Widok

Ogrzewanie gazem

Witam, jakie macie rachunki zimą za ogrzewanie domu gazem ok. 200m2 ? Szykuje się na zmianę pieca i właśnie myślę nad gazem tylko czy warto?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli masz dom dobrze izolowany z ogrzewaniem podłogowym, to warto przejść na ogrzewanie gazem.
Porównywalne rachunki, jak ogrzewanie węglem, plusem jest stała temperatura, którą można dokładnie kontrolować.
Pomieszczenie po kotłowni jest do wykorzystania, bez węgla, pyłu, bez dodatkowej pracy przy przerzucaniu ton opału. Wizyta kominiarza wg. przepisów raz w roku. Zaznaczam dom dobrze izolowany i kocioł dobrze dobrany, dla lepszego porównania można przeprowadzić symulację dla każdego rodzaju paliwa i sposobu ogrzewania wchodząc na stronę cieplowlasciwe.pl
Polecam, ciekawa strona i daje pewien obraz.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Muszę dodać jeszcze,że za około 15/17 lat będzie również zakaz ogrzewania gazem, pozostanie tylko OZE. Warto więc rozpatrzyć montaż fotowoltaiki i pompy ciepła.
Koszt instalacji też można poddać symulacji na przytoczonej stronie. Jest wiele możliwości, warto dobrze się zastanowić, oczywiście najważniejszymi elementami doboru, jest budynek, technologia, izolacja. Osobiście mam zamiar rozbudować instalację fotowoltaiczną i zainstalować pompę ciepła typu powietrze - powietrze. Rozwiązanie stosunkowo niedrogie i mogę takie zastosować mając przygotowaną instalację wentylacji pod rekuperację. Obecnie inwestycje w OZE, to chyba najlepsza lokata pieniędzy.
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 11

Skąd to info o zakazie ogrzewania gazem? Masz jakieś źródło?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest bardzo dużo artykułów, w wielu krajach, to stało się faktem. Wpisz w wyszukiwarce hasło zakaz ogrzewania gazem, wnioski same się nasuwają. Lepiej wcześniej pomyśleć, jak obudzić się z ręką w przysłowiowym nocniku. Niczego nie narzucam, wyrażam swoją opinię i jak znam życie, pojawią się na forum słowa krytyki a nawet złośliwe w rodzaju a ja będę palił oponami.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

"Jak znam życie" nie warto się kierować sensacyjnymi doniesieniami i wróżeniem z fusów. Fakt jest taki że na najbliższe kilkanaście lat gaz to jest najlepsza opcja
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

to nie jest wróżenie z fusów i sensacje z pudelka, tylko fakty. Proponuję przeczytać kilka artykułów z branżowej literatury.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7


za dwa lata to wszyscy będą palić oponami bo kraj się rozpadnie
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 11

Po przejęciu władzy przez "popychla Merkel" vel Tuska? No co ty ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja mam dom około 250m2 ogrzewany gazem w okresie letnim płacimy co drugi miesiąc w granicach 300zł a w okresie zimowym do 850zł
Jestem bardzo zadowolona z tego ogrzewania ponieważ tak jak zauważył mój przedmówca jest to opcja czyta i bezobsługowa
Pan kominiarz przychodzi raz w roku i zawsze z góry się z nim umawiam na kolejny przegląd. szczerze polecam
Co do żywotności samego kotła to każdy Ci powie że nowoczesne urządzenia z góry są przewidziane na góra 15 lat.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

Artykuły branżowe to jedno realia to drugie. W czasopismach piszę się różne nowinki i przewidywania, które nie zawsze spełniają się w oczekiwanym czasie. Gdyby tak było to PGNIG by nie rozbudowywało sieci gazociągowej. Gaz to obecnie w Polsce najekologiczniejszy sposob ogrzewania. Nie zapominajmy, że prąd do zasilania pomp ciepła u mas produkuje się z węgla.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja mam 240m2 ogrzewany pompą ciepła powietrze woda i za ostatni miesiąc rachunek za cały prąd 650zł.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rachunek przychodzi chyba co dwa miesiące? Trochę to spora kwota jak na miesiąc...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

