Widok

Nowoczesna szkoła rusza na Ujeścisku

Opinie do artykułu: Nowoczesna szkoła rusza na Ujeścisku.

Kiedy 1 września zadzwoni pierwszy dzwonek, nie wszyscy uczniowie będą niechętnie szli do szkoły. 700 z nich zacznie naukę w najnowocześniejszej placówce w Polsce, która znajduje się na gdańskim Ujeścisku. Wybudowana w dwa lata publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 przy ul. Człuchowskiej , w gdańskiej dzielnicy Ujeścisko, spełnia nie tylko wyśrubowane unijne normy, ale także większość marzeń młodych ludzi o idealnym miejscu do nauki.700 uczniów, w wieku od 6 do13 lat, będzie tu korzystać z kilku ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szybszy Gdańsk....

Brawo Gdańsk - piękna sprawa. Widac, że miasto rozwija się nie tylko pod kątem Euro 2012. I to właśnie nazywa się konkret - nie potrzeba propagandy...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też biję brawo, ale dla szkoły

Gdańskowi biłbym gdyby miał wszystkie takie szkoły albo chociaż planował tak wyremontować wszystkie. Propagandy nie trzeba, wyścigów także. Cieszmy się z tego co mamy i szanujmy innych. Zwłaszcza z tym szacunkiem jest u nas katastrofalnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Problem jest taki,

że obojętnie czego nie zrobią, obojętnie czego nie wyremontuje, obojętnie czego nie wybudują i obojętnie czego ci bnei postawią na tacy to malkontenci będą zawsze i zawszę będą piep***ć, że im mało, że nie tak, że za wolno. Jak nie remontują dróg to źle i będziesz wieszał na nich psy, jak wyremontują to będziesz czerwony ze złości pocił się na trójmiasto.pl, że ci droge remontują musisz stać w korku. Ogarnijcie się, ty i tobie podobni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

szacunek

to podstawa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

brawo brawo

Szkoła zacna, ale propagandę to sam siejesz Tobiaszu. Oby nie skończyło się na tej jednej szkole. Mieszkam w "śródmieściu" i boiska z taką trawką, ba - samej takiej trawki nie widziałem w promieniu kilku kilometrów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie widziales no i nie zobaczysz na razie bo to sztuczna trawka;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Donald moze mieć taką...

zupełnie bez sarkazmu - popieram ideę takiej i każdej innej trawki dla wszystkich, nawet jeśli mowa o trawce z żubrówki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Brawo za szkole !! ale co z dojazdem .... jedna wąska ulica dojazdowa przez osiedle z którego wyjechać rano to koszmar ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

gratulacje taka szkola to podstawa:D potem pocisnijcie liceum dobrego poziomu i na studia przygotowanie jak nic :) Byle poziom byl utrzymany wysoki:) to ludzie sami sie zleca:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podstawa to dyrekcja takiej szkoły i zaplecze pedałgogiczne. Jeśli poprowadzą to ludzie z głową może być całkiem nizły efekt.

Nie chcę nawet rozwijać wątku pt. "co będzie jeśli będzie inaczej..."

byle tej szkoły nikt nie zamazał sprajami. Wandali łapać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

do w/w

zgadzam sie z twoja wypowiedzia ;-) wsumie to pisze ze ochrona bedzie. Ale monitoring jakis tez by sie przydal ;-) Oby kadra wyszkolila te dzieciaki na jakims poziomie ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

żeby im tylko ta nowoczesność nie uderzyła do głowy hehehe, niech ktoś się jeszcze weźmie za to zapyziałe UG, z****ne budynki, na parapetach ptasich odchodów po połowy okien, tępe władze, nieprzyjazne studentom, wożące tylko dupy na wycieczki finansowane przez UG, uczelnia wiecznie grubo pod kreską, mało innowacyjna, nieprzyjazna niepełnosprawnym, aż wstyd nazywać to uniwersytetem GDAŃSKIM, to ewidentna antyreklama dla miasta
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

kiedys studiowales?

bo wydaje mi sie ze dosc dawno, sadzac z twojego opisu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się z ta opinią.Władze U.G to beton.Studenci traktowani podle,jak intruzi.E,szkoda gadać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dumny

Jestem dumny że moja siostrzenica idzie od 1 września do tej szkoły...do zerówki...w końcu jakaś szkoła jest na poziomie Unijnym...Brawo!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ooo...

zamki na karte dziedzińce... co to jest tam mają siedzieci uczyć... a nie recydywiści.... ja nie wiem czy większość polskich więźień ma takie zbezpieczenia...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zazdrosny to tez sobie takie kup
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

błąd na błędzie Pani Wiolciu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a najlepiej jeden na dziu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dziub
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

błąd na błędzie Pani Wiolciu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no 2 metry zatrzymaja mlodych?? :D hihi jeszcze powinny byc wiezyczki straznicze i drut kolczasty :D

brawo gdanskj brawo :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

fajna szkola, ale sa nie na czasie z zasadami koszykowki;)

linia rzutu za 3 ma byc przesunieta o pol metra zdaje sie, a namalowana jest 'po staremu':P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak by namalowali pół metra dalej, to by się ze sobą stykały :) na zdjęciu wygląda że boisko jest nie wymiarowe...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

i tak jest za duże bo dzieci nie dorzucą do kosza. 6-13 lat to jeszcze nie gwiazdy koszykówki. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ciekwaski...

ciekawe, czy będzie sala od niemieckiego ???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

tam jest przecie wykladowy niemiecki...

no i histroria oczywiscie tez
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

poprawiam...

ciekawe, czy będzie sala od polskiego ???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

prysznice?

zawsze w szkolach byly, gorsze lub lepsze, tylko nigdy nie bylo czasu zeby sie wykapac po wf przed nastepna lekcja.
no i wszystkie laski zawsze byly "niedysponowane" bo im sie tipsy polamia i cwiczyly w tym samym czym chodzily caly dzien a po wf sie perfumowaly...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

błąd w artykule... ??? no nie wiem, nie wiem...

mama: "synku ubierz rowerek i zaprowadź go do sztni"

synek: "mamo, a co ze mną ?"

