Widok

Nora

Kultura Temat dostępny też na forum:
Opinie do spektaklu: Nora.
"NORA" Henrik Ibsen [lead]Nora jest gospodynią domową, perfekcyjną panią domu, której spełnienie zależy od satysfakcji męża. Nie pracuje, nie zarabia, wychowuje dzieci. Nora rozpoznaje własne życie jako egzystencję "lalki". Postanawia odejść od męża, zostawić dzieci i opuścić dom.[/lead] Nora stała się ikoną samostanowienia, wolności ku samorealizacji, której warunkiem jest bycie w prawdzie ...
Przejdź do spektaklu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kolejna lewicowa propaganda

promowanie patologii. walka z rodziną, a potem dzieci są pogubione i nieszczęśliwe. sztuką byłoby znalezienie dla siebie własnej drogi i jednocześnie bycie z rodziną.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9

Nora - opinia na szybko

Jestem na świeżo po wizycie na tym spektaklu, i przeglądnąwszy recenzje widzę nadreprezentację negatywów. Zastanawiając się skąd takie reakcje dochodzę do wniosku i że zbyt podobne do naszego życia rodzinnego. Akcja tego spektaklu rozgrywa się codziennie w większości ( z mojej obserwacji) polskich mieszkań i w szczególności domów.
Niestety model związku lansowany wszem i wobec pcha kobiety ( ale także coraz częściej mężczyzn) dokładnie w ten sam model.
Sztuka dociera dopiero po spektaklu.
Polecam, wyróbcie sobie opinie sami.
TK
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry