Widok

Nowa Jabłoniowa

Nowa Jabłoniowa Temat dostępny też na forum:
Nowa Jabłoniowa powstaje w bardzo dobrze skomunikowanym z centrum miasta obszarze. Blisko stąd jest także do obwodnicy Trójmiasta, która zapewnia szybki dojazd do Gdyni, wyjazd na autostradę czy dojazd do lotniska. Okolica, za sprawą wielu inwestycji deweloperskich, szybko rozwija się pod względem infrastrukturalnym. W sąsiedztwie inwestycji powstanie nowa szkoła, nie brakuje sklepów oraz ...
więcej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do kupujacych

Do kupujących, proszę brać pod uwagę że:
-mieszkanie będzie bez tynku na suficie,
-bez głowic na grzejnikach,
-bez terakoty na balkonie,
-wysokość pomieszczeń 2,52m, w blokach z wielkiej płyty jest 2,6m
-dostaniecie tylko to co jest w umowie, tylko to i nic więcej.

Odnośnie tego nieszczęsnego braku tynku na suficie to nie ma tego w umowach.
W umowie jest zapis że ściany boczne będą tynkowane.
Po prostu nie ma zapisu że tynki na suficie będą lub czy ich nie będzie, no i ich nie będzie.
Jeżeli ktoś nie wieży to proszę spytać w murapolu czy będzie tynk na sufitach, czy przy grzejnikach będą głowice.
Z głowicami nie jest tak źle bo można je kupić po około 40zl/sztukę ale tynk to inna sprawa, na jedno mieszkanie nikt z agregatem nie przyjdzie no i wtedy trzeba kombinować z płytami gipsowymi czy z układaniem gładzi bez tynku (może pękać).
Jak ułożymy tynk na suficie około 2cm to wysokosc pomieszczenia robi sie 2,50, wg przepisów mieszkanie powinno mieć min 2,5 w świetle, jak dojdzie jeszcze podłoga ze 1,5 cm robi się nieciekawie.
To na tyle decyzja należy do kupujących
popieram tę opinię 44 nie zgadzam się z tą opinią 4

Była Pani zainteresowana zakupem czy konkurencja prześwietliła inwestycję? :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 16

Witam,
Tynk na suficie nie został wliczony do ceny mieszkania. Nie będzie tynku i za niego nie płacisz. Za tą samą cenę możesz tynk na suficie położyć sam, samodzielnie lub zapłacić zewnętrznej ekipie wykonawczej. Nie jest to dla Ciebie strata finansowa, bo ten koszt nie jest wliczony. Jesteś zły bo nie płacisz za tynkowanie sufitów, więc ich nie tynkują? Czad... bardzo mądrze. Stropy w budynkach są typu filigran, filigrany pracują jeszcze przez chwile nim osiągną swoją ostateczną, normową, dozwoloną i przewidzianą strzałkę ugięcia. Dodatkowo w trakcie prac wykończeniowych dużo sie dzieje, a sufit jest szczególnie wrażliwy na różne prace wykończeniowe. Sufity nie są tynkowane, żeby tynk ten nie popękła. Jest to zabezpieczenia dla dewelopera przed licznymi reklamacjami od użytkowników mieszkań. Koszty napraw reklamacyjnych tynków na suficue przewyższają koszty uwzględnienia ich w umowie i przewyższają osobiste korzyści z chwilowo zadowolenie klientów.Jednak helloł?! Nie płacisz za tynkowanie sufitów, więc tą różnicę pieniędzy wydasz na tynkowanie później. To tak jak byś miał pretensje ze że nie ma klimatyzacji, gdy kupujesz fiata seicento bez klimatyzacji.
Roboty związanie z tynkowaniem wykona każdą ekipa wynonawcza wykończeniowo-remontowa, żadna filozofia. Dla przykładu Malują, cekoluja, robią wylewki samopozimujace, wystawiają okna, to i na sufit położą tynk. Pieniążki są, bo za to nie płacisz u dewelopera.

Koszt termostatów, nawet tych lepszych to okolo 40 zł za sztukę. Mamy najczęściej 3 grzejnik w mieszkaniu, czyli około 3 x 40 zl, to 120 zł. Naprawdę jest sens robić firmie- deweloperowi- ludziom tam pracującym złej reklamy za 120 zl?

Jak kogoś stać na wóz to i stać na konia.

Wysokość pomieszczenia jest prawidłowa. Tu musisz mieć pretensję do ustawodawcy, że stworzył takie a nie inne przepisy. Deweloper ma obowiązek trzymać się aktów prawnych obowiązujących w Polsce, które określają dopuszczalne wymiary kubatury pomieszczeń, czy budynku.