mama: " ty synku zaliczasz się do innych obiektów !"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

6-13 lat na bank beda mialy tipsy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie zdziwiłabym się ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ani ja, większość to teraz puste pudła

i takie pozostaną
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hhehehe w sumie tipsy

to by mnie nawet nie zaskoczyly, po tym jak widze dziesieciolatki z wylazacymi stringami-wykluwaja sie mlode (...)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I pewnie dalej tak będzie.
Swoją drogą jestem ciekawa ile z tych super nowoczesnych rzeczy będzie tak naprawdę wykorzystywana - albo raczej kiedy się zepsuje i nie będzie kasy na naprawę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zawsze były???? nieeeeeeee!

chodziłam do kilku różnych szkół i jakoś w żadnej z nich nie zauważyłam prysznica :P w żadnej, dosłownie - są tylko umywalki :/ w zamierzchłych czasach realnego socjalizmu /hihihi, jak to brzmi/ jeździło się na kolonie i śpiąc w szkołach można było wypatrzyć sobie oczy a i tak prysznica się nie uwidziało...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ul. Człuchowska?

Nie ma takiej ulicy na mapie trojmiasta.pl ://
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

prawda

niezla beczka hi hi hi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dla obcych

Ciekawostka - dzieci z ulicy, przy której stoi szkoła nie mają prawa do niej chodzić!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A zdjęcia przednie!!

Widzę, że pan fotograf, który nawet pod artykułem raczył zamieścić swoje zdjęcie, zna tylko jedną perspektywę i na zdjęciach nie pokazał nic. Zamazany pierwszy plan i na drugim nic istotnego. Żadnej perzestrzeni. Duszę się w tych zdjęciach. Najlepesze jest zdjęcie stołówki, boiska i schodów :D I te klocki też całkiem ciekawe :D Nie pokazał Pan niczego. A to zdjęcie z aparatem proszę schować...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

:)

Zdjęcie schodów - co to wogóle ma być?! No ale cieszy fakt, że eksperymentuje z nowymi technikami, kto wie może coś z tego będzie. Główne zdjęcie nawet trzyma poziom.
Piękny cumulus humilis nad tą szkołą.
Nie dociera do mnie zdjęcie z drzwiami.
Zdjęcie z klockami ciekawe ale dlaczego temu misiu ucięto kawałek główki? Jakieś dziecko to oglądnie i się przerazi.
Pomysł ze stojakami na rowery nawet ciekawy ale ławka psuje całokształt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jaki jest celownik

od miś, drogie dzieci neostrady?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Celownik od miś,

to ironia.
A mianownik, to klasyka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oj kultowego tekstu nie zna

z kultowego filmu, ale siara - dziecko neostrady
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tzw. perspektywa zoom'u

czuli przybliżenie na maksa i trach trach trach.

jedyne normalne zdjęcie to sala gimnastyczna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sami eksperci :)

rozmazane tło, perspektywa zoom'u, ucięty miś ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jacy tam eksperci,

po prostu zwykli czytelnicy, którym nie podobają się zdjęcia;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

True, true, ale nie do końca

Pierwszy raz muszę szczerze przyznać, że p. Unterscheutz zrobił normalne zdjęcie!!!
Chodzi o to, na którym widzimy całą szkołę - bez zbędnego "pocenia" się nad nim.

Co do reszty to mam nadzieje, że pójdzie w kierunku normalnych zdjęć, a nie pseudoartystycznych - co jak widać niespecjalnie się czytelnikom podoba, a to chyba istotny powód ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czepiacie się

Pan Łukasz na co dzień strzela kulturę . pl
Udało mu się połączyć przyjemne z pożytecznym i tego mu zazdroszczę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z troszkę innej perspektywy :)

Kilka fotek z końcowego etapu budowy :)

http://www.ujescisko.pl/?page_id=106&album=3&gallery=76

Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę, można na zdjęciach coś pokazać...

Niestety nasz szalony fotoreporter nie pokazał nic. Zdjęcia reporterskie maja pokazać szerszy kontekst, a nie elementy. Do reportarzu nie robi się zdjęć artstycznych, typu to z boiskiem. Co z tego, że widać kosze, jak kompletnie nie wiadomo, gdzie to jest. Ok, zgadzam się, że można pokazać coś w takiej perspektywie, wykorzystując głębie obrazu i jego silne punkty, ale tylko pokazując coś wyjątkowego, coś, na co zwraca się uwagę odbiorcy. A na co jest tu skierowana uwaga? Co jest tu szczególnego? Zdjęcie "z misiem" - wygląda jak zdjęcie modelu z klocków w skali. Podobnie zresztą ten "parking" dla rowerów ;) i domniemana stołowka.
Panie Łukaszu, kompletny brak przestrzeni, a przecież o to chodzi w zdjęciach budynków. Niech Pan nie zamyka odbiorcy w ciasnej klitce.
Brawa za zdjęcie główne. Nie wymuszone, nie wymęczone oddające rzeczywiście skalę inwestycji.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Specjalista

Widzę, że doskonale nadajesz się do tej roboty. Złóż swoje cv może wywalą tą niedorajdę i wezmą Ciebie :) Zdjęcie z klockami pokazuje, że to jest świetlica, są klocki na pierwszym planie bo co Ty byś chciał tam dokładnie zobaczyć? żyrandol? okna? Zdjęcie z drzwiami pokazuje czytnik, który jest tam przy każdych drzwiach łapiąc jednocześnie apteczke. Tylko do tego trzeba przeczytać tekst.. To nie są zdjęcia do dokumentacji technicznej budynku, tylko reporterskie. Jak na moje oko są ok :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hahaha litosci

zeby zrozumien sens robionych zdjec nalezy najpierw przeczytac tekst buehehe :)
nie dziwie sie ze twoje zdjecia sa na tak marnym poziomie ;]
beka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a gdzie

widziales zdjecia fotoamatora?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"To nie są zdjęcia do dokumentacji technicznej budynku, tylko reporterskie. Jak na moje oko są ok :)"

Reporterskie zdjęcia apteczki? Nie rozśmieszaj mnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ogólnie to z tą apteczką to przesada

jeżeli chodzi o inne zdięcia to mogłyby być lepsze, ale nie ma tragedii...
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"...klocki na pierwszym planie..." Chodzi o odchody?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

stac cie na wiecej?czy to max twojej elokwencji?

nie wiesz ze zdanie zaczynamy od duzej litery?
pajac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zdjecia rzeczywiscie niezbyt fajne

ale nie bede sie czepail fotografa, bo jak znam zycie to dostal polecenie, zrobic zdjecia "nowoczesnej szkoly", bo o tym bedzie artykul. a szkola okazala sie byc normalna, zwyczajna szkola jaka sie w tych czasach buduje, nawet na wsiach. no i trzeba bylo improwizowac :)
a ten artykul to zwykla propaganda sukcesu. zamiast "nowoczesna" wystarczylo napisac "nowa" Pani Marzeno :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam Się!

