Widok

Nowa Osowa

Osowa Temat dostępny też na forum:
Osowa to podmiejska, spokojna dzielnica Gdańska. Dominuje tu jednorodzinna zabudowa i kameralne kompleksy niewysokich domów wielorodzinnych. Od czasu kiedy Osowa zaczęła rozrastać się jako kompletna dzielnica powstała tu pełna infrastruktura miejska. Ze względu na bliskość lasu, jeziora i terenów zielonych, pomysłów na wypoczynek nie zabraknie tu osobom, które prowadzą aktywny, sportowy tryb życia. Z kolei sąsiedztwo Obwodnicy trójmiejskiej ułatwia dojazd do wszystkich zakątków aglomeracji. ...
więcej o inwestycji
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jakieś opinie?

Osobiście podpisałem umowę rezerwacyjną, moje pierwsze własne mieszkanie - szczerze mówiąc nie mogę się doczekać. Sama Osowa wydaje mi się świetnym i cichym miejscem, liczę, że korki za jakiś czas ustąpią. Słyszałem niezbyt pochlebne opinie na temat dewelopera ale póki co współpraca sympatyczna i bardzo pomyślna :) co jak co, ale ze wszystkich obecnie realizowanych inwestycji, Nowa Osowa przypadła mi do gustu najbardziej, mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i założeniami i się nie zawiodę.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Też tam kupiliśmy mieszkanie Co do dewelopera to są pozytywne i negatywne opinie my osobiście nie mamy z nim problemu no ale zobaczymy jak skończą budowę
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

te prostackie komentarze są waszych nowych sąsiadów jak wam nie pasuje to nie kupujcie tam mieszkania albo poczekajcie aż skończą budowe i wtedy się zastanuwcie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jest

Póki co współpraca z deweloperem przebiega bardzo pomyślnie. Żadnych problemów, szybkie odpowiedzi na maile, miła współpraca :)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 5

współpraca z deweloperem

na etapie sprzedaży deweloper zawsze jest super... prawdziwa próba zaczyna się przy odbiorze i później na etapie usuwania usterek. Nie wierzę, że będzie dobrze do końca. Obym się mylił...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

czytajcie umowy deweloperskie

czy w umowach Margo nie ma już klauzul zakazanych?

Są udokumentowany przykłady takich klauzul... i kar http:// decyzje.uokik.gov.pl/dec_prez.nsf/xsp/.ibmmodres/domino/OpenAttachment/dec_prez.nsf/C9862C7515DA785FC1257B05003F641A/Body/decyzja%20nr%20RGD.%2035-2012%20z%20dnia%2021%20grudnia%202012r%20_MARGO_%20-%20zik.pdf
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

niestety nadal kombinują na niekorzyść klientów

Według UOKiK, po kontroli deweloperów - "w umowach możliwe okazało się dokonanie jednostronnego odbioru lokalu - tylko przez dewelopera (Margo)"
http:// dom.trojmiasto.pl/UOKiK-skontrolowal-deweloperow-Zarzuty-sa-do-wszystkich-n76982.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

dłużnik

Pan Cz. nie płaci za czynsz swoich mieszkań w naszej wspólnocie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

witam nowych sąsiadów

Witam w takim razie nowych sąsiadów:)

też tam kupiliśmy mieszkanie :) i teraz tylko czekamy:)
jeśli chodzi o dewelopera to mamy naprawdę dobry kontakt póki co i mam nadzieje że pozostanie tak do końca:) Budowa z tego co widzę póki co także raczej porusza się do przodu.
Może wy mi powiedziecie, bo mam mała zagwostkę. co oznacza mieskanie w antresolą ? antresola w goglach jest jednoznaczna, ale ze szkiców wynika drugie piętro.
będę wdzięczna za wasze sugestie :)
P.s. w zw, z moim pytaniem czekam jeszcze na info od margo :)
pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Antresola

Antresola to także niskie piętro połączone z salonem. Cały sęk w tym, że na antresoli brak ścianek działowych, a schody stanowią łącznik.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W margo, ale i u innych deweloperow antresola to poprostu drugie piętro. Takie właśnie mamy zakupione w nowej osowej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam sąsiadów:)
Czy istnieje już jakieś forum? Mamy niedługo odbiory częsci wspólnych w budynku D (przynajmniej wg umowy) i warto o tym porozmawiać.