Wykończenie 4-5 m2 balkonu to tak ogromna budżetowa tragedia? Rozumiem, że po zakupie mieszkania rodzina wyżyłuje się z gotówki, plus obciążenie kredytem mieszkaniomy dociska do ziemi, ale zachowajmy logiczne myślenie. Cena 1m2 kafelek to koszt około 40 zł. Każdy pożądny mężczyzna, który umie pić piwo do meczu powinien umieć położyć kafelki na płasko. Youtube pękła w szfach od filmików instruktażowych, więc zamiast oglądać mecze, obejrzyj filmiki o ułożeniu kafelek na balkonie a zaoszczędzisz na robocie.Wykończenie balkonu również nie zostało wliczone w cenę mieszkania, więc za to nie płacisz. Wówczas wybierzesz takie kafelki jakie będą pasowały tobie i Twojej rodzinie do wystroju mieszkania.

Nie jestem pracownikiem Murapolu, ale jestem budowlańcem i wiem, i widzę jak często klient chcę wszystko, ale nie chce za to zapłacić. Najlepiej zapłacić mało a dostać dużo,a te dużo to przecież samo się robi i za darmo się robi. Jak idziesz do Biedronki to płacisz za to co masz w koszyku nic więcej, nic mniej. Nie masz w koszyku sera to za niego nie płacisz, ale jak chcesz ser to za darmo go nie dostaniesz, muszisz za niego zapłacić.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 40

W mojej informacji napisałam: "To na tyle decyzja należy do kupujących",
przedstawiłam moje spostrzeżenia i tyle w temacie.

Sorry ale z pośród wszystkich deweloperów budujących na pomorzu tylko Murapol nie tynkuje sufitów.

Wiem też że czasami ludzie kupujący mieszkanie nie czytają umów i potem mogą się zdziwić że coś co jest ogólnie normą i powinno być nie jest wykonane.

Wyżej, Pan Budowlaniec, napisał że nie widzi nic złego w tym że w mieszkaniach nie ma głowic przy grzejnikach - to tylko około 120 zł.
Idąc tym torem myślenia to niedługo deweloper nie zamontuje nam grzejników w trosce o to byśmy mogli sami wybrać wielkość i kolor grzejnika. To przecież tylko 150 zł od grzejnika.

Moim zdaniem w nowo oddanym mieszkaniu powinny być wykonane tynki na sufitach, powinny być głowice w grzejnikach.

Nie jestem konkurencją dla kogokolwiek, nie napisałam tu nic co nie jest prawdą.
Uwagi które tu opisałam nie są złośliwością czy czymkolwiek podobnym.
Nie robię i nie chcę robić nikomu złej reklamy. To co opisałam to są po prostu fakty.
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 2

Panie budowlaniec, takim tokiem myślenia mieszkania oddawane bez drzwi wejściowych, tynków na ścianach, bez wylewek, byłyby jeszcze tańsze. Dewelepor mógłby pochwalić się najniższą ceną za m2 na rynku, poza tym nie byłoby usterek podczas odbiorów w tych elementach. Trzeba się cieszyć, że mieszkania mają okna, a balkony balustrady ... chociaż? ... gdyby i tego nie było, mieszkania byłyby jeszcze tańsze ;)
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Panie budowlaniec"

Pana rozumowanie jest poprawne- bez wliczenia poszczególnych składników ceny do 1m2,mieszkanie rzeczywiście będzie najtańsze.

Jednak wydaje mi się wówczas logicznym, żeby popranie przeprowadzić porównanie cen, trzeba samodzielnie przeanalizować opis standardu deweloperskiego i samodzielnie podliczać i dodać ceny brakujący składników.

To tak jak byś kupił gotową bransoletę dla żony, albo kupił oddzielnie (osobno) wszystkie elementy do złożenia bransoletki, zsumował cenę i porównał do ceny gotowej bransoletki.

Wiem, że maturę z matematyki zdawało się dawno, ale to nie jest całkowanie, tylko posta matematyk z "wujkiem google" jako informator o aktualnych cenach poszczególnych prac wykończeniowych. Fora budowlane pękają w szwach od dyskusji o cenach, materiałach, robociźnie. Skoro ja umiem to policzyć, to i inni będą potrafili.

Dolicz ceny 1 m2 mieszkanie brakujące prace, tak by wszystkie oferty miały wspólny mianownik. Porównaj, czy dany deweloper proponuje, czy jednak nie proponuje najkorzystniejszą cenę 1 m2 mieszkania na rynku.