Boisko do kosza prawie mu się udało złapać ;) Zdjęcia miały z zamiaru pewnie być artystyczne, ale nie są ani dobre do art prasowego, ani nawet na digart.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rowniez uwazam ze zdjecia sa kiepskie nic nam nie przedstawiają proponowalbym zmienic fotografa bo moj 5letni syn lepsze zdjecia robi telefonem komorkowym... a nawiazujac do glownego tematu to jestem bardzo rad mam nadzieje ze powstanie wiecej takich szkół
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nikogo ci nie zmienia

zrozum ze ci ludzie za darmo pracuja i to towarzystwo wzajemnej adoracji, jeden drugiego chroni, wiec co sie dziwisz?
Gdyby ktos im za to placil to oczekiwalby przyzwoitego poziomu artykulow, niezlych zdjec takze zdecydowana wiekszosc redaktorkow tego portalu wylecialaby z hukiem.
W artykulach czesto zdarzaja sie katastrofalne bledy, swiadczace o niedostacznej znajomosci tematu lub ignorancji.
No coz, pisac kazdy moze....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

5letni syn z komórką

O zgrozo brawo za inteligencje a potem sie dziwią ze młodzi są okradani :) 5 latek z komórką on nawet numerów nie rozpozna ale co tam szpan jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to sie wykazales inteligencja

pomyslales ze 5 latek moglby ci zycie uratowac dzwoniac na pogotowie?
ty swoje dziecko pewnie bedziesz trzymal w jaskini, w nieswiadomosci i ciemnocie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jaki 5letni syn z komórką?

A kto powiedział, że ta komórka jest jego syna? A może telefon jest jednego z rodziców, a dziecko chciało zobaczyć jak się robi zdjęcia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tu chodzi o wizję.

"Widzę, że pan fotograf, który nawet pod artykułem raczył zamieścić swoje zdjęcie, zna tylko jedną perspektywę i na zdjęciach nie pokazał nic" Tu chodzi o wizję. Prawdziwy fotograf jest artystą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no no

i ten napewno nim jest :)
dziekuje za takich "artystow"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

szatnia dla rowerów ??? to coś takiego wogule jest...

a dla uczniów nie będzie... ???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

hehe

rozumiem że będzie szatnia dla roweró !!! i jak w artykule napisano "innych obiektów" czyli w tym przypadku uczniów...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a co to w ogóle

znaczy "wogule"?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie będzie dojazdu !!!

ze strony zakoniczyna, będącego w rejonie szkoły, nie będzie chodnika i drogi dojazdowej.
a dokładnie to droga jest, ale jest zagrodzona na odcinku ~100m przez plac budowy.
resztę dróg robią też byle jak, na szybkiego.
najlepsze, że drogi nie były pomysłem miasta tylko zrozpaczonych mieszkańców, którzy nagłośnili problem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

;/

po co dzieciom w wieku 6 lat sale z komputerami i internetem ? ;/ zróbcie takie gimnazjum albo liceum a nie podstawówke ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No i pierwsza wpadka po obejrzeniu zdjęć - stojaki na rowery "tzw łamacze kół" które nie nadają się tak naprawdę do niczego i wyuczają brzydki nawyk zapinania rowerka za koło ;-) a jak będą starci to się będa dziwić że w stojaku jest koło a nie ma ramy z tylnym kołem.
Żenada.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

SZKOŁA O ZAOSTRZONYM RYGORZE

szby których nie można stłuc ??? zamki na karte ??? a w ogóle to takie szyby istnieją ??? po co w szkole zaplecze na catering ??? i szatnia dla rowerów ??? stalowe ogrodzenie ??? ochrona ??? litości tam się będą uczyć dzieci, a nie recydywa...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie zna życia, kto nie słuzył w marynarce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

DROGA

a co z budowaną drogą prowadzącą do tej szkoły???? czy tez będzie otwarta od 1 września?? i czy juz pozostania taka z płyt czy jeszcze coś zmienią???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zamki elektroniczne

w szkole podstawowej to już coś. nawet supernowy gamch polibudy ma zamki na zwykły klucz, ale szafeczka z kluczami jest na karte, buahahahahahahah:)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dziekujemy

to jest szkola z bajki a nie jak nie ktorzy dryktorzy zachwalaja swoje szkoly jako z bajki a sam przeciwienstwem i kadra pedgogiczna jest do niczego bo tak jest w szkole podstawej nr 29 ktora ma sie szkoly z bajki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

myślenie boli?

a skąd wiesz jaka jest kadra w TEJ szkołe? Przeciez dopiero zaczna zajecia, sesese
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

piekna szkoła!

