Widok

Ograbiony majątek parafii w Kielnie

Ciekawe co stało się z środkami finansowymi za sprzedanych kilkadziesiąt działek budowlanych za czasów ,,prałata,,Rompy. Konto parafialne jest ponoć puste . Mało tego , są wieloletnie długi za wykonane zlecenia wobec parafii.
Nie liczmy ,że kuria coś wyjaśni. Mimo dobrych intencji ze strony biskupów pomocniczych, tak długa jak w Gdańsku jest abp Głodź, nie ma szans na wyjaśnienia. Ps
Drodzy parafianie z Kielna. Jako katolicy macie obowiązek walki z ,,chorobami ,, w kościele a nie wygodnie jeździć gdzie indziej lub biada odcinać się od kościoła.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

A może spytać abp.Głodzia czy ma jakąś wiedze w tym temacie?Tylko,że on jest bardzo trudno dostępny jeśli chodzi o rozmowy na drażliwe tematy.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

A może wziąć do odpowiedzialności radnych parafii w końcu to oni są odpowiedzialni za działania w kościele i kontrolują pracę proboszcza. Musieli wiedzieć o sprzedaży działek itp. A skoro nic o tym nie mówili to można uznać, że się na to zgodzili czyli są współwinni.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

A tu podobna historia jak nasza...
https://wiadomosci.wp.pl/proboszcz-jezdzi-autem-za-ponad-400-tys-zl-czesc-wiernych-jest-oburzona-6184830409246849a
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Obstawiam,że wiedzieli ale nie chce rzucać bezpodstawnych oskarżeń.Tłumaczą sie,że proboszcz ich nie dopuszczał do spraw związanych z finansami.To śmieszne bo przecież to jeden z ich obowiązków,żeby te sprawy kontrolować.Tak czy owak są współwinni bo nie wywiązywali sie z powierzonych obowiązków.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zaufali mu myśleli że nie potrafi ich oszukać. Nie raz mówił rada parafialna uchwaliła to , rada parafialna uchwaliła tamto ,a tak na prawdę to uchwalał on sam i decydował sam. No niestety nawet księdzu nie należy ufać. Mam nadzieję , że sprawa będzie wyjaśniona bo byłby skandal gdyby nie. Przecież pieniądze z konta nie mogły wyparować bo nie są ciałem lotnym. Do kiedy to jeszcze będzie co niedzielę inny organista , czyżby to są znowu oszczędności , bo za takie próby organistom chyba nie płaci.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ksiadz-z-kasiny-wielkiej-przeprasza-i-zapowiada-sprzedaz-porsche/d4d5b1k

Co na to nasz Franio i arcybiskup Lesio?!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ten ksiądz kupując taką furę właściwie pokazał ,że jest posiadaczem niemałego majątku.Nawet jeśli odda te pieniądze dla biednych to i tak gdzieś tam ma schowany niezły mająteczek.To samo tyczy sie naszych przewielebnych. Niemałą kasę pochowali i nikt im tego nie udowodni.Śmieją sie nam w nos i udają że nic się nie stało.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

A moze by go wymienic na ksiedza Buzana
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

No pewnie. Z deszczu pod rynnę!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podobno 10 lat temu proboszcz dostal zakaz sprzedaży gruntow. A że ma wszystkich w d*pie to i tak sprzedawal. Radni nie sa potrzebni do sprzedaży
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

,,Podobno"? Czyli tego co napisałeś nie jesteś pewny ale napisałeś. Na 20 osób, których to przeczyta 15 w to uwierzy przekaże dalej i nagle pół gminny gada o tym, że księdzu dano twardy zakaz na to aby sprzedawał działki parafialne, a radni do tego są pokrzywdzeni, bo o tym zupełnie nikt im nie powiedział. Tak właśnie działa plotka. Ktoś coś napisze i za miesiąc afera gotowa. Równie dobrze ja mogę napisać, że radni mają dość spory majątek, i że być może ksiądz im wysyłał na konta procent od sprzedaży. Ludzie nie wierzcie w takie posty na forach, bo taki Marek to może być ktokolwiek z nas, może to jest dziesięciolatka z podstawówki, może mieszkaniec, który osiedlił się u nas dwa tygodnie temu i coś podłyszał i napisał aby pokazać jakąś aktywność. Ludzie, nie pozwólcie, że by parę postów zmieniło wasze myślenie o kim kolwiek. Dziękuję. Życzę miłego dnia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

Dlatego poczekajmy na działania prokuratury...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

To ze kościoły będą puste to będzie wyłącznie zasługa niektórych ksiezy
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ta rada ekonomiczna jest śmieszna hahahahaha
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Franek jezdzi fura po za trojmiasto i sie rozbija po wszystkich lepszych knajpach a od parafian prosi o pieniadze na rozne remonty .niech ruszy swoja kase i niech otworzy swoje konto na ktorym ma kase za sprzedane dzialki .radni wezcie sie za to bo tak ,czy inaczej parafiane chodza do innych kosciolow po za kielno .on musi jeszcze placic za dom spoleczny ktory utrzymuje jego matke i brata stanislawa .a to nie mala kasa tylko 7000 tys na dwoje miesiecznie .rada parafialna jemu na wszystko ulega a ksiadz robi to co mu sie spodoba z parafianami .
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie którzy z rady parafialnej razem z nim kradną a rdzenni mieszkańcy napewno wiedzą kto bo znają historie tego księdza i radnych.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jestem katoliczką, ale wolę iść się wyspowiadać do lasu, niż do księdza proboszcza w Kielnie. Przez tę aferę finansową coraz mniej wierzę w to, że on ma prawo nas rozgrzeszać, w trakcie kiedy to on sam potrzebuje rozgrzeszenia. Do ks. Rompy na pewno więcej do spowiedzi nie pójdę.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

