Widok

Nowy Maszt Telefoni Komórkowej 50 m wysokości APEL !

Szanowni Państwo chcielibyśmy państwa zaprosić do udziału w proteście budowy kolejnego już masztu telefonii komórkowej w naszej dzielnicy. To już będzie trzeci maszt ale ten będzie miał 50 m wysokości czyli prawie dwa wieżowce. Inwestycja jest już rozpoczęta dokładnie obok budynku straży pożarnej przy ul. Wiczlińskiej. Większość mieszkańców dopiero teraz dowiaduje się o tej inwestycji, nikt nikogo nie informował wcześniej, nikt nikogo nie pytał o zdanie. Inwestycja jest o tyle kontrowersyjna że nieopodal 200 m znajduję się szkoła oraz przedszkole gdzie uczęszczają nasze dzieci, nikt nie wziął tego pod uwagę. Dla ciekawostki dodam że od budowanego masztu w niedalekim sąsiedztwie znajdują się dwa inne maszty w odległości 600m i 300m tworząc trójkąt który zapewne wytwarza niemałe pole magnetyczne. Protestem chcemy pokazać że jako mieszkańcy dzielnicy chcemy mieć wpływ na to co się dookoła nas dzieję. Zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym a tu przecież chodzi o zdrowie nasze i naszych dzieci, jak widać machina biznesowa i materialna kieruje się innymi prawami. Drodzy Wiczlinianie razem możemy spróbować zatrzymać tą inwestycje JEŚLI CHCECIE PODPISAĆ SIĘ POD PROTESTEM PROSZĘ DZWONIĆ POD NUMERY PONIŻEJ.

