Widok

Odry, Leśno, Węsiory. Święte miejsca Gotów. Mity i rzeczywistość

Rozrywka Temat dostępny też na forum:
Kamienne kręgi Gotów budzą od wielu lat żywe zainteresowanie, obrosły mitami, są przyczynkiem do sporów interpretacyjnych. Naszym zamiarem było przedstawienie, po raz pierwszy wspólnie, trzech cmentarzysk gockich kultury wielbarskiej z pierwszych wieków naszej ery. Obecnie, po zakończeniu badań i przeprowadzonej rekonstrukcji, funkcjonują one jako rezerwaty archeologiczne.Prezentujemy między ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zapowiada się ciekawa wystawa. Będę musiał się wybrać.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gotow....

Znalezienie kilku ozdob zwiazanych z Gotami, nie swiadczy, o tym, ze kregi sa ich dzielem. Sa duzo starsze. Ale tak holubioba polityka germanskosci wszystkiego ma sie dobrze nadal. Inna kwestia,to,ze Goci mieli z Germanami tyle wspolnego, co idioci z mysleniem. Na szczescie powoli przebija sie prawda, m.in. dzieki genetyce, lingwistyce i otwartym umyslom. I prawdziwa historia Slowian wychodzi na wierzch, ponad XIX wieczne klamstwa niemieckie.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 22

wina Tuska
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Goci byli czystej krwi Polakami - w miejscach ich bytowania są nawet odnajdywane siatki z Biedronki w zapisie kopalnym.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 4

GORO

Słowianie nie spadli z innej planety tylko istnieją od tysięcy lat!!! Jeśli ktoś jest myślący i potrafi znieść się nad "naleciałości" którymi karmiono go od urodzenia ten to sam dostrzeże.
Wystarczy zadać sobie kilka pytań dot. historii jaką znamy powszechnie - nawet w odniesieniu do samej Polski:
- kto napisał najstarszą historię Polski - odp. głównie ktoś kto nie podpisał się nawet pod swoimi bzdurami i kto pochodził z zachodu (GALL ANONIM)
- od kiedy istnieje nasz kraj ? - odp. od chrztu Polski, czyli wtedy od kiedy kiedy wymyślił go kościół - buhahahaha :-)
- skąd "przyszła" religia katolicka? - odp. z zachodu. Wszystkie chyba zakony są z Niemiec albo Francji.
- dlaczego mamy orła w godle a nie swastykę (używał jej np. Mieszko I przed chrztem)? - odp. bo to zachodni znak, używany np. przez SPQR. Dziś we wschodnich krajach swastyka jest używana jako znak związany z siłą natury itp. (np. Indie, Tajlandia).

Itd.
Pozdrawiam Słowian (nie "Slavs" - błędnie nazwanych przez niedouczony zachód)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Klasyczny przykład internetowej erudycji
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Właśnie, że spadli

Przed tysiącami lat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No nie powiem, uczony jesteś.

Trzy klasy szkoły powszechnej widać że masz.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chyba też niedawno wstałeś z kolan
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Goci a Słowianie

Oczywiście, że Słowianie nie przylecieli z kosmosu 1000 lat temu, ale oczywiste jest także to, że Goci nie byli ani Słowianami, ani Germanami. Jeśli zaczniemy szukać naszych korzeni, to musimy sobie zadać pytanie, czy szukamy korzeni kulturowych, czy genetycznych. Z tego, co wyczytałem w Internecie, kolebką kultury słowiańskiej są tereny leżące mniej więcej tam, gdzie jest Słowenia. Słowianie początkowo kolonizowali słabo zaludnione tereny położone na wschód. Pierwsze liczące się państwo słowiańskie, to było Cesarswo Bułgarii. Na skutek rosnącej siły Turcji, ludy słowiańskie zaczęły osiedlać się coraz bardziej na północ, mieszając się z zamieszkującymi te tereny plemionami, które jako słabiej rozwinięte uległy asymilacji, lub zagładzie. Polacy zaczynają naukę swojej historii od Lecha, Czecha i Rusa, ale na dobrą sprawę, nikt nas nie uczył, skąd dokładnie się wzięli ci trzej na naszych obecnych terenach. Jedno jest pewne - od Bałkanów, przez Nizinę Środkowoeuropejską po kresy Syberii dogadamy się jakoś między sobą, ale to języki takie jak angielski, francuski, czy hiszpański są uznawane za bardziej światowe, choć Amerykanin ze Szkotem zrozumie się jak Polak z Macedończykiem, choć Polak wygląda przy Macedończyku, jak Wiking przy Greku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kłamstwa niemieckie... ależ trzeba mieć zryty beret. Ochłoń Historio, a świat wyda Ci się mniej mroczny.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Kultura wielbarska!

Gocka arystokracja zmieszała się na Pomorzu z autochtonami tworząc całkiem nowe społeczeństwo z całkiem nową kulturą - kulturą wielbarską. Jest ona wytworem ludzi żyjących na Pomorzu w I - III w. n.e.. Nigdy wcześniej nigdzie nie wykonywano takich przedmiotów. K ozdób
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kama

Dokładnie! Wtedy było imperium Lechickie i żadnych ofiar tam nie składano! To Watykan mordował i składał ofiary i jezuici z ludności rdzennej!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry