Widok

Olga Tokarczuk : pamietam propagandę i komunizm

Olga Tokarczuk : Pamiętam propagandę i komunizm. Ten sposób myślenia jest na drodze, by wrócić.

To tak na wypadek, gdyby któryś z hejterow z pisowskiej władzy wypinał dziś pierś.
Pani Olga Tokarczuk jest reprezentantką polskiej elity, o której mówił ostatnio towarzysz Kaczyński:

Nowa polska elita władzy i - mam nadzieję - coraz większa część elity kulturalnej i innych elit już nie pracuje dla naszych wrogów. A ci, którzy pracują, są napiętnowani. I będą, proszę państwa, piętnowani dalej
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nagroda Nobla - wspaniałe wyróżnienie!!
Tokarczuk dołączyła do takich szczytnych postaci jak inni dotychczasowi laureaci, jak choćby w szczególności Pan prezydent Wałęsa i Pan Prezydent Obama!!!
Cieszmy się i radujmy!! Świat zazdrości Polsce noblistów!!!!
https://www.money.pl/galerie/artykul/pokojowa-nagroda-nobla-stracila-prestiz-jej,118,4,1634422.html
https://kultura.onet.pl/wiadomosci/slowa-olgi-tokarczuk-o-mordercach-zydow-wywolaly-oburzenie/etf0kw2
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

MtF : sarkazm czy jakie inne licho płynie z twej głowy ? Gdzie rozmontowano bandycki system i kto był twarzą tego nieomal bezkrwawego zwycięstwa ? Czyżby i ciebie zindoktrynowali ? Przypomniały mi się jakże na czasie słowa Adama Mickiewicza :
" Gęby za lud krzyczące sam lud w końcu znudzą.
I twarze lud bawiące na końcu lud znudzą.
Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
Imion miłych ludowi lud pozapomina.
Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie
Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie."
Mówi to panu coś ? Panie leśny ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przepiękne. To się zrewanżuję:
"powtarzaj stare zaklęcia ludzkości bajki i legendy
bo tak zdobędziesz dobro którego nie zdobędziesz
powtarzaj wielkie słowa powtarzaj je z uporem
jak ci co szli przez pustynię i ginęli w piasku
a nagrodzą cię za to tym co mają pod ręką
chłostą śmiechu zabójstwem na śmietniku"
Mówi to panu coś, panie jaqowski? xD
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

No ale przeciez moglo byc gorzej. Srobla mogl zgarnac Zagajewski albo inny grafoman. Twardoch jakis albo cos. Ta kretynka, ktora serio uwaza, ze najbardziej na calej kuli ziemskiej przyjazny wobec Zydow naród nie mial nic ciekawszego do roboty, jak tylko tych Żydów mordowac, ma tę zalete, ze potrafi pisać. Takie czasy. Ida dostala te zydowska statuetke, a Olga tę druga nagrode, tak samo obciachową ostatnio. Jutro Greta może dostanie a kretyni pomiedzy wpierniczaniem popcornu a wyrazeniem radosci na face zbuku coś tam przescrolluja o tym jak wlasnie Kurdow morduja.
Ja sobie niesmialo obejrze Żądło. Bo wydaje mi się, że oskary kiedyś mialy jakaś wartość. Spróbuje też poczytać Herberta, Barańczaka i Rozewicza z okazji nobla dla Polski. Ale nie chce mi się tego wyjaśniać. Taka intuicja po prostu i przeczucie, ze tam jest nie tylko talent ale kurde tez cos wiecej.
I napalilem weglem znowu. kij tam zresztą. Dobranoc

https://m.youtube.com/watch?v=DkC6vnny5xA
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

> Ta kretynka, ktora serio uwaza, ze najbardziej na calej kuli ziemskiej przyjazny wobec Zydow naród nie mial nic ciekawszego do roboty, jak tylko tych Żydów mordowac, ma tę zalete, ze potrafi pisać.

>a Olga tę druga nagrode, tak samo obciachową ostatnio.

Tak myślałem. Jednak u was nienawiść idąca w parze z otępieniem to stan umysłu. Nie do końca jestem nawet pewny, ze to można nazwać umysłem.
Oskar dla Idy, Nobel dla Tokarczuk - to są osiągnięcia Polaków w świecie, ale dla PiS będącej naturalnym kontynuatorem PZPR i bolszewizmu w Polsce taka sytuacja jest bardzo niewygodna.
Wczoraj postanowiłem sobie obejrzeć te komiczną stacje telewizyjna TVP, która nadaje reżimowe wiadomości.
Zawsze jak ich oglądam mam deja vu sprzed 1989.
Tym razem tak samo, kiedyś Nobel dla Wałęsy był tematem tabu, a tu Nobel dla Tokarczuk na jakimś odległym miejscu. Ważniejszy byl temat Hejtu wobec lgbt.
I jeszcze ten reżimowy minister kultury, jakiś bolszewik glinski, który przechwala się ze nic Tokarczuk nie przeczytał.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak, tak.

"Co pan obecnie czyta?" - takie pytanie zadano w 2016 roku prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu w czasie chatu zorganizowanego przez serwis wPolityce.pl. - W tej chwili państwa zaskoczę - "Księgi Jakubowe" Olgi Tokarczuk - odpowiedział prezes PiS.

Wszystko jest zwiazane z PiS, haha. Ten psychopata Vega tez, haha, trzeba go lubic bo inaczej jest sie z PiS. Szkoda fatygi z ta propaganda. Jesli Nobel dla tej lewaczki, co pisac potrafi, ale o historii lze jak bura suka przelozy sie w jakikolwiek sposob na slupki wyborcze, to tylko tak, ze moze dac miejsca w sejmie konfederacji. Oni maja od 4 do 6 procent w sondazach. Nowych wyborcow na tym etapie nie pozyskaja, ale moze nastapic mobilizacja tych, co sa.
A co do Pawlikowskiego to Zimna Wojna jest genialna, a Ida to antypolski gniot. Nagrodzenie go oscarem to jeden z wielu elementow operacji zwanej roszczenia zydowskie. Gorsze bylo tylko Poklosie. Duzo by gadac o tym.
Jak ktos ma watpliwosci, ze od czasu Dario Fo i Jelinek literacji Nobel nie jest przyznawany w kluczu politycznym, bo komitet opanowalo skrajne lewactwo, to jest slepy albo ma zla wole. Jest i tak lepiej niz w przypadku Nobla pokojowego, ktorego dali Obamie albo Alowi Gore. Wspomnialem, ze warsztatowo Olga jest wybitna. Zarzut jest taki, ze klamie, gada bzdury i nienawidzi. A, jest jeszcze Pokot Holland na podstawie jej ksiazki. Polacy jak nienawistna masa mordujaca zwierzeta, najgorszy z nich wszystkich to ksiadz, a cala idea jest taka, ze zycie ludzkie jest mniej wazne od zycia zwierzat. Jesli ksiazka tak samo skandaliczna jak film, to sie wszystko zgadza. Podejrzewam, ze mniej nudna bo filmu sie ogladac nie da. Sprawdze to kiedys.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

To, że "miękkie" Noble są przyznawane po linii ideologicznej, jest oczywiste. W tym sensie uhonorowanie p. Tokarczuk żadnym zaskoczeniem nie jest. Zastanawia mnie natomiast coś innego.
Na literaturze się nie znam. Możliwe, że p. Tokarczuk jest niezła warsztatowo. Ale czy na tyle wybitna, że godna najważniejszej (przynajmniej dla szerokiej gawiedzi) nagrody na świecie?
Nobel dla Bolka był ewidentnym prztyczkiem w nos bloku wschodniego. Bo nikt, poza nim samym, opowieści o samodzielnym obaleniu komunizmu nie brał na poważnie. Nawet wówczas, kiedy jego agenturalna działalność nie była szerzej (szczególnie za granicą) znana.
Dlatego też zastanawiam się, jak bardzo musi "uwierać" międzynarodowe lewactwo polska "zaściankowość" i konserwatyzm, że aż postanowiono dać prztyczka w nos Polsce w postaci Nobla dla p. Tokarczuk.
Bo sam fakt, że p. Tokarczuk wpisuje Polaków w rolę sprawców holocaustu do końca tego Nobla nie tłumaczy. Poza garstką osób zorientowanych nikt poza granicami kraju jej książek przecież czytać nie będzie.
Zatem (wg mnie) ten Nobel ukierunkowany jest na jego odbiór w Polsce a nie na świecie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ona juz dostala nagrode wydawcow, b. prestizowa, wiec to nie jest ktos zupelnie z d*py jak ta autystyczna dziewczynka od CO2. Musze koniecznie przeczytac ksiazke z Plugiem w tytule, bo to moze byc klucz do tego Nobla. Nowa filozofia ekoterroryzmu. Czlowiek zrownany z tasiemcem i paleczka dzumy. Biedne kraje maja placic bogatym haracz za powietrze, a przy okazji depopulacja w trosce o rzekome srodowisko. To juz wyprodukowalo wariatow. Tu pani postulujaca jedzenie niemowlakow. Nie jest reprezentatywna jeszcze ale to sa juz te klimaty. Pani Spurek, Jachira czy pan Zandberg niewiele sie roznia