Naprawde piekna. Zazdroszcze dzieciakom i nauczycielom:))
Gratuluję.
gdynianka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nareszcie, nareszcie, nareszcie

Ta szkoła była tam BARDZO potrzebna. Brakuje jeszcze przedszkola na Ujeścisku!
Możliwe też, że w jakimś stopniu zmniejszy to korki na Warszawskiej i Łódzkiej, ale to trudno przewidzieć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

doskonale, są boiska, pozwoli to wychowac silnych i krzepkich męzczyzn, w przyszłości beda oni wykonywac prace fizyczne na rzecz ojczyzny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jasne, z porebskiego

a jak sie niby maja tam dostac, jak nie ma drogi łączącej zakoniczyn z ujesciskiem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hehe bardzo śmieszne...

a to boisko jak baltic arene... ulżyło Ci ??? powyżej pisali o kulturze, ale widze że gdańsk się nie zmieni ! Poproś swojego prezydenta to może i wam jakąś hale zbudują...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hehehe

"Poproś swojego prezydenta to może i wam jakąś hale zbudują..." - no i jestem w szoku, bo okazuje się, że szczurowa propaganda ukrywa przed swoimi obywatelami niewygodny fakt powstawania na terytorium "wroga" największej i najnowocześniejszej hali widowiskowo-sportowej hehehe, polecam odłaczenie się od propagandy, ruszenie 4 liter z domu, w pierwszej kolejności w kierunku Gdańska Żabianki, gdzie już za pół roku ukończona będzie budowa najnowocześniejszej hali w kraju
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

o ile mi wiadomo, to ta hala w 100% znajduje się w Sopocie, więc póki co nic nie macie !!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie najnowocześniejszej, tylko największej: rudolfowa propaganda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ok...

Hala w: Szczecinie, Częstochowie, W-wie i niestety mam zła wiadomość, ponieważ w Gliwicach zapadła decyzja o budowie jeszcze większej hali !!! Znowu Gdańsk, za plecami mniejszych miast... bardzo nam przykro, ale...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

o czym ty mówisz??

hale o których piszesz są dopiero w planach (szczecińska planowana jest od dobrych 4 lat i nic z tego nei wychodzi), poza tym są mniejsze i mniej nowoczesne, np. częstochowska będzie niewiele większa od hali Olivii!! tworzysz jakieś s-f zakompleksiony człowieku z północy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ok ja z północy a ty z gdańsku...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ojejjejjejjeje

wprost koziolkuje z rozpaczy;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hehehe, tak wy to sobie możecie w gdyni tłumaczyć, hala jest w granicach Sopotu (przez głupote warszawskich urzędasów) więc Gdańsk nie ma hali, ale się uśmiałem, a pieniądze na budowę przekazał Sopotowi charytatywnie hehehehehe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ale fakt, jest faktem i gdańsk NIE MA hali, hale ma SOPOT i mam nadzieje, że mieć nie będzie licze na PO widać nie popierają swoich samorządów, ale nie mój problem !!! I się nie zdziwie jak wyjdzie tak jak mówisz, że Gdańsk dał pieniądze charytatywnie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a na dachu lądowisko

co by kibice miały tam dostęp:))
Hale, którą Gdańsk sprezentował Sopotowi a zapomniał o drogach dojazdowych:)))
Ż E N A D A !!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a jakiś czas temu był artykuł w którym wyczytałem że w każdej sali będą tablice elektroniczne zamiast tradycyjnych białych czy czarnych, do tego telebim w sali gimnastycznej, tutaj nic takiego nie piszą - czy powodem jest tradyccyjnie uboga wiedza dziennikarzy trojmiasta.pl czy faktycznie tego nie będzie??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czemu tylko dzieci z ujescislka??????????!!!!!!

JA chodze do szkoly baletowej w gdansku i mieszkam na oruni gornej i do mojej szkoly byly rekrutacje dla wszystkich dzieci!! chetnych bylo ponad 1000 ale wybrano tylko 24 osoby min mnie a tu jest bez rekrutacji i tyko dla dzieci z poszczegolnych ulic(Białostockiej, Tadeusza Bramińskiego, Tadeusza Borowskiego, Ciechanowskiej, Częstochowskiej, Stanisława Dąbka, Aleksandra Dulina, Gorzowskiej, Andrzeja Huenefelda, Jeleniogórskiej, Kaliskiej, Wacława Kłoczkowskiego, Koszalińskiej, Lubelskiej, Łódzkiej (nr parzyste), Nowosądeckiej, Ostrołęckiej, Piotrowskiej, Płockiej, Kazimierza Porębskiego, Przemyskiej, Radomskiej, Jerzego Świrskiego, Tarnowskiej, Józefa Unruga, Wadowickiej, Warszawskiej od nr 52 - parzyste i od 41 - nieparzyste, Wieżyckiej, Zamojskiej oraz Jerzego Zwierkowskiego)to nie jest sprawiedliwe!.w imieniu dzieci z calego gdanska prosze o zmienienie tego
PS baletowka jest lepsza wlozono w nia 200 mln zlotych
za rok ma byc w niej wieksza scena niz w operze baltyckiej!!wiec spadac z tym artykulem!!(scena ma kosztowac 100mln zl!)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

popieram, poczytaj może tu na trojmiasto.pl jest dział ZDROWIE !!! szkoda słów...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

koraliku, naprawdę przykro mi się robi, gdy czytam, że osoba, która ma w założeniu być artystą, bo dla mnie tancerz czy tancerka klasyczna to powinien być artysta a nie sportowiec, jest osobą tak ograniczoną i niemyślącą! Wstyd! Idź dalej liczyć pieniądze jakie włożono w baletówkę, bo chyba tylko to potrafisz :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ujeścisko...

Może i ładne osiedle, ale to za......pie. stamtąd wyjechać w godzinach szczytu , to koszmar. Współczuję ludziom tam mieszkającym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie masz czego współczuć.

Mieszkam tu już ładnych parę latek, dojeżdżam do Śródmieścia do pracy i nie bardzo wiem o czym mówisz. Jeżdżę za to czasami np. Słowackiego - to dopiero jest koszmar!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

teraz będzie koszmar

jak zaczną tu przyjezdzac rodzice z innych osiedli, zeby zostawic dzieci :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do Redakcji..

.. jednoliterowych spójników i przyimków nie zostawia się na końcu wiersza..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie

Dokładnie ! ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Budowa szkoły pochłonęła 35 mln zł

Budowa szkoły pochłonęła 35 mln zł ...
Wyobraźcie sobie ,że sam projekt słynnego ECS pochłonie 20mln zł ...

Zamiast tego projektu mogła by powstać, przeszło połowa szkoły na Kokoszkach !!!