Dziś pierwszy wieczór na Osowej szukaliśmy miłego lokalu na kolację i nie było łatwo. Chętnie się dowiem jak się tu zadomowić ;)

Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Póki co zero zastrzeżeń :) Współpraca jest bardzo dobra, szybkie odpowiedzi na maila, zero problemów z kontaktem czy załatwianiem dokumentów do kredytu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nowa osowa - opinie

Witam.
Chcemy z mężem zakupic mieszkanie na osiedlu Nowa Osowa.
Jestesmy nawet po podpisaniu umowy rezerwacyjnej. Zaczynam jednak czytać komentarze, prostackie odpisy (ewidentnie) pracowników Magro i jestem przerażona. Niestety już dziś możemy stwierdzić, że Pani ktora nas obsluguje to żenada. Kontakt mocno ograniczony, brak wiedzy na temat budowy, sprzedaży, aranżacji...
Czy macie jakieś opinie i doświadczenia na temat tej inwestycji?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
My kupiliśmy tam mieszkanie kontakt mamy puki co świetny z deweloperem nawet byliśmy już na budowie i jest OK Na pewno mają obsówę z oddaniem budynku no ale zdziwił bym się jak by nie było
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jakie macie wieści odnośnie oddania? Na początku mówiono nam ,żebędzie to koniec czerwca, wczoraj okazało sie ,ze początek sierpnia.
My kontakt słaby. Pani Alina, albo nie odpisuje wcale , ewentualnie po kilku dniach...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My mając pod klucz odbiór nam przenieśli na przełom lipiec sierpień
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja podpisując umowę w sierpniu zeszłego roku, odbiór (pod klucz) mam do końca sierpnia. Ostatnio przejeżdżając obwodnicą zajechałem na budowę i na razie wszystko zgodnie z wizualizacją, mnie się podoba. Osobiście podpisywałem umowę u pana Darka, młody i kompetentny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie za blisko siebie są bloki? Ja tak nie chciałbym mieszkać, żeby mi sąsiad do kuchni zaglądał przez okno :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

tez mam odbior mieszkania z wykonczeniem pod klucz pod koniec sierpnia, wiadomo cos o ewentualnym przesunieciu terminu odbioru takich lokali?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej
ja mam odbiór wg umowy na połowę sierpnia(mieszkanie pod klucz),ostatnio byłem na budowie, dowiedziałem się ze podwykonawcom wykonującym wykończenie pod klucz Margo nie płaci o czasie ,więc oni nie pracują jak należy i na dzis opóznienie to jakieś dwa trzy tygodnie...o ile podwykonawcy bedą dostawać kasę za wykonaną robote...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
a czy ten odbiór w sierpniu tyczy się budynku C czy D?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej
oba bloki miały być odbierane na koniec czerwca,stan denweloperski....niestety jest opóznienie,kazdy indywidualnie podpisywał umowy i wg tych umow sa odbiory.z tego co wiem do konca sierpnia byc moze oddadzą mieszkania wykonywane pod klucz w bloku c,to tez jest mało pewne.co do bloku D to mowi sie o conajmiej 2 miesiecznym opoznieniu.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to każdy ma inne informację :(. Ostatnio Pani z Margo napisała, że nieoficjalnie nasze mieszkanie w budynku D ma być gotowe do odbioru (pod klucz) 28.08. Domyślam się, że ten termin nie jest do końa wiarygodny ale w umowie mieliśmy napisane, ze odbiór miał być 15.06. Z tego co wiemy od kierownika budowy, mieszkania będa oddawane zgodnie z datą podpisania umowy tzn. kto pierwszy podpisał umowe, tego mieszkanie będzie pierwsze wykańczane w kolejności.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie ma co za bardzo im wierzyc.....jak moga oddawac do odbioru mieszkanie w budynku D,skoro cały blok jest jeszcze nie oddany do uzytku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

odbior

hej
i jak odebrałeś mieszkanie z zgodnie z terminem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na Osowej mieszkają snoby i co niepokojące tam dość często są okradane mieszkania.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10

Niestety, nadal czekam. Póki co dostałem informację o połowie października.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Umowa deweloperska

czy ktoś zmieniał coś w umowie deweloperskiej Margo??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To my jesteśmy w podobnej sytuacji. Też podpisywaliśmy umowę ponad rok temu, mieszkanie pod klucz mieliśmy mieć do odbioru koniec sierpnia. Dziwi mnie organizacja pracy Margo. Dość często jesteśmy w pobliżu i od miesiąca brakuje jedynie białego montażu. Dlaczego Margo tak zwleka, nie wiem. Czy masz jakieś nowe wieści?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Margo się nie spieszy....bo nie chcą płacić kar umownych dlatego mają gdzieś opóźnienia w oddaniu mieszkań..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osobiście polecam.

Ja już w mieszkaniu od trzech miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Wykonanie pod klucz szokująco dobre, 3 drobne poprawki a reszta wygląda fantastycznie. Akustyka wspaniała nie jest ale też nie mogę narzekać. Ewentualne hałasy słychać tylko czasem wcześnie nad ranem (płacz dziecka) ale przez ścianę z sąsiadami raczej nie porozmawiam.

Jedyne co mi przeszkadza to niektórzy sąsiedzi - słoma z butów i cebulactwo. No ale nie można mieć wszystkiego.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

fatalne wykoanie

mieszkanie fatalnie wykonane, sa ukryte mankamenty, sciany juz pekaja w całym mieszkaniu! nie polecam.

my juz wystawilismy mieszkanie na sprzedaz :( a moglo byc tak pieknie
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4
do góry