A Ty do kościoła chodzisz dla księdza czy dla wiary?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jednak czekać na rozgrzeszenie od kogoś o kim wiemy ,że ma wiele za skórą to trochę bez sensu. Wiadomo,że nie ma takich księży bez grzechu bo to tylko ludzie ale są tacy,którzy przynajmniej starają sie być przyzwoici.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Spowiednik jest tylko światkiem tego wszystkiego co dokonuje się między mną a samym Bogiem i kapłan w imieniu Chrystusa nie Swoim odpuszcza nam grzechy.Katolik o typ powinien raczej wiedzieć.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

A za skóra ma każdy z nas.Bog jest sędzią sprawiedliwym nie my!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie przeczę temu co mówisz, jednak jeśli mam prawo wyboru to wole spowiednika takiego mniej "popularnego". Wtedy jest to dla mnie ktoś kto godnie pośredniczy. Tyle!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

No właśnie masz prawo wyboru!!!! I to jest piękne... więc nie narzekajmy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ludzie sami do tego doprowadzili a teraz p o płaczą że nie chcą się u ks. Proboszcza spowiadac. Żenada
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

I jak tam nasz Franiu? Z dużej chmury mały deszcz? Tyle chałasu było a już jest cacy
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Franio ma sie dobrze, gorzej z parafia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

No to najważniejsze, że sprawa się wyjaśniła i wszystko dobrze się skończyło.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ci co mieli w tej aferze interes do zrobienia to zrobili i ucichło. Normalne przecież.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pewnie.Ciekaw jestem kto powołał nową radę ekonomiczną? I kto ich bedzie pilnował.Bo to co wyrabiaja przechodzi wszelkie granice.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

A co takiego wyrabiają? To że liczą kolekty i wplacaja te pieniądze na konto parafii przez co I w kosciele cieplej jest. Rady ekonomicznej nikt nie powołał to Franek ich tak nazwał. Ci ludzie w naszym imieniu patrzą księdzu na rece
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie którzy to Ci sami co razem z nim ziemię powysprzedali na lewo. Ciekawe ile na tym zarobili :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czy sprawa się wyjaśniła?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

TAK! Osoby, które rozdmuchały aferę dostały posady w nowej radzie ekonomicznej, a proboszcz kupił ich przychylność za 1 milion złotych. Biegają do kościoła i tacę zbierają, z wrogiem przymierze zawarli i ludziom w twarz patrzeć przestali. Zapewne o stołki chodziło, dlatego tak cicho się zrobiło!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Czyli normalnie.Obsada korytka się zmieniła i tyle.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jakoś nie widziałam aby nowa rada zbierała na tace!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bo i ONI nie Bogu hołdują, a bożkowi zwanemu mamona.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Robią w parafii porządek.....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Szkoda że parafii nie rządzi ksiądz a rada ekonomiczna.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Księża, to wielka zorganizowana armia, którzy ukrywają nie do podważenia tajemnicę co w ich środowisku kościelnym i po za się dzieje. Zakonnice mają pałace w których odbywają się orgie, bo co ludzkie to nie obce.A my biedni parafianie mamy wierzyć ślepo że jest wszystko w porządku i tak musi być. Poczekajcie jeszcze trochę a będą budowane szubienice dla niewierców i tych co nie podporządkują się kościołowi.Podporządkowali sobie już wszystko, nawet nasz kochany Rząd PIS-u, liczy się tylko kasa, masz oddać dla kościoła ostatni wdowi grosz.

Cały Kler to zorganizowana mafia, na którą składamy datki, niby dobrowolne, aby mogli w dostatku żyć na tym obłudnym i fałszywym świecie. Zakonnice mają wybudowane pałace w których odbywają się orgie. Przecież to co ludzkie nie jest nam obce. W przedszkolu organizują kolęndy, z butamy wchodzą w całe nasze życie.Opanowali nawet nasz ukochany Rząd PIS-owski, liczy się tylko kasa a nie wiara. Amen .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Napisałeś,przeczytaliśmy, a teraz każdy sam wyciągnie wnioski i będzie postępował według własnego przekonania. Najlepszości w Nowym Roku. :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Kielno

Przetarg na: Opracowanie dokumentacji projektowej ścieżki dydaktyczno- rekreacyjnej z Szemuda do Kamienia (7 odpowiedzi)

Ciekaw jestem co sie stało po wyborach z Przetarg na: ścieżke dydaktyczno- rekreacyjną z Szemuda...

Co powstaje przy rondzie w kielnie (24 odpowiedzi)

Co powstaje przy rondzie w kielnie w strone warzna tam gdzie sypią pełno piachu ?

Szkoła w Kielnie. (7 odpowiedzi)

Mam zamiar od września umieścić tam moje dzieci.Chodzi o szkołę podstawową. Chciałabym czegoś...

do góry