A co będzie, jak okaże się, że jak dodasz do tej najniższej ceny 1 m2 koszt samodzielnego zakupu i wykonania nieszczęsnej balustrady i żartobliwych drzwi wejściowy, to ta oferta wciąż będzie najtańsza na rynku? Nawet, gdy porównasz ją z deweloperem, który daje "balustradę i drzwi"?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Przynajmniej bez ścin z karton gipsu i bez braku opóźnień
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 16

Dziękuję, za zwrócenie uwagi na takie niedogodności ze strony dewelopera
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Filigranów nie trzeba tynkować

Hahaha. Słuchaj co mówią na odbiorach albo czytaj uważnie co podpisujesz.
Filigrany wystarczy szpachlować, a są to prace które i tak musisz wykonać w mieszkaniu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

najgorsze, że to jest 50metrów od Armii Krajowej i to poniżej jej poziomu w dodatku

hałas i spaliny, położenie nieciekawe niestety. przejeżdzam tam codziennie, myślałem, że to hotel buduja a to bloki mieszkalne
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dokładnie bliskość AK jest straszna! A ceny za metr....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Murapol

Jest ok. Oglądałem mieszkania dewelopera w Gdyni, jak dla mnie okay. Czysto i schludnie, ładna mała architektura, trawniki itp. Fajnie że przy nowej Bulońskiej, blisko pętli itd. Jak ktoś szuka ciszy to polecam lokalizację za obwodnicą. Tu jest blisko, 7 minut do centrum oczywiście po porannej fali, nie wszyscy jadą do roby na 8.00
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Z całym szacunkiem to nie mieszkania, to jakieś klitki...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Hej, ktoś się wypowie jak prace tam przebiegają? Kiedy to ma byc oddane? są jakies opóźnienia? może ktoś kto tam kupił już mieszkanie się wypowie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

W październiku planowane oddanie, nie będzie raczej opóźnienia, robią już elewacje i są wykonywane jakieś prace w środku.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy są tu jacyś właściciele mieszkań na nowej jabloniowej? Może założymy grupę na Facebooku?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy grupa powstała?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie widziałem jeszcze, ktoś się odważy ? :))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Grupa tutaj: facebook . com/groups/797136844022131
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

...

Już oddają mieszkania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Grupa dla mieszkancow na Facebooku

Dostepna pod adresem facebook. com/groups/797136844022131 lub po wpisaniu "Osiedle Nowa Jabłoniowa" w wyszukiwarce Facebooka :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ta grupa na fecabooku już jest bo nie mogę jej odnalezc
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Robi sie osiedlowo

Dzielnia dostaje ksztaltu drog wzdluz ak. Elewacja sie ruszyla a w srodku tez wiecej osprzetowania nie sama surowka:) Idzie na przod :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czyli inwestycja powinna skończyć się planowo o czasie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystko na to wskazuje
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

powinna - ale to sie okaze
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Posiadasz jakieś info odnosnie jakiegoś opóźnienia?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

chyba ktoś zaspał bo nie mogę się dostać do grupy :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Planujacy zakup

Czesc, czy ktoś potrafiłby opisać na jakim etapie sa obecnie prace w Gdansku na Nowej Jabloniowej? Jestem zainteresowany zakupem, jednak jak z terminem zakonczenia budowy, terminem odbiorów końcowych, podpisania aktów notarialnych i przekazania kluczy?
Z góry dzieki za odpowiedź
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prace

Z tego co mi wiadomo inwestycja ma byc skończona w październiku, aktualnie kończą elewacje zewnętrzne, mieszkania są już ponoć wykończone, zostały klatki dokończyć i pracę na zewnątrz. W listopadzie mają być odbiory techniczne aby można było remontować już, jeśli wszystko pójdzie sprawnie w grudniu mają być pozwolenia na zamieszkanie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Jasień

Initium (6 odpowiedzi)

Witam ,czy można się dowiedzieć jak mieszka się w oddanych już domach ,czy są jakieś poważne...

Prośba o pomoc gdzie warto mieszkać - zakupić mieszkanie, szereg. (25 odpowiedzi)

Jak w temacie prośba o pomoc dla ludzi z 3 miasta . Chce przeprowadzić sie do trójmiasta . i...

Novo 30 (3 odpowiedzi)

Budynek powstanie u zbiegu ulic Leszczynowej i Gabrysiak na Jasieniu. Blisko stąd do terenów...

do góry