Widok

Nowa Letnica

Inwestycja powstać ma w dzielnicy, która położona jest niedaleko centrum Gdańska, a jednocześnie blisko plaży w Brzeźnie. W ostatnich latach tereny te przeszły dużą metamorfozę, a budowa obszernej inwestycji mieszkaniowej ma być jej kolejnym krokiem.

W ramach inwestycji planowana jest budowa 2500 mieszkań. W pierwszym etapie powstać ma budynek ośmiokondygnacyjny, Kolejne będą wyższe 11-, 18- ...
więcej
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

pytanie

A czy po wybudowaniu nowego osiedla przestanie smierdzieć? Często tu czuć smole. Okna trzeba zamykać. Jak na razie interwencje mieszkańców nic nie pomagają. Wystarczy rano jechać przez Marynarki , smród jak z papowni. Mam nadzieje ze developer zrobi z tym porządek a jeżeli nie to współczuję nowym lokatorom.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 14

:)

ja jestem właściwie non stop i codziennie w tych rejonach jestem.nic nie śmierdzi i nie ma brzydkich zapachów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nic nie śmierdzi

mieszkam tu kilka lat i nic nie śmierdzi, może na Marynarki polskiej tak ale w Letnicy nie.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 8
Witam,teraz to ciezko kupic mieszkanie w miejscu gdzie będzie wszystko pasowalo i bedzie eko,na szadólkach śmierdzi,albatros tawer i cztery oceany przy samej ulicy a tam korki i smród spalin,trzy żagle wybudowane są przy liniach wysokiego napięcia. Zawsze cos sie znajdzie nie tak.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

Te linie wysokiego napięcia przy Trzech Żaglach nikomu przecież nie przeszkadzają, bo są puszczone pod ziemią
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Paskudne bloczyska

i do tego bylejakość robygowa.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 23

Pełna zgoda, Nowa Letnica to będzie gigantyczne blokowisko niestety....
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 9

Ja myślę inaczej... może i bd spore bloki ale przynajmniej nie będzie to 'sam beton' - jaki ma teraz miejsce na Morenie, tam oprócz bloków nic nie ma, żadnego parku, żadnej zieleni...nie mówiąc już nic o morzu...
Uważam że Nowa Letnica to zdecydowanie lepszy kierunek niż Morena czy okolice obwodnicy.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 3

kierunek fajny

zresztą fajny kierunek w stronę morza na jakiś potencjał, a na tym osiedlu go czuć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to osiedle nie będzie ani gigantyczne, ani nie będzie blokowiskiem, czasy swobodnej architektury dawno minęły:) akurat zajezdnia wygląda smakowicie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osiedle ładne, nie ma co mówić. Poza tym jesteśmy w mieście.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

ani gigantyczne ani blokowisko

wejdź na ich stronę i sam sie przekonasz. maja plan osiedla a tam jest wszystko narysowane czarno na białym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

serio?

bloki bedą, zgoda, ale ze sporymi odstępami i wcale nie dużo ich. Jak na dzisiejsze "standardy" budowlane będzie kameralnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Człowieku żyjesz w mieście i to wielkim. Wiec pomyśl światowo! jak na miasto to są spore odległości. Poza tym blisko będziesz miał do osiedlowych sklepików . A to jest duży plus. Jak dla mnie ok . Oby takich osiedli było więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy paskudne? Rzecz gustu.
Czy bloczyska? No cóż, wieżowiec budują, więc niezbyt można nazwać to bloczyskiem.
Dodatkowo są naprawde spore przestrzenie między budynkami, w porównaniu do innych ich inwestycji, więc... jest dużo lepiej niż Zajezdnia wrzeszcz, mila baltica czy inpro oliwa czy eurostyl zaspa. Też nie jest betonową junglą mieszkań na morenie, gdzie dojazd autem to mordęga, bo oprócz moreny korzysta z tych samych dróg banino i chełm i te wszystkie inne wariaty co Gdańsk rozszerzają z dala od morza. Letnica cóż, zostaje sama, potem nowy port i morze, nic więcej nie zakorkuje tam tak ulic jak biedną morenę, której czas dojazdu wynosi jak z banina.
Bylejakość? No cóż.. to jest wszędzie ^^ czy to inpro, czy inne deweloper, każdy chce sprzedać jak najszybciej budynek.. nic nowego. Ważne by cena była opłacalna.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