Do pudła te niby władze załadować !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

pozdrawiam klakiera ;o)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

taaaa następny imbecyl

ciągle te same denne argumenty: ile szkół za to, ile chleba dla głodujących etc...jak można być tak dennym socjalistą, nie budować hali, stadionów, nie budować ECSu, nie remontować kamieniczek, nie tworzyć parków, a jedyna rozrywką dla mieszkańców i turystów niech będzie rozbijanie wiat i picie piwa w chaszczach, ogródkach działkowych i innych przydomowych zielskach, BRAWO DLA SOCJALISTÓW!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

bo są rzeczy ważne i mniej ważne, dla rozwoju miasta najmniej ważne jest na dzień dzisiejszy ECS.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najnowocześniejsz szkoła niedługo będzie w Gdyni !!!

Bo to miasto jest najnowcześniejsze, najlepsze i najbogatsze i mieszkaja tu sami najlepsi ludzie !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W Gdyni juz była nowa szkoła, a teraz ja remontują

W Gdyni po kilku latach od wybudowania "super" szkoły na Chwarznie grozi ona obecnie zawaleniem. Remont za bagatela 7-8 mln to nic dla Gdyni. Pewnie dzwonek nie zadzwoni dnia 1 września bo szkoła jest cała rozgrzebana. Na pewno nie dadzą rady skończyć tego remontu. I żaden urzędas nie odpowie za odbiór bubla budowlanego. Warte jest przypomnienia, że obecny wice-szczurek Stępa w owym czasie był odpowiedzialny za prowadzone inwestycje w mieście.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nowoczesna szkoła w Gdyni będzie, ale za jakieś pół roku, kiedy to I Liceum Akademickie przeniesie się do remontowanego budynku byłego VII LO na Witominie... I wcale nie trzeba budować od nowa, wystarczy remont.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdynia mądrze myśli

W Gdańsku zlikwidowali trzy szkoły w najlepszych lokalizacjach i osiągnięciach a wybudowali jedną
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

i co jeszcze wymyslisz?

nawet g..... w Gdyni to perfuma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Jagiellńskiej stoi od ponad 4 lat puste przedszkole

a chętnych dzieciaków pełno. Miasto zatrudnia tam tylko ochroniarzy.
Czy to też wymysł, czy oczekuje na swojaka???
No dawaj:)))):)))) dalej cwaniaku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

taaa

Zgadzam sie,że Gdynia jest najlepsza.Świadczy o tym przede wszystkim długa i bogata historia- a nie jak Gdańsk,który jeszcze kilkadziesiąt lat temu był wioską rybacką-a wyławiane tam śledzie były rarytasem w najlepszych restauracjach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

i gitara
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a dzieci się nam nie potopią

bo widzę zero zabezpieczenia od strony jeziorka na fotce. Nawet żadnej tablicy ostrzegawczej nie postawili. A mówi sie wszystkie dzieci są nasze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to neich rodzice się wezmą za edukacje bachorów

jeszcze pare takich komentarzy i każą morze ogrodzić betonowym murem, a wejście po okazaniu dowodu, będzie cuuuuudnieee!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

każą morze ogrodzić

a gdzie jest szkoła z wyjściem nad wodę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a ta szkola ma jezioro metr od drzwi??

jest wiele szkół nad wodą, blisko morza też są, choćby szkoła na osiedlu wejhera, która jest bliżej morza niż hala widowiskowo-sportowa, poza tym, pierwsze słysze żeby ktoś dzieci trzymał na smyczy, każde może sobie pójść nad jakąkolwiek, a jak dojdzie do tragedii to sie zaczyna zwalanie winy, szkoła winna, prezydent winny, policja winna, winny bo widział i nie wrzasnął żeby dziecko do wody nie wchodziło, ludzie punknijcie się w łeb, i weźcie sie wreszcie za wychowanie tej młodej hołoty!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko szkoła i gdańska oświata

bo dzieci na wf-ie należy uczyć pływać!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A dlaczego nie pobudowano pływalni

chyba, że zajęcia z nauki pływania odbywać sie będą w tej widocznej na zdjęciu sadzawce.
Dobrze, że sala gimnastyczna jest, tylko czy starczy kasy na zajęcia pozalekcyjne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

niech budują szkoły, przedszkola i żłobki

a nie tylko wieżowce i stadniony by chcieli...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

szkoly i żłobki są, a widziałeś w Gdańsku nowoczesne wieżowce, stadiony, hale...???

najpierw pomyśl, później klep, oczywiście szkoły też potrzebne, ale dysproporcje pomiędzy szkołami a nowoczesną zabudową są szokujące, oczywiście na niekorzyść nowoczesnej tkanki miejskiej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

pierdu, pierdu ... spróbuj zapisać dziecko, o ile masz, do żłobka lub przedszkola. 3mam kciuki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a z czego je budować jak Adamowicz wyszsytko utopi w stadion i ECS ...

i zaraz będziemy w 'cz.d.' i tyle
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pytanie do architekta

Te drabinki nad oknami(na 6 małym zdjęciu) to dla ptaków, których tyle nad Szadułkami??
I czy nie będą przeszkadzały dzieciom w czasie lekcji??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To nie są drabinki tylko żaluzje, które chronią uczniów przed oślepiającym słońcem. Na pewno nie będą przeszkadzać, wręcz przeciwnie, będą pomagać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

chodzi mi o elementy poziome przytwierdzone do muru a nie pionowe na oknie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no wlasnie te elementy poziome to są żaluzje - tzw. łamacze światła...

