Widok

Ogłoszenia dla ogłoszeń

Niektóre firmy ogłaszają się już któryś raz (kilka razy w miesiącu) i, mimo aplikowania i spełniania podanych w ogłoszeniu wszystkich wymogów, nie odpowiadają. To po co dają ogłoszenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to dziwne , przecież nie ma ludzi do pracy . Może podałeś zły adres email ? sprawdź skrzynkę i sprawdź spam - tam często lądują odpowiedz od firm.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Żartujesz? Przecież adres mailowy jest podany dwa razy - raz w CV, a drugi mają w mailu, którym przychodzi CV. Niestety, obserwuję już od pewnego czasu, że np. dana firma wstawia ogłoszenie, ludzie spełniający wymogi podane przez tę firmę wysyłają do niej swoje CV i nie dostają odpowiedzi. Następnie po przykładowo 2 tygodniach ta firma daje znowu to samo ogłoszenie z chęcią zatrudnienia ludzi na to samo stanowisko, co w pierwszym ogłoszeniu. I znowu mijają np. dwa tygodnie i znowu ukazuje się takie samo ogłoszenie. Siedzę na tej stronie i od dłuższego czasu obserwuję oferty. I takie procedery nie są odosobnione.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Drodzy ,,ludziska" właśnie za free sprzedaliście swoje dokładne dane osobowe , która ta firma sprzeda następnie innym po 30 groszy od ,,łebka" . Oni z tego żyją , a Wy macie tylko NADZIEJĘ.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mój rekord to 5 razy na to samo stanowisko do tej samej firmy. Jak wyszło ogłoszenie szósty raz to już mi koležanka zabroniła tam aplikować...są aplikacje które pozwalają prześledzić swojego maila i wysyłają raporty dostarczenia i odczytania bądź skasowania
tež mnie to kiedyś zastanawiało i okazywało się że dochodziły i były odczytywane
i zero odpowiedzi :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pewnie, że dochodzą. Ale firmy nie odpowiadają. Więcej, dają swoje ogłoszenia o tej samej treści co pewien czas na to samo stanowisko, a przecież dostały zgłoszenia od ludzi. I co? Nie zatrudniają? Bo identyczne ogłoszenia są co pewien czas. Ideałów szukają, czy co? ;-) Jakoś trudno mi w to uwierzyć. A media tak trąbią, ze pracodawcy czekają na pracowników. To nijak się ma do rzeczywistości. Przynajmniej w Trójmieście.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest kilka opcji
-traktują ogłoszenie jako formę darmowej reklamy ale rekrutacji nie ma
-szukają osoby/osób które zgodzą się pracować duużo poniżej stawki rynkowej i tak naprawdę komplet pracowników jest
ale szef lubi mieć na biurku stos świeżych cv bo przecież pracownika zawsze można zmienić na tańszego
Oni mają czas i łowią nieśpiesznie desperatów...a to bezrobotny a to samotnych a to przyjezdny....
-warunki są tak tragiczne że ludzie po tygodniu uciekają z takiej roboty
-ogłoszenie jest lipne i ma sprawdzić tylko jaka jest syguacja na rynku.....ile przyjdzie cv i jakiej jakości
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

a u mnie w pracy brak ludzi , a kierownik mówił że jak zaprasza na rozmowę to na 10 osób tylko 1 przyjdzie i to taki którego nie zatrudni gdyż to ktoś kto nigdzie nie zagrzewa miejsca i wciąż wszędzie mu źle !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A na jakie stanowisko (stanowiska) kierownik szuka ludzi? Wiesz, nie wszyscy do wszystkiego się nadają. Jednak, jeśli składają CV i dostają zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, a nie przychodzą bez poinformowania o tym, to bardzo nieładnie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A dlaczego na rozmowę przychodzi 1 na 10? To już bardzo niedobry objaw.
Oznacza że firma ma tak g..nianą opinię u byłych pracowników, że pies z kulawą nogą nie przyjdzie jeśli ma wybór
W tych czasach potencjalnego pracodawcę się sprawdza....
czy jest wiarygodny, wypłacalny, dobrze zarządzany i na jakim poziomie są wynagrodzenia...
I na tym etapie pewnie większość uznała takie spotkanie jako bezcelowe.
Dziwine że zjawia się jeden, jedyny gość a kierownik zamiast kombinować jak go zatrudnić, kręci noskiem że nie taki przyszedł jakiego on by chciał. Nie te czasy, teraz bierze się jak leci bo następnym razem nie przyjdzie już nikt...i to fizycznie nikt
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