odległość między budynkami

Jakoś trudno mi uwierzyć, że odległości między budynkami będą jak na Zaspie-Młyniec albo przynajmniej jak na Żabiance.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Napisal troll mieszkajacy w bloku z wielkiej plyty :D
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

aż dziw bierze, że pomimo Twojej opinii ludzie kupują przysłowiową dziurę w ziemi, i z utęsknieniem czekają na zakończenie budowy, i jakoś nie nazywają tego paskudnymi bloczyskami jak byłeś łaskaw przytoczyć
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Modna dzielnica

niebawem będzie, a malkontentom mówimy dość
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tragedia

Gdańsk z roku na rok traci charakter.... Beton, beton i beton - jak za najlepszych lat komuny. Powstanie jedna wielka betonowa pustynia, nasze dzieci w przyszłości będą nas przeklinać Architektów od siedmiu boleści wysłałbym do łopaty w Chinach, dealerzy budują brzydko i byle taniej. Szmal, szmal i tylko szmal....makabra
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 12
My mielismy zarezerwowane mieszkanie na letnicy ale niestety zrezygnowalismy,ponieważ dojazd tam to jest straszny,korki na czarnym dworze ogromne
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8

a gdzie nie ma korków?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak ma się na piechotę do pracy.

Ja np. posiadam auto ale do pracy jeżdżę skm. Mam prace przy stacji i nowe mieszkanie również przy skm.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moze na Letnicy puszcza skm.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

to pewnie masz hałasy współczuje... albo musisz przejść całą kołobrzeską żeby dojść do przystanku (co ja bym osobiscie wolal) i dojazd do pracy wtedy tez zajmuje. Nie ma niestety idealnego rozwiazania
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

korki to są na górne tarasy

jeśli ktos uważa że tam jest zła komunikacja to zalecam wyjechac na górne tarasy w godzinach szczytu. Nowa Letnica jest przy nich genialna!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

To poczekaj aż się nabywcy wprowadzą. Ten układ drogowy nie jest przystosowany by wjechać i wyjechać z osiedla
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

:\

charakter Gdańsk ma może na starówce ale kogo stać na mieszkanie tam? Za to na Letnicy juz niejeden kupi bo robygi robią jeszcze mieszkania w normalnych cenach w przeciwieństwie do konkurencji ale to sie pewnie na dniach skonczy bo wszędzie słychać że będzie jeszcze drożej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla mnie Gdańsk piękniej

a nie traci charakter. Byłeś gdzieś za granicą w dużym mieście? Bo chyba nie jeśli tak mówisz. Gdańsk rozkiwta o czym świadczy choćby najazd turystów, to jedno z najbardzoej polecanych pożądanych i odwiedzanych miast Europy o d 2 lat!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Blisko do morza, blisko do Centrum (tunel), blisko do "wylotowki", stadion, tereny zielone...ale kupujcie lepiej na Szadolkach, Jasieniu, Kowalach, Baninach. Na Letnice i tak Was nie bedzie wkrotce stac... Na szczescie.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 2

https://m.trojmiasto.pl/dom/Gdansk-Opoznienia-na-budowie-osiedli-Robyg-n120999.html poczytaj o Twoim deweloperze. Dosam tylko że jak beda gonili terminy to lokale wiadoma sprawa jak zostana wykonane po za tym jak juz teraz deweloper ma problemy to boje sie jak to bedzie gdy przyjdzie do podpisania aktow przeniesienia wlasnosci. Ryzyko straszne ale w koncu Robyb wielki badziew za wielkie pieniądze pozdro
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

i gdzie tu logika?

skoro Robyg przesunął terminy a nie goni z budową zatrudniajac ludzi z ulicy to znaczy, że jednak chcą zrobić to dobrze a nie byle jak. Z dwojga złego chyba lepiej poczekać ale mieć zrobione przyzwoicie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