http://www.mtj.poznan.pl/indexc584.html?site=lamaczeswiatla
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

super sprawa

Brawo Gdańsk!!!
Dodatkowo w ubiegłym tygodniu DRMG ogłosiła przetarg na kolejne boiska w ramach projektu budowy boisk przyszkolnych przy Szyprów i przy Kołobrzeskiej (tu w ramach ORLIKa). Ponadto na ukończeniu jest syntetyczne boisko przy ZKPiG na Małomiejskiej. Ciekawe dlaczego trojmiasto.pl nie napisze o tym za to o każdym 'pierdnięciu' szczurowatych ze śledziowa pisze pochwalne poematy? Tak samo o oddaniu po remoncie basenu na Żabiance również dziwnie głucha cisza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A kiedy będzie można do tej szkody dojechac nie stojąc godzinami w korkach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dobry Boże

przecież takie kloce to budowano w latach 60., już nawet szkoły na Zaspie czy Morenie są ładniejsze z zewnątrz :|
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

szkola jest naprawde piekna i stwarza wzor do nasladowania

Tak sobie czytam tych wszystkich malkontentow i nie moge sie nadziwic skad w ludziach tyle zlosci ,zawisci i glupoty.
Ta szkola nie jest ostatnia tego typu jakie powstana w Gdansku,wyznacza nowe trendy i stawia wysoko poprzeczke przy budowie nowych obiektow oswiatowych.To daje mozliwosc lepszego startu w zycie dla ludzi,mozliwosci rozwoju i edukacji juz od podstaw.
Tylko do Ewy:
Mysle ze w tamtych czasach o ktorych piszesz nie bylo jeszcze tipsow.Nastepna sprawa to zwroce Ci uwage ze na WF do gimnastyki byli zawsze dopuszczani uczniowie w strojach gimnastycznych.Ci bez stroju musieli siedziec na lawce.Takie wymogi byly w wiekszosci szkol.
No i jeszcze jedna sprawa to szkola dla dzieci od 7-13 lat wiec jakie tipsy i jakie laski???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Brawo

i pozdrowienia dla Pani R. Białousów, mojej byłej Pani Dyrektor :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja też pozdrawiam

mnie uczyła matematyki w SP 65, zanim jeszcze została Dyrektorem szkoły gdzieś w Gdańsku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pracować w takiej szkole...

Pracować w takiej szkole to zaszczyt i marzenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ładna szkoła

tylko dzieci mało - - do roboty panowie i panie ! Do 2050 roku liczba Polakow ma spaść o co najmniej 20 % !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Gdańsku o 30%

wszystko dlatego, że księża uczą wychowania seksualnego w szkołach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

spadnie liczba mieszkańców Gdańska

gdzieś słyszałem, że w 2025 Gdynia zrówna się w ilości mieszkańców z Gdańskiem - czy to prawda?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

do MorenaMan

dobrze słyszałeś, tylko nie do końca
gdzieś koło 2025 gdynia zrówna się ilością mieszkańców z Kartuzami i Bytowem... hahaha
Następnym razem umyj uszy!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Masz całkowitą racje co zmian demograficznych

Gdyńskie szkoły się nieporównywalnie szybciej rozwijają m.in.dzięki funduszom norweskim o czym tu sie nie pisze, a to że są najlepsi to już szkoda pisać, bo tacy podrabiani i niedouczeni"GrabówekMan"'ni z wolnego miasta odpornego na analizy GUS i rankingi zaczną wypisywać bzdury.
Nawet w konkursie Tesco nagrody warte setki tysięcy złotych otrzymali gdynianie. Do urn wrzucono kilkanaście milionów kuponów z głosami na 25 tys. polskich szkół. Na Pomorzu najlepszy okazał się Zespół Szkół nr 14 w Gdyni.
Gdańsk prześcignęło nawet Bojano:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No cóż, znowu czegoś zabrakło.

Jak zwykle nikt z projektantów nie pomyślał, by zbudować aulę. I tak, jak to w innych szkołach bywa, wszystkie uroczystości będą się odbywały na sali gimnastycznej. A próby przedstawień i innych atrakcji będą odbywać się kosztem gimnastyki. A ja tak lubię ćwiczyć!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Śliczna i bartdzo potrzebna

Szkoła jest naprawdę śliczna i bardzo potrzebna. Jestem babcią dziewczynki , która będzie chodziła do tej szkoły. Cieszę sie bardzo , bo szkoła jest kolorowa, przestrzenna, i bardzo nowoczesna. Niestety zdjęcia nie oddają jej piękna, chyba ktoś ma rację fotograf nie postarał się, za to zrobił to Pan Adamowicz i jego pracownicy. Kochane dzieci cieszcie się że będziecie chodzić do tak pięknej szkoły, kochani pracownicy i Pani Dyrektor życzę Wam wielu sukcesów. A Ci co źle piszą no cóż zazroszczą Wam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miła babciu drugoklasistki

Ja rozumie, ze możesz nie rozumieć co to zadanie gminy, subwencje, itd

Nie można już więcej dzieciom i młodzieży zabierać szkół, przedszkoli, boisk, itd w końcu trzeba też coś pobudować zwłaszcza, że deweloperka w okół się niemiłosiernie rozwinęła i dalej buduje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miły dziadku

ja rozumieM, ze byc moze edukowales sie w czasie okupacji, ale nie znaczy to, ze nalezy WOKÓŁ same byki sadzic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

szkoła

A gdzie jest ta reklamówka,na mojej mapie miasta/dzisiaj kupionej/nie ma takiej ulicy ,na Waszej stronie nie znalazłem równiesz takowej.Proponuję Panowie twórcy strony trochę wszechstronności
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

NIESPRAWIEDLIWOSC W GDANSKU ?

700 osób do takiej szkoly a reszta dzieciakow w tych zniszczonych budynkach. Jeszcze trawiaste Boisko... cool sale gimnastyczne luksus dla 700 osob ? a co z reszta uczniow ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

poprawka

kliknąć z błędem łatwo poprawić nie raz jest trudno,przepraszam,ale reszta jest OK
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie mogę się nadziwić ludziom, dla których wszelkie zabezpieczenia kojarzą się od razu z recydywą. Przecież tu chodzi o bezpieczeństwo dzieci, małych dzieci, bo to przecież podstawówka z klasami zerowymi. Moje dziecko rozpoczyna tu właśnie przygodę z nauką i naprawdę będę o wiele spokojniejsza mając świadomość, że jest tam dwumetrowe ogrodzenie i ochrona pilnująca aby dzieci nie opuszczały terenu szkoły. Tym bardziej ze względu na otwarty stawek obok. Eh... niektórym to nigdy się nie dogodzi. Jakby postawili niski płotek to by się czepiali, że nie dbają o bezpieczeństwo. Zawiść to brzydka sprawa...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

szkoła

mój ojciec budował tę szkołę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kurde, to chyba teraz medal dostanie !!! ;o)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zaspianin

A na zaspie hala dramat wymagajaca remontu ciekawe czy da sie cos zrobic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A maczety i latarki już kupione?