691 210 325
601 669 920
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 13
Boże kolejny maszt ,przecież to jakieś zabójstwo promieniowania,niedaleko jest maszt,więc pewnie kumulacja fal magnetycznych będzie ogromna.Nie wyobrażam sobie takiego masztu w zabudowie domków jednorodzinnych.Pozatym jest nas bardzo dużo młodych mieszkańców z dziećmi i musimy walczyć o ich dobro i zdrowie.OCZYWIŚCIE PRZYŁĄCZAM SIĘ DO PROTESTU.Zachęcam również innych rodziców i mieszkańców do protestu im nas więcej będzie tym lepiej,przekaże również wiadomość innym rodzicą w szkole.Dziękjemy za wiadomość do tej pory żyliśmy w niewiedzy o takiej inwestycji
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 12
Przecież to jakieś szaleństwo! Wiczlino które miało być najpiękniejszą dzielnicą Gdyni stanie się DZIELNICĄ MASZTÓW ! Gdzie ta GDYNIA-ZACHÓD i gdzie nasza nowa nowoczesna i ekologiczna szkoła? O ile wiem maszt jest inwestycją Playa i zostali już wyrzuceni z innej lokalizacji Wiczlina rok temu. Słyszałem że pakowali się również na teren Parku Krajobrazowego, tylko że Park jest pod ochronną a my i nasze dzieci chyba NIE!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 12
a te numery : 691 210 325 i 601 669 920, to rozumiem, ze numery stacjonarne... :)
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3
Te numery działają doskonale od dawna i nie potrzebują niczego na wzmocnienie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 10
Na wzmocnienie o tej porze roku najlepszy jest Amol, polecam dla każdej Ani
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3
zastanów się człowieku co robisz.Nie wierz operatorowi tylko psłuchaj fachowców i dowiesz się jak szkodliwe jest promieniowanie/chociaż chyba wiesz/Czy pomyślałeś że skutki promieniowania mogą odbić się na tobie i całej twojej rodzinie ale wówczas żadne pieniądze ci nie pomogą.Jeśli jesteś wierzący to zastanów się nad piątym Przykazaniem Bożym.Najbardziej szanowani są ludie którzy coś osiągają własną pracą .Tak zdobyte pieniądze przyniosą wam nieszczęście.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9
To ty się zastanów i sprawdź jakie są normy w polsce a jakie w europie. Jak zwykle jesteśmy zaściankiem blokującym rozwój. Pewnie taki ciemnogród nadal używa bębnów i dymu z paleniska w sieni do komunikacji, bo przecież nie telefonu komórkowego, który przy uchu może spokojnie przekroczyć nawet 1000x normę której stacja bazowa będąca daleko nie może...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
A kto z protestujących nie ma telefonu komórkowego? Ilu ma internet od operatora komórkowego?? Mieszkamy wszyscy (ja też) w tej pięknej dzielnicy, gdzie jak grzyby po deszczu rosną nowe osiedla i żeby rano stamtąd wyjechać trzeba stać w coraz dłuższym korku na Chwarznieńskiej. Jakoś trzeba tych wszystkich ludzi obsłużyć, prawda? Niedługo telefony zaczną się przytykać, transfery spadną i wszyscy protestujący będą składać reklamacje. Każdy chce dobrego zasięgu, ale stacja bazowa ma być nie bliżej niż 10km. Hipokryzja.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 6
Panowie jak się komuś przytyka to niech się przeprowadzi pod wieże w Chwaszczynie gdzie zasięg jest super i pełno miejsca bo w obrębie trzech kilometrów nikt domu nie stawia
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 9
Proponuję żebyś sam się przeprowadził, najlepiej na wieś albo do lasu. W mieście ludzie potrzebują łączności i zasięgu, komunikacji publicznej, kanalizacji, prądu, itp. A na takiej wsi...cisza, spokoj, żadnych wież, szambo na podwórku, kolacje przy świecach...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6
Z tego co wiem, to na Wiczlinie jest łączność, zasięg,komunikacja, kanalizacja, prąd i gaz. Wielu z nas wyprowadziło się na Wiczlino, zbudowało domy itd., właśnie po ciszę, spokój, kolacje przy świecach..
Pomylenie pojęć!!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5
Bla bla bla... pomyśl czasem o innych zamiast o sobie, a jak karetkę trzeba będzie wezwac, a zasięgu nie będzie? dowieziesz chorego do szpitala psim zaprzęgiem?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 7
Zenku , dzięki że martwisz się o nasz dowóz do szpitala. Dzięki tobie wszystko możliwe
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Co Ty wiesz hipokryto o zasięgu. Na pewno można znaleźć lepszą lokalizację oddaloną od zabudowań i wcale nie musi to być 10 km.
A argumenty typu ,,przytykać,transfery spadną,składać reklamację"
może napisać tylko BURAK, a w ogóle co to za nowomowa.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 9
Sprawdź sobie plany miejscowe (na stronie gdyni) wsiurze, nie można. Tylko tam miasto zezwala na budowę wieży i jest to jasno oznaczone w planie. Jak się kupiło działeczkę za pół darmo i jest się taką ofermą to sobie można protestować ... przed samym sobą. Cały plan jest w necie, jak szukałem miejscówki to sprawdzałem też MPZP.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
HAHA za pol darmo, chciałbyś mieć tyle kasy za ile tam "się kupiło" działeczkę :))))) Jakbyś nie wiedział to to w przyszłości będzie mniej więcej centrum wiczlina...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakim cudem "zenek" zamienił się w "mieszkańca" i w dodatku experta od telefonii komórkowej.-zmienisz podpis ale IP prawdę powie że jesteś zenkiem ale już nie mieszkańcem
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Hipokryzją tryśniesz jak Twój sąsiad postawi taki maszt.
Postaw się na miejscu innych i wyobraź sobie taką budowle jak wyglądasz przez okno salonu
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zanim zdecydujecie sie Państwo na tego typu protesty proszę wziąć pod uwagę fakt, że jest nas (również jestem mieszkanką tej okolicy) coraz więcej. Dobry zasięg i internet każdy chce posiadać(bez tego typu instalacji jest to niemożliwe).Teraz osoba aktywna pisze protesty a za chwilę będzie w podobny sposób obsmarowywać operatora za brak zasięgu. Proszę o rozwagę...
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 7
Ja powiem tyle że zasięg mam b. dobry i jestem w play więc jakby kolejna antena jest mi zbędna,protestować mam prawo i będę nie chcę mieszkać pod anteną tym bardziej że jakieś 400m dalej mam kolejną antenę.Ja posiadam na ten temat swoje zdanie i go nie zmienię.Jestem na nie i koniec!!!!!!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7
Na szczęście swoje zdanie zachowasz dla siebie bo budowa już trwa więc jest i ostateczne pozwolenie na budowę. Tak jak piszesz, szczekać każdy może do woli.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
mieszkanka wiczlina ale na pewno nie bliskiej odległości od wieży .... Akurat zasięg na wiczlinie każda sieć ma dobry..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prosiłbym wszystkich od 'tego zasięgu' ,o zaczerpnięcie podstawowej wiedzy na temat fal telekomunikacyjnych oraz szkodliwości ich, jak również nadajników telefoni komórkowej na organizm ludzki, wystarczy ogólnodostępna wikipedia.
Po co komu kolejny nadajnik firmowany tym razem przez play?Przecież na wiczlinie funkcjonują już dwa ,które spokojnie 'obsłużą' wszystkich.
Co za urzędas wydał zezwolenie na taki cyrk? Kto wogóle przy zdrowych zmyslach zgodził się na postawienie tego cuda na swojej działce?