To znaczy, że na rynku coraz trudniej o budowlańców, ponadto sprzedaż mieszkań nie idzie Robygowi zbyt dobrze.
Wniosek: pośpiech w takich przypadkach nie jest wskazany. Budynek ukończony, a nie sprzedany w całości, to dla dewelopera niepotrzebne koszty eksploatacyjne. Budynek w początkowej fazie budowy wymaga jedyne ponoszenia kosztów stróża.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

jak mu nie idzie ta sprzedaż to czemu nie mogę kupić mieszkania na lawendowym

tylko muszę szukać po letnicy? Na lawendowych na kazde mieszkanie są rezerwacje po kilka osób. To taka gra w "orientuj się" - kto pierwszy ten lepszy a jak nie to mozesz tylko czekać czy się miejsce zwolni, jak na cmentarzu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie na każde mieszkanie są rezerwacje po kilka osób, bo dzisiaj na stronie Robygu na Lawendowych Wzgórzach jest 126 wolnych ofert.
Nawet gdyby na kolejne 126 ofert było już po 5 chętnych, to i tak połowa mieszkań nie ma nadal obsady. Na konkretne mieszkanie może być i 5 chętnych, ale na inne nie ma ani jednej osoby. Moim zdaniem w takim przypadku dla dewelopera nie jest korzystne szybkie zakończenie budowy i oddanie budynku do użytkowania, bo musiałby płacić czynsze za pustostany. Taniej wychodzi utrzymanie stróża, który popilnuje rozpoczętej budowy do czasu, aż rezerwacja będzie na odpowiednim poziomie. Jakim? ... to już wie deweloper :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

na te "lepsze" mieszkania niestety są rezerwacje :(

a skoro płacę kupę hajcu to chcę mieszkanie jakie mi się podoba a nie jakie jest wolne, ale dobrze ze sprawdziłeś, może ktoś skorzysta na moim pechu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

prawda

narzekają, narzekają a i tak kupują. Znam takiego co 4 mieszkanie od Robyga kupuje. A później trudno się załapać na perełki
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja mam znajomych co całe piętro na Lawendowych wzgórzach kupili pod wynajem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy mają na nazwisko Adamowicz ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przyjemne i ladne osiedle

Minęlo pól roku, a w Nowej Letnicy nie mozna kupic mieszkan - rezerwacje, najblizsze terminy "ostatków" za ponad dwa lata...W przyszlym roku rusza wielka inwestycja koło stadionu. Tak to jest sugerowac sie opiniami zazdrosnych trolli z obrzezy Gdanska, lub mieszkancow "cudownej" syfiastej wielkiej plyty. Ci co kupili-gratulacje, innym doradzam Atal i ktos tam jeszcze ma budowac niedaleko w przyszlosci, wiec radze sie pospieszyc. Osiedle wyglada naprawde fajnie - zielen, jasna kolorystyka, przestrzen, blisko do morza, tunelu, stadionu, centrum, Wrzeszcza. I nie smierdzi jak w Zajezdni Wrzeszcz z oczyszczalni sciekow. Pozdrawiam!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Budowlańców brak

to prawda niestety:( Pracuje w deweloperce to wiem co się wyprawia. Jasnie Państwo raczy z dnia na dzień nie pojawić sie w pracy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wizja

takie inwestowanie w tereny do tej pory zapamniane to chyba charakterystyczne dla tego dewelopera. I to w sumie fajne ze odkrywa nowe fajne miejscówki i to w dodadtku nie przy smierdzących szadółkach i głosnej obwodnicy a kilka kroków od morza. Moze i dzielnica do tej pory ni ecieszyła się dobrą sławą, ale jest szansa ze Robyg zrobi z niej drugie Mistaeczko Wilanów
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Całkiem nieźle Robyg