https://m.youtube.com/watch?v=epwUTVUwB7A
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Haha. Znany z manipulacji sondażowych Kantar dał Konfederacji 8% a Tomasz Lis powiedział, że Bosak porezentuje ciekawą myśl polityczną. Pompują Konfę żeby PiS nie miało większości. Ten Nobel może bardzo pomóc. Bo PiS to właśnie zwolniło Olgę z podatków. Ciekawe. Równi i równiejsi. Sklepikarza to za paragon na 20 groszy potrafią ścignąć. Na razie prognoza faceta, co się dobrze na tym zna jest taka:

@pisorgpl 48,7%
@KObywatelska 26,6%
@__Lewica 13,0%
@nowePSL 6,3%
@konfederacja_4,6%
Inni 0,8%

Jak się Konfa zmobilizuje to wejdzie do sejmu. Wtedy będzie bałagan po wyborach. PiS wyłuska od ludowców i od Konfederacji kilku posłów tak jak zrobili to z radnym Kałużą i będzie dalej rządzić. A jeśli w sejmie znajdzie się np. Braun i będzie opowiadał, że baseny w Mszczonowie to naprawdę tajne bazy dla izraelskich głowic jądrowych, to będzie wesoło. I jeszcze Korwin powie, ze kobiety są srednio głupsze i muszą mniej zarabiać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jakim to Polacy są tolerancyjnym I milujacym Zydow narodem, widać do dzisiaj. Szmalcownicy, Jedwabne, Kielce i 1968 rok to tylko fikcja ( lewacka, lewliberalna, czy inna ). Z prawdą i historią macie Panowie na bakier. Blizej wam do prawd I historii saczacej się jedem z gęby Kaczyńskiego i TVP info. Pokłady nacjonalizmu I ksenofobii długo jeszcze będą napędzaly takie machiny jak PiS czy ONR i rzesze "prawdziwych Polaków ". Raven niczym właściciel stada bydła stanie z rozzarzonym zelazem, ramię w ramię z Kaczynskim, by piętnować niepokornych ich prawdzie twórców. Wymienia zlogi i elity na nowe.
Lista lektur I erudycja nie idzie, jak widze, w parze z rozumem. Gdzieś ci się to Panie rozjechalo.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jedwabne bylo zbrodnia niemiecka. To jest wgl zabawny traf, ze Gross wybral robote Niemcow kiedy byly rozne incydenty z udzialem Polakow. Ekshumacje wstrzymano w panice gdy dokopano sie do lusek. To jest zreszta jeden z dwoch najwiekszych bledow Lecha Kaczynskiego. Kielce zas to prowokacja Sowietow. Rozpetali to zolnierze LWP i UBecy. Byl proces szesnastu, nowa okupacja, trzeba bylo skompromitowac Polske na zachodzie.
To jest zreszta wpuszczanie prawicy w kanal. Bo jak zdemaskuja Jedwabne i Kielce to i tak znajdzie sie jakis szmalcownik, jakis Zyd powieszony w stodole itp. Trzeba twardo mowic, ze za zbrodnie w okupowanym kraju odpowiada okupant. Rowniez za te popelniane przez tubylcow. Gdyby bylo panstwo polskie to nie byloby zbrodni, szmalcownicy byliby rozstrzelani, majatki oddane spadkobiercom, a Zydzi mieliby reprezentacje w sejmie. Dlatego mniej wazne jest jak to dokladnie bylo z Jedwabnem. Bylo tak, ze Niemcy spedzili Zydow do stodoly, podpalili byc moze przy pomocy kilku zuli miejscowych i strzelali do tych co sie probowali przedrzec. Ale to przypadek wynikajacy z glupoty Grossa. Nawet to zlecenie spierniczyl
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

