Po pięciu latach działania szkoły i mojego syna z nią związku mogę pokusić się o podsumowanie:
projekt bardzo odważny na skalę kraju (miał możliwość stania się modelowym rozwiązaniem dla innych placówek) chyli się w mojej ocenie w kierunku zakończenia działania. Na samym początku zarząd Szkoły przekroczył blisko dwukrotnie zaplanowaną liczbę uczniów. Później, z roku na rok, kolejne złe decyzje oraz wydłużenie nauki w szkole podstawowej do 8 klasy pogłębiły kryzys placówki.
Potencjał nowoczesnego budynku, pięknej infrastruktury, wspaniałego wyposażenia sal dydaktycznych, opiekuńczych, sal do prowadzenia zajęć WF, w drugim roku działalności PSP basenu (oddanego w kolejne "ręce" podmiotu prywatnego) został "zmarnowany" adaptacjami kolejnych pomieszczeń (które miały swoje pierwotne przeznaczenie zgodne z projektem placówki) na sale opiekuńcze dla zerówek i klas 1-3. Znikały kolejne pomieszczenia: aula, korytarze komunikacyjne pomiędzy skrzydłami, szatnie.
Nas już to nie dotyczy. Skończyliśmy nasz epizod z tą placówką. Z ulgą.
Główne uwagi do Placówki kieruję do Zarządu Szkoły, nadzoru organu prowadzącego i - niestety - części kadry nauczycielskiej. Niski poziom nauczania i wychowania.