Wygląda na to, że powstanie takie małe, samowystarczalne miasteczko, gdzie wszystko będziesz miał pod nosem i jak się uprzesz to możesz się przez pół życia nie ruszać z dzielnicy :) Sam projekt może nie powala ale też nie różni się niczym od wielu innych mu podobnych, które teraz powstają za to podoba mi się to połączenie zieleni i wody, wygląda tak jakoś lekko.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kurcze, sama sie zastanawiam, czy nie sprzedać dotychczsowego mieszkania i nie zamieszkać w tej Nowej Letnicy. Moje pierwsze skojarzenie z nazwą - wieczne wakacje :-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zastanawiamy sie nad Robygiem, to chyba jeden z większych graczy na rynku, zatem nie zniknie :-) Bardzo podoba nam się ta lokalizacja, głownie ze względu na nasze dzieci, które kochaja spacery nad morzem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeden z największych w Gdańsku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzeba przyznać że w rzeczywistości lepiej prezentują się budynki niż na wizualizacjach. Mam wrażenie że jest lepiej, lżej i jaśniej
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

I później

Ponad kwartał w opóźnieniiu już mają przy budynkach C i E. B i D to będą lekko dwa miesiące.
Zastanówcie się dwa razy przed kupnem czy zależy Wam na szybkim mieszkaniu, bo to nie z Robygiem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie polecam - woda gruntowa w garażach przy odbiorach

W budynku A w garażu co jakiś czas wylewają wody gruntowe. Pęknięcia na ścianach, a czynsz to 55zl za miejsce postojowe.. Placisz za cos z czego niezbyt nawet mozesz korzystać. Polecam omijać tę inwestycję póki jest taki problem, bo woda w garażach pójdzie ścianamy pionem w górę i wartość tych budynków będzie koneic końców dużo mniejsza.

Po więcej info: gdansk-nowa-letnica.mojeosiedle -> a, b, c, d, e -> wątek z odbiorami i wątek z zalaniami
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

przesada

Jak na razie woda w garażach została usunięta, czynsz za miejsce postojowe znacznie obniżono. Proszę więc poczytać całość forum Nowa Letnica.
To jedyne ze znanych mi gdańskich osiedli, gdzie odległość miedzy blokami jest tak duża a wolna przestrzeń przeznaczona na zieleń. Cieszę się, że tu kupiłam mieszkanie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadzam sie. Równiez sie ciesze , że kupiłam tam mieszkanie. Bedzie pięknie :) Czekam na odbiór bud.B
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobrze że Gdańsk poszedł z rozwojem dzielnic w tą stronę. To ciekawa propozycja, dobra lokalizacja. Ma szansę stac się popularną miejscówką.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nadmorski zaułek w centrum miasta

Super lokalizacja i piekne osiedle - z monitoringiem, miejscami parkingowymi w bryle budynku, portierem, systemem smart ,panelami fotowoltalicznymi na dachu, placami zabaw, nowoczesnymi windami. Juz wyglada niezle, a jeszcze nie skonczyli. Ceny poszly sporo w gore. Bezpieczna odleglosc od terenow "podmoklych" jak atal itp.Jedyna interesujaca oferta w tej okolicy - blisko i do morza i do stadionu,centrum. Jest pieknie!:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

dobry pomysł na tą dzielnicę. Na pewno szybko zrobi się moda na Nową letnicę
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak ktoś lubi mecze i chce mieć blisko na stadion

to będzie zachwycony, przecież z tego osiedla na stadion to jest dosłownie rzut kamieniem:_)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

i nad morze:-). jak mieszkania? bo się poważnie zastanawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

jest teraz taka promocja grudniowa w robygu, ze jak sie kupi mieszkanie to miejsce parkingowe sprzedają za pól ceny, całkiem niezle
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

warto zaczekać do promocji wiosennej, ... mają być miejsca parkingowe w cenie mieszkania ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Chylonia

szkoła kosmetyczna blisko SKM Chylonia / Cisowa (8 odpowiedzi)

Witam, czy w okolicy stacji SKM Chylonia lub Cisowa znajduje się jakaś szkoła kosmetyczna (w...

Paciorkowiec grupa A (3 odpowiedzi)

Robiłam synowi wymaz z gardła- wyszedł paciorkowiec z grupy A-kolonie liczne. Syn nie jest ani...

Świat małego odkrywcy (3 odpowiedzi)

Jak jest w punkcie przedszkolnym Mali Odkrywcy??

do góry