Bo do szkoły to tak raczej przez chaszcze się będą przedzierać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Piotr

a dojazd do szkoły jest tragiczny bo tylko jedna droga prowadzi do szkoły i na ośedle to szykujcie sie że na ujeścisko korki bedą straszne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

woda

Z tym stawkiem/zbiornikiem retencyjnym to przesada. Jak ktoś widzi wodę przy szkole, to juz mu się w wyobraźni dzieci topią. Przy mojej szkole były stawki i bagienka i jakoś nikt się nie utopił. W zimę, jak zamarzały, chdziliśmy tam sie ślizgać na przerwach i lekcjach WF. W 3-miescie jest bardzo mało wody powierzchniowej, nie licząc morza. Powiertze jest przez to suche, stąd wszelkie alergie zwiazane z pyłkami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Klimat jak za PRL, bo niby powinniśmy być wdzięczni władzy za taką

piękną szkołę.
A to ich za...y obowiązek. Od tego są. Od tego są oni.(cyt.)
Za to biorą kasę. Naszą kasę - publiczną.
Gorzej gdy wydają na pseudo promocję imprezową w środku miasta i puszczają ognie dla gawiedzi...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

co to za zdjęcia?

zero ostrości! Niech artysta fotografik zrozumie, że lustrzanki nie są dla wszystkich. Może warto by było porobić trochę zdjęć jakimś kompaktem...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

SESE

SESE pisali o ulicy Częstochowskiej nie Człuchowskiej czytaj porządnie artykuł,a co do szkoły to brawo Gdańsk,chciałabym by w Sopocie taka szkoła była ale to marzenia nasz prezydent nic nie robi tylko czu... stawia hotele:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

CZŁuchowska

pisze Człuchowska wyraźnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

prędkość

z taką samą prędkością jak budowano szkołę firma MTM zniszczy las na Ujeścisku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

durnie pisza opinie

co za durnie tu wszyscy pokolei piszecie takie bzdury ze sie czytac niechce to szkola dla dzieci jelopy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ładna szkoła

Podoba mi się szkoła , oby więcej takich w całym trójmieście i całej Polsce
Brawo pomysłodawcy , szkoła dzięki tylu obiektom będzie miała możliwość
dorobienia do swojego budżetu i dzięki temu tak myślę będzie się rozwijać ( basen , sks dla młodzieży , różnego rodzaju kółka zainteresowań szkolenia dla pedagogów i inne )
Zyska dzięki temu cała młodzież tam uczęszczająca i nie tylko.
Nauczyciele kształcie i wychowujcie nasze nowe pokolenie a za 20 lat kto wie może będzie dobrze wszystkim w naszym kraju.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

super

Moje dziecko ma tam isc do szkoly za rok ale jakos mi sie nie widzi prowadzenie taki kawal;/ na Wielkopolska mam blizej;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

35 milionów? A za 10 lat wyjdzie afera, że o połowę przepłacili!

To dopiero musiały się nachapać firmowe rodzinki tych z ratusza! Bo pewnie przetargów nie było???? I nie jesteśmy malkontentami - po prostu tu w kraju się kupa kasy marnuje. Ta szkoła powinna była kosztować góra 20 baniek - podejrzewam, że za parę lat wyjdzie na jaw afera, że o parę(paręnaście) baniek przepłacili.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

pytanko

Ciekawi mnie tylko, jaka będzie kadra pedagogiczna w tej najcudniejszej szkole. Tajemnicą Poliszynela jest fakt, ze stanowic ja będzie zgrana paczka - uchowaj Bozę. Ciekawia mnie kryteria doboru nauczycieli, bo wszystkie etety obsadzono juz2 lata temu... a to heca :0
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odp do matki

Naprawdę myślisz, że wszyscy nauczyciele pili już dwa lata temu kawkę z p.Dyrektor? Kryteria doboru były takie, że każdy nauczyciel ma skończone conajmniej trzy fakultety. Nie lubię jak wypowiadaja się w ten sposób osoby, które do tej szkoły się nie dostały. Chodzicie po fryzjerach, lekarzach i sklepach na Ujescisku i gadacie takie bzdury...Ale to zazdrość, prawda?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

błędne ulice...

na ujeścisku nie ma ul. człuchowskiej!!! szkoła jest na częstochowskiej! w spisie ulic powinno być piotrKowska. a ciekawe, czy np. z jeleniogórskiej (styka się z piotrkowską, jest obok ostrołęckiej...)dzieci będą mogły tam chodzić???
merytorycznie słabo, fotki słabo...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

j.w.

tutejsza hołota da wszystkiemu radę, lepiej było przeznaczyć te pieniądze na coś bardziej pożytecznego, a dla takich jak w Gdańsku, obowiązkowo tylko 4 lata nauki, za resztę hołota powinna płacić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

... faktycznie, co z nauczycielami?

znowu szwagierka zatrudniła szwagra?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co? Nie dostałaś się i zazdrościsz tym, którym się udało? Brawo!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

przenosić dziecko czy nie

a ja mam dziecko w prywatnej szkole i zastanawiam się czy przenieść je do tej szkoły czy nie. dzieciaczek miałby bliżej i odpadły by dowozy do szkoły. Ale nie wiadomo, co to za kadra będzie uczyć dzieciaki. może ktoś wie coś na ten temat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

PRZENOSIĆ

jestem w identycznej sytuacji i zdecydowałam z córką ,że przenosimy!!Po co płacić taką kasę za coś co jest bezpłatne .Słyszałam ,że kadra nauczycieli ma być młoda i wyszkolona!!Także jak dziecko jest z rejonu to nie ma co się zastanawiać.Moje dziecko jest teraz w szóstej klasie ale jak zobaczyła szkołę to nie było mowy o zostaniu w prywatnej . Zmartwiłam się tylko, że jeszcze nie było chętnych do klas 6, ale terazjuż Brawo!jest!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super!!!

