Widok

Opony całoroczne

Czy ktoś z was ma doświadczenie z oponami całorocznymi np. MICHELIN CROSSCLIMAT? Dużo artykułów w necie opisuje że coraz więcej osób decyduje się na opony całoroczne zamiast 2 kompletów letnich i zimowych, zastanawia mnie jednak jak takie opony faktycznie zachowują sie na śniegu zimą?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja używam od lat goodyery allseasons, jeżeli jeździsz po mieście w większości jest to najlepsza opcja
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

W naszym klimacie całoroczne to jedyny rozsądny wybór. Narzekają i odradzają głównie Ci, którzy na takich nie jeździli powtarzając "jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego". Mam całoroczne ze średniej półki od 5 lat i w życiu nie zdecyduje się na sezonową wymianę opon - szkoda czasu i pieniędzy no i pogoda nigdy Cię nie zaskoczy. Zresztą wystarczy przejrzeć testy i samemu zdecydować, opona sezonowa zazwyczaj będzie lepsza od całorocznej tylko czy różnica np. w drodze hamowania rzędu 5% jest warta tego by w ogóle zaprzątać sobie tym głowę? Dla mnie nie i wolę mieć opony które są co najmniej dobre w każdych warunkach. BTW, większa różnica występuje między oponą letnią a całoroczną w warunkach letnich niż między zimową a całoroczną w warunkach zimowych. Kup dobre całoroczne i niczym się nie przejmuj.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na taką zime jaką mamy tylko całoroczne
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobre opony całoroczne (Michelin,Goodyear) nie są złe ;). To takie przeciętne letnie i zimowe w jednym, przy obecnych zimach da się jeździć
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak takie opony zachowuja sie zimą na sniegu? Nie ma problemu ze ślizganiem się czy hamowaniem na śniegu czy lodzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przecież na śniegu, a tym bardziej na lodzie każda opona będzie się ślizgać. Opony całoroczne nie bez powodu mają homologację zimową i zapewniają osiągi których wymaga się od opon zimowych.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie całoroczne się nie sprawdziły -latem na wodzie się lekko slizgały a zimą na puchatym śniegu to jechały jak sanki
Na co dzień używam małego auta i wymieniam w nim opony bo lubię jak koła są wyważone i dbam o zbieżność kół ale to delikatny samochód. Najśmieszniejsze w oponach było to że opony (ten sam producent, ten sam model) inaczej zachowują się w małym aucie a całkiem inaczej w dużym.....np. 14' były fajne ale np. 19' strasznie halasowaly i gorzej hamowały. Dlaczego fak się dzieje? nie mam pojęcia ale każdy musi na sobie wypraktykować ck tam mu pasuje
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jeśli mielibyście w samochodzie problem z oponami to skorzystajcie z serwisu opon http://omt-serwis.pl/usluga/opony-zimowe-tarnow/, gdzie zajmą się wszystkimi usterkami związanymi z oponami i nie tylko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak już zajmujesz się bezmyślnie spamem to z laski swojej czytaj ze zrozumieniem gdzie piszesz bo chyba nie sądzisz że ktoś z Gdańska pojedzie do Tarnowa opony zmieniać?!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może podaj do jakiego auta potrzebujesz te opony? Myślę, że to jest też bardzo ważne - jeżeli nie wiesz jaki masz rozmiar zajrzyj na https://jakie-opony.pl/ - i wtedy będziemy wiedzieć co mamy Ci doradzić ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli potrzebujesz opon polecam zajrzeć na stronę https://oponyprzez.net/. Posiadają oni opony dostawcze, rolnicze, motocyklowe czy nawet rowerowe. Polecam sprawdzić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki za radę!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Świetne opony znajdziesz na stronie https://oponyprzez.net
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Motoryzacja

Samochód z komisu - czy warto? (32 odpowiedzi)

Czy ktoś z Was posiada auto z komisu? Jak wam się one sprawują? Jakie są wasze doświadczenia?...

Porsche - nieautoryzowany serwis (33 odpowiedzi)

Czy jest w Trójmieście nieautoryzowany serwis samochodów Porsche?

Mój pierwszy samochód (201 odpowiedzi)

Jestem przed zakupem swojego pierwszego auta. Jaki samochód polecacie? Musi być 5-cio drzwiowy...

do góry