tyle wyszło. sami podajemy miesięczny stan liczników i nalicza się kwota. tez uważam, że to dużo, szczególnie, że cena całej instalacji pompy ciepła jest ogromna i liczylismy na niskie rachunki. juz lepiej chyba ogrzewac kablami grzewczymi w podłodze i mieć spora fotowoltaike (o ile nie zmienia okresu rozliczeniowego z roku na 3 miesiące, bo wtedy to.. kaplica :D)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam 180 M2 i płaciłem styczeń 2021 490.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam dom 165m cały w podlodówce, rachunek za gaz w styczniu 2021 jak z reklamy 299zl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ile stopni w dzień a ile w nocy ustawiasz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widzę że masz firmę fotowoltaiczną, bo piszesz bzdety o zakazie ogrzewania gazem. Jesteście tak nachalni że już się was słuchać nie da.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

racja, fotowoltaika jeszcze u nas raczkuje i długo jeszcze tak będzie.
Niestety nie mamy i w dużej mierze po prostu nas nie stać na rozwiązania które w realny sposób przyczyniły by się do ochrony środowiska za pomocą systemów fotowoltaicznych ! także gaz jest bardzo dobrą opcją
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

zadzwoń do wróża Macieja, jeśli pisma branżowe i wprowadzone zakazy w Austrii Francji I UK, to bzdety.
Jest mi obojętne czym palisz, możesz nawet chrustem, tylko pamiętaj na zbieranie tego opału jest wymagane pozwolenie od gajowego. Teraz będę pewnie gajowym bo piszę o chruście.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

wiesz... gajowy czy kim tam jesteś.. czytam Twoją wypowiedź x-razy i nie rozumiem sensu , przykro mi ale proszę przetłumacz co chcesz mi udowodnić?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mądry zrozumie a głupi będzie się śmiał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Tutaj też jest trochę racji. Ostatnio wszędzie pełno reklam i handlarzy instalacji fotowoltaicznych. A już szczytem bezsensu są dla mnie proponowane kredyty na taką instalację reklamowane w jednym czasie z oszczędnością ekonomiczną fotowoltaiki. Przecież to jest ekonomicznie bez sensu, nigdy się nie zwróci. Według mnie kluczem do poprawy ekologii w pierwszej kolejności jest wyeliminowanie śmierdziuchów na bardziej ekologiczne piece. Przeciętnego obywatela często nie stać na piec gazowy, a co dopiero montowanie pomp ciepła i "solarów" na dachu. Trzeba patrzeć w szerokim spektrum. Jak kogoś stać lub ma ochotę - niech sobie montuje pompy ciepła i panele. Ale kluczem do rozwiązania problemu smogu na przykład jest pomoc obywatelowi zarabiającemu poniżej średniej krajowej, które nie stać na nowoczesne rozwiązania.

Nie mówię, że te rozwiązania są złe i nie należy ich stosować jednak tak silne lobby, które obecnie ten typ zasilania w energię domostw promuje oznacza, że więcej w tym zarobku dla producentów niż korzyści dla przeciętnego obywatela.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

No jo nie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jesli masz podłączenie do sieci gazowej ,to jest to opłacalne wyjście. Przynajmniej na dzień dzisiejszy. Mają być podwyżki gazu, jeszcze nie wiadomo jak duże
Jednak jeśli chcesz zamontować butlę,to odradzam Butla taka tania nie jest, poza tym gaz rónież jest drogi.

Od siebie polecam jeszcze ogrzewanie za pomocą pelletu:
https://iwonapellets.pl/piec-na-pellet-zalety-i-wady

Na stronie można poczytać sobie o zaletach i wadach tego rozwiązania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja za dom 320m place ok 600zl miesiecznie zima a latem za sama ciepla wode wychodzi stowa z groszem za miesiac.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Masz już rachunek za styczeń ,bo ja trochę mniejszy metraż domu i czekam aż w lutym przyjdzie i się lękam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystko poszło ostro w gorę włącznie w węglem. Teraz nie ma tanich sposobów ogrzewania. Są tylko wygodne i mniej wygodne. Ważniejsze to mieć porządnie cały dom ocieplony, mieć nowe okna, wentylacje mechaniczną, bo wtedy są realne oszczędności. U nas całą instalację wykonywał pan Bereda https://www.tgbereda.pl/ i polecam. Zużywamy naprawdę niewiele gazu, a w domu utrzsymujemy stałą temp 22-23 stopni.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nie jeszcze czekam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja właśnie otrzymałam rachunek. Za miesiąc styczeń, dom o powierzchni 185 metrów, 21 stopni w domu - 1100 zł. Przypomnijmy, ze jest łagodna zima, a temperatura spadała niewiele poniżej O.
Zazwyczaj miałam o tej porze rachunek: 700 zł.
Także... ;(
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