Bardzo sie cieszymy z tej szkoly ,Ale tylko żałujemy, że wczesniej nie powstała! Mamy nadzieję ,że ekipa nauczycieli również będzie udana!! Najważniejsze żeby dziecko rozwijało się w niej i nauka była dla dzieci przyjemnością a nauczyciel umiał przekazać dzieciom wiedzę Teraz czekamy na gimnazja i licea !!!Pozdrawiam mama
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nauczyciele

Szkoła to miejsce, gdzie spotykają się różne grupy: dzieci, rodzice i nauczyciele. Aby układ działał, każda z nich musi w równym stponiu się zaangażować.
Kadra pedagogiczna? Jest zupełnie normalna, wykształcona, przygotowana, a przede wszystkim odznaczająca się dużym sercem dla dzieci. Nie czepiajmy się siebie nawzajem, tylko skupmy się na swojej pracy: nauczyciele na nauczaniu dzieci, uczniowie na nauce, a rodzice na wychowaniu i zaprzestaniu wyszukiwania dziur w całym.
Życzę powodzenia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

dla ciekawskich, czepliwych, a może zazdrosnych?

Rekrutacja była zupełnie normalna i odbywała się tej wiosny, a nie 2 lata temu. Kadra pedagogiczna to nie klika znajomych i rodziny. Każdy miał równe szanse.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zgadzam się...

Nie miałam żadnych znajomości, składałam podanie o pracę w czerwcu i zostałam przyjęta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nowa szkoła

nie ma co ukrywać nowa szkoła jest nowoczesna i ładna i takie powinny być wszystkie szkoły tylko dlaczego nie ma takiej na Zakoniczynie - dzielnica Gdańska , o której nasz pan prezydent and spółka zapomniali. dzieciaki z zakoniczyna będą musiały przedzierać się przez mokradła, , dlatego też wiekszość rodziców zostawiła dzieciaki w "starej szkole. A rekrutacja do nowej szkoły do był horror - zadecydowano za rodziców - nie patrząc na mapę. Bo Ujeścisko i Zakoniczyn to dwa spore osiedla, które cały czas są rozbudowane i jedna szkoła nie rozwiąże problemu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ci którzy muwią o tej szkole negatywnie niemaja sie do caego przyczepic spójrzcie do jakich wy szkół chodziliscie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

basenu nie będzie

niestety dzieciaki nie będą jeździły na basen. to duuuuży minus, inne szkoły zapewniają dzieciom basen. szkoda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

pierwsze spiecie Pani od J.Polskiego 24.08.2008

szkoła super, na wzór szkol zachodnich i piękny trawnik...tylko tam wszyscy maja prawo do korzystania z takich trawników :)), i tez myślałam , ze trawnik jest dla ludzi i naszych kochanych dzieci...ale niestety NIE!!!!!!
pani nauczycielka , która będzie uczyć Polskiego w owej szkole okrzyczała wszystkie dzieci, które przebywały na zielonej trawce, mówiąc , ze to teren szkoły...dla mnie to chore, może ta pani powinna postawić tabliczki , ze wszystkie dzieci maja tylko prawo chodzić do szkoły ale "dotknąć" trawnika Nie!!! bo inaczej grozi więzienie ...(a niestety nasze dzieci nie maja sie gdzie teraz bawić, bo zabrano nam pól placu zabaw na rzecz nowej szkoły)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tez to widziałem niestety szkoda dzieci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem nauczycielka przesadziła.. a skąd ona może wiedzieć czy te dzieci nie będą chodziły do tej szkoły, wtedy maja pełne prawo tam przebywać. Hmm a może by tak jeszcze zamki elektroniczne założyć na główną bramę szkoły, co..? :P i wstęp tylko miedzy pierwszym i ostatnim dzwonkiem.. Hmm a może pani nauczycielka była młodą absolwentka studiów, nie wie jeszcze jak się rozmawia z dziećmi i chciała w taki sposób pokazać kto tam będzie "rządził".. heh..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

budowa

pracowalem przy budowie tej szkoly :D owszem jest wielka jest bardzo ladna i nowoczesna... ale jakos wykonania zostawia wiele do życzenia.... pracowałem w jednych z firm ktore dokonywaly poprawek, poprawek także ... :)

poza tym jak na nowoczesna szkole uzyli tam bardzo wielu archaicznych metod... jak chociażby tony izolacji z papy... teraz sa o wiele lepsze srodki i mniej szkodliwe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ALARM wyje

A od dwóch dni ( i nocy też ) wyje w tej nowoczesnej szkole alarm!!!!! I chyba nikt nie potrafi nic z tym zrobic! Szału można dostac, dziecko nie spi po nocach, ale kogo to obchodzi?!!!! Mamy nowoczesną szkołę przecież! Brak słów na takie zaniedbanie i brak jakiejkolwiek reakcji na oczywiste zakłócanie spokoju i ciszy nocnej.l
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spokojnie

Basen jest dopiero w planach, a co do wyjacego alarmu nie oczekujmy ze po oddaniu do uzytku wszystko bedzie dzialal jak w zegarku, to co mnie boli to brak mozliwosci wynajmu boisk dla osob z zewnatrz ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A parking?

Dla mnie to wielka porażka inwestycyjna Gdańska.

Nie ma parkingu przy tej szkole - spróbujcie tam przejechać około 8:00 i 14:00
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

super szkoła jest wszystko super zapisze się tam
0
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mamy 2012 nie ma nowych szkół

2008 szkoła na ujeścisku, 2013 początek budowy kolejne szkoły skończą ją budować w 2015 (7 lat po poprzedniej) kpina
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Basen?

Uczę się w tej szkole 6 lat, a o basenie nawet nie słyszałem! Szatnia dla rowerów nie istnieje, a szyby nie są ani trochę nietłukliwe. A ochroniarz nie ,,strzeże terenu szkoły", ale siedzi w portierni i straszy wąsem!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry