piewca bolszewizmu wyprzedził swoje czasy, on już dawno wiedział ze bolszewizm wróci.
Rosierwicz i Pietrzak, to pierwszy i drugi bard Pierwszej i Drugiej Peerel.

Wieje wiosna ze wschodu,
Wieje wiosna na dobre.
Kocham wiosnę, moją siostrę,
I twe oczy modre.
Może wiosna też u nas
Już na dobre zagości,
Może wreszcie zrejterują
Stróże kłamstwa i ciemności?

Michaił, Michaił, eta piesnia dlia tiebia,
Sztoby nowyje rjeformy tak dawioł ty da kańca.
Michaił, Michaił, ty pastroisz nowyj mir,
Nie anglijskij, nie francuskij, no ty ruskij bohatyr
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Serio? Rosiewicz? Ja to miałem na myśli w ogóle nieco bardziej ambitne i trudniejsze warsztatowo gatunki niż piosenka kabaretowa. Ale musiałbym przemyśleć, czy to lewica. Bo o ile u aktorów widzę zdecydowane przechylenie na lewo, to dotarło do mnie, ze w przypadku muzyków po prostu tego nie wiem. Nie wiem, jakie tam poglądy ma Nosowska. Nie wiem też, na kogo głosuje najwybitniejszy z obecnie żyjących polskich muzyków czyli Leszek Możdżer.
Wydaje mi się, ze w przypadku aktorów to może w dużej mierze o pieniądze chodzić. Jeśliby PiS wygało kolejną kadencję, to podejrzewam, że powoli zaczną ćwierkać z innego klucza. Emilian Kamiński, co patriotyczny teatr prowadzi doskonale wie, jak ciężko jest aktorowi, który nie manifestuje uwielbienia dla ekipy HGW
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Raven

???
Przecież napisałem,że to dotyczy popkultury, a tu Rosiewicz jest niedoscigłym ideałem.

Kultura wyzsza to jest zupełnie co innego, choc Rosiewicz się o nią ocierał blisko, bliziutko, dzięki kapitalnej umiejętnośći integracji wszystkich elementów swojej sztuki.

A "Najwiecej witaminy mają polskie dziewczyny" jest po prostu majstersztykiem bez podziału na kategorie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kruczku, w ogóle nie miałam na myśli artystycznej śmietanki a ogólny ogół społeczeństwa, że tak się wyrażę. No chyba że Ty poczuwasz się artystą, to chylę czoła. A Maja i Magda to raczej od Warlikowskiego są niż, za przeproszeniem, Vegi, jeśli wiesz, o czym ja mówię.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W życiu, bo przecież

https://www.youtube.com/watch?v=l7VykCTXX7M

Joke. Tak też nie uważam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

dla zainteresowanych, sciezka kariery wspomnianego Pana... http://www.bibula.com/?p=104707 (-:
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

No właśnie, internet ma swoje zalety, nigdy bym tego sam nie poskładał do kupy. Teraz już wiem, że intuicja mnie nie zawiodła, gdy kręciłem, po obejrzeniu paru kadrów, nosem na filmy Smarzowskiego i w efekcie żadnego nie obejrzałem. Mamy klucz do Smarzowskiego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

>W tej „grupie docelowej”, ku memu zaskoczeniu, odkryłam wczoraj wieczorem – byłą Premier RP, która własną ciężką pracą wyrobiła sobie powszechny szacunek polskiej opinii publicznej. I która dzisiaj stoi w głębokim cieniu. Premier RP – Matka księdza.

Przez chwile musiałem się zastanowić, kogo autor miał na mysli.
Doprawdy, przednie poczucie humoru.

„Premier RP”, „powszechny szacunek”.... co tam jeszcze było? „Ciężka praca” :)))))
Dobre, naprawdę dobre
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Hydepark

Detektyw - wywiad gospodarczy (3 odpowiedzi)

Szukam pomocy detektywa, który będzie w stanie dla mnie wykonać wywiad gospodarczy pod kątem...

Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co? (684 odpowiedzi)

Przez roku czasu wraz z żoną uczęszczałem do domu modlitwy wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel z...

Klimatyzacja w biurze (51 odpowiedzi)

Pracuję w biurze z dziewczynami. Teraz gdy się zrobiło ciepło, mają włączoną cały dzień...

do góry