> Zydzi mieliby reprezentacje w sejmie

A nie mają? ;>
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zofia Kossak-Szczucka, Żegota, Irena Sendlerowa, sądy podziemne i akcje likwidacyjne Kedywu, Zajączkowo, Stare Ciepielowo, Rekówka, grupa Ładosia - teraz mamy szerszy obraz tych łajdackich Polaków xD
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeszcze myślę sobie, że powinieneś Jaq powołać się na świadectwo Kosińskiego - Polak i Żyd, który w Ameryce mógł wreszcie swobodnie rozwinąć skrzydła. Jago "Malowany Ptak" to może być dla Ciebie petarda xD
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Panie leśny: szereg przykładów które wyliczasz nie stanowią o tym, że były także i ciemne strony. Czy tak trudno się z tym zmierzyć? Taka sama prawda z tymi ravena prowokacjami, jak prawdą jest że II WS była spowodowana prowokacją Polski. Pewnej Pani wysyłamy się zakupy na posadzkę sklepu. Stało się tak, bo inna Pani ja potracila. Rozsypane zakupy pozbierali dla siebie swiadkowie tego zdarzenia. Wezwany na miejsce zdarzenia kierownik sklepu obarczyl odpowiedzialnością za zdarzenie Panią która potrąciła. Świadkowie zdarzenia odeszli w dobrej wierze z zakupami poszkodowanej Pani, które pozbierali z posadzki .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie bardzo dostrzegam z czym Ty byś chciał, abym się mierzył? Z tym stekiem bzdur, które jakoby o czymś mają świadczyć? Chłopaku, ściągasz dyskurs do poziomu magla i bijesz mnie swoim doświadczeniem, nie mam z Tobą najmniejszych szans :-)))
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zasada jest taka, że trzeba faktycznie przeczytać te podstawowe książki, ponieważ okazują się często czymś innym, niż wynikało z recenzji czy opisów. Nie bardzo znam twórczość Tokarczuk. Podchodziłem kilka razy, ale nigdy nie przeczytałem całej książki. Nie wciągały mnie po prostu, ani ten nurt z Borgesa, ani nurt okolic Wrocławia. Wydała mi się kobieca, a w drugim nurcie tropiąca historyczne legendy. Wiem, że ma ogromną bibliotekę, prywatną o wielkości publicznej. Długie postmodernistyczne książki mało osadzone w konkretnej rzeczywistości historycznej to nie dla mnie, są zbyt czasochłonne. Kiedy pisała o dawnym Wrocławiu, podobało się to w Niemczech, była pionierką tego nurtu, kiedy zajęła się Żydami w dawnej Rzeczpospolitej, jej kariera nabrała rozmachu międzynarodowego, często pojawiała się w "New York Timesie" i stała się dość znana w USA. Raz widziałem, że miała spotkanie autorskie na Islandii. Ogólnie cieszę się, bo zauważyłem ją zaraz na początku, ok. 94-5 roku, żałuję, że tam mało ją znam. Jest psychologiem, co powinno się podobać w Trójmieście. Może być gwiazdą medialną ze swoimi warkoczykami, nowoczesnym wyglądem. Jednak zagraniczni czytelnicy niezbyt wiele dowiedzą się o Polsce z jej powieści.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polscy artysci zawsze beda sola w oku PiSu, bo dobra sztuka nigdy nie bedzie po drodze z siermięzna narracją patriotyczną.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

raven lecz się człowieku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Mmm. Dzieki za troske o zdrowie i podkreslenie mojego czlowieczenstwa. Zapomnij o sprawie, anon. Testowalem cos
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polscy artyści ? Proszę mi pokazać p o l s k i e g o artystę. Większość leży w grobie. A już z pewnością aktor, który odtwarza cudze słowa, żadnym artystą nie jest, artystą jest Szekspir, który te słowa napisał. Sztuka słowa polega nie na maksymalnym fantazjowaniu, lecz na takim ujęciu polskości, by powstał przekaz uniwersalny. Ale trzeba naprawdę artysty wielkiego formatu, żeby problem udźwignąć, żeby uniwersalizm jaki kryje się za zachowaniami takich ludzi jak Sprawiedliwi ująć w odpowiednie słowa. Większość zajmuje się łatwym opakowywaniem kitu, czasami nawet g*wna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ckni się powyzszemu komuchowi do artystow na miarę Sofronowa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Hydepark

słodko, część druga ;) (544 odpowiedzi)

Zakładam nowy wątek, słodycze stały się niemożebnie długie i nie mam już do nich cierpliwości ;)...

Kącik zdrowo Infantylnych cz.2 (2419 odpowiedzi)

https://forum.trojmiasto.pl/Kacik-zdrowo-Infantylnych-t991133,1,30.html

Lemingi i szczepionki (14 odpowiedzi)

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/419528-a-tacy-byli-postepowi-pomorze-przoduje-w-odmowie-szczep...

do góry