co ty kocio wiesz ? Jeżeli ktoś aplikuje i to jakieś 10 osób a przychodzi tylko jedna osoba . Znaczy tylko tyle że wcale te 9 osób nie szuka pracy , może przed żoną albo mężem chcą pokazać że szukają pracy, potem są zapraszani na rozmowę i pewnie gdzieś z domu wychodzą ale na rozmowę nie docierają - bo nie chcą podjąć pracy. A opinię to sprawdza się przed aplikowaniem a nie gdy już się jest zaproszonym i w dodatku potwierdza się swoją obecność na spotkaniu ws. pracy. W Polsce pracy jest mnóstwo w sklepach brak obsad kasy puste w Biedronkach i Lidlach gdyż lepiej narzekać i nic nie robić . Dobrze że Ukraińcy podejmują pracę bo inaczej to nie miałby kto ciebie obsługiwać !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

a może Ukraińcy jeszcze nie umieją czytać po polsku i jeszcze nie orientują się kto ma w zwyczaju dotrzymywać danego słowa a kto nie? :]
po czym wnioskujesz że kilkadziesiąt osób robi sobie jaja marnując swój czas i wysyłając cv tylko po to by umówić się i nie przyjść?
najwidoczniej nadal koszty wyzysku Ukraińca są niższe niż montaż kasy samoobsługowej ... :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

....ciekawe ? Ale oczywiście Ty nadal nie wiesz o co w tym wszystkim chodzi ?? Nie domyślasz się ?? No to napiszę żebyś zrozumiał :
Po cho(rerę) zatrudniać więcej ludzi ? - skoro jak do tej pory : jeden ,,dureń" (bez urazy- ale chcę żeby do Ciebie i innych dotarło) robił to wszystko za jedną wypłatę .
- A teraz spytaj tego kierownika ile dla Twojego ( i swojego pracodawcy) zaoszczędził _ wykorzystując Ciebie ..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W sklepach pełno ogłoszeń na witrynach, a nawet wielkie banery reklamowe z ofertami pracy !
Nie ma ludzi chętnych do pracy ! A wy tu lamentujecie że wysyłacie CV i nie ma odpowiedzi ? Śmiać mi się chce ja straciłem pracę i w trzy dni znalazłem następną - więc przestańcie gadać głupoty !
Przestańcie pisać że Ukrainiec jest tańszy. Prawda taka że Ukraińcy biorą pracę której Polacy nie chcą - podobnie jest na zachodzie -polak bierze pracę której obywatel danego nie weźmie .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A to ciekawe, bo już jestem po którejś rozmowie kwalifikacyjnej, mam dobre CV, a pracy nie dostaję.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kociu, Ty jak zwykle dobrze piszesz. No tak, teraz wszystko jasne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mądra ta dziewczyna. A Ty w ,,prezencie" dałaś swoje wszystkie dane osobowe ...a oni tym handlują.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bo zbierają cv i dane
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

Klub gogo-praca-****-moja opinia (4 odpowiedzi)

Dziewczyny nie polecam pracy w tych klubach. Poszłam do pracy jako promotorka klubu gogo,...

Gdzie szukać pracy? (7 odpowiedzi)

Witam, mam 19 lat chodzę do szkoły chciałbym sobie trochę dorobić na pół etatu w jakich...

Praca w domu, chałupnictwo (6 odpowiedzi)

Czy istnieje pewna sprawdzona wyplacalna firma która oferuje prace w domu przy komputerze bądz...

do góry