Jestem oburzony faktem stawiania 'po cichaczu' kolejnego przekażnika oraz niektórymi powyższymi wpisami jak mniemam osoby która zezwoliła na postawienie tego śmiecia na swojej działce.
Jestem z protestującymi w 100% ,osobiście poświęcę swój czas na niedopuszczenia do postawienia tego przekaźnika i/lub jego uruchomienia.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 10
Równie ciekawe informacje możecie znaleźć w gazetce Fakt,
Www.fakt.pl - same wiarygodne i rzetelne wiadomości...

Ps. Tęsknię za czasami kiedy po Wiczlinie pasały się krowy, a i kurki bosą nóżką wygrzebywaly ziarna z ziemi...
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja jestem ciekaw kto przeprowadzał takie badanie i na podstawie jakich danych. Proszę spojrzeć na mapę stacji bazowych - wykaz jest jawny, można go znaleźć na stronach Urzędu Komunikacji Elektronicznej, BTS Search itp. Stacje każdego z operatorów, praktycznie w każdym mieście są średnio co kilkaset metrów, co powoduje że praktycznie KAŻDY ma bliżej do stacji niż owe 500m! I bardzo dobrze bo jeżeli ktoś nie uważał na fizyce to przypomnę: jeżeli stacja bazowa jest daleko to wasze telefony, które sobie przykładacie do głowy i wkładacie w kieszeń koło jąder promieniują z większą mocą żeby się z nią skomunikować!!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3
To wstaw sobie przekaźnik do salonu zamiast kominka i na te jądro Ci nie zapromieniuje :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7
Ci sami co pasli te krowy teraz sobie stawiają maszt, krów nie ma to na maszcie zarobią bo przy krowach trzeba robić, pazerność ludzka nie zna granic a egoizm i głupota mnie zadziwia.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
hehehhe dobre podoba mi się tekst wiczlinianina :-)) Tyle że walczmy o mniej anten i o zdrowie nasze i naszych dzieci.Z tego co dziś się dowiedziałam takie inwestycje nie powinny powstawać,ponieważ już istnieją
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
Jeżeli już istnieją to jak mogą powstać. Jeżeli powstają to ich nie ma.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szanowni mieszkańcy. IP 193.201.36 NALEŻY DO DZIERŻAWCY PLAYA- TU LICZY SIĘ TYLKO KASA. Straszy nas brakiem zasięgu, bawi się w experta od telefonii i każe nam się wyprowadzić .Wyśmiewa się z każdego wpisu na forum.
Proszę nie zwracać uwagi na te wpisy, on nie jest żadnym expertem jedynie byłym rolnikiem który wszystko co miał sprzedał a teraz poprzez umowę z play wydaje mu się że złapał Pana Boga za nogi. Inni ludzie się nie liczą! !!! Strażak powinien mieć inne podejście, ale cóż mamona górą.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
możemy nie zwracać uwagi ale ta osoba pewnie juz zmieniła Ip i pisze z innego dalej to samo :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przecież to debile i ciemnota, w szkołę najwyżej kamieniami rzucali. Prąd to dla nich magia a co dopiero rozkład fal elektromagnetycznych i częstotliwości.
Weźcie widły i pochodnie i blokujcie sobie jakąś drogę albo urząd, będę miał ubaw.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
taaaaaaaaaaaaaak? To ciekawe, ja posiadam zupelnie inna wiedze na ten temat - malo tego - moze fakt na osoby doosle nie ma to jakiegos ogromnego wplywu ale na dzieci tak.. "Takie protesty podnoszone są także w przypadku stacji bazowych budowanych na budynkach szkolnych, w których uczą się dzieci, które są najbardziej narażone na negatywne skutki promieniowania elektromagnetycznego, ze względu na ok. 60% większą wartość SAR niż osoby dorosłe. Ze stuprocentową pewnością można stwierdzić, iż osoby przebywające bezpośrednio pod stacją bazową są w najmniejszym stopniu narażone na działanie pola elektromagnetycznego ze względu na fakt, iż anteny emitują promieniowanie przed siebie, co udokumentowane jest opracowanymi laboratoryjnie charakterystykami kierunkowymi anten wykorzystywanych przez operatorów. Poza tym ściany pomieszczeń zawierające elementy metalowe działają jak puszki Faradaya, częściowo tłumiąc dochodzący sygnał od okolicznych stacjach bazowych, zaś urządzenia codziennego użytku i terminale ruchome emitują pole elektromagnetyczne o relatywnie znacznie większych wartościach (tabela 3.19).

