Widok

Okienko na dachu.

Witam. Mam pytanie do osób które kupiły mieszkanie od 7 nieba.
Zauważyłam, że praktycznie co drugi sąsiad ma w dachu okienko. Jakby wyjście na dach.
Czy deweloper Wam to proponował? Czy dodatkowo się o to upomieliscie? Czy to było płatne?
Jak teraz jest z przeglądem komina? Czy to prawda że od 2013 r jest przepis który mówi że kominiarz ma wchodzic na dach z zewnątrz ?
Będę wdzięczna za odp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My nic nie płaciliśmy za okienko na strychu, było już i jest to wyłaz właśnie na dach, są stopnie i taki podeścik a okienko jest przy samym kominie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy teraz kupowaliscie mieszkanie? Czy już dawno?
Ja tego właśnie nie mam i jestem zaskoczona bo większość ma. A w zasadzie nikt nam nie proponował tego ani płatnie ani bezpłatnie. Ja też się nie domyślilam aby zapytać o wylaz a dzięki temu kominiarz miałby o wiele prościej i zawsze strych jest troszkę doświetlony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
MOŻE ZAPOMNIELI :) z tego co wiem jest wymagany przez prawo budowlane
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest. Ale od 2 kondygnacji. My mamy parter, piętro i poddasze nieużytkowe. Więc 2 kondygnacje nadziemne są.
Chyba muszę to jutro skonsultować z kominiarzem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy to chodzi o okno na poddaszu w dachu czy o poddasze użytkowe że tam powinno być okno ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam okna http://alkudia.pl/oferta-okien-dachowych/ okna spełniają moje oczekiwania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie polecam tego wyłazu dachowego. Deweloperzy montują najtańszy wyłaz jednoszybowy przez który są największe straty ciepła (dotyczy osób które chcą poddasze zagospodarować). Wyłaz ten przy dużych mrozach zamarza od środka. Jedyne rozwiązanie to wymienić ten wyłaz na okno dachowe co najmniej z pakietem dwuszybowym. Kominiarz wcale nie musi wchodzić przez wyłaz na dach. Jest to tylko i wyłącznie jego problem jak się tam dostanie i właściciel nie ma obowiązku mu tego ułatwiać.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

ale jak zleci z dachu to już twój problem :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja wyłaz wziąłem jako dodatkową opcję, przynajmniej kominiarz ma ułatwione zadanie. nie ma obowiązku posiadania dodatkowego wyłazu. Mimo wszystko biorąc pod uwagę charakter pracy kominiarza nie chciałbym widzieć jak się chłop gramoli na dach przez zwykłe okna dachowe.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak się chłopku zaczadzisz lub sadza się zapali to nie będziesz taki hojrak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zrób http://kameralnebanino.pl/jak-wyglada-profesjonalne-krycie-dachu/ bardzo fajne rozwiązanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kupiłem https://danceflowing.pl/najlepsze-modele-okien-dachowych/ bardzo dobre okna powiem szczerze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Inne tematy z forum Banino

Szambo - wywóz (43 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

do góry