Widok

Odradzam Hossę.

Dom i mieszkanie Temat dostępny też na forum:
Witam wszystkich zainteresowanych zakupem mieszkania w Hossie. Do napisania tej wiadomości skłoniły mnie własne doświadczenia z właśnie tym developerem. Wraz z mężem chcieliśmy zakupić mieszkanie na Wiszących Ogrodach w Gdańsku. Perspektywy tego osiedla pod względem komunikacyjnym są fantastyczne, ale definitywnie odstraszyła nas forma umowy przedwstępnej. Na samym wstępie Sprzedawca jasno i wyraźnie zaznaczył, że nie jest możliwe podpisanie takiej umowy w formie aktu notarialnego, gdyż nie są spełnione warunki podane w jednym z podpunktów umowy. Wydało nam się to podejrzane, gdyż znajomi zakupili rok temu mieszkanie u innego developera, który proponował podpisanie umowy w formie aktu nawet wtedy, kiedy nie było jeszcze nawet pozwolenia na budowę. Natomiast Hossa zasłania się tym, że etap budowy nie jest jeszcze wystarczająco zaawansowany, aby taką umowę w formie aktu podpisać.
Oddaliśmy umowę do ekspertyzy dwóch niezależnych prawników i obaj wskazali nam szereg nieprawidłowości. Po pierwsze bardzo byli zdziwieni tym, że developer nie chce podpisać umowy w formie aktu, jak stwierdzili: wynika to tylko i wyłącznie ze złej woli developera, a zasłanianie się wymówkami, że w tej chwili nie jest to możliwe, jest zupełnie nieuzasadnione. Boimy się głównie tego, że kiedy budowa trasy WZ zakończy się, ruszy budowa kolei SKM, wartość mieszkania wzrośnie i developer wypowie nam umowę, aby to samo mieszkanie sprzedać komuś innemu za dużo większą cenę. Developer celowo umieszcza w umowie zapis, że w każdym momencie może odstąpić od umowy, oczywiście po zapłacie kary umownej wynoszącej 5 %. Dlatego nie chcemy ryzykować, w grę wchodzi przecież kredyt na wielką sumę.
Dodatkowo prawnicy wskazali klauzule niedozwolone jakie w umowie stosuje Hossa: m.in. waloryzacja ceny, wysokość kary umownej i kilku innych.
W naszym wypadku również developer odmówił wprowadzenia do umowy zapisu dot. bezciężarowego wyodrębnienia lokalu, co w przypadku innych developerów nie stanowi żadnego problemu.
Kolejny zapis dot. okresu gwarancji wszelkich urządzeń instalowanych przez developera jest znacznie krótszy niż proponują inni developerzy.

Dodatkowo zniechęcił nas do zakupu sam Handlowiec, gdyż kiedy po raz kolejny próbowaliśmy negocjację podpisanie umowy w formie aktu, stwierdził rozdrażniony: "Myślałem, że tą kwestię mamy już za sobą?!".
Poczuliśmy się tak, jakby miał nas już dość i nie chciał z nami więcej rozmawiać. Podziękowaliśmy zatem grzecznie i nie zdecydowaliśmy się na zakup. Myślę, że jeśli na etapie negocjacji warunków umowy, developer nie chce iść na ŻADNE ustępstwa, to co będzie, jeśli na etapie budowy, wykończenia, odbioru pojawi się jakiś problem??
Słysząc opinie naszych prawników, którzy jednogłośnie, niezależnie od siebie, stwierdzili, że umowa zabezpiecza tylko i wyłącznie interesy developera.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tez kiedys zrezygnowalem z Hossy.A zeby kij mial dwa konce to ja polece Eurostyl.Zakupilem u nich mieszkanie.Umowa notarialna zaproponowana przez firme.Ale nie skorzystalem z tej opcji.
Wspolpraca z deweloperem na wysokim poziomie,wszystkie informacje jasne i czytelne.Odebralem mieszkanie,gdzie byly rzeczy do poprawki. Ze wszystkiego sie wywiazali.
Ludzie pracujacy na budowie osiedla(kierownik budowy/zast.Pani Estera,Pan Leszek od odbioru to ludzie bardzo pomocni.Czuje sie,ze w tej firmie(na tej budowie)pracuja ludzie zyczliwi.
Teraz tylko pozostaje nam chwalic za dobre.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hmm ja z kolei mysle ze po wybudowaniu WZ i rozpoczetej budowie SKmki wartosc nieruchomosci zmaleje.Miec pod oknami halas autostrady koszmar,wystarczy pojechac na Nowy Horyzont i posluchac.Do tego halas spowodowany jezdzacymi pociagami..Kto to wytrzyma?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
od kiedy trasa WZ ma być autostradą? hehe, proszę zamieszczać tylko rzetelne informacje. poza tym pozostaja jeszcze ekrany dźwiękoszczelne :) a kolejka od drugiej strony osiedla, faktycznie mogą ucierpieć najbliższe budynki, ale ma to być nowoczesna kolej, wyciszona. a korków? ZERO!! pozostaje jedno najważniesze pytanie: albo zależy Ci na ciszy, ale za to hen hen daleko za miastem, gdzie za 5 lat i tak wybudują Ci pod oknem supermarket albo nową drogę, albo na dobrze funkcjonującym osiedlem, dobrze skomunikowanym, mobilnym :) pozdrawiam:)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja polecę Hossę - przynajmniej jeżeli chodzi o sprawę umowy. Znajomy prawnik, akurat zastrzeżenia miał do umowy Eurostylu :). Ja na pytanie o umowę w formie aktu (inwestycja w Gdyni) otrzymałem odpowiedź twierdzącą.. Co do waloryzacji to rzeczywiście jest to trochę denerwujące, ale można tak ustawić spłatę transz żeby wpływ był minimalny.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
hossa dobrze buduje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Kupiłem mieszkanie od Hossy i generalnie jestem zadowolony. Co do waloryzacji - dla mnie akurat jest to bardzo fajne rozwiązanie. Otóż Hossa, stosując waloryzację, skłonna jest zgodzić się na odsunięcie płatności rat nawet o kilka miesięcy. Dzięki temu nie musiałem od razu uruchamiać kredytu w banku. Koszt waloryzacji jest niższy niż koszt kredytu, tak wiec może to być nawet na rękę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
ja podpisałam umowę z hossą.
Zastanawiałam się również nad formą aktu notarialnego i powiedzieli mi, że jest to możliwe, ale jednak zrezygnowałam i podpisałam umowę w formie umowy cywilnej.

Moje mieszkanie buduje się zgodnie z harmonogramem, bez opóźnień. Na chwilę obecną mam bardzo dobry kontakt z pracownikami Hossy i załatwiam wszystko czego potrzebuję.

Wszystko zależy z kim rozmawiasz. Ja na początku rozmawiałam z jakimś facetem z biura z gdyni, który się zachowywał jakbym mu przeszkadzała i zadawała głupie pytania. Wściekłam się i pojechałam do biura do gdańska - tam dowiedziałam się wszystkiego co chciałam, zostałam profesjonalnie obsłużona.

Teraz swoje sprawy załatwiam w siedzibie glównej w Gdyni i też uważam, że podejście do klienta jest na wysokim poziomie, na chwile obecną mam zero problemów i nie uważam, że kupienie mieszkania od Hossy to wielki błąd.

a tak na marginesie - eurostyl ma więcej wspólnego z hossą niż Wam się wydaje :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
do góry