Zmiana lokalizacji stacji bazowej o wartość 100 do 500 metrów z powodu protestów mieszkańców może spowodować zwiększenie natężenia pola elektromagnetycznego emitowanego z anten w nowej lokalizacji w otworze okiennym i wewnątrz danego budynku w stosunku do wartości natężenia emitowanego przez stację bazową pierwotnie planowaną na dachu tego budynku. "

akurat w takiej odleglosci znajduje sie nasza szkola podstawowa, pzedszkole prywatne oraz za pare miesiecy przedszkole panstwowe..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Proszę Państwa, dziwię się że jest choćby jeden głos popierający tego molocha. Sama podpisałam się pod protestem i rozmawiając z sąsiadami nie spotkałam się z ani jedną opinią popierającą antene. Czy aby te wpisy to nie jakieś lobby Playa? Od niedawna mieszkam pomiędzy dwoma masztami w Wiczlinie, ale kupiliśmy szeregowca mając tego świadomość, dzięki właśnie tej lokalizacji uzyskaliśmy niską cenę domu. Jednak budowa nowego masztu tak blisko jest dla mnie nie do przyjęcia . Jestem mamą dwójki maluchów które mam zamiar posłać do naszej szkoły która teraz będzie szkołą w mikrofalówce.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7
A i jeszcze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Po pierwsze to nie lobby play tylko dzierżawcow, zaczal im sie palic grunt pod nogami, boja sie ze ich ktos od koryta odetnie. A ja powiem tak mnie o zdanie nikt nie pytal, nie przypominam sobie wzmianki w miejcowym planie, nie po to kupowalem tu ziemie i budowalem dom zadluzajac sie na 30 lat zeby teraz zyc z Twoim masztem panie dzierzawco. I mam prawo powiedziec nie
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
Tak mi sie jeszcze nasuwa tak mysl, skoro ludzie sa tacy zachłanni nie liczac sie z innymi, to tylko czekac az dzierżawcy zaczna sprzedawac nerki i inne narzady przeciez pieniadz nie smierdzi a z jedna nerką mozna zyc jak i z masztem ktory nie promieniuje przecież.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Popieram . święte słowa
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Protestuję i nie zgadzam się. Bardzo delikatnie mówiąc jestem oburzona na taką lokalizację . Chyba znalazłoby się inne miejsce - nie w takim bliskim sąsiedztwie nowo wybudowanych i planowanych domków.
Dlaczego nie konsultuje się takich kontrowersyjnych inwestycji z mieszkańcami?????
Dlaczego nie ma o nich informacji w planach zagospodarowania przestrzennego?????
Dlaczego ciągle jesteśmy oszukiwani???
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5
Czytam o 50m maszcie telefoni komorkowej,ktory powstaje w Wiczlinie.I chociaż tam nie mieszkam jestem oburzona,ze w tak bliskiej odległości od domów mieszkalnych powstaje taka inwestycja.
Wspólczuję tym ludziom!
Przecież w tych okolicach jest tyle miejsc gdzie nie ma zabudowań.
Czy Urząd Miasta Gdyni wydał decyzję ,jeśli tak to chyba nie wiedział co robi i ważne jest to czy konsultowł się z mieszkańcami ,szczególnie z tymi co mieszkają blisko mającego powstać masztu.
Żyjemy w XXI wieku,wszyscy jesteśmy za telefonią komórkową bo mamy świadomość,że bez tego nie można żyć tylko trzeba to robić
rozsądnie i myśląc o przyszłości naszych dzieci i wnuków.
Społeczeństwo jest w 100% świadome jakie jest zgrożenie zdrowia i
i życia w pobiżu zabudowań mieszkalnych.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jeżeli nie byłeś stroną przy pozwoleniu na budowę to możesz sobie NIE powiedzieć swojej starej. A na przyszłość naucz się czytać plany ze zrozumieniem ciemniaku bo jest tam jasno napisane, że można budować wieżę. Czekam na porządne LTE i zasięg nie tylko przy oknie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Czy ludzie stracili rozum. Jak można budować maszt telefonii komórkowej w pobliżu domów w odległości nawet kilku dzięsieciu metrów. Ludzie są za postępem, za telefonami komórkowymi , ale takie maszty powinno się stawiać poza terenami zabudowanymi. Współczuje wszystkim którzy tam mieszkają i potępiam tych co budują maszt tej lokalizacji. To jest zagrożenie życia
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7
Brak mi słów
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Chciałabym się dowiedzieć,czy właściciele działki na której stanąć ma ten maszt będą spać spokojnie po tym co zrobili i na co skazują okolicznych mieszkańców oraz ich dzieci.Przez ich brak nie wiedzy na temat promieniowania i konsekwencji które za tym idą, skutki będziemy ponosić wszyscy.OPAMIĘTAJCIE SIĘ!!!!!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
W mieści masz stacje bazwowe na dachach co kilkaset metrów. Ale pewnie jesteś z tych co nie znają fizyki więc myślą, że ich nie obowiązuje :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Do tych wszystkich "oburzonych":
Skoro w okolicy powstają nowe domy i osiedla to zaraz za tym:
- otwierają się nowe sklepy (od zeszłego roku otworzyli np 2 nowe biedronki)
- buduje się przychodnia (kolejna)
- powstają punkty usługowe (mechanik, fryzjer, studio fitness, etc.)
- poszerza się drogę dojazdową
- ...
- powstają w końcu nowe stacje bazowe
To wszystko naturalna konsekwencja rozwoju dzielnicy i nie ma się co denerwować ani oburzać bo wmieście jest tego pełno (rozejrzyjcie się po dachach), a mieszkamy w mieście!