To chyba dom bez ocieplenia? Ja mam 1400 za 2 miesiące. Dom 190m2, w domu 22,5 stopnia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ocieplony... ;( dom 10-letni, niestety dałam się namówić mezowi na grzejniki. Może przy ogrzewaniu podłogowym byłoby taniej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem skąd wy te rachunki bieżecie. Za styczeń dom 148metrów i temperaturze średniej 21 stopni wyszło 480 pln
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A placisz co miesiąc z samodzielnego odczytu licznika, czy moze placisz prognoze i gdy przyjdzie wyrownanie to bedzie lipa
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dom 220m2 biały styro 15 odczyt co miesięczny od 1do 31 stycznia 330m3 gazu do płacenia 940pln. Teraz 3 bez abo wychodzi 2,71 gdzie w tamtym roku płaciłem 1,81 z tym że to 2,71 to przy stawce 8%vatu:(co będzie za rok? :(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Płace z odczytu nie prognozy. Miesięcznie około 180-190 m3 gazu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja ma 180 m2 wszystko w podłogówce zapłaciłem 599 po nowemu ale temperature w domu mam srednia 24 stopnie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Aż niemożliwe... ja mam dom ocieplony, 185 metrów i za styczeń 1100 zł....
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ile metrów gazu zużywacie? Może macie źle wyregulowane kotły gazowe. Ja mam 145 metrów i rachunek 480 pln a ktoś wyżej dom 185 metrów i rachunek 1100 pln to się aż kupy nie trzyma, chyba konwersje mocy wszyscy mamy taką samą?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dom 200 m2, w zeszłym roku w styczniu 660 zł, w tym roku 880 zł. Silka, Styropian 20 cm, okna 3szybowe
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jakie zużycie gazu? Ile m3? U mnie 363m3, 1100 zł rachunku za styczen
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

363m3, za miesiąc styczeń, 1100 zł rachunek. W całym domu grzejniki, dom 185m2, ocieplony. 10-letni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas 280m3, temeratura ok. 22,5 stp. C. Jeden grzejnik, reszta podłogówka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

180m2 za styczeń zapłaciłem 390 Zeta.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dom parterowy 150m2 pow. ogrzewalnej. Temperatura w salonie i kuchni (52m2) 21.5C, sypialnia 20,5C, pozostałe pomieszcenia 21,0C. Ogrzewanie - całość podłogówka. Dom ocieplony szarym styropianem - 23cm ściany, na podłodze również 23cm grubości. Piec gazowy nie skomplikowany ale kondensacyjny Brotje. Okna trzyszybowe plastykowe z ramami wypełnionymi pianką. Woda ciepła 45C, cyrkulacja pracująca na okrągło. Za styczeń zużycie gazu 195m3.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dom 170 m2. temp. około 29 stopni w dzień, 26 w nocy, niecałe 700 zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Dom ocieplony styropian 20 220 m2 w całym domu temperatura 41.8 stopnia bo lubimy mieszkać w saunie zaledwie 550 zł
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

Bardzo śmieszne.Na pewno ktoś w to uwierzy .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Robiłem. Dla właśnie budowanego domu 290m2 z rekuperacja, garażem w bryle, poddaszem użytkowym, dobrze ocieplonego. Pompa ciepła wychodzi taniej rocznie o jakieś 3k PLN. Zwrot z inwestycji wychodzi wtedy ok. 7lat. W moim przypadku duży nakład finansowy na początku do wydania na pompę ciepła zadecydował o rezygnacji z niej. Aktualnie jestem na etapie budowy domu i zadecydowałem o ogrzewaniu za pomocą folii grzewczej plus dodatkowo fotowoltaika;

https://www.samurio.pl/oferta/elektryczne-ogrzewanie-caleo

Na stronie jest opisane na czym taka instalacja polega

Poza tym nie wiem czy wiesz, ale nie robia już przyłączeń gazowych. Jest zakaz do 2023 roku, tak więc nie ma nawet opcji aby się podłaczyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dostałem wreszcie rachunek , 1600zl za 320m2 temperatura 24.5c