A Ci, którzy rozpaczają z powodu promieniowania i obawiają się że ich dzieci umrą na raka a krowy pozdychają - to nie elektrownia atomowa! Czy wasze dzieci, o które się tak martwicie miały już I Komunię Św? Co dostały w prezencie? Może nowego smartfona? A może sami im go kupiliście, żeby mieć kontakt z ukochanymi pociechami i żebyście byli pewni że są bezpieczne?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5
A co ma piernik do wiatraka też mi argumenty "powstały dwie biedronki, i kupno dziecku smartfona na komunie".
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Panie, niech są maszty. Potrzebujemy tego, ale dlaczego trzy w jednym miejscu. Czy zamontowane tam urządzenia dają zasię tylko na 500 metrów? Ma Pan problem- zamontuj se na dachu małą antenę i mieszkaj jak chcesz. Daj innym się wypowiedzieć i uszanuj innych zdanie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ciemnogród, ciemnogród, cięmnogród..... Banda krzykaczy po fakcie.
Skoro jeden jest mądrzejszy od drugiego to trzeba było przeczytać plan miejscowy. Jest wyraźny zapis o lokalizacjach stacji bazowych. Zdziwieni? Może warto wrócić do szkoły i przypomnieć sobie sztukę czytania. Niestety nie ma jeszcze MPZT w formie audiobooka.
Jedna baba z domu obok rozkręciła aferę a wy ślepo klepiecie się po zadkach nie mając pojęcia o czym piszecie.
"Zlokalizujcie poza miastem" - najlepiej na wysypisku śmieci i żeby całe województwo miało super zasięg. Wszędzie tylko nie u mnie. Banda niedouczonych hipokrytów. Na fizyce się ściągało co?
Generalnie szkoda na was słów ale dodam jeszcze jedno. Macie racje. Komórki szkodzą. Wasze wypowiedzi niestety potwierdzają tę teorię.
Wyrazy współczucia dla waszych rodzin....
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jasnogrodzki Fizyku chyba zabrakło trochę wyobrażni,
a może odrobinkę zdrowego, chłopskiego rozumu...?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
Chłopskiego rozumu na pewno. Potrafię w przeciwieństwie to większości z tego wątku myśleć.
Tylko nie rozumiem o co ci chodzi za bardzo. Bardzo trafny nick...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
"Jontek łap za widły to ogr" :)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
Droga pani z FHU Friko rozkręcająca zadymę. Mała lekcja fizyki, całkowicie za darmo. Odległość od stacji bazowej ma kolosalne znaczenie dla przesyłu danych. Dla rozmów również, jeżeli chce się rozmawiać w HD a nie oparach GSM. Żeby LTE śmigało, trzeba być w odległości 500-800m co jest (powoli) standardem w mieście. Inna sprawa to promieniowanie telefonu - jeżeli jest daleko od stacji (ma "słaby zasięg") to wali pełną mocą w antenę czyli promieniuje i zjada baterię. A musi odpowiedzieć z taką samą mocą z jaką nadaje stacja bazowa do niego. Przy dobrym zasięgu nie ma problemu.

I jeszcze jedna darmowa porada prawna. Nie masz nic do gadania bo budowa już rozpoczęta i plan miejscowy dopuszcza budowę wież na tym terenie. Nie jesteś nawet stroną bo urząd cię nie informował o procedurze ergo ... nie masz nic do gadania. Pozostaje tylko żalenie się na forum i płacz razem z bandą równie oświeconych ekspertów od wszystkiego.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ludzie z Wiczlina, ci protestujący i używający argumentów "ja mam małe dzieci" -jak mniemam nie posiadacie telefonów komórkowych i żyjecie jak Amisze.. Co za hipokryzja! Każdy chce mieć zasięg a nikt nie chce mieć wieży... Ludzie ogarnijcie sie!to jest jedno z nielicznych miejsc w planie miejscowym , które dopuszcza budowę wieży, jakim trzeba być cymbałem, żeby nabyć nieruchomość nie czytając wcześniej miejscowych planów dla najbliższej okolicy!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 6
Do lol i dzizas. Po pierwsze to nie obrażajcie ludzi tu piszących bo pewnie
inteligencją i wyksztalceniem wielu z nim nie dorastacie do pięt. Po drugie te raporty wykonywane przez operatorów komorkowych są po to żeby służyć wiadomo komu i po co. Dla KASY. Nie budują wieży widokowej żeby można było podziwiać piękną okolice jaka jeszcze jest Wiczlino tylko po to żeby zarabiać KASĘ. Wiec jak słyszę gościa z Playa który wypowiadał się wczoraj na żywo na antenie radia ze sieci komórkowe bardzo dbają o to żeby nie szkodzić ludziom bla bla bla ... to zastanawiam się czy juz w głowie sobie myśli " znowu jacyś debile protestują a my i tak mamy ich w d*pie" bo mamy z tego KASĘ.
A jeśli chodzi o plany zagospodarowania których według opinii osoby o nicku dzizas nikt z protestujacych nie czytał to może właśnie on powinien poczytać lub jeśli czytał to pokazywać sobie dokładnie paluszkiem gdzie czyta i w jakiej linijce ( to naprawdę pomaga, uczą tego w podstawówce w klasach 1-3 ) bo chyba przeoczył zapis ze dopuszczone jest postawienie wieży, ale nie do celów komercyjnych. A Play to raczej nie wolentariusze którzy mają misję niesienia pomocy ludziom, tylko firma która ma zarabiać KASĘ.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Bardzo nieczyste i egoistyczne zagranie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A w co gramy Grzesiu?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Popieram w 100% protest. Osoba która pozwoliła na budowę tego masztu na własnej ziemi jest albo bezdennie głupia jeżeli mieszka w pobliżu inwestycji albo egoistą kierującą się tylko kasą jeżeli jest z poza Wiczlina.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Wydaje mi sie ze jedno i drugie .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Brawo dla budowlańców tasiemki poprawione!!! Przydalaby się jeszcze tablica informacyjna budowy :-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ciekawy artykuł:
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wplyw-pola-elektromagnetycznego-zdrowie-czlowieka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oto wycinek z podobnego forum w identycznej sprawie...

"Uważaj na kłamliwą propagandę przemysłu telefonii komórkowej - miliardy dochodów z tej intratnej gałęzi gospodarki skłoniło i skłania do kłamstw na ten temat wielu (poczytaj o poczynaniach grubej ryby w WHO do spraw fal elektromagn. Link http://www.microwavenews.com/CT.html ).

Warto zapoznać się z raportem Bioinitiative http://www.bioinitiative.org/ , który to poważnie zaniepokoił Parlament Europejski: http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+REPORT+A6-2008-0260+0+DOC+XML+V0//PL Fragment tłumaczenia z Raportu Bioinitiative: "Obecnie obowiązujące graniczne wartości dopuszczalne, dotyczące ekspozycji ludności na promieniowanie radiowe stosowane w telekomunikacji, są oparte na założeniu, że jedynym wartym uwagi negatywnym efektem takiej ekspozycji jest nagrzewanie się tkanek organizmu. W ciągu ostatnich kilku dekad ustalono ponad wszelką wątpliwość, że efekty biologiczne oraz ujemne skutki zdrowotne zachodzą przy wartościach wielokrotnie niższych, przy których nagrzewanie się tkanek jeszcze w ogóle nie występuje." "Niektóre z tych efektów następują przy wartościach setki tysięcy razy niższych od poziomów promieniowania uznawanych za bezpieczne dla ludności. (...). Oznacza to, iż potrzebne jest przyjęcie całkowicie nowej - biologicznej podstawy ustalania limitów dotyczących ekspozycji ludności na promieniowanie.

Francuski Sąd Cywilny z Nanterre (Hauts-de-Seine) wydał wyrok, nakazujący rozbiórkę stacji telefonii komórkowej Bouygues Télécom w Tassin-La-demi-Lune (Rhône). Sąd wyszedł z założenia, że istnieje potencjalne zagrożenie zdrowia mieszkańców. Dlatego Bouygues Télécom ma zapłacić każdej z trzech skarżących rodzin po 3000 Euro ze względu na ekspozycję promieniowaniem zagrażającym ich zdrowiu.

Publikacja Parlamentu Europejskiego z marca 2001 r. (nr druku 297.574) "Szczególny niepokój i oburzenie wywołuje bezustanne napromieniowanie ludności przez stacje telefonii komórkowej, zwłaszcza te zainstalowane w pobliżu domów mieszkalnych, szkół i szpitali. Środowisko życia ludności jest permanentnie skażone. Jest to stan nie do zaakceptowania, budzący poważne zastrzeżenia natury etycznej i jest sprzeczny z Prawami Człowieka. Ludzie ci nie mają dostępu do rzetelnej informacji i nie mają możliwości obrony. Są oni bezwolnym obiektem masowego eksperymentu."

"

PIERWSZE ZDANIE WARTE WYTŁUSZCZENIA !!!!

A to odnośnie norm jakie obowiązują :
"
Taaa, norma przekraczająca miliardy razy jedyną słuszną normę naturnalną, jest bardzo ostra. Tak sobie tłumacz. I żyj z tym szczęśliwy.
"
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jestem mieszkanką Chwarzna i w pełni popieram protest mieszkańców Wiczlina .Jestem przekonana że mają racje obawiając się o zdrowie swoje i dzieci.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Całkiem ładny maszcik stanął, jak widać bzdurne protesty na szczęście nie pomogły. Ktoś wie kiedy włączą zasięg z tego?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi tez się podoba. Na pewno zgrabniejszy niz ta kratówka tmobile. Czekam z niecierpliwością na uruchomienie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety protest dalej trawa, więcej informacji pod numerami powyżej,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
proponuję podać adres korespondencyjny, nie wszyscy z nas używają telefonów komórkowych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak skończyła się sprawa masztu, czy powstał?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A nie widać? :) Pewnie że powstała dzięki temu mamy LTE
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wiczlino

Wiczlino - Ogród ul. Faustyny. Ceny mieszkań (3 odpowiedzi)

Cześć, czy jest tutaj ktoś, kto w 2019/początek 2020 podpisał z Hossą umowę na mieszkanie na ul...

Wiczliński Potok (75 odpowiedzi)

Wiczliński Potok powstaje w intensywnie rozwijającej się dzielnicy Gdyni – Wiczlinie. To miejsce...

do góry