Jest drożej ale bez przesady.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czyli wyszło 800zl za miesiąc a było 600.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Reklamy fotowoltaiki i pomp ;)

Rozumiem że Baltic Pipe budują tylko na 10 lat ? A mld złotych wpakowane pójdą na zmarnowane. Przyłączenia są wstrzymane przez sytuację związane z sytuacją napięta przed wojna i teraz. Jednak do końca roku nie będzie poduszek gazu a potem będziemy już samowystarczalni z gazu Norweskiego. Więc proszę nie siać fermentu aby sciagnac kolejnych do swoje pułapki.

Koszt gazu za 2021 rok za cały rok 3800 zł - 190 m dom.

Obecnie rachunki 500-600 zł
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Same łapki w dół po odpowiedziami ludzi którym gaz się opłaca, to znaczy ze zazdrościcie im czy poprostu jesteście z**bqmi ? Mam namysli tych co im się nie podoba , a może handlujecie fotosroltanika i pompami ha.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wybierając pompe ciepła, ważny jest odpowiedni dobór ale przede wszystkim opieka posprzedazowa. Serwis najlepiej fabryczny, nie ma przykrych sytuacji z powodu braku części wymiennej.
Podobnie sytuacja ma się w przypadku fotowoltaiki.

Warto jest wczytać się w dofinansowania oferowane w tym roku:
https://domowniczy.pl/dofinansowanie-do-wymiany-pieca-w-2022-roku/

Można dostać dofinansowanie miedzy innymi na montaż paneli, magazynu energii, termomodernizację oraz inne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

W PGNiG znowu rusza nabór wniosków na ustalenie warunków technicznych także można niedługo będzie można budować nowe przyłącza
a jednak gaz jest nadal bezkonkurencyjnym źródłem ciepła w domach jednorodzinnych
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tutaj https://studiodomu.pl/kalkulator-rachunku-za-gaz/ jest kalkulator rachunku za gaz. Można wszystko tam obliczyć i na tej podstawie podjąć właściwą decyzję. Warto dobrze zastanowić się jaki rodzaj ogrzewania wybierzemy, aby nie przepłacać, zwłaszcza w obecnych czasach. Przemyślcie wszystko bardzo dokładnie i przekalkulujcie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trochę off topic, ale moim zdaniem warto wziąć pod uwagę bezpieczeństwo instalacji. Pompa jest po prostu bezpieczniejsza od gazu, a przy okazji tańsza w eksploatacji. Mnie to przekonało. Mam od 7 lat pompę gruntowa, w domu 23 stopnie (bo nie lubię spać w czapce) i rachunki bez porównania niższe niż za gaz.
Od siebie polecam zerknąć sobie na pompy od producenta Vaillant: https://www.vaillant.pl/klienci-indywidualni/produkty-i-systemy/grupy-produktowe/pompy-ciepla/ Mają wiele nowoczesnych oraz wydajnych systemów ogrzewania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Bezpieczeństwo przy zapowiadanych awaryjnych wyłączeniach prądu? I do tego taka zupełnie nienachalna reklama ? Jestem wzruszony
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ile taka pompa z montażem kosztuje ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czy faktycznie się oplaca?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Zbiórka na sztandar szkoła podstawowa w Koleczkowie (4 odpowiedzi)

Poszukiwani Sponsorzy na Nowy Sztandar dla ZSP Koleczkowie Z okazji święta Patrona -...

nauki wójta (10 odpowiedzi)

Czasy mamy inne, inne rządy i pojmowanie uczciwości. Czy nie powinno się wrócić do wydatków na...

Gdzie znajdę debatę między kandydatami na wójta? (5 odpowiedzi)

Jest ona gdzieś do odtworzenia czy tylko była